Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Hehe, da, Tosa, jadan covek, nema problema sa telefonom i odmah ga neko obelezi kao fanboja, fanatika, i ne znam sta sve jos ne... :lol: Ali nije da nema ni jedan bug, i na njegovim poslatim mejlovima kao i kod mene ne pise njegovo ime, nego adresa samo. :D Eto, nije mu sve savrseno, ali ekipa ipak ne moze da mu oprosti sto nema vise od jednog problemcica. :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Ovde ti je zlatno pravilo da ne mozes napisati da ti W10M radi lepo, to je prosto impossible :D
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Evi, proradilo samo od sebe. HR je opcija samo u slučaju da nemam baš nikakav izbor.
Neki sitni bagovi koje sam primjetio, nakon AU, neke tonove više ne mogu da pustim. Obrisao, vratio, i dalje ništa. Takođe, rečnik za swype lošije radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

E, ali ovo sto kazes za recnik za swipe - da, i kod mene ima nesto losije predloge nego kad sam poceo da ga koristim na Threshold 2 (iako sam ga sad vec naucio sve, naucio je koje reci cesce pisem), ali je sada swipe mnogo pouzdaniji. Na Threshold 2 mi se desavalo da u nekom trenutku tastatura zaboravi reci koje sam dodao i nece da prihvata nove reci koje dodajem. I onda to proradi kad proradi... Zato sam i presao ranije na Redstone, i od pocetkla jula nemam problema vise sa tastaturom.

Taj problem sa tastaturom inace, i onaj problem da u Edge-u pocne da igra slika nakon cetiri dana na primer, to su mi bili problemi koji su mi najvise smetali na Threshold, mada nista nije moglo da se meri sa problemom sa tastaturom, s time mi je bilo ubedljivo najteze.

Zato i kazem da sad nemam problema - sve sto me sad zeza je da treba rucno da osvezavam plocicu kalendara (sto dva meseca cekamo da MS ispravi) i ono sto sam pomenuo za prikazivanje imena u poslatim mejlovima sa telefona.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Da čuknem o drvo, Calendar Tile mi lepo šljaka.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

miodrage napisao:Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Šta, nabavio si neki flagship Android??? :lol: :lol: :lol:

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

@1808 :lol: :lol: .. ispod pojasa :lol: .. @miodrage? Trebao bi jasnije devinisati danasnjicu, ili bar najbolji telofon.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od snenad »

Samo da javim da na lumii 930 W10M šljaka odlično. Inače sam na fast ringu. Jednom mi se samo sam od sebe restartovao telefon pre par dana i to je to. Što se tiče samog sistema bolje radi nego Lollipop na LG G2 mini.
Ima nas koji nikakav problem sa Windowsom nemamo

Sent from my LG-D620 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

1808, in ur wildest and wettest dreams.
kinkel, svi znaju sta imam, i stojim iza toga :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Meni malopre skinuo neko ažuriranje .189, , mada je i pre neki dan skinuo isto neko ažuriranje. Radi sve najnormalnije već mesecima unazad.
Vidim u prodavnici da mi se dosta app ažuriralo. Sve u svemu, zadovoljan, ne bih imao neku primedbu da iznesem. Čak ni na Edge, koji je možda okarakterisan kao najgora app za browaising, ali eto radim non stop nešto na njemu, po desetak tabova i bez problema. Hoće da refrešuje kad su zahtevnije stranice, ali to je sek-dva u pitanju.
Baterija mi je standardno dobra, ne mogu da se požalim, ne gasim telefon skoro nikada, stalno je upaljen prenos podataka wifi ili 3g. Nemam battery leak preko noći.
MT radi bez greške, ali bez laži.
Tako da se javljam ako bude neki problem.


Sent from 640

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Lepo cuti da ti super radi na l640, mada sam vec vidjao komentare da im l640 radi bolje nego i l550 na w10m.

I jeste, i za Edge ni meni nije jasno sta se (neki) ljudi toliko zale. Imaju da rese samo onaj problem sto im je nastao kad su sad na Redstone ubacili da text scaling utice na velicinu slova na web stranicama, da naprave opciju za cuvanje podataka kad idemo na net preko kartice, i jos da kad motamo levo desno da gledamo prethodno posecene stranice i slicno telefon ne ucitava stalno iznova tu stranicu. To mi je na Operi Mini super na primer - ako i zatvorim browser, pa ga otvorim posle negog vremena, ne moram da cekam da se stranica ponovo ucita.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Zale se na Edge zato sto sajtovu kao sto su KupujemProdajme i Aliexpres zesce baguju i nisu za neku ozbiljniju upotrebu preko Edga-a a sto je najgore ni preko onog UC-a ni Opere sto moze da s skine preko store na vecini Lumija i to nije reseno jos od IE na osmici. :wink:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Na prvi pogled, meni i AliExpress dobro radi, dobro, nije da sam išao preko telefona i do toga da kupujem nešto ne njemu. Za to radije kompjuter koristim, lakše mi je na kompu da to sve upoređujem. Možda si i u pravu, ne isključujem tu mogućnost.

A kupujem prodajem nisam koristio preko telefona...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Pa ne vidim neki problem sa KP sajtom. Optimizovan je za mobilne uređaje i glatko i brzo radi.
Isto i sa Alijem, optimizovan je.
Sent from 640

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Kupujem prodajm imao problem sa pretragom kucanjem i porukama! Aliexpres imao je problem sa pregledom oglasa islesu slike preko teksta. Mozda je sad ispravljeno, ne znam ali to nije bio problem samo na Desetki :wink:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Oba sajta rade normalno sad, ne znam za ranije posto su dosta stvari ispravili od ranijih bugova sto sam pratio po forumu. KP je optimizovan za mobilne sto kaže i fercera. Ali ne posećujem pa neću komentarisati.

Sent from mTalk
Festina lente.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Na L950 je uvek radilo dobro 8)


........................................

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

U*rali su stvar sto na MS lumijama os lepo radi, a na Nokija tako-tako... :\

Sent from mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ali ruku na srce, i ovaj moj slabasni telefon kad je izasao (Lumia 532) oni su znali vise detalja kakav ce Windows 10 Mobile biti, i kakvi ce mu biti zahtevi, pa su pri dizajniranju i tog telefona mogli da mu obace hardver koji ce bolje raditi na novijem sistemu. Recimo, bas tad oko kraja 2014. godine su poceli da ubacuju po 1GB RAM u svaki novi telefon iako je low end racunajuci da ce im to biti potrebno kad bude doslo do nadogradnje.

Ne branim ih, samo pretpostavljam da su se tako odvijale stvari. Dobro, i mozda su mogli da se posvete malo i tome da sistem bolje radi na starijim procesorima, ali izgleda da nisu hteli u to da ulazu resurse.

Moja devojka bi jos koristila l630 recimo da je mogla da je nadogradi na desetku. Sad je na l650, ali je ipak nesto vuce da se vrati na l630. :) Bas steta sto nema desetke za tu lumiju.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Samo da se predstavim da od danas sam kod vas na vašem forumu kako bih pradio dešavanja u vezi sa wp. Obzirom da imam L735 sa kojom sam zadovoljan a vidim da mi je i Gari tu sasvim dovoljan razlog da vas posećujem i informišem se o wp.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori