Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

гари napisao:Ali ruku na srce, i ovaj moj slabasni telefon kad je izasao (Lumia 532) oni su znali vise detalja kakav ce Windows 10 Mobile biti, i kakvi ce mu biti zahtevi, pa su pri dizajniranju i tog telefona mogli da mu obace hardver koji ce bolje raditi na novijem sistemu. Recimo, bas tad oko kraja 2014. godine su poceli da ubacuju po 1GB RAM u svaki novi telefon iako je low end racunajuci da ce im to biti potrebno kad bude doslo do nadogradnje.

Ne branim ih, samo pretpostavljam da su se tako odvijale stvari. Dobro, i mozda su mogli da se posvete malo i tome da sistem bolje radi na starijim procesorima, ali izgleda da nisu hteli u to da ulazu resurse.

Moja devojka bi jos koristila l630 recimo da je mogla da je nadogradi na desetku. Sad je na l650, ali je ipak nesto vuce da se vrati na l630. :) Bas steta sto nema desetke za tu lumiju.
Možda i bude 10 za l630 imam jednu kod kuće baš bi mi odgovaralo da je nadogradim na w10
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Bila je priča za aparate do određene serije da neće imati desetku iz razloga što particija na memoriji zadužena sa instalaciju OS nije projektovana za to, e sad ne znam tačan izraz koji su oni koristili. A da će određeni stariji modeli, uključujući i novije moći bez problema da podrže desetku!
Koliko primećujem, najbolje se pokazala 640 i modeli posle nje, kao i npr 735, 930 pre nje.
Vrlo je zanimljivo da su se tada ogradili i od modela koji su bili u top ponudi 925 i 1520! Po principu može da radi ali ne mora da znači

Sent from 640

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Lumia 532 isto odlicno radi na desetki. Mada razumljivo sto ga nisi pomenuo, jeste to redji model. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Gari, što si popio ban na benchu? [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

E moj гари, druže stari. :wink:
Promeni i ovde sliku kao na onom mestu čije ime nećemo spominjati. 8)
knezevic76 napisao:Vrlo je zanimljivo da su se tada ogradili i od modela koji su bili u top ponudi 925 i 1520!
Priznajem da sam malo zaboravio: 1520 nije dobio zvaničnu desetku?? Ispade još dobro što sam odustao od njega i uzeo 930, bez obzira što nisam prezadovoljan - ali ni nezadovoljan - radom desetke na telefonu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

U ovom trenutku vam nije dozvoljen pristup forumu. Da li se radi o privremenom ili stalnom banu, možete pogledati malo niže. Razlog vaše suspenzije:
Spamer, trol

Ban će biti automatski povučen: Nikad
Sasvim sigurno zbog onog bombasa iz teme "Windows Mobile - buducnost ili utopija?". :)

Pisao sam kutijici (onom moderatoru kudtihaex) zbog njihovog nebuloznog nacina na koji sprovode pravila foruma. Ako ne odblokiraju nalog, videcu da li da pravim novi, forum je pun poganih ljudi, a nacin na koji oni trenutno sa takvima (ne) izlaze na kraj nije odgovarajuci. Prvo sam dobio jedan kazneni poen, a da bi mi u sledecem nalogu banovali nalog. Mislim, ako tako ostane, onda "terajte se". :)

Stavio! Da ponosno nosim boje Microsofta. 8)


DODATAK: Vezano za Lumiu 1520, zapamtio sam da Dino sa Windows Novosti koristi Lumiu 1520, i on na tom telefonu ima desetku. Ako sam dobro ukapirao, on ima i Redstone na njemu, a nije cackao nesto da bi nekim zaobilaznim putem stavio tu verziju sistema. Mozda gresim. No najjednostavnije bi bilo da prosto pogledamo ponovo tu listu zvanicno podrzanih telefona. :D

DRUGI DODATAK: http://www.windowscentral.com/here-are- ... le-upgrade

Ima Lumia 1520 zvanicno Windows 10 Mobile.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Bzvz... Onda smo svi trebali da podobijamo ban jer smo svi podjednako učestvovali, ali eto... Nekoga si žestoko pogodio u Nexus. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Gari, ne brini, ovde su ljudi mnogo tolerantniji, nema nas mnogo, ali smo jedna kompaktna družina, i kad se zezamo i kad se prepiremo, sve se na kraju završi pozivom na pivo i roštilj - i zato je ovo moj omiljeni forum (šliht, šliht :lol:).
A što se tiče bana - Benčmark dizgori! :D :D
Poslednja izmena od Evindzer u Uto, 20. Sep 2016. 00:00, izmenjeno 2 puta ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Bice da je tako (to za nexus). 8)

Nego, off topic, kako si ovde dobio cin "sertifikovanog trola"? :D

DODATAK. To mi je prvi utisak bio (da je ovde bolja atmosfera) kad sam dosao ovde. Manje postova ima nego na Benchu, ali prijatnije. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:Nekoga si žestoko pogodio u Nexus.
Svaka čast za doskočicu, izvoli malo stihoklepstva u odgovor:
Jao, Sale, gde me nađe,
U Android vode zađe,
Pa se tamo lepo snađe,
Od havajca ništa slađe.

'Ajde sad ti nastavi.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
гари napisao:(...) kako si ovde dobio cin "sertifikovanog trola"? :D
Isto kao i miodrage što je WP_guru: častila ih administracija za zasluge na forumu. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Gari, imaš PP. :)

Evi, nemoj da se i ovo pretvori u temu o belim telefonima. [emoji38]

/offtopic

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Stvarno nemam pojma šta su beli telefoni i koja je to tema. :?
Nego, da se vratimo na ovu temu, dosta je bilo šale:
Instalirao prekjuče ovaj poslednji redovni bild (ne znam mu ime) i nisam primetio ništa novo, ni u radu telefona, ni u sistemskim aplikacijama. Problem sa skaliranjem fontova u Edžu je još uvek prisutan pri otvaranju nekih strana, i ekran kao da je malo izgubio na jačini svetlosti (ponovo, pošto je na deseci vidno tamniji nego dok je radio na Denimu) - i to je, otprilike, sve. Votsap, Vajber i Mesindžer rade dobro posle onog HR od pre 3 nedelje, i nadam se da se više neće zaglupljivati.

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

pozdrav ljudi ..
.. znate za moja skakutanja sa androida na w10m .. jbg tako sam u mogucnosti :P
elem, flesnem ovu novu nadogradnju nugata za moj tel. i sada tu ima opcija odgovor na sms poruku kroz notifikaciju. Znam da je ranije brzi odgovor mogao kroz neke pop-up prozore (blagi uzas) i sl (da napomenem da sam uvek koristio osnovnu aplikaciju za sms te nisam upoznat da li je odgovor kroz notifikacije bio moguc preko aplikacija iz marketa .. npr quickReply) .. nije li to Windows prvi omogucio, a google iskopirao? ..
.. znam, sada ce zli robotici da me popljuju .. :roll:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Evindzer napisao:Stvarno nemam pojma šta su beli telefoni i koja je to tema. :?
Nego, da se vratimo na ovu temu, dosta je bilo šale:
Instalirao prekjuče ovaj poslednji redovni bild (ne znam mu ime) i nisam primetio ništa novo, ni u radu telefona, ni u sistemskim aplikacijama. Problem sa skaliranjem fontova u Edžu je još uvek prisutan pri otvaranju nekih strana, i ekran kao da je malo izgubio na jačini svetlosti (ponovo, pošto je na deseci vidno tamniji nego dok je radio na Denimu) - i to je, otprilike, sve. Votsap, Vajber i Mesindžer rade dobro posle onog HR od pre 3 nedelje, i nadam se da se više neće zaglupljivati.
Sad je .189 aktualna ali se ne varam. A od nekih stvari koje nisu bile ok na prethodnoj verziji - mobile hotspot je sad proradio. Mada ja ne bih ni znao da na onoj prethodnoj nije radio da neko drugi nije pomenuo, pa sam ja onda probao.

A za bele telefone, poslao mi je link na poruku, posle ću sve pročitati ili bar suštinu moja je meni bitna - to je neki lik pitao da je je ok da muškarac nosi beli telefon. :D Eto, a moja devojka je kupila sad ovo pre mesec dana belu Lumiu 650. Ako onda bude htela da ga menja za neki drugi - eto meni bela Lumia. 8) (Zadovoljna je tom Lumiom, ako samo kažem - to je bio dogovor pre kupovine, jer je brinula da li će joj sve raditi ok, rekao sam kupi, ako posle me budeš htela, ja ću ga preuzeti, tebi platim drugi, i biću srećan. :) ) Biće i ta bela Lumia muževna u mojim rukama. :D

E, da, a imam i beli poklopac za ovu l532 pored ove crne što je u glavnom na njemu, samo čekam i belu silikonsku masku da mi stigne što sam naručio sa TVC mall-a. :D
kinkel napisao:pozdrav ljudi ..
.. znate za moja skakutanja sa androida na w10m .. jbg tako sam u mogucnosti :P
elem, flesnem ovu novu nadogradnju nugata za moj tel. i sada tu ima opcija odgovor na sms poruku kroz notifikaciju. Znam da je ranije brzi odgovor mogao kroz neke pop-up prozore (blagi uzas) i sl (da napomenem da sam uvek koristio osnovnu aplikaciju za sms te nisam upoznat da li je odgovor kroz notifikacije bio moguc preko aplikacija iz marketa .. npr quickReply) .. nije li to Windows prvi omogucio, a google iskopirao? ..
.. znam, sada ce zli robotici da me popljuju .. :roll:
Rekao bih da jeste, ako mi ti dok jedini imamo to je "nepotrebna opcija". Moja sestra kad sam joj to pokazao je rekla da joj je bolje na njenom telefonu što je sve jednostavnije bez fensi stvari. :D (A ja u sebi "WTF, man?", sad odjednom hoće jednostavno, a ne brdo opcija. :D )

Sent from mTalk on Windows 10 phone

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

.. meni je taj brzi odgovor na w10 extra .. uradjen je bolje nego na androidu .. npr. radim u kancelariji .. obijem sms .. od zene naravno (uglavnom neka glupost) .. prevucem dole .. otkucam ok (eh kada bi moglo i to ok automatski .. jer je toj moj najcesci odgovor na zenine "vazne" sms-ove :D ) i posaljem .. na androidu ima korak vise :P

.. ja imam beli tel ... zeleo sam mi4 lte crni, ali ga nisu uvezli .. pa sam morao da ga pazarim belog .. nije to neki problem sto je beli, navikne se covek :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, i meni baš tako odlična stvar što možemo tako da odgovorimo. No i dalje sad skoro ništa ne menja, mi skoro svi imamo sad tu opciju, tj. svi koji smo na w10m, a na androidu će to imati neki mizeran procenat. To kad se neka opcija pojavi na androidu znači da će ljudi to dobijati za nekog godinu dana, ako ne i više. I dalje ima gomila telefona sa androidom 4.4 koji se prodaju.


Inače, živote, lutalico, stignu sad dve od tri maske od TVC mall-a koje sam naručio, i baš meni nije stigla ova bela što sam je malopre pomenuo. :D Ako dobro, obradovaću devojku sa Nillkin maskom za njenu l650. :)

Ma bela boja je isto super, jedino što obično žene više vole one bele telefone kao što ih Samsung ima u ponudi. Ja sam baš hteo da imam i belu masku za ovaj moj - malo za promenu. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

:lol: :lol: .. mudro zboris, a onda kada to bude standard kod zlih robotica .. zli jabucari ce tu opciju tek ubaciti u geyphone ... a onda sledi pljuvanje zlih robotica .. tipa "eee kada smo to mi imali" :lol: :lol:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Pitaju Gari gde si? Što si banovan ja rekoh koga znaima otkriću tajnu :D gde se kriješ, mada ja bih emigrirao ovamo jer tamo je postalo smorno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Zaista mi nije jasno o čemu pišete kad interaktivne notifikacije postoje na Androidu još od Jelly Bean-a... znači tamo od 2012.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

sugarcoated_ass napisao:Bzvz... Onda smo svi trebali da podobijamo ban jer smo svi podjednako učestvovali, ali eto... Nekoga si žestoko pogodio u Nexus. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Pa da li je moguće pshund da zbog toga se banuje čovek?
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori