Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

.. niko nije rekao da ih nije bilo .. ali kada si hteo da odgovoris kroz notifikaciju .. morao si da udes u aplikaciju ili eventualno kroz neki pop-up.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

TosaNS napisao:Pa da li je moguće pshund da zbog toga se banuje čovek?
Pazi, ja sam popio bodove jer sam napisao da je htc EVO3D najgori telefon koji sam ikada posedovao. Znači bodove zbog jedne rečenice jer sam nekom iz administracije uvredio telefon. [emoji38]

kinkel, evo ja mogu tako da odgovaram sa P9 lite, a mislim i da na P8 lite ima ista funkcija.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

:oops: .. aj kada kazes, nisam koristio HUAWEI .. a jel mozes iz lock screena? :P

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

TosaNS napisao:Pitaju Gari gde si? Što si banovan ja rekoh koga znaima otkriću tajnu :D gde se kriješ, mada ja bih emigrirao ovamo jer tamo je postalo smorno.
Mozes im reci da sam emigrirao, ili da mi je na Mobilnom Svetu odobren azil. :D Ako mi odbanuju onaj nalog, onda cu se vratiti, a ako ne, onda je ono suvise skrnav forum da bi se na njega vracao. Neko je tamo napisao da treba da "se odreknem Staljina", ali onaj forum bas i lici na tako neku drzavu. Samo te "preko noci odvedu na Goli Otok". :D

Napisao sam kutijici "Rat i mir" o losem nacinu na koji sprovode na tom forumu pravila, nekih osam stavki koje ne valjaju, i sa predlozima kako bi trebali to da rade bolje.

Pa tamo ti mozes biti kaznjen od nekoliko moderatora za jedan isti "zlocin", a kad budes kaznjen ni ne mozes da vidis modetorovo obrazlozenje (ako ga i dobijes), jer ti je nalog blokiran i nemas ni pristup primljenim porukama, a kamoli da ga kontaktiras za objasnjenje i da ga pitas kako da resite problem. :o Onda ti moras da prekrsis jos jedno pravilo, napravis drugi nalog, i da kontaktiras moderatora, ili da prosto taj drugi nalog dalje koristis.

A ovako mi pise kad se ulogujem na Benchu.

"U ovom trenutku vam nije dozvoljen pristup forumu. Da li se radi o privremenom ili stalnom banu, možete pogledati malo niže. Razlog vaše suspenzije:
Spamer, trol

Ban će biti automatski povučen: Nikad"




Zaista mi nije jasno o čemu pišete kad interaktivne notifikacije postoje na Androidu još od Jelly Bean-a... znači tamo od 2012.

Moguce, ja samo nisam video da neko na androidu ima to na taj nacin uradjeno kao kod nas - baner za poruku, svuces dole malo, napises "vazi", i posaljes odgovor.


Ovo je bilo najostrije sto sam mu rekao. "Koji si ti pajser, majke mi. Moja devojka ima l650, prema tome prilicno dobro sam upucen u to kako joj sada radi,a radi joj perfektno. Necu ni da citam sta si sve napisao i sta si sve citirao. "
Pravio se pametan, u stilu kako ja mogu da pricam i o l650 kad ga ne posedujem, a ima ga moja devojka, i cackam ga kad hocu, sve radi perfektno, na mom telefonu nikad toliko dobro nije w10m radio.

Jos je i citirao mene kako govorim o problemima na l650, a secate se vec kako sam doleteo na forum kad je ona kupila l650 da poresavamo neke od problema koje je imala, ali su onda ti problemi sami od sebe nestali posle tri dana, i telefon nema mane.

Posle sam mu jos samo rekao da je trol ili da se ponasao kao trol jer pljuje sistem koji nije video ocigledno, nego ga pljuje napamet. (Ako i nije tako, sto nije bio manje bezobrazan, pa obrazlozio na lepsi nacin svoje stavove.)





PS. Izvinite ako je ova poruka konfuzna, nesto sam se spetljao sad na kompu sa citatima, pa sam nesto premestao, i vise ni ja ne znam sta mi je gde.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

kinkel napisao::oops: .. aj kada kazes, nisam koristio HUAWEI .. a jel mozes iz lock screena? :P
Evo... Stigne notifikacija, tapnem reply i spusti se roletna da odgovorim:

Slika

:)

Mislim da ne može iz lockscreena, ali svakako pošto ga otključavam preko otiska konkretan lockscreen ni nemam. :lol:

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

.. e to je to .. ali zasluge idu HUAWEI timu ... inace kinezi stvarno dosta dobro prilagode android korisniku .. miui je takodje super.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

O da, MIUI je meni ranije bio omiljeni interfejs (koristio sam MIUI ROMove na par modela), ali mogu reći da gajim sve više simpatija prema EMUI od kako ga koristim. :)

Sad već to šta je čije ne mogu da pohvatam jer sam pre WP koristio ICS i sad sam na MM. Fali mi ipak par buildova između. :lol:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

гари napisao: Mozes im reci da sam emigrirao, ili da mi je na Mobilnom Svetu odobren azil. :D Ako mi odbanuju onaj nalog, onda cu se vratiti, a ako ne, onda je ono suvise skrnav forum da bi se na njega vracao. Neko je tamo napisao da treba da "se odreknem Staljina", ali onaj forum bas i lici na tako neku drzavu. Samo te "preko noci odvedu na Goli Otok". :D

Napisao sam kutijici "Rat i mir" o losem nacinu na koji sprovode na tom forumu pravila, nekih osam stavki koje ne valjaju, i sa predlozima kako bi trebali to da rade bolje.

Pa tamo ti mozes biti kaznjen od nekoliko moderatora za jedan isti "zlocin", a kad budes kaznjen ni ne mozes da vidis modetorovo obrazlozenje (ako ga i dobijes), jer ti je nalog blokiran i nemas ni pristup primljenim porukama, a kamoli da ga kontaktiras za objasnjenje i da ga pitas kako da resite problem. :o Onda ti moras da prekrsis jos jedno pravilo, napravis drugi nalog, i da kontaktiras moderatora, ili da prosto taj drugi nalog dalje koristis.

A ovako mi pise kad se ulogujem na Benchu.

"U ovom trenutku vam nije dozvoljen pristup forumu. Da li se radi o privremenom ili stalnom banu, možete pogledati malo niže. Razlog vaše suspenzije:
Spamer, trol

Ban će biti automatski povučen: Nikad"




Zaista mi nije jasno o čemu pišete kad interaktivne notifikacije postoje na Androidu još od Jelly Bean-a... znači tamo od 2012.

Moguce, ja samo nisam video da neko na androidu ima to na taj nacin uradjeno kao kod nas - baner za poruku, svuces dole malo, napises "vazi", i posaljes odgovor.


Ovo je bilo najostrije sto sam mu rekao. "Koji si ti pajser, majke mi. Moja devojka ima l650, prema tome prilicno dobro sam upucen u to kako joj sada radi,a radi joj perfektno. Necu ni da citam sta si sve napisao i sta si sve citirao. "
Pravio se pametan, u stilu kako ja mogu da pricam i o l650 kad ga ne posedujem, a ima ga moja devojka, i cackam ga kad hocu, sve radi perfektno, na mom telefonu nikad toliko dobro nije w10m radio.

Jos je i citirao mene kako govorim o problemima na l650, a secate se vec kako sam doleteo na forum kad je ona kupila l650 da poresavamo neke od problema koje je imala, ali su onda ti problemi sami od sebe nestali posle tri dana, i telefon nema mane.

Posle sam mu jos samo rekao da je trol ili da se ponasao kao trol jer pljuje sistem koji nije video ocigledno, nego ga pljuje napamet. (Ako i nije tako, sto nije bio manje bezobrazan, pa obrazlozio na lepsi nacin svoje stavove.)


PS. Izvinite ako je ova poruka konfuzna, nesto sam se spetljao sad na kompu sa citatima, pa sam nesto premestao, i vise ni ja ne znam sta mi je gde.
Hehehe već sam rekao drugovima da si emigrirao na drugi forum ako neko želi znati gde si da mi pošalje PP, e ako si ti trol i zbog tog razloga si banovan onda ja stvarno nemam komentar ....
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:O da, MIUI je meni ranije bio omiljeni interfejs (koristio sam MIUI ROMove na par modela), ali mogu reći da gajim sve više simpatija prema EMUI od kako ga koristim. :)
Idi, bre, Sašo. :D

Do juče si hvalio WP, sad hvališ Android - već vidim, kad pređeš na iOS, vrćeg jabičara neće biti od tebe. :D :D

(Ovo ti je za onaj gif od sinoć. :P )
гари napisao:(...) baner za poruku (...)
Pusti banere, dosta ti je banovanja za jedno vreme. ;) :D
Poslednja izmena od Evindzer u Uto, 20. Sep 2016. 13:25, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Inace, ovde sam ovu temu otvorio: Nove Windows 10 Mobile aplikacije

Nadam se da je na odgovarajucem mestu, a mozda ipak nisam trebao u taj podforum, nego ovde - u glavnom forumu? Tu bi bilo vidljivije, to je sigurno, ali kad je tamo, onda se preko mtalka (a valjda i Tapatalka) ne vidi da tamo ima neka nova tema.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Tema je na pravom mestu, nisi pogrešio, jedino što već imamo temu o aplikacijama za W10M, pa ćeš morati da se izboriš za popularnost svoje. ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

kinkel napisao::oops: .. aj kada kazes, nisam koristio HUAWEI .. a jel mozes iz lock screena? :P
Može kod Androida sve, samo se treba upoznati sa sistemom, a ne pisati napamet. Ja sam na kitkat-u još uvek i mogu odgovoriti na sms uz lockscreen-a. Roletna se doduše spušta malkice teže, ali može.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Evindzer napisao:Tema je na pravom mestu, nisi pogrešio, jedino što već imamo temu o aplikacijama za W10M, pa ćeš morati da se izboriš za popularnost svoje. ;)
Kad vec postoji, cemu separatisanje. :D Pridruzio sam vam se u toj starijoj temi. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer napisao:Do juče si hvalio WP, sad hvališ Android
Ja i dalje stojim iza onoga da su trebali nastaviti razvoj WP koji je bio odličan sistem i puno obećavao. Za W10m nemam skoro ništa pozitivno da kažem.
Android mi je trenutno nužno zlo, ali Huawei je odradio solidan posao i ne žalim se.

Da imam para sa iP, sutra bih ga uzeo, ali me Apple nervira sa njihovim glupostima poput ovog izbacivanja 3.5mm. Onaj njihov port nema taj kvalitet zvuka, a bez kabla mi ništa ne treba kada je prenos zvuka u pitanju.



Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Šta se primaš, zar nisi video smajli i ono u zagradi? ;)
Znam da si kuburio sa 640 na 10-ci, i baš mi je drago što mali havajac fercera, uživaj, pa ako se 10-ka u budućnosti popravi, lako ćeš joj se vratiti ako poželiš. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Ma nisam nego sam baš žurio da otkucam post pa nisam turio ni jednog smeška. :D

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

sugarcoated_ass, ne ne ne, ti si izdajnik :D :P
Evindzer, i Apolo su jos uvek ambivalentni, kinkel i knezevic76 naginju ka tamnoj strani, dok mi mirisi da samo гари, DamirBL, i moja malenkost mozemo sa ponosom da nosimo telefone sa mracne strane.

Give urself to the darkside!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

@Green .. na nekom custom romu ili stock aosp? Ako je na aosp molim te nauci me gde da nadjem tu opciju (ozbiljno).
Glupo je porediti w10m sa bilo kojim romom koji je prilagodjen. Ok .. open sors, ali ajde da gledamo samo ono sto je potpisao gugl.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Guru, bre, kakva te tamna strana spopala, pa zar do sad nisi fino pisao da je Android na strani tamne strane? [emoji14] :D :D
I zaboravio si našeg novog čalana, tvog zemljaka Tošu, kome ovom prilikom želim dobrodošlicu i boljenašlicu. ;)
A što se mene tiče - nisam ja ambivalentan, nego samo imam ADHD. :D :D :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer napisao: nego samo imam ADHD. :D :D :D
Slika


Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Odgovori