Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Lobachewsky »

Koliko je ovaj windows bio van svih dogadjaja. Gotovo svaka aplikacija koja je imala primenu u realnom zivotu je zaobisla windows. Jedan od najvecih promasaja u istoriji mobilne telefonije, ikad. Ali opet, drago mi je sto sam ga koristio i sto sam bio svedok cele price koja je sada i zvanicno zavrsena.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nije gotova dok je nas sladokusaca koji još uvek uživamo u keramičarskom zanatu! :D

Smrt Microsoftu, sloboda pločicama! :D

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

I MS dizgori. :D :D
Nego, jedno pitanje za one koji znaju:
u Prodavnici postoje FB i Mesindžer i FB Beta i Mesindžer Beta - šta od toga koristiti, koji se brže otvaraju? Znam da se o tome ranije pisalo povremeno, ali se ne sećam zaključka onih koji su koristili ove aplikacije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Takođe i Facebook dizgori. :D (Za Facebook ništa ne znam iz prve ruke, nisam ga nikad koristio preko tih aplikacija.)

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

Evindzer napisao:I MS dizgori. :D :D
Nego, jedno pitanje za one koji znaju:
u Prodavnici postoje FB i Mesindžer i FB Beta i Mesindžer Beta - šta od toga koristiti, koji se brže otvaraju? Znam da se o tome ranije pisalo povremeno, ali se ne sećam zaključka onih koji su koristili ove aplikacije.
Faceboci kod mene maltene isti, otvaraju za 2-3 sec ladan start do login prozora, a mesinger beta duplo brže od redovnog. Ladan start beta 5-6 sec. E sad koliko su merodavna moja sokoćala L925 i L550 oba na CU budžena virtualna memorija, stim što je L 550 malko brži u otvaranju istih.

Sent from my L925 using mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Hvala za odgovor. :)
Poslednjih nedelja sam prinuđen da svakodnevno koristim Mesindžer (i Vajber), pa me interesovalo šta je bolje od ponuđenog.
PS: Votsap je, što se mene tiče, i dalje tata za sve ostale. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Jeste, samo još da ja ubedim devojku da pređe na WhatsApp, ali nema ništa od toga. :D

MOLBA:
Molim vas, udelite plus/upvote gariju u nevolji. :)

Prijavio sam da Outlook kalendar zaboravlja unete izmene u događaje. Bilo da sam od sebe vrati staro vreme tog događaja, bilo da vrati stari opis tog događaja.
https://aka.ms/L46yhm

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

pomogao gariju u nevolji, časna majkrosoftska :)

Sent from my L925 using mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Gari, potpomognut si. Sto se devojke tice, ja sam tu nesto ubedljiviji od tebe, tako da ni moja hanuma ni ja ne koristimo sugavi Viber nego WhatsApp. Jeedino nisam uspeo da je nagovorim na Telegram, hoce ona ali po automatizmu otvara WA.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Hvala, drugari. :)

Sent from mTalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Gari hteo sam da ti pomognem medjutim izbacuje mi poruku da moj nalog nema pristup ovim povratnim informacijama? Nakon što sam se ulogovao, probao sam osim telefonom da i sa kompa odem na taj link ali ni tako nisam uspeo da nađem tvoju prijavu ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Aaa... Vidiš, ranije je bilo da moraš da uključiš automatsko slanje povratnih informacija da bi mogao da daješ ovako povratne informacije. Što bi ti trošilo bateriju, a i bezobrazno mnogo podataka jer se Microsoft nikad nije potrudio da napravi Feedback tako da se ti podaci šalju samo preko WiFija. U nekom trenutku su to izmenili tako da ipak svako može da piše povratne informacije nevezano od toga da li mu je ono uključeno, ali izgleda da je to tako samo na Creators Update.

Dakle, mogao bi da daješ povratne informacije, ali previše su oni to zakomplikovali iz glupih razloga. Tako da nema veze, hvala, bitna je volja. :)

Sent from mTalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Možda je problem što nemam CU apdejt mada kad sa kompa se ulogujem uopšte ne mogu da nađem tvoju prijavu? izbacuje mi probleme sa prodavnicom ali kad u pretraživaču ubacim outlook onda izbaci samo neki problem u vezi sa 950kom??? Što kažeš dobra volja je tu ali ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Čudi me da i sa kompjutera neće to da ti pronađe. Pretpostavljam da imaš Windows 10 na kompu. Ako imaš, onda bi trebalo da krene da otvara link u browseru, a zatim da ga otvori u Feedback Hub aplikaciji. Ali recimo sa Windows 7 ili Windows 8.1 ene može ni da se vidi šta je napisano. Evo, ovo mi piše sad sa Windows 7 kompjuterom kad posetim link.
This content is available only in the FeedbackHub app through the Windows 10 Anniversary Update

Find out more about the Feedback Hub and the Windows Insider program, and see how you can help shape the Windows experience for millions of people.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Na w10 na kompu otvori dalje link ali kad u tom hubu pretražujem probleme nemoguće je taj problem pronaći jednostavno ne izlista ništa drugo osim nekog problema u outlooku na 950??
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Probaj ovo da tražiš. "Calendar app forgets changes made to events. MAJOR ISSUE!"

I gore pri vrhu pod Device izgleda da treba da se odabere Mobile.
.
Slika
.

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Microsoft has a new tool to bring your Windows phones up to date
https://mspoweruser.com/microsoft-new-t ... ones-date/

Zanimljivo... Zanima me još i kako ovo radi sa starijim telefonima koji su se nadogradili na w10m. Da li ga ovo nadograđuje sa wp8.1, i: Ako neko ima w10m, da li ovo može da koristi umesto WDRT da bi reinstalirao softver, ali bez muke sa nadogradnjom... I da li na telefonu na kraju daje čist OS, ili samo nadograđen. :?

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

ima samo opcija update, nema reinstal, jedino što je dobro ide odmah na CU s 8.1 ali izgleda samo podržani.
Probao L920 na 8.1 reg. file original, samo ispiše uredjaj nema apdejt. Posle promene registra na L640 ide update na CU. ali sam prekinuo proces, trenutno mi treba jedan uredjaj na 8.1. :)
Druga dva uredjaja su već na CU ispiše uredjaji su apdejtovani.

screen OTC.exe i L920:
https://postimg.org/image/60nl7uk8t7/

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Malo sam ispipavao kako tu šta funkcioniše, i raspitivao se.

U svakom slučaju ne radi kao WDRT. On samo skine šta je potrebno za nadogradnju, pošalje to na telefon, i može telefon sa USB-a i da raskači telefon. Samo ode u Update u podešavanja, i pokrene instalaciju kao da ju je preuzeo preko WiFija. I nakon nadogradnje se ne dobija čist sistem, nego kao i posle bilo koje nadogradnje, tako da u slučaju prelaska sa wp8.1 ipak treba dodatno i hard reset da se uradi.

Još bi možda bila samo nedoumica da li bi on mogao da nekoga sa insajdera da vrati unazad na zvaničan build. Po opisu aplikacije, ona to ne radi, ali nije da ne bi mogli to da naprave. I tako ovaj alat skida sve što je potrebno za instalaciju, bilo da je polazna tačka neki stariji w10m build, bilo da je wp8.1 u pitanju. Pa što da ne može recimo i da vrati nekoga sa FCU na CU.

A što nisi uspeo sa Lumijom 920 da uhvatiš nadogradnju... Možda im je to ranije bio propust, a da su ga sad zakrpili. Ili su ti koji su stavili Threshold 2 na telefone menjali registar, ali nešto mi ne deluje da je tako.

Ali je alat svakako odličan za svakoga ko bi prelazio sa wp8.1. Jedino da isprave greške na CU... I dalje telefon ne može da izgura nedelju dana bez restarta, i ne radi offline pretraga mapa...

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Windows 10 Fall Creators Update for Mobile rolling out this week to more devices
https://mspoweruser.com/windows-10-fall ... k-devices/

Pušten CU za w10m. Lumije 550, 650 i 950(XL). Tj. valjda je pušten globalno.

EDIT:
Jel su to ovi ugursuzi iz Microsofta sklonili Pause Updates iz Windows 10 mobile-a? Gledam kod sebe, nema mi te opcije. Na kompjuteru je imam.

Na ovo mislim.

How to Pause Updates on Windows 10 and Windows 10 Mobile
http://www.windowsphonearea.com/pause-u ... 10-mobile/

Po tom tekstu ta opcija nije ni bila na AU, ali bi na CU trebala da bude. Sve mi deluje kao da su uklonili tu opciju nakon objave CU, a rekao bih da sam video tu opciju u podešavanjima baš letos u julu mesecu... :?

Sent from mTalk

Odgovori