WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Lobachewsky »

Windows phone vecita mlada nada i talenat. Ko Ratko Varda.
:baca hepo kocku:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Bas sam se pitao kad ce i hoce li se ukljuciti neko od silne mod/admin ekipe da malo pocisti temu i uvede reda, kad ono medjutim.. 8.1 nije jos ni stigao na telefone a u toku uveliko trovanje, pa niko nije lud da to ne vidi..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Azimuth »

Negde sam procitao da bi trebao tj da se cekuje da ce za developere krenuti 14. Tome se nadaju. Mene zivo zanima kako ce sve to izgledati i raditi na nekoj L930.
Cedogares, zdrava rasprava i prica je pozeljna na svakom forumu pa i na ovom, ali samo dak ucesnici ne gledaju usko, dok je objektivna, nepristrasna, prica. Ima ovde ljudi koji se ponasaoju kao da su placeni da pisu hvalospeve o jednima, a da druge pljuju cim se ukaze prilika.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Evo dezurnog pljuvaca zelene kantice i mentora novokomponovanih obozavalaca WP sistema. Ocito da se Androidasima ljulja opasno brod kad ovoliko prozivaju... Strah je strasna rabota ;)
Elem, po nekim informacijama, moguce da Preview krene vec od 10.04.
8.1 ce da ukljuci fomilu novih stvari, i ko zeli koristice ga, ko nece koristice nesto drugo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od 1808 »

Pa gde si ti ceo dan. Baš su nam danas nedostajali oni tvoji komedijaški hvalospevi o Windows Phone-u i priče kako
jedino tebi sve radi tečno i savršeno, čak i one opcije za koje većina korisnika kaže da nisu dobre. :D

Kada čovek pročita ono što pišeš, prosto se zapita zašto ovi u Kupertinu uopšte pripremaju i objavljuju sva ta ažuriranja,
kada je sistem toliko savršen. GDR ovaj, Black onaj, a sve to bez bilo kakve potrebe. Neko tu izgleda mnogo masti. :lol: :lol: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

1808, dodji da vidis i padnes na dupe! Poziv je otvoren dakako za SVE!
A inace sam juce bio dezuran ceo dan, i nisam izasao iz operacione sale, jer sam stalno imao posla, pa nisam stigao da pogledam forum sve do uvece.
A ja se svakom novom update-u radujem kao malo dete, jer mi donosi nesto novo.
Inace nije da WP nema boljki, ja sam i o tome pisao, i to u vise navrata, samo treba procitati.
Elem, da zakljucimo celu pricu:
WP8.1 donosi pregrst novih stvari, i prelazak sa 8.0 na 8.1 bice kao prelazak sa WP7.5 na 8.0
Uz sve to, WP ostaje kao odlican izbor koji pocinje sve vise da se namece pri uzimanju obzir kupovinu novog uredjaja, svidelo se to nekome ili ne.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Baraba »

Ne možete a da ne gotivite 1808 :D

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od staff »

Razmišljam da se prijavim za Preview for developers. Pošto nikada nisam ranije to radio, može li neko ukratko da napiše šta dobijam a šta gubim i moram li nešto da radim kasnije npr da im pišem šta valja, šta ne valja i tako to?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

staff, dobijas mogucnost da vidis kako ce softver da izgleda kada ga puste. Neces dobiti sve opcije, vec ono sto je spremno. Ne gubis nista, osim da ce mozda softver koji puste da bude nestabilan, pa ces morati da radis restore uredjaja, ali kao developer bi trebalo to da znas i umes da uradis ako dodje do toga. Nemas nikakve obaveze da bilo sta pises ili javljas, ali te niko ne sprecava da negde napises svoje misljenje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od iLuka »

http://www.gsmarena.com/microsoft_might ... s-8249.php

8)

jesu azurni ali koliko ce biti to sve kvalitetno, videcemo :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Azimuth »

Meni je nešto drugo zapalo za oko. Kako oni znaju da će trebati barem 2 apdejta do kraja godine? Po ovoj izjavi oni su svesno izostavili neke opcije ili napravili bagove koje hoce da peglaju u narednim mesecima. A ukoliko se pokaže potreba, onda će još koji apdejt da puste u međuvremenu. Ne znam šta da mislim, deluje kao da su sve na prečac odradili samo da bi ispoštovali datum.

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od user8 »

Problem svih tema WP8 je što Android piloti uleću sa zlobnim komentarima i onda kada dobiju odgovor mi ispadamo neki fanatici, a oni nevinašca :roll:
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Azimuth »

user8, pokusavas da ispadnes vickast?! Niti je bio "zloban", komentar nisi sam "uleteo", a jos manje mi nije jasno zasto si se osetio prozvanim kad vec nemas nista pametno da mi odgovoris.
Pitam sta me interesuje. Jedva cekam 8.1 jer mi treba sekundarni telefon pa gledam sve i svasta.
Sto se konkretno mog pitanja/konstatacije tice, smatram da je skroz na mestu jer mi je totalno nelogicno da neko najavljuje odredjen broj ispravki neke verzije sistema.
Dakle, ako nemas sta pametno da napises, bolje nemoj nista. Ima ovde i previse onih koji pisu samo da bi pisali.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Azimuth, ja sam shvatio da oni jednostavno planiraju određeno vreme unapred, a imaju neki "grand plan" po kome idu. Moje lično mišljenje je da će se ići ka spajanju WP i Win RT. Možda se o tome radi....mada, ja samo nagađam.

Bilo kako bilo, ne bih rekao da je u pitanju namerno izostavljanje nekih funkcija sada da bi se one dodale kasnije, već pre reč o tome da sada izlazi jedan apdejt (značajan), a da već postoje neke stvari koje su "in the pipeline". To što će biti još dva apdejta do kraja godine, ne verujem da znači neke velike promene, pre neke minorne skokove.

Uostalom, videćemo već. Što se mene tiče, WP je već sada jako dobar (meni najviše odgovara), osim te gluposti sa volume control.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Azimuth »

Ovakve komentare i clanove postujem.
Hvala na odgovoru araphel.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

A sada malo WP guru :D
Azimuth, svi ozbiljni proizvodjaci imaju planove unapred za godinu i vise dana. Apple verovatno vec radi na prototipu sledeceg iPhona, Nokia takodje... Apple isto tako verovatno vec ima neki spisak opcija za iOS9, Google za Android 5.0, tako i MS ima planove za Win9.
Kao sto araphel rece, ide se na konvergenciju WinRT i WP sistema (pocetak), a kraj ce biti verovatno sredinom ili krajem 2015 izlaskom Win9 koji ce da radi na svim uredjajima i bice jedinstven. To su barem najave, a sta ce da bude, videcemo u narednim mesecima koji dolaze.
Lumia Cyan koji je sledeci update sa kojim dolazi WP8.1 se verovatno interno testira vec najmanje 2-3 meseca. isto vazi i za predjasnje update-ove.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Sad se setih da dodam da sam pročitao kako će jedna od novina od 8.1 pa na dalje biti to da će developeri moći da rade "univerzalne" aplikacije. Dakle, praktično ista aplikacija će uz malo dodatnog truda od strane developera biti raspoloživa i za Win i za WP. Kao dodatak na to, aplikacija kupljena na jednom sistemu, biće besplatna i za drugi. Dakle ako imate Win laptop ili tablet i na njemu skinete recimo Angry Birds (lupam sad), istu ćete moći da smestite i na svoj WP telefon, bez ponovnog plaćanja.

Meni je ovo zgodno, jer postoje neke aplikacije koje koristim i na tabletu i na telefonu. A takođe je to još jedna od stvari koja me tera da mislim da će se Win RT i WP u nekom momentu približiti do tačke spajanja.

Možda malo offtopic, ali čitao sam na WinRTsource da se ipak može desiti i da Microsoft ostane sa sve tri opcije, s tim što bi RT praktično postao "home" edicija Windowsa, iz kojeg bi desktop mod vremenom bio sasvim izbačen. Pro i Enterprize verzije bi imale i tablet i desktop mod, a WP bi ostao kao verzija za telefon, s tim što bi u suštini postao kao RT, samo sa elementima korisničkog interfejsa prilagođenim manjim ekranima.

Naravno, sve su to za sada samo nagađanja nekih ljudi koji smatraju da su upućeni u Win dešavanja, i (moram priznati) poprilično vole i brane RT.

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od user8 »

Azimuth napisao:user8, pokusavas da ispadnes vickast?! Niti je bio "zloban", komentar nisi sam "uleteo", a jos manje mi nije jasno zasto si se osetio prozvanim kad vec nemas nista pametno da mi odgovoris.
Pitam sta me interesuje. Jedva cekam 8.1 jer mi treba sekundarni telefon pa gledam sve i svasta.
Sto se konkretno mog pitanja/konstatacije tice, smatram da je skroz na mestu jer mi je totalno nelogicno da neko najavljuje odredjen broj ispravki neke verzije sistema.
Dakle, ako nemas sta pametno da napises, bolje nemoj nista. Ima ovde i previse onih koji pisu samo da bi pisali.
Sorry nije se na tebe odnosilo, nego na redovnog "pilota" se prethodne strane.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Azimuth »

Mislio sam da se na mene i taj post odnosi pa sam zato tako odreagovao. Sorry zbog nesporazuma.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Baraba »

Nema veze, ostaće njemu nadimak "android pilot" :lol:

Odgovori