ROM za HTC

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

igord, da, ali postoji razlika izmedju Manille i FTouchSL (ex. FTouchFlo), mada to vec znas :)
Nokia 5800XM

razzo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 21. Mar 2009. 09:03

Post od razzo »

lovd napisao:Skini rom koji ti se svidi sa sajta koji sam ti dao, pre toga nadji temu HARD-SPL, i skini HARD SPL.
A o kojem se sajtu radi?
Hvala ;)

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

razzo, www.xda-developers.com
Isčitaj Wiki i Forum za tvoj teleon ;)
Nokia 5800XM

razzo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 21. Mar 2009. 09:03

Post od razzo »

HVALA!

Nasao sam ono sto sam trazio mesecima za tel. ;) Cak sam bio odustao i stavio ga u stranu. Juce sam naleteo na njega a i na ovaj forum.
Hvala jos jednom.

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

pošto je ovo jedina aktuelna tema oko WM-a, postavio bih jedno pitanje ovde jer je jako hitno...
elem, danas sam pokušavao da moj stari wm5 flashujem na wm6, ali nisam uspeo... umesto toga, sada imam onaj startni ekran sa 3 linije. pošto mi se ovo i ranije dešavalo, uspevao sam da rešim problem (tj. da vratim wm5 koji sam skinuo odavde http://wiki.xda-developers.com/index.ph ... ophet_ROMs), ali sada ni to ne radi. kad krenem instalaciju, kaže da mi je taj sw nije dobar... :S a znam da sam ranije uspeo. možda ima veze što sam sada instalirao radio rom 2.19.21 :wacko:
inače, radi se o prophetu... g4
može li neka pomoć oko ovoga ili ako neko ima volju da mi da msn ili nešto pa da mi polako sve objasni kako i šta. čitao sam onaj xda-developers 100 godina, ali izgleda da sam ja glup za to... :x
hvala unapred

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

razzo, nema na čemu
hellboy_90, pa, je l' si ga flešovao za G4 ili za G3? o.O
Nokia 5800XM

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

za g4, naravno... :blinky:

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

igorde odgovori mi posto je bitno. kupio sam polovan touch pro i u njemu je energy rom 6.5 ali malo mi drzi bateriju oko 1dan sa prosecnim koriscenjem. treba mi neki 6.1 rom koji nema puno programa u njemu, pa ne znam koji da ubacim?kakav je fabricki i da li ce mi produziti bateriju? decko mi je rekao da u njemu ima hardspl da li treba opet da ga ubacujem?dali mi treba sim i cid unlock i da li moram da ubacujem ponovo radio rom? i na kraju ,posto planiram da ubacujem rom preko memoriske kartice jel mi dovoljna od 256mb i da li mogu kasnije nju da izbacim i ubacim neku drugu? h v a l a :wink:

Android
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 21. Dec 2008. 20:35
Lokacija: Beograd

Post od Android »

Zdravo ljudi.
imam Qtek 2020, i ubacio sam rom 6.1.4.16.PV
e sada, ja bih hteo da instaliram Manila 2.5 itd ma njega... instaliram i zauzme nekih 20-25mb,da napomenem da imam instaliran Spb Home, a nemam ToucFflo instaliran,
ali je nema u programima, ili je ima i ne mogu da je pokrenem. :cry:
pokusavao sam sa nekoliko verzija...i nece... :smutny:
ako ima neko resenje ili predlog sta drugo staviti neka vice :blinky:
:)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Android imas ceo pak za telefone koji ne podrzavaju manillu 2D i dele se na HTC telefone (modeli bez fabricke manille tj Touch Flo) i na WinMob pstale iredjaje nadjes na xda sajtu pak koji najvise odgovara tvom telefoni i instaliras ga prema uputstvu.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Android
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 21. Dec 2008. 20:35
Lokacija: Beograd

Post od Android »

jos jedno pitanje :)
kako da imam net na mom qtec 2020, ali ne preko ActiveSync-a, vec da ne instaliram nista na racunaru.... :) mislio malo na poslu da idem na net, nesmem nista instalirati na racunaru :( ?
u napred hvala :)
:)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Android, jednostavno, koristi gprs i telefon i to je to. Bez dodatnog softvera ne mozes ici na net sa racunarom preko telefona... A i koji ce ti to? Pojesce ti kredit tj napraviti prilicno lep racun...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Da stvarno, zar nije lakše staviti neki portable FFox na flash i koristiti ga direktno s toga, tj. bez instaliranja?

Mada je pitanje bilo kako da net sa kompa, bez Active Sync-a koristi na mobilnom. Bez ikakvog instaliranog programa nema šanse, a posebno to što ne znam kako misliš da povežeš fon sa kompom bez AS-a. Možda da razmisliš o nekom WiFi modulu ali i njemu treba instalacija (kakva takva), a kapiram da nemaš administratorovu dozvolu da bilo šta stavljaš pa to može biti veliki problem.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

stormlord
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2009. 19:40

Post od stormlord »

Hi drustvo imam par pitanja ako neko ima vremena da pomogne
1. dali moze neko da mi preporuci neki rom za htc p3600 trinity nisam neki zehtevan korisnik nesta najosnovnije zavrsava poso
2. koristim igo amigo 8.3 ... i prostup satelitu traje dosta dugo i ako imam quick gps koji redovno azuriram dali je to problem do igo ili u necemu drugom posto sam citao da pojam radio u fonu ima veze sa tim
eto mislim da je dosta za sad hehe da vas ne davim previse :wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

stormlord
1. Koji ces rom koristiti zavisi samo od tebe. odaberi neki koji je po tebi najlepsi i onda skini "light" verziju posto, kako kazes, nisi zahtevan korisnik.
2. To pitanje postavi u temi o GPS-u dole u Kaficu pa ces dobiti odgovor. Ukratko ti mogu reci da je meni na htc-u u hladnom startu trebalo oko 2-3 minuta u proseku da uhvati satelit, naravno, nekada je to bilo znatno krace a nekada do 5 min max.

Alexander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 18. Okt 2006. 14:36

Post od Alexander »

ROM ovaj, onaj, RADIOROM, oznaceni su brojevima, a sta je HERM 200 i HERM 300 ? Kod mene na nalepnici kod baterije pise HERM 300 a u Device info...HERM 200. Sta je sad HERM ?

Odgovori