Windows Phone 7

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

dimi89
Погрешио сам.У питању је процесор на 266mhz. :P ;)
Одавде
Слобода или смрт

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Off: Ovo mi i dalje nemoguce deluje...na mom 486DX kojeg trenutno sticajem okolnosti koristim radi jedva i Windows 98, a malo slabiji je od ovog kompa na kome navodno radi Windows 7 (imam 32MB RAM i 100MHz procesor), tako da mi ovo lici na fake.
Inace na starom kompu sa 512MB mi je lepo radio Win 7.
Ontopic: Dosta vise sam ocekivao od WM7 i sve me vise odvlaci WM (iako sam planirao da uzmem x1, ali izgleda nista od toga nece biti).
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Па p2 је поприлично јачи од 486-це.
Његова технологија је 8 година новија и поредити њих би било као p4 и penryn c2d.Плус 3 пута више радне меморије :wink:
Нећу више у офф.
Слобода или смрт

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pitanje je da li je mogo da na takvom racunaru da pokrene digitron i izracuna zbir dva prosta broja....

Posto se WM 6.5.x nastavlja da razvija pitanje je koliko ce zaista biti korisnika WM-a 7-ce...Po onome sto mogu da u ovom trenutku procitam na netu ne vidim ni 1 razlog zasto bi pozeleo WM7 na mom telefonu........ 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Безобразно захтеван. :o
http://www.gsmarena.com/minimum_hardwar ... s-1470.php
Слобода или смрт

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Koliko kontam, WinMo 7 je OS koji ima drugaciji kernel od WM 6.5. Nadam se da posto su minimalni zahtevi za 7 veoma nebularni da cu moci da priustim SE Aspen ( Faith ) samo da mu cena ne bude :o ili nesto na tom principu sa jacom kamerom samo da je z/y ispod a :roll:
Nokia Lumia 630

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Hahahaahaha koji pacenici.Bruka,ovo je ocigledno da se gura proizvodnja jaceg hardvera koji ce gurati ovaj OS,a mi cemo naravno da platimo.
Hvala Bogu pa postoji alternativa.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Iskreno, ima i onih koji ce kupovati i takve telefone samo da bi rekli kako imaju najbolji telefon za pokazivanje dok ce cene ostalih telefona polako da padaju i oni koji iole malo znaju nesto, kupice nesto sto zaista vredi...
Nokia Lumia 630

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

CEkamo symbian 3...Ili neki novi WM 6.5 pa cemo da vidimo kako ce oni da budu odradjeni ako i to ne bude nesto tu je uvek Andorid koji je za sad najpouzdaniji..... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »


MateMišoKovač
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 09:56

Post od MateMišoKovač »

Novi odličan video s predstavljanjem WP7
http://www.youtube.com/watch?v=j9F4QJK1 ... r_embedded

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Uff...kad se ne uspavah.
Sve zavisi od ukusa,ali je po meni Win 7 izgubio svaki smisao kao i vernu prepoznatljivost Win platforme.
Mislim da je sve pocelo verzijom 6.5,koja je proizvela naslednika(Win 7) koji ni malo ne podseca na prvobitnu platformu i izgubila upecatljivu originalnost.
Koliko vidim,akcenat je stavljen i na konstantnu vezu sa NET-om,cak vise nego Android platforma.Sto ce reci da je to ipak za nase dzepove,ma o kom se paketu radi previse.Da i ne govorim da je neki optimum telefon sa procesorom od 1Ghz.
Zaista steta.
Slika

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Kad bi me neko pitao da li bi pretpostavio da je ono Windows, rekao bih ne jer ne lici na Windows i onoga do cega je Microsoft striktno drzao do sebe, ali svakoj klasici dodje kraj, a nove inovacije su suvisne jer su lose kopirali formu Androida na njihov nacin, dok sa iPhone-a su se pozajmili cinjenicom da nazovu muzicki player Zune i iPod touch ima Zune HD kao ,,konkurenta'' ( pojma nemam kako ce on funkcionisati pa zato sam to stavio pod navodnicima ). U svakom slucaju, nista specijalno, a opet po mom misljenju nesto skroz bezveze od ocekivanog.
Nokia Lumia 630

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја бих рекао да је овај Виндовс конфузан за медаљу а и почетни екран му је одрађен шугавије него на најефтинијим јава телефонима са екраном осетљивим на додир. Све у свему још један уређај који се базира на Маркету и ако одеш у Маркет, кад скинеш са Маркета, нађеш на Маркету, истресеш сав новчаник у Маркету...

По мени је ово тотални промашај, много сам очекивао од седмице :dry:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Windows Phone 7 - igračka platforma

Igranje na mobilnim uređajima dugo vremena bila je privilegija vlasnika Nintendo i Sony ručnih konzola. Tako je bilo sve do momenta kada je Apple predstavio svoj revolucionarni iPhone, koji trenutno dominira kao najvažnija igračka prenosna platforma.

Izvor: Bozza Bench

Međutim, Microsoft planira da promocijom Windows Phone 7 serije telefona, koji bi trebalo da se pojave krajem ove godine, preuzme ovu titulu i zbaci Apple sa trona mobilnog gejminga.

Poslednjih dana procurele su tehničke specifikacije uređaja koji bi trebalo da pokreću Windows Phone 7 OS. Za razliku od Zunea, Windows Phone 7 uređaji će koristiti Qualcomm SnapDragon čip koji sadrži grafičko jezgro na bazi AMD Z430 grafičkog procesora. Karakterističan je po tome što poseduje „unified pixel & vertex shader pipeline” jedinice, koje poseduje i Xbox 360 Xenos grafički procesor.

Nažalost programeri neće moći da koriste ove napredne funkcije u 3D igrama sve do sledeće nadogradnje Direct3D Mobile grafičkog modula, odnosno sve do kraja ove ili početka iduće godine. Microsoft je ponudio programerima dve rezolucije kao opciju: 480x800 (WVGA) i 320x480 (HVGA), takođe i dve opcije što se tiče samog koda. Jedna se zasniva na Java ili Flash kodu, dok će oni koji se opredele za Silverlight platformu moći u potpunosti da portuju Microsoft Xbox Live igrice.

Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Realno Microsoftu dupe zinulo za parama koje Apple mlati od prodaje igara na App Store-u. Ovaj novi windows pokušava da se više približi Amerikancima i njihovoj pomahnitalosti za kupovinom aplikacija i igrica, jer je evidentno da sa onim starim sistemom nisu mogli dalje i da su gubili korisnike u korist iPhona i Androida.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ma ni igrice nece moci da ih izvade iz .... ako ne stave multitasking i ne promene GUI da izgleda bolje od Andorida i iPhona(sto je opcigledno misaona imenica za WM) ili barem da bude u tom rangu.Ne znam ko je reko da na forumu da Apple daje na kasicicu a posle ovog ne znam na sta daje WM na pipetu?! Android je definitivno najbolje resenje.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Drazenlj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 15. Mar 2010. 20:42

Post od Drazenlj »

mislim da su ovaj put skrenuli sa puta posle toliko vremena iscekivanja neceg savrsenog dobismo WM7 koji u svakom pogledu lici na nekog nabudzenog kineza :disgust:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Meni se opasno svidja LG "Panther" :D Stvarno izgleda da sam slab na LG telefone....Qwerty testatura + dobar dizajn(mada zadnji deo mu nista nije impresivan) i snapdragon unutra ...Samo sto ce i cena da mu bude bas takva-Monstruozna...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Ništa od Skype-a za Windows Phone 7 platformu

Microsoft Windows Phone 7 platforma za smartfonove je već doživela vrlo ozbiljan udarac. Naime, pored izostanka brojnih stavki kao što su multitasking, copy / paste, pa čak, prema nekim izveštajima, i odsustvo slota za memorijske kartice, izostaće i značajan deo softverske podrške. Naime, potpredsednik kompanije Skype je izjavio da Skype ne razvija softver za novi Windows Mobile operativni sistem koji će se pojaviti krajem godine, odnosno da neće postojati Skype za Windows Phone 7 platformu...

Izvor
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori