Mango update

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ja stavio Mango na HD2,custom rom gde radi i Marketplace,ali izbacuje sim error pa sam ga vratio na 6.5.Preko Zune nece nista da radi,kao skida update,smara tu 15 minuta,resetuje ga da bi na kraju pisalo update error.
Inace je Mango prava stvar za one koji cesto idu na net preko telefona.Pregledno,prakticno,kontakti povezani sa fejsom,mejlom,kalendar izbacuje evente sa fejsa,stvarno super odradjeno.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

jeste vala,fali mi ta povezanost sa netom,na mojoj N8...
al dobro de,ne moze sve,inace je perfekcija...i samo surfovanje milina,cak i na edge brzini...

zoograf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 18:58

Post od zoograf »

evo i meni stigao Mango 7.10.7720.i ok , ima novih stvari(kažu 500),ali to je i dalje nedovoljno - ustvari za fejs,cimanje, i porukice je super .Sad gledam Marketplace i ponudu aplikacija.Pada mi u oči npr Forward Contacts,Contact Sender....pa zar to nije deo generičkog softvera tj Send bussines card kao kod npr Nokie.Ili mp3 za zvono samo pomoću trikova.Ili screenshot može ali preko emulatora i to ako na compu imaš instaliranu gomilu MS programa.Znači ništa iz ruke.Ili ako sad uspeš da ga hakuješ.Ja sam uradio desetak sshotova pre mango update-a poroću CustClear.provxml ali to je sada nemoguće.

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Post od 90knele90 »

ja sam preflesovao telefon i vratio na verziju 7004 jer tu najbolje drzi baeriju sve ostalo je ubi boze a i smucilo mi se da cekam ovaj budjavi mango!

gordi014
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 07. Maj 2005. 15:07
:: LG Optimus 4X HD
:: Samsung SGH-U700
Kontakt:

Post od gordi014 »

Drugar uzeo SAMSUNG Omnia 7 16GB sa Windows 7.0 operativnim sistemom. Pre par dana sam mu preko ZUNE-a, updatevao softver na 7.5 Mango. Inače bolje da nisam, jer će mi to izgleda izaći na nos, :-( I tada nastaje problem:
Kada telefon duže stoji, recimo par sati, kada ga pozovem ne čuje se zvono, samo vibracija i ako je sve uključeno u opcijama i Ringtone i vibracija u ON (kada normalno radi, prvo 2 puta vibracija pa treba da zvoni). Ne pomaže ništa sem gašenja telefona (restarta) i tako sve ok jedno vreme (par sati) pa opet isto.
Isti problem ima i zvono alarma za buđenje, samo vibracija, slična priča kao i sa ringtonom. Ponovo restart i radi izvesno vreme i problem se ponavlja.
... Vidim da u opcijama za podešavanje jezika menija su zapadnoevropski jezici i nema lokalizacije na istočnoevropske jezike. Prvo sa Windows 7.0 je pravio problem sa sinhronizacijom sa Facebook nalogom jer je Face bio na engleskom a region u meniju telefona je bio srpski (datum, vreme, Bing search itd). Kad sam vratio telefon na engleski, naprasno je sve proradilo kako treba Facebook, Hotmail, Gmail , Yahoo nalog ... Sa Mangom sam probao da podesim i sprski i engleski, u obe varijante prvi problem sa zvonom. Da li možda može da bude problem što je opcijama ugašena Cell Data opcija (3G net) i koristi samo WiFi (zato što je na mt:s prepaidu pa mu je skupo da se kači na mobilni net).

Pre tri dana sam preko ZUNE-a odradio SYSTEM RESTORE na prethodno stanje Windows 7.0.7403.0. Potom napravio fabrički reset i vidim da se pri pokretanju sistema pojavljuje nemački jezik kao Default. Ništa nisam hteo da konfigurišem ni da "povlačim" sa Live naloga i slično. Samo sam na čistu, fabriku resetovanu verziju 7.0.7403.0 uradio update softvera prvo na 7.10.7720.68., pa se sam telefon restartovao i nastavio odmah bez prekidanja i diskonektovanja kabla drugi update na 7.5 Mango (nemačka verzija). Išao sam tom logikom ako je osnovni 7.0 po defaultu nemački neka bude i 7.5 nemački. Kada sve odradio ZUNE diskonektovao sam kabl i pokrenuo Mango, tek tada sam stavio region srpski, datum i slično, promenio jezik na engleski, 24-časovno prikazivanje vremena i naloge Live, Google, Facebook itd ...
Telefon je radio do juče, čitava 3 dana, bez greške, od sinoć opet baguje, isti problem.
Agonija se nastavlja !!! :x
Zaboravio sam da napomenem da sam probao da uradim "hard reset" ugasim telefon i stisnem volume down i paljenje, i sistem se podigne (upali se telefon) ne dobijam nikakvu opciju za hard reset :cry:

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Moraš istovremeno tri dugmeta, volume + - , i power!
Tad će ti ponuditi opciju za hard reset... Ne očajavaj, sigurno je neka glupost... Uradi hard reset i javi šta si napravio... ;)

Znači volume plus, minus i power dugmence istovremeno, i to kada ga pališ, ne u radu... ;)

gordi014
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 07. Maj 2005. 15:07
:: LG Optimus 4X HD
:: Samsung SGH-U700
Kontakt:

Post od gordi014 »

Sve odrađeno: volume plus, minus i power dugmence istovremeno, i to kada ga palim, ništaaa... samo podigne sistem kao kada ga normalno pališ. Probao sam i sa kodom *2767*3855#, kaže: Phone terminated i ništa... Da li bi pomoglo da uradim format diska sa volume down, taster za kameru i paljenje, ovu opciju mogu da dobijem "Format diska"! Sa njom bi trebalo da dobijem samo fabrički reset ali ne i hard reset. Fabrički sam već radio, kako sam u gornjem postu i opisao tj. ništa nije vredelo i dalje baguje :unsure:

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Pa vidi u upustvu, mozda je drugacije za tvoj telefon, omnia 7. Meni za htc mozart pise onako kako sam ti napisao... Skini user manual za njega pa proveri... :(

gordi014
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 07. Maj 2005. 15:07
:: LG Optimus 4X HD
:: Samsung SGH-U700
Kontakt:

Post od gordi014 »

Uradio sam system restore na 7.0.7403.0 preko ZUNE-a, takav je bio kada je kupljen telefon, pa ćemo videti da li će opet da baguje. :wacko:

pmilovan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2011. 13:55

Post od pmilovan »

Mozda postoji neki sajt koji je namenjen za ove telefone na kome se sve detaljno moze naci. Ili postoji program koji ga ocisti kao neki doktor, pa se ubaci novi softver. To su moja iskustva. Vidim da si ga ti bas proucio. Mozda jos nesto je ostalo da se pokusa. Znam da nisam mnogo pomogao ali...

gordi014
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 07. Maj 2005. 15:07
:: LG Optimus 4X HD
:: Samsung SGH-U700
Kontakt:

Post od gordi014 »

Isto se dešava, opet baguje i sa originalnim softverom. :? Definitivno nije do Manga! :uhuh:
Copy/paste parametara sa telefona, ako nekom nešto znače ovi podaci i mogu da pomognu u rešavanju problema.
os version: 7.0.7008.0
firmware revision number: 2424.10.11.1
hardware revision number: 3.15.0.4
radio software version: 2424.11.7.2
radio hardware version: 0.0.0.800
bootloader version: 5.8.1.9
chip SOC version: 0.36.2.0
Moram da uradim flešovanje, nema druge, jer hard reset (volume plus, minus i power dugmence istovremeno) ne radi, ali može "download mode" (volume down, photo i power dugmence).
Hvala forumašu "skar" na pomoći oko flešovanja ! :wink:

gordi014
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 07. Maj 2005. 15:07
:: LG Optimus 4X HD
:: Samsung SGH-U700
Kontakt:

Post od gordi014 »

Telefon flešovan, ali je problem i dalje prisutan. :x Da li možda može da bude problem što je ugašena "Cell Data" opcija (3G net) i koristi samo WiFi (zato što je na mt:s prepaidu pa mu je skupo da se kači na mobilni net) !?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

dafinitivno telefon je falican,uvati za gusu tog prodavca,jer od sranja da ti zakine garanciju nema nista...ako ima radnju znas sta je magicna rec :D :D :D

gordi014
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 07. Maj 2005. 15:07
:: LG Optimus 4X HD
:: Samsung SGH-U700
Kontakt:

Post od gordi014 »

Radi već par dana sa ugašenim "Cell Data" i "WiFi" konekcijama. Lišen je svake sinhronizacije sa live, gmail, facebook nalozima. Za sada ne pravi nikakve probleme :unsure:
Posle flešovanja ima stariju verziju softvera "os version: 7.0.7004.0 bootalod 4.11.0.3" za razliku od pre "os version: 7.0.7008.0 bootloader version: 5.8.1.9"

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Ima li neko ikakav info, šta bi sa otključavanjem uz pomoć chevronwp7 i 9$ ?

Ili dali zna za neki drugi način otključavanja telefona wp7.5 mango... :smutny:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

koliko sam upoznat telefon mora biti otkljucan pre updatea,i posle samo instaliras HTC Conection setup i to bi trebalo da bude to,jer Chevron ne radi na mango! :uhuh:

Odgovori