Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Samo mi nije jasno, da li oni korisniku plaćaju taj novac da koristi bilo koju Lumiu ili.... :)
S' obzirom kakav krš je Win mobile ta cifra bi trebalo da bude naknada na ime duševnog bola koja osoba pretrpi koristeći Win mobile.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Svakako bezobrazna cena u vreme kad su isporučili i CU i FCU, i ni na jednom od ta dva nisu ispravili najuočljivije bagove/nedostatke. I s obzirom da nove uređaje ni ne najavljuju, da je Belfiore sam rekao da ljudi kojima Windows ne ispunjava potrebe zamene drugom platformom, i slično, što upućuje da situacija sa aplikacijama može postajati samo gora.

Bez ulaženja u to da li je krš ili ne.

Ali bez obzira na pokazan Microsoftov bezobrazluk do sad, i ovi telefoni će se rasprodati.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Rasprodati? Bez obzira na Microsoftov bezobrazluk i ostale veoma dobro poznate budalaštine? :D
Mogu džabe da ih dele, niko taj đubar od telefona više neće. Možda bi to hteli Finci, ali da vežbaju bacanje. Ako niste znali, u Finskoj je bacanje telefona nacionalni sport.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od ciklon »

Gari, budi realan malo. Da su hteli da rasprodaju, telefoni bi se u (onlajn) prodavnicama našli tokom praznika za Dan zahvalnosti i Božić, a ne sad i ne po ovim cenama. DUplo niže da su cene, pa da čovek (WM fan) i razmisli.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Osim ljubitelja Win mobile kojih ima u hiljaditom delu jednog promila bi možda dali novac za Win mobile telefon. Ove cene su čist bezobrazluk, niko pri zdravoj svesti ne bi ni kupio uopšte Win mobile telefon, a oni koji bi rešili da kupe taj poluproizvod verovatno ne bi dali više od 100 €

Green, sada kada si pomenuo tu disciplinu koja se održava u Finskoj, potpuno mi je jasna svrha Win mobile telefona [emoji16][emoji3]

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Imate pravo na svoje mišljenje, braćo. ;)
Uglavnom, cene su svakako idiotske, ali da su duplo niže, naručio bih jedan 950xl, ako isporučuju u Srbiju. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ovo su oni verovatno slučajno nabasali na jedan broj Lumia u skladištu koje nisu prodali ranije. Tako da mislim da ovo nisu neke prevelike količine koje ne bi mogli da razgrabe ljubitelji sistema koji bi da iskoriste možda poslednju priliku.

Moj iskaz samo se bazira na pretpostavci da tih telefona nema mnogo. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Slucajno nabasali, kako da ne. Pre bih rekao da su to vracene kolicine neprodatih telefona, sa raznih strana. Ko zna koliko toga jos ima...
Microsoftu da je stvarno stalo da se rese tog balasta, spustili bi cenu na razuman nivo, sto je oko 50-ak evra za najbolji model. Ili jos bolje, neka to podele skolama neke siromasne zemlje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Može i to što kažeš da bude, ko zna...

_________________________

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti i dešavanja

Post od 1808 »

Green napisao:...Pre bih rekao da su to vracene kolicine neprodatih telefona, sa raznih strana. Ko zna koliko toga jos ima....
Tačno, nakupilo se toga sa raznih strana, ali prodaće se to i po ovim cenama. Ako pitaš kome, evo ti odgovor u sledećem citatu.....
znemanja napisao:.....niko pri zdravoj svesti ne bi ni kupio uopšte Win mobile telefon,....
Dakle, prodaće se onom ostatku koji nije pri zdravoj svesti. Takvih uvek ima dovoljno, pogledaj malo oko sebe, ako hoćeš i ovde na forumu, ili na bilo kom drugom mestu, nema šanse da ih ne primetiš, sami se jave. Ima ih bar 0,1-0,2%, pa ti izmnoži šta to znači na globalnom nivou. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Green napisao:Slucajno nabasali, kako da ne. Pre bih rekao da su to vracene kolicine neprodatih telefona, sa raznih strana.
I ja tako mislim.
Green napisao:Microsoftu da je stvarno stalo da se rese tog balasta, spustili bi cenu na razuman nivo, sto je oko 50-ak evra za najbolji model. Ili jos bolje, neka to podele skolama neke siromasne zemlje.
Kad te krene, gori si od Miodraga. :D

MS je to, neće oni deliti ništa besplatno. :D

Ali su mogli da prepolove cene, ako su hteli da iole imaju šansu da rasprodaju te preostale telefone.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

S obzirom da su Idol 4S prodavali za po 200 evra, mogli bi i ove.

A što se tiče da zdrave pameti... Neko bi rekao da niko zdrave pameti ne bi kupio telefon koji košta skoro hiljadu evra, a koji radi sve isto kao i onaj od 150-200 evra, samo fluidnije. Da se razumemo, ja to ne kažem, ali samo navodim primer - ne zarađujemo svi mi istu količinu novca, različite stvari nam pričinjavaju zadovoljstvo, tako da: pustite ljude da bez osuđivanja daju svoj novac na stvari koje se njima dopadaju.

Iako je objektivno gledano kupovina tog telefona za taj novac strašno glupa odluka. Na Windows Novosti je neko pisao kako negde u BIH, valjda u Tuzli, u nekoj radnji ima da se kupi Lumia 950 za tipa 120 evra. Po meni to je OK.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Vesti i dešavanja

Post od zavodnick »

гари, ja sam svoju Lumiu kupio NOVU za negdje oko 200 KM ili ti 100 Eur... :D I to ih je bilo koliko hoces :D Cak su prodavali i 950 XL za 130 Eur :D No, onaj ko me imalo poznaje, zna da sam baksuz pa sam ja dosao kad su sve 950 XL prodali :) Klasika...
Naime, sad nesto citam da bi Win mogao ponovo da pokrene "Andromeda Project"... Koliko je to realno !? Ne zele da ulazu u Win mobile, a "pravice" mobilne (Surface najvjerovatnije) sa punokrvnim dekstop Winom na ARM procesorima ;) Jbt, opet u nekakve "lovacke price" povjerujem :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Jednostavno ne znamo šta žele. Za sad moramo da se vodimo time kao da ne planiraju ništa, i na taj način da planiramo šta ćemo dalje kada dođe vreme za zamenu telefona. A niko ne može sa sigurnošću da interno ne rade na sledećoj iteraciji Windowsa 10 mobile koja bi možda bila bliža PCu u udnosu na ovo sad.

A i da izbace nešto na tržište, ljudi bi morali biti skeptični jer ko zna, mogli bi i to da odbace, a ne bi ponudili ništa jeftino.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Bilo bi baš lepo da izbace nešto takvo i to što je pre moguće, da odvale cenu od jedno soma evra, pa da pročitamo šta bi majstor gari tada iskomedijao.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Pa naravno da će biti oko hiljadarke, i to minimum. To ti je valjda jasno prema cenama njihovog ostalog hadrvera. Ali, neće to još koju godinu, u najbržem slučaju.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

I to onda nece biti suludo kupiti po toj ceni? Sta je sa onim HP Elite? To je bilo ok kupiti po onoj ceni?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

S kim se svađaš, sam sa sobom? :D
Otkud znam da li je suludo ili ne, neka svako troši svoj novac kako 'oće. I danas ima modela od po 1k evropljana, pa se prodaju. Meni - a verovatno i tebi - to je bacanje para, ali nekom nije, i ja ga svakako neću uveravati u suprotno.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

Iphone x verovatno opravdava suludu cenu ko i Samsung ;). Meni je bila zanimljiva prezentacija Huawei uređaja 2u1 MateBook X Pro. Posebno mi je zanimljiv uređaj do nekih 344$. Da li je još neko ispratio taj događaj u Barseloni. Mislim da je Microsoft potpisao neki dil sa Xiaomi-em šta će biti videćemo.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Poslednja izmena od TosaNS u Uto, 27. Feb 2018. 18:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Vesti i dešavanja

Post od dimi89 »

Potpisali za laptopove. Uvalio im Microsoft Cortanu :D

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori