Rad WP8

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Rad WP8

Post od Apolo »

Imam Lumiu 520 i zanima me da li mogu da pustim neku pesmu na youtube-u i da isti minimizujem a da mi pesma i dalje svira? Jer cim pritisnem windows dugme pesma prestaje da svira.
Festina lente.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Rad WP8

Post od iLuka »

Meni ne prekida. Pustam preko fabricke app Music, zelena ikonica sa slusalicama...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Rad WP8

Post od Apolo »

A kako da pustam youtube preko te aplikacije?.........................
Festina lente.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Rad WP8

Post od iLuka »

e sad jbga, imao sam na iphone Mc tube koji je mogao to da ne prekida kad izadjem na desk, sad na wp8.1 nemam nista jer mi ni ne treba.
pitaj u odeljku ovde za aplikacije da li neko zna app zamenu za youtube koja ne prekida.

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Rad WP8

Post od user8 »

Apolo napisao:A kako da pustam youtube preko te aplikacije?.........................
Negdje sam citao da to moze preko metro tube aplikacije i preko jos jedne, ali nzm sada koje. Proguglaj malo na netu ;)
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Zeznuh internet podesavanja (APN) bilo mi je na automatic i sve je sljakalo, nesto sam cackao i odstikliram automatska podesavanja pa ponovo stikliram al' sad ne uspeva da ih automatski podesi, niti ja manuelno, ukucao sve sto treba al nece http://www.mts.telekom.rs/index.php/pod ... 3.html#WP8 ..


EDIT: Uspeo, na sajtu im je u jednom delu navedena ova adresa 172.017.088.198., proradilo je kada sam izbacio nule..

severac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 19. Jun 2014. 07:32
:: Lumia 525

Re: Rad WP8

Post od severac »

Pozdrav,

Imam Lumiu 525 i jedan problem koji nije toliko strasan, ali iritira. Naime, odjednom su poceli da ne rade background taskovi, odnosno, live tiles. Nece da azurira vreme, nece da azurira stanje baterije... Nego moram da udjem u program da vidim kolika je temperatura, pa se tek onda i na primer, azurira na glavnom ekranu temperatura. Radilo je mesecima bez problema, i sad odjednom. Isao sam u podesavanja i pise da je sve na "allowed". Nisam jos resetovao mob u nadi da je neko resenje moguce bez resetovanja, polazem nade u neki bug koji se da popraviti. :wink:

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Rad WP8

Post od user8 »

Kod mene se desila zanimljiva stvar (na moju radost) u zadnjih mesec dana - Viber proradio k'o whatsapp, sve radi ok. Pre nisu dolazile notifikacije uvek, ali u zadnjih mesec dana svaki poziv, poruka odmah sve javlja. Verovatno su nesto popravili sa ovom nadogradnjom sistema sta li :?
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Rad WP8

Post od Challenge »

Meni je viber radio perfektno na L920, a nemam primedbi ni kod L820.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

Još sam na 8.0. Ne mogu da ubacim imenik sa googla, čini mi se da je bila neka fora ili šta? Jer slobodne memorije imam 25GB:
Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

Idi preko kompa na svoj Microsoft nalog. Idi na People, i idi import from Google. Za par minuta je kompletan imenik prebacen. Druga opcija, pokreni BT konekciju na oba uredjaja (onom gde imas imenik, i 1020), i na 1020 ukljuci transfer my data. Posle 30 sec imas kompletan imenik.
Ako bas hoces sa smrdljivog googla, onda moras da napravis exchange server u telefonu tu podesis sve parametre za google, a za server upies m.google.com
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

Ne mogu da prebacim imenik, zezam se bar sat vremena ako ne i više. probao sam Exchange Active Sync ne radi, zaboravih da je ukinuta podrška.
Kakvo je ovo promoravanje na nešto što ne koristim? Neću da mi bude imenik na live, neću ni da se cimam posle sa live da prebacujem na google (nove kontakte).
Zar je moguće da imenik ne može prosto i jednostavno da se ubaci kao na ostalim platformama?
Ne mogu da verujem, toliko ovde nahvaliste wp a imenik ne mogu da učitam. Šta je ovo?
Da li sređeno na 8.1? Radim upravo DP na 8.1, ako ne učita imenik onda ne znam stvarno šta reći za wp.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

WTF? Meni se normalno sinhronizovao iz prve... samo sam ukucao gmail podatke i povukao je imenik i dalje je normalno sinhronizovao. Nista nisam morao da cackam.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

Imao si sreću, ako govoriš o 8.0. Imaš na mnogo mesta ovaj problem, vezan 8.0 hvala bogu. Problem je neko učitavanje sličica imenika valjda...

Edit:
Ubačen 8.1 DP. Sada je iz prve uvezao imenik sa google, mail, kalendar... nikakav problem. 8.1 može već da se koristi, što ne bih rekao za 8.0. Ima dosta poboljšanja 8.1.
Poslednja izmena od Baraba u Sub, 26. Jul 2014. 11:23, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

Yep. Na 8.0. :) Verovatno sam imao srece, kao sto kazes.

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Rad WP8

Post od user8 »

Ja ni na 8.0 ni na 8.1 nikakvih problema. Samo usao u email opcije, dodao gmail i sve se automatski sinhronizovalo. Kod brata isto na lumia 820 nikakvih problema ni dodatnih podesavanja nije trebalo.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

Ma to mu neko placa da piskara po forumu kako mu nista ne radi na WP 8(.1). :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

Pa verovatno neki zli Androidas, a i sam Baraba pripada taboru ljubitelja kante...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Rad WP8

Post od Vlada Zem »

Mi se oko WP kao nesto i trudimo, pre par dana sam pitao najrazvijeniju zajednicu za (po meni jako bitnu) "rotate for PDF" opciju za Android app, niko ni da zucne. Romovi, houmskrinovi, bla bla bla, :wink:
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

Ma da, mnogo ste duhoviti:
http://forums.wpcentral.com/windows-pho ... g-wp8.html
http://answers.microsoft.com/en-us/winp ... 72c7294ed1
Evo video:
https://www.youtube.com/watch?v=NDWOKVfxR6c

Ima mnogo primera i problem je na 8.0, na 8.1 je rešeno.

Vlada Zem, šta je "rotate for PDF"?

Odgovori