WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od rotkod »

psyhound, Lako, spojio telefon na pc preko usb kabla, uključio nokia software recoveri tool, očitao telefon, skinuo zadnji za isti, koji inače ostaje u pc, pa posle ne skida... Kliknuo...
Čista instalacija, čist oficijalni fleš...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Aha... Zanimljivo. Cisto da znam, zlu ne trebalo. ;)

dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od dexter_bl »

Instalirao sam update na L920 i sve radi odlicno,jedino nisam uspio naci kako da tastaturu prebacim da bude "klasicna" forma kao na slici (a to je bila jedna od novina kad je objavljen SDK) pa me zanima da li ta opcija uopste postoji u ovom update-u ili ce mozda doci sa "sluzbenom" verzijom?

Slika

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Instalirao jutros, i za sada su utisci pozitivni. Ali nije bilo sve bez trzavica: malo nakon instalacije, dok sam listao kroz podešavanja, telefon se smrzao i nije hteo da mrdne. Soft reset mi je uspeo tek iz trećeg pokušaja.

Google nalozi su zezali, morao sam da ih obrišem i upišem ponovo, ali i to sad radi kako treba.

X Box nalog za igre je zezao, ali legao mi je apdejt odmah, pa je i to ispravljeno.

Nisam oduševljen što su sada skroz razdvojene poruke i FB chat, ali šta je tu je. Ionako FB više pikam na tabletu.

Dodatne ikonice su zakon, kao i opcija pozadine...to je prva stvar koju sam namestio. Sada staje na početni ekran sve što mi treba bez mnogo skrolovanja.

Odvojena jačina zvuka za zvona i medije/aplikacije je konačno tu! Ovo mi toliko znači, iako sam se do sada moram priznati već i navikao na prethodno rešenje. Jedino nisam uspeo da provalim da li mogu da postavljam svoje zvuke na aplikacije tipa FB messenger, WhatsApp itd. Ima vremena, to ću kad budem imao prilike malo detaljnije da čačkam. Procenat baterije se sad prikazuje u notification tray, i battery sense ima detaljniju statistiku, tako da ona dodatna aplikacija više nije potrebna, što je takođe super.

mali minus što se na gornjoj liniji kada postoji neko obaveštenje ne pojavljuju različite ikonice u zavisnosti od aplikacije, već samo jedna generička ikonica koja označava da neko obaveštenje postoji. Ali dobro, meni lično notification center služi manje više jedino za prečice za paljenje/gašenje wifi i ostalog.

Videćemo hoću li otkriti još nešto novo kad se još malo poigram...za sada je sve ok, dopada mi se kako sve to sad izgleda.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od rotkod »

Kako radi kamera na L920, Miodraže?!
Negde je napisano da po prebacivanju na usa radi, odnisno ne radi kako treba na srb..?
Istina ili lupetanje?

mihan174
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2014. 21:17
:: lg optimus hub

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od mihan174 »

Meni je telefon na srpskom i kamera nece da radi, odmah izbaci iz aplikacue. Naprave notification center a da ne stave ikonicu za paljenje i gasenje mobilnog neta...katastrofa. Bitno da je tu flight mode...inace letim svaki dan do faxa i nazad.

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Low Rider »

Meni posle updatea ne radi packet data, samo za otvaranje internet stranica ("Error: Cannot find server or DNS error), u ostalim app radi. Možda se nešto u podešavanjima poremetilo a da ja sad ne mogu da pronađem šta je. Ima li neko ideju šta da proveravam?
Kamera radi, i preko dugmeta, kod mene (na USA je).

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Instalirao, potrajalo 2 sata okruglo cela operacija.. Neko rece kao da je drugi telefon u pitanju, slazem se, brdo promena svuda.. Citao razne komentare na wpcentral pa da prenesem neke svoje pocetne utiske..

Her Drive+, posle instalacije 8.1 ga nemam, trazi da ga updatujem i posalje me u store a tamo pise kako ta aplikacija nije dozvoljena za moj uredjaj, dakle jos nije dozvoljen za neNokia uredjaje, zanimljivo da par drugih Nokia aplikacija koje sam skinuo preko proxyja rade bez problema, videcu da se snadjem i skinem HD+ pre nego ga puste svima ako uopste budem mogao.. Inace updateovane su mi sve mape koje sam imao i vec vidim neke sokake koji nisu bili ucrtani pre toga, naravno here maps sljaka..

Action Centar je boNbona, fali mu samo da se moze ubaciti precica za cellular data i vise od 4 precice..

Citao sam da je nestao background task u podesavanjima, i jeste ali sada se to regulise preko battery sens-a..

Spominjalo se da su sada igrice u listi ostalih aplikacijama i da je tako konfuzno, ali i dalje postoji folder "Games" pa ne vidim problem..

Gmail sada moze da se podesi na push ili as items arrive..

Treci red plocica je kul skroz i zadovoljavajuce su velicine..

Menjanje pozadina takodje fina opcija..

IE kao da za nijansu sporije ucitava stranice.. P.S. Verovatno mi se samo cini u vezi IE i da dodam jos da drugacije prikazuje desktop stranice, slova su krupnija u tekstovima pa ne moram da ga polazem vodoravno, ovo mi je bas dobrodoslo jer mi je navika da pratim desktop stranice na fonu a ovako uspravno imam bolju preglednost u odnosu na landscape..

Kamera ima bugic neki kada se prebaci na video pa pri vracanju na foto blokira i pojavi se crni ekran, to se i drugima desava a restart resava stvar, inace preuredjena je i laksa za koriscenje sada..

Nisu mi stizale notifikacije na Whatsapp i Viber pa sam ih ukljucio da rade u backgroundu i stvar resena iako su pre toga stizale notifikacije bez obzira sto nisu bili ukljuceni u backgroundu..

Deo sa slikama su preterano dobro odradili, vidim negativne komentare al apsolutno ne vidim cemu, sve je logicno postavljeno, prvo prikaze najnovije slike, po datumu opciono, svajpovanjem prikaze sve foldere, otvaranjem slike dobiju se odmah sve opcije ispod od serovanja preko svih mogucih nacina do editovanja preko svih skinutih aplikacija, tu je odmah i srce za ubacivanje u favorites, dalje oni folderi u kojima su slike uploadovane na net su sad pod jednim One Drive folderom, sto mi je extra skroz..

U pozivima je istorija bolje organizovana uz ispisan broj pored samog kontakta koji pokazuje koliko puta je propusten ili pozivan broj a ne ko pre sve jedno ispod drugog, pomesano i konfuzno..

U delu gde su kontakti prvo pokazuje best friend folder sa lakim pristupom najblizim ljudima u koji moze da se ubaci 40 kontakata..

Tu je i opcija project my screen..

Store je bolje organizovan, pokazuje istoriju skinutih aplikacija, updateovanih, manuelno updateovanje itd. ..

Odvojene kontrole jacine su konacno tu..

Drago mi je sto sada pokazuje jacinu mreze, sat i ostalo u vrhu ekrana jer me je uvek nervirao taj crn prazan prostor iznad plocica i konstantno spustanje da bi se doslo do tih informacija..



Sve i dalje radi glatko kao i pre, toliko od prvih zapazanja, pisem kad naletim na stogoc zanimljivo, ima tu jos stosta ovo je na prvu loptu..

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bandiof »

meni lepo rade sve kamera app, ja sam cuo da su neki drugi modeli imali problema ali to je bilo zato sto im se posebno updateovala kamera,nakon toga se sve sredi.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Uopste ne mogu ukljuciti Cortanu, ni promenom regiona, ne vidim ni double tap to unlock..

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od iLuka »

Od svega gore navedenog, meni samo zeza 3G... Nisam mnogo cackao, samo sam jednom probao... Ostalo - odlicno. :)
I dalje ostaje da je za moje potrebe spor i aplikacije su dosta siromasnije od apple ali to je stvar ukusa. Svaka pohvala za wp8.1 :)

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Nikola031 »

I ja uradih update na 620 sinoc ali i dalje nije ispravljen bug sa doble tap to wake, sve ostalo radi odlicno.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Mnogo mi se dopada što me kad ugasim wifi pita za koliko da ga upali ponovo. Kad bi bila još i custom opcija a ne samo1,2,3, ili 4 sata, bilo bi još bolje.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od rotkod »

bandiof napisao:meni lepo rade sve kamera app, ja sam cuo da su neki drugi modeli imali problema ali to je bilo zato sto im se posebno updateovala kamera,nakon toga se sve sredi.
Podešavanja su na srpskom ili UK (USA)?!

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od vla-do »

Da li mogu pločice da se podese da ih bude u samo 2 kolone, ili mora u 3?

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

2 standardno 3 opciono.. blatrucblatrucblatrucblatrucblatrucblatrucblatrucblatruc

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od yocasylver »

Sta bi sa zvonjavom tj melodija+vibracija ?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Nikola031 »

I dalje nisu sredili.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od user8 »

Cedogares napisao:Uopste ne mogu ukljuciti Cortanu, ni promenom regiona,
Ja sam stavio ovako: Region USA, Language English (USA) i Keyboard English USA - restartovao i pojavila se Cortana.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Tu je, al pazi kad sam morao da u keyboard opciji izbrisem Serbian latin i English United Kindom da bi ostao samo English USA i jedino tako se pojavila Cortana :) takodje radi samo uz location ON ..

Odgovori