WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Ok hvala,iskreno ni meni ovo nije bog zna,ali kad svi o tome pricaju....Jedino me brine internet explorer sto ne radi...A quiet hours,kako tacno radi?Recimo aktiviram ga,i onda mi stigne poruka...Jel telefon onda samo nece da zvoni,ili poruka uopste ne stize?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Quiet hours ti radi uz pomoc Cortane. Ona sve sredjuje. Imas na netu sve tacno objasnjeno za podesavanja i ostalo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Evo jos jedan bug:otvorim onedrive,kliknem na dodaj,izaberem 2slike(da kopiram iz telefona u onedrive),i krene uploading,i tako evo ceo dan stoji slike nisu uploadovane.Pokusao sam i restart telefona,nista...

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Hm, meni to sljaka, jedini bug, koji sam konstatovao, je sa kamerom, zapuca se na saltanju sa foto na video, prebaci jednom al posle nece da vrati..

Interesuje me da li su i ostali morali da popale aplikacije u backgroundu da bi stizale notifikacije, svidja mi se sto se moze ostaviti upaljena aplikacija u backgroundu i za vreme sleep-a, naravno po izboru..

IE mi radi i na wifi i na celular a pustanje video klipova je sad prava milina, cak ih ne prekida kad se zakljuca tel. a upravljanje njima moze da se radi i sa lock screen-a..
araphel napisao:Na IE je sada prečica do otvorenih kartica uvek tu, u address baru. Više ne mora da se ide na tri tačkice u meni pa da se odabere stavka kartice.
Cek zar se i pre nije moglo odabrati da tome sluzi dugmence u levom cosku address bara-a..
Poslednja izmena od Cedogares u Čet, 17. Apr 2014. 08:51, izmenjeno 1 put ukupno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Kod mene kamera radi normalno, ako se misli na Nokia Camera...sasvim normalno prebacuje između videa i fotografija. Za Microsoft Camera ne znam, jer je nikad i ne koristim, kao što sam već pomenuo.

Notifikacije mi rade normalno za sve, ništa nisam dodatno aktivirao da mi radi u pozadini.

Edit: sad vidim pitanje za browser pa da dodam. Koliko mi je poznato, ranije je moglo da se bira. Sad je taj taster uvek tu. mada, ja se ne sećam da sam ranije uopšte podešavao šta da mi tu stoji, a nisam imao taj taster po defaultu, nego sam morao na tri tačkice, pa na stavku kartice. ustvari, ne sećam se da sam išta imao na mestu tog tastera. mada, nije mi ni bitno. Izuzetno slabo koristim browser na telefonu.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Tu je ako se odabere, to ili favorites, ili postoji jos neko dugmence koje ja nemam :? sto se tice kamere, mislim na mikrosoftovu, baci pogled ako ti nije mrsko, takodje i za notifikacije, u battery saveru mozes videti da li su te aplikacije allowed ili not allowed za rad u backgroundu, mozda su ti samo bile vec dopustene, ja sam morao manuelno da ih palim..

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od user8 »

miodrage napisao: Iskreno, meni je i Siri bila budalastina, ni ovo mi ne odudara previse.
Pa i meni isto je ovo za sada bezveze. Ali zamisljam sledecu stvar: Za nekoliko godina pocne raditi i srpski jezik npr. i stvarno bi bilo zgodno kada npr vozim da govorim telefonu da pise poruku i salje tome i tome :)
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Za notification kod mene rade u pozadini,jer mislim da mora tako,kako bi inace aplikacija znala da li ti stize nesto ili ne,mora uvek da radi,bar ja tako mislim.Jel ima neko lumiju 520 da mu radi IE na 3g?

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Znam da su mi stizale notifikacije na 8.0 iako nisu bile popaljene aplikacije u pozadini, zato mi je sad interesantna ta situacija..

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Sad sam pogledao, neke aplikacije mi jesu naravno aktivne da rade u pozadini, ali ništa od toga ja nisam podešavao.

Microsoft camera mi sada ne radi uopšte, ali iskreno, nije me ni briga. Ne znam ni zašto Nokia nije jednostavno izbacila nju i ubacila svoju kamera aplikaciju, da ne mora uopšte da se bira. Od samog početka mi stoji nameštena.

U svakom slučaju, sve što treba za normalno svakodnevno funkcionisanje telefona je tu, tako da što se mene tiče, samo da legne zvaničan update i pokrije ove brljotine sa prevodima.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od yocasylver »

Ima li podrsku za OTG ?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

alphablue597 napisao:Za notification kod mene rade u pozadini,jer mislim da mora tako,kako bi inace aplikacija znala da li ti stize nesto ili ne,mora uvek da radi,bar ja tako mislim.Jel ima neko lumiju 520 da mu radi IE na 3g?
Meni radi.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od iLuka »

Je l zna neko kako da namestim 3g... Kad nemam wifi, mrtav telefon skroz... :smutny:

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Za 3g: Idi u settings/cellular+Sim i onda skroluj do kraja,videces ime svoje mreze i tu ti je podesavanje.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od iLuka »

Imam samo 2g ili 3g i roming yes/no... Nemam nista da upisujem neki apn nesto...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Pa imas Access point u settings-u.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od iLuka »

Imam i sve je podeseno i sivo, ne mogu da menjam nista. Koliko znam, ok su parametri za vip koje vidim... Al' opet ne radi 3g...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Pokusaj da napravis novi. U njemu ces moci sve da menjas. Jesi siguran da je net ukljucen? :P

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od iLuka »

Hahahaha, ej trolovani :P
Sve je namesteno, sve je kako treba ali ne radi 3g kad hocu da otvaram aplikacije... Mejlovi npr stizu :blinky:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Aaaa... Tako reci. Meni nije radio IE na 3G, a ni Fejkbuk bas nije sljakao. Proradilo je kad sam napravio novi Access Point i samo popunio username i password.

Odgovori