Srpski Autocomplete

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
MilosVranic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2014. 21:00
:: Nokia Lumia 925

Srpski Autocomplete

Post od MilosVranic »

Da li postoji dakle način da uklonim engleske autocomplete reči i postavim srpske? Za sad sam samo uspeo da promenim jezik na srpski, pa odatle sam u poslednja 3 meseca kad se setim prebacim otkucanu poruku sve sa šćžđ na engleski i prijavim ih kao kao engleske reči, ali kontam da ću se tako načekati još dobrih godinu dana dok ne ukucam sve svakodnevne reči u mojim porukukama. Kontam da čak ni tada neću imati autocomplete za pojedine reči koje čak ni ne mogu utefteriti sa +

Ima li neko rešenje bolje od mog?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Srpski Autocomplete

Post od Coni »

Ne. Meni toliko fali Swiftkey da sam odlucio da zamenim lumiu za android.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Srpski Autocomplete

Post od Baraba »

^ isparavna odluka.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Srpski Autocomplete

Post od Coni »

Kad se setim kako mi je prst klizio po ekranu, sad u svakoj recenici pogresim.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Srpski Autocomplete

Post od sugarcoated_ass »

Kontam da je to dobra stvar jer vidim da ga gomila ljudi koristi, ali meni nikako nije jasno kako... pokusao sam da naucim ali ne ide. Nekako mi je old-school nabadanje najsigurnije. :D

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Srpski Autocomplete

Post od Cooomi »

Nadam se da će ga početkom 2015 ubaciti u WP9 (ili šta već sledi), mnogo korisna stvar, koristio sam je malo na Androidu ali zbog malog ekrana i malo rama sam batalio, sada bi mi fino legla...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Srpski Autocomplete

Post od Apolo »

Coni napisao:Ne. Meni toliko fali Swiftkey da sam odlucio da zamenim lumiu za android.
Sad ga malo pretera.
Festina lente.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Srpski Autocomplete

Post od Coni »

Ni malo. Samo su me finansije omele. Ali za dva meseca definitivno.

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Srpski Autocomplete

Post od Tyrael »

Neko mi je pre par dana odgovorio na drugoj nekoj temi u vezi WP da sa desetkom stize srpska tastatura pa ako je tacno strpi se.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Srpski Autocomplete

Post od Apolo »

Swype je mnogo dobra stvar, ali eto ja sam licno izdrzao citava tri meseca na androidu i vratio se na WP.
Festina lente.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Srpski Autocomplete

Post od Coni »

Meni je ova moja 520 u poslednjih mesec - toliko usporila da sam vidno razočaran. Tako da je to još jedan razlog za povratak na droid. Ali dosta offtopic-a.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Srpski Autocomplete

Post od Apolo »

Coni napisao:Meni je ova moja 520 u poslednjih mesec - toliko usporila da sam vidno razočaran. Tako da je to još jedan razlog za povratak na droid. Ali dosta offtopic-a.
Jesi radio nekad hardreset, posto je preporucljivo nakon duzeg koriscenja?
Festina lente.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Srpski Autocomplete

Post od staff »

Kakav sad hardreset kada je glavni argument wp korisnika da nece lagovati nakon duzeg koriscenja, kao jeftiniji androidi? :-P

Coni, kada sam uzeo g2 uradio sam hardreset na 520, instalirao samo najosnovije aplikacije i bukvalno je leteo. Nisam ni bio svestan koliko je usporio.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Srpski Autocomplete

Post od Coni »

Odradio sam i već posle nekog vremena isti slučaj. Generalno je manje fluidan a najviše se vidi kod kamere i whatsapp-a.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Srpski Autocomplete

Post od Apolo »

Coni, ja sam 520 koristio 10 meseci u periodu do oktobra 2014, azurirao na 8.1 i sve je bilo ok. Mozda su aplikacije napredovale u medjuvremenu sa svojom zahtevnoscu pa je doslo do usporenja. Bas cu da vidim sa drugom, njegovi roditelji oboje koriste 520, i mene zivo zanima kako se sad ponasaju telefoni.
Festina lente.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Srpski Autocomplete

Post od Deksi »

Ja sam moj 520 kupio davne 2013 u oktobru i nemam nameru da ga menjam dok je ziv. Zasad ima dve mane, ponekad se plocice sporije vrate i IE zna nekad da se ugasi ako se pregleda neki veci sajt kao P.A. koji nikako nezeli da napravi aplikaciju i za WP.
Mozda je usporio nekih 5-10% nego kad je prvi puta upaljen ali tad je terao wp8 koji je bio sigurno manje zahtevan od sadasnje verzije.
Ah da jos da napisem da je idalje ko nov bez ikakvih folija i tome slicno, nosim ga u platnenoj vrecici, rucna izrada ;)

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Srpski Autocomplete

Post od 9R94 »

Kod mene isto kao i kod deksi, od januara ga koristim i nisam ga do sada resetovao niti imam potrebu, ali ima isto tako nekad manu kao što je navedeno, da kad se vraćaš na home da pločice zalaguju kao i da samo odjednom izbaci iz IE.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Srpski Autocomplete

Post od ilija98 »

Coni napisao:Odradio sam i već posle nekog vremena isti slučaj. Generalno je manje fluidan a najviše se vidi kod kamere i whatsapp-a.
Primetio sam i ja to..
Najvise baguje kad mi je otvoren IE, veoma lose je odradjen IE za wp, cesto se desava i da sam izadje iz IE, kao i iz drugih aplikacija (mada najvise iz IE)
Kamera kod mene radi lepo, bez lagova i sl.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Srpski Autocomplete

Post od Ally »

Moja devojka koristi L520 vec duze vreme ne znam koliko tacno da ne lupam ali sigurno preko godinu ipo dana . Desava se nekad da telefon totalno zabode ali nekog veceg usporenja ja nisam video a ta zabadanja se desavaju verovatno zato sto nikada ne brise nijednu sliku koja joj stigne na whatsapp,viber tako da joj je memorijska od 8GB prepunjena i ima preko 300 pesama, poruke takodje ne brise ni chatove, aplikacija naravno mali milion . Nekada se zapitam kako taj telefon uopste radi :D Inace mislim da je ceo problem do memorijske jer joj telefon kad god ga upali ili restartuje javlja da su se pojavile greske na memorijskoj kartici i da skenira i popravi medjutim to ne pomaze .

Odgovori