Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Mislim da bi jacina tona za alarm trebalo da bude posebna stavka (kao na androidu), a ne kada stisam ton preko noci jer ne zelim da me niko probudi, onda ne moze da me probudi ni sat. :|
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od toda81 »

Lobachewsky, slazem se sa tobom da je to ogroman peopust. Zalosno je sto je isti slucaj na oba OS-a
Note IV N9100 dual

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

toda81, hoces da kazes da je tako i na androidu? :? Onda je mene G2 definitino razmazio. :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Pojačaj ton na max i samo uradi silence (tapnes na ikonicu zvona) i neće zvoniti kad te neko zove, a alarm će da cepa punom snagom.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od cvoruga »

Lobachewsky, možeš da namestiš to psyhound ti je objasnio i kako.
Bod za WP :) .

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8.1 -

Post od Baraba »

Lobachewsky, ne daj se, odlično se ti sećaš, Toda je ubačeni element, ili je nešto prezupčio :D
Na androidu jeste posebno alaram:
Slika

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

psyhound napisao:Pojačaj ton na max i samo uradi silence (tapnes na ikonicu zvona) i neće zvoniti kad te neko zove, a alarm će da cepa punom snagom.
A kada tapnem na tu ikonu automatski mi se i traka smanji na nulu - koju sam malo pre pojacao na max da bi mi alarm mogao zvoniti. I kako ja da znam da se to sada odjednom ne odnosi na alarm, ako se ta traka sve vreme na njega odnosila?

Ovo je toliko nelogicno odradjeno da boli. Zapravo vise mi lici na neki bag nego da je MS stvarno tako hteo, ali dobro.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Dunno. Ne pitam mnogo ako radi pos'o. Nije mi do toga da baš zamaram mozak time šta je logično, a šta ne jer imam mnogo bitnijih stvari u životu od toga kako je MS rešio određivanje jačine zvuka alarma.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

psyhound napisao: Nije mi do toga da baš zamaram mozak time šta je logično, a šta ne jer imam mnogo bitnijih stvari u životu od toga kako je MS rešio određivanje jačine zvuka alarma.
psyhound, hm hm, bas zbog toga sto imam mnogo bitnijih stvari u zivotu pozeljno je da je OS sto logicniji, a ne da gubim vreme i zamaram mozak na nesto sto bi trebalo da nadjem u roku od par sekundi. :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od araphel »

Zar nije na 8.1 jedna traka za notifications, a druga za media and apps?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

psyhound napisao:Dunno. Ne pitam mnogo ako radi pos'o. Nije mi do toga da baš zamaram mozak time šta je logično, a šta ne jer imam mnogo bitnijih stvari u životu od toga kako je MS rešio određivanje jačine zvuka alarma.
Uh, brate. :o
Ovo je bilo oštro i na prvu loptu. :D :D :D

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

araphel napisao:Zar nije na 8.1 jedna traka za notifications, a druga za media and apps?
Prva traka je ringtones + notifications zajednicka.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Jbg, možda moj tok razmišljanja drugačije funkcioniše jer ovo sam odradio refleksno još prvog dana i nisam ni razmisljao o tome kako i zašto.


Ne zamaram se glupostima, a i tebi bih preporučio isto pa ako ti se nešto ne sviđa uvek imaš drugi izbor... Previše razmišljate i opterećujete se nebitnim stavkama.



Dobro. Možda bih i ja pre 3 godine toliko analizirao, ali me je sve ovo već u potpunosti smorilo.

Evindzer, da sam u mogućnosti sledeći logičan korak bi bio iPhone - radi i zabole me kako i zašto radi. :lol:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

psyhound, alal tebi brate ako je tebi to bilo logicno. Meni vise lici na slucajno otkrice, ali kako ti kazes. Da ti verujemo. Ne znam sto si nervozan, ne znam te takvog.

Inace, meni smesno bude kada neko na forumu o mobilnim telefonima krene da filozofira o zivotnim prioritetima i sta je bitno u zivotu, a sta nije. Ovde smo da bi pricali o mobilnim telefonima i svako odluci koliki ce deo zivota da mu posveti. Da smo na forumu o ribolovu pricali bismo da li riba ide bolje na crni ili beli hleb, na musku ili zensku kisnu glistu - pricanje kako postoje vaznije stvari u zivotu na forumima nemaju nekog smisla.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Nisam rekao da je logično niti da sam znao šta radim već da sam to prvog dana uradio refleksno i da radi. Kako? Zašto? Don't care.

Dobio si odgovor kako da namestiš, ne sviđa ti se - imaš izbor. Ono što mene već duže vreme iritira na ovom forumu je konstantno kukanje i primedbe na sve i svašta. Lepo počnite sami da pravite operativne sisteme po svojim potrebama i onako kako mislite da treba jer ovako nikad niko neće biti zadovoljan.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Ne mislis da si malo overreacted? Ovo je samo forum i pricamo samo o windowsu. Ko da je bitno jbt. Ako nesto ima ima, ako nema - napise se to na forumu, prokomentarise, koga zanima procita. Nikada nisam razumeo clanove koji to dizu na visi nivo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od novak »

I ja sam imao isti problem i evo danas probah ovo sto rece psyhound i radi:) al da je nelogicno, nelogicno je:)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 -

Post od Evindzer »

Lobachewsky napisao:Ovo je samo forum i pricamo samo o windowsu. Ko da je bitno jbt. (...)
Ovo sad ispade kao da samo WP ima mana, i kao da nebitno pričati o njemu. A Sale poseduje WP, i verovatno mu se više smučilo pljuvanje čak i onoga što ima i radi na sistemu, pa je zato tako reagovao.
psyhound napisao: Evindzer, da sam u mogućnosti sledeći logičan korak bi bio iPhone - radi i zabole me kako i zašto radi. [emoji38]
Verujem ti, brate, i želim ti od srca da uskoro to budeš u mogućnosti.
Poslednja izmena od znemanja u Čet, 15. Okt 2015. 02:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Lobachewsky napisao:Ovo je samo forum i pricamo samo o windowsu. Ko da je bitno jbt. (...)
Evindzer napisao:Ovo sad ispade kao da samo WP ima mana, i kao da nebitno pričati o njemui.
Zaista ne znam pod kojim uglom ga treba tumaciti da bi ovo ispalo. To niti sam rekao, niti sam mislio, niti to piše. Ni blizu.
Prvo pravilo interneta - ne mozes pokriti svaku rec koju napises. Cesto sam znao da pisem dugacke postove da bih sto bolje pojasnio ono o cemu pisem. Kasnije sam shvatio - ko hoce da te shvati, shvatice te u dve recenice. Ko ne zeli, on ce biti jako kreativan u smisljanju novih uglova tumacenja sto vise govori o tom clanu i koliko se unapred naostrio nego o samom postu. Generalno pricam.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

^ E, imaš izvinjenje, iza one prve rečenice je trebalo da ide smajli, ali sam ga zaboravio, to sam napisao kao šalu.
A što se tiče dugackih postova, mislim da je uvek poželjno detaljnije objasniti, baš da ne dođe do pogrešnog razumevanja.

Odgovori