Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

гари napisao:... ima i Lumia 435 za deset hiljada koji je odličan telefon....
гари napisao:.....nije meni svraka pojela mozak,....
Sve ukazuje da ipak jeste, i to odavno.... :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od znemanja »

гари, Uz svo dužno poštovanje, ali kako očekuješ da platiš telefon 10.000 dinara i da isti funkcioniše dobro?

Za potrebe prosečnog pa i naprednijeg korisnika kupovina telefona je investicija u uređaj koji može da se koristi minimum dve godine. Za cifru od oko 150-200 evra može da se kupi android uređaj koji je svemirski brod za bilo koji Win mobile uređaj. Stoga na duže staze, cena od oko 200 evra je ekonomičnija nego kupovina bilo koje Lumie od 80 evra jer ta ista Lumia radi na nefunkcionalnom OS-u i kroz nekoliko meseci će biti neupotrebljiva osim za bazične funkcije jer se polako sve osnovne app za Win mobile gase.

Dodatno, Androdi se toliko razvio tako da isti radi izuzetno fluidno čak i na low budget modelima, shodno tome priča o fluidnosti Win Mobile low budget uređaja pada u vodu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

^ Sve lepo napisano!
Ipak ne mora biti da je baš sve gotovo, ali sada već ljudi treba baš na taj da gledaju na stvari. Hoću da kažem, sve je pitanje verovatnoće, a sad je prevelika verovatnoća da od w10m nema ništa.

Da se izrazim kao statističar, svi mi baratamo više manje istim podacima, jedino što smo mi koristili niži nivo poverenja. :P Zato su ostali brže nego mi odbacili hipotezu "w10m će uspeti". :)

Znemanja, kad sam ja kupovao moj prethodni telefon, tj. Lumiju 532, koštao je baš toliko, i radi ko zmaj. Nije problem što ja očekujem da mi telefon od 100€ radi, problem je što su se drugi kao ti pomirili s tim da se mora za telefon dati više para.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

@znemanja "Za cifru od oko 150-200 evra može da se kupi android uređaj koji je svemirski brod za bilo koji Win mobile uređaj." Malo si se zaneo u ovoj konstataciji da li u bilo koji Win ubrajaš i 950/xl.

"Stoga na duže staze, cena od oko 200 evra je ekonomičnija nego kupovina bilo koje Lumie od 80 evra jer ta ista Lumia radi na nefunkcionalnom OS-u " Ovo nije tačno OS je funkcionalan potpuno, kako si došao do ovog zaključka? Mene zanima kako si postao moderator ovog foruma? Koji su to bili kriterijumi obzirom da pišeš ovako nešto bez uvrede ...


Dodatno, Androdi se toliko razvio tako da isti radi izuzetno fluidno čak i na low budget modelima ... koja cena tih low budget modela?
Poslednja izmena od TosaNS u Pon, 03. Apr 2017. 11:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

Evo ga sad i ovaj sa svojom teorijom. :D Sve bolji od boljega (moj do mojega)... :lol: :lol:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

a evo i glavnog i odgovornog urednika da malo začini sa svojim sarkazmom. Dobro došao i samo jako ... :lol: :lol: :lol:
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od znemanja »

TosaNS, Naravno da ubrajam i Lumiu 950, jer OS koji nema ni osnovne app 100% funkcionalne, jednostavno nije OS koji može da bude protivteža bilo čemu, na Lumii 950/950XL vredi kamera, sve ostalo je inferiornije. Što se tiče funkcionalnosti Win mobile OS-a, o tome je diskutovano milion puta, a tvoje tvrdnje su demantovali XXX puta i sami korisnici Win Mobile OS koji su razočarani istim prešli na Androdi, pa neću da ponavljam nešto što je činjenica. Ovo što sam napisao nije nikakva uvreda, to je činjenično stanje, takvo je kakvo je, to što ti to ne želiš da prihvatiš može da dovede samo do tvog udaljavanja sa foruma jer pišeš dezinformacije.

Cena andorid low budget uređaja na koje mislim se kreće od 100-200 evra, tu ima dosta modela iz Samsung, Huawei, Sony, LG tabora, a da ne pominjem Meizu i Xiaomi koji neretko imaju i neke flagship karakteristike za tu cifru.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

TosaNS napisao:a evo i glavnog i odgovornog urednika da malo začini sa svojim sarkazmom. Dobro došao i samo jako ... :lol: :lol: :lol:
Vrh! :D

I Znemanja, izvini, ali ovo tvoje zvuči kao "ako ne želiš da prihvatiš naše mišljenje, možeš biti udaljen sa foruma".

Što se tiče jeftinih Androida, jednostavna je računica: Windows = više aplikacija može da se instalira na telefon, i Android = aplikacije kvalitetnije, ali stavi ih par na telefon, i fajront.

Što se Lumije 950 tiče, definitivno ima svoje prednosti u odnosu na većinu Androida, a u prednosti joj se ubraja i cena! Ne mora čovek da ima u aplikaciji svaku opciju sa Androida da bi bio zadovoljan.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

znemanja napisao:TosaNS, Naravno da ubrajam i Lumiu 950, jer OS koji nema ni osnovne app 100% funkcionalne, jednostavno nije OS koji može da bude protivteža bilo čemu, na Lumii 950/950XL vredi kamera, sve ostalo je inferiornije. Što se tiče funkcionalnosti Win mobile OS-a, o tome je diskutovano milion puta, a tvoje tvrdnje su demantovali XXX puta i sami korisnici Win Mobile OS koji su razočarani istim prešli na Androdi, pa neću da ponavljam nešto što je činjenica. Ovo što sam napisao nije nikakva uvreda, to je činjenično stanje, takvo je kakvo je, to što ti to ne želiš da prihvatiš može da dovede samo do tvog udaljavanja sa foruma jer pišeš dezinformacije.

Cena andorid low budget uređaja na koje mislim se kreće od 100-200 evra, tu ima dosta modela iz Samsung, Huawei, Sony, LG tabora, a da ne pominjem Meizu i Xiaomi koji neretko imaju i neke flagship karakteristike za tu cifru.

Udalji me sa foruma slobodno neću se ljutiti ni sikirati ... To što ti piše stvarno nema veze i sve što pišeš je nekako neodređeno "diskutovano milion puta, a tvoje tvrdnje su demantovali XXX puta i sami korisnici Win Mobile OS koji su razočarani istim prešli na Androd" Ja ne želim da prihvatim tvoj diktat niti da se povinujem tvojim ubeđenjima mislim da nisi upravu bez uvrede ne želim da budem deo te priče, ako dozvoliš moje mišljenje je da upravo ti širiš dezinformacije sa pozicije moderatora što je priznaćeš nekorektno ...

pozdravljam sve drugare do nekog drugog foruma i viđenja

2 000 000 veruje da je jedan čovek u pravu, a ja sam jedan od onih koji misli da nije

a sad me slobdno udalji i izbriši iz evidencije kao i sve moje postove

pozdrav
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od znemanja »

@Gari, aman čoveče kupi neki low bidget android telefon i uveri se da nikakv fajront nećeš doživeti. Shvati, android se toliko rapidno usavršava da te priče oko usporavnja telefona posle par aplikacija više ne pije vodu. Stvarno ne razumem kakav vam dokaz treba da shvatite da je Win završena priča, možeš ti da budeš zadovoljan i sa dumb telefonom, ali to ne znači da isti možeš da svrstavaš u isti koš sa Android uređajima.

@Toša, veruj u šta god želiš, ali kada neko ne prihvata konkretne činjenice onda nema šta da se diskutuje.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Upravo uzimam beli Sony Xperia E5. 8)

Ali slabije od toga se ne bih usudio da probam.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Jbg i ja sam se iznenadio koliko je Android napredovao za te 3 godine koliko ga nisam koristio. No, postoji jedna stavka po čemu je Windows "bolji"... Aplikacije su manje funkcionalne na Windowsu što znači da mnogo manje mesta zauzimaju na memoriji telefona. Sada uzeti Android sa 8GB interne je van pameti jer se napuni čas posla. :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

To je sad već i na Windowsu. Meni je 8GB interna na Lumiji 730, i slobodna memorija mi se drži na oko 1,5GB... Moram priznati da se u 1,5GB osećam malko klaustrofobično. :)

ALI, RAM memorija... Android je pravljen da odlično radi na telefonima sa više RAM memorije, pa Windows nema problema ako na telefonu držiš gomilu aplikacija u pozadini. Usporenje je neznatno. To je kao što je Google Chrome savršen browser, ali na jakim kompjuterima.

Jedino što tu prednost korisnici i ne vide, jer proizvođači raspizde cenu Windowsu od 1GB RAMa kao Androidu od 2GB... Ah, da, što ja govorim u množini... :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

sugarcoated_ass napisao:.....Sada uzeti Android sa 8GB interne je van pameti jer se napuni čas posla. :D
Interesantno,.... i meni to izgleda vrlo čudno da fotografije (jpg) napravljene u rezoluciji 5MP zauzimaju manje mesta na internoj memoriji nego kada su recimo u 16MP. :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Meni izgleda još interesantnije da ti misliš da bi neko tako snimao slike na internu memoriju. Y U NO USE SD CARD? :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

гари, a što,... jesu li na SD Card onda ovi fajlovi u 16MP manji od onih u 5MP rezoluciji??? :blinky:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Idi, pravi se glup ili budi ciničan na drugom mestu. Možeš da imaš 8GB interne o 32 ili 64 na SD kartici...

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Pon, 03. Apr 2017. 17:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Baraba »

Majko moja, zamislite ove preletače kada otkriju droid, kukuuuuu, pa oni će nam još i objasniti kako nismo ni znali da koristimo droid, da im lepo objasnimo prednosti i vrline istog, tek dolaskom njihovim otkriće se pun potencijal, sreća, radost, blagostanje. Ko će njih posle istrpeti u droid temama :ohmy:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

1808 napisao:Interesantno,.... i meni to izgleda vrlo čudno da fotografije (jpg) napravljene u rezoluciji 5MP zauzimaju manje mesta na internoj memoriji nego kada su recimo u 16MP. :lol:
I poenta ovog posta je? Čisto da pišeš da bi pisao jer nemaš šta pametno da izjaviš?

Baraba, oooo čekaj samo. Gari uzeo kevi Xperiu E5, sad će prosvetljenje. :lol:
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Pon, 03. Apr 2017. 17:58, izmenjeno 2 puta ukupno.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od srđan obradović »

Green, stvarno,
A5 i p9, pa to je cela plata u Srbiji[emoji2]
Lumia 435 košta 65€, nova! Uporedi sa oukitel c2, kojekakvim Prestigio i Vivaxima. I ženin Samsung j1 radi ok, ali ona kada ga je uzela koštao je 20000 , a moja lumia 532 80€. Jako je bitno koliko fon košta kad se pojavi nov na tržištu, a ne koliko košta posle godinu dana. Po tome se vidi klasa telefona, A5 i P9 će i za godinu dana biti klasa iako će tad da košta 150€ biće bolji od novih koji koštaju 150€. Xaomi i Meizu su druga priča.

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Zaključana tema