Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Lobachewsky »

DamirBL napisao: Cekaj, ti krivis Microsoft/Windows phone zato sto komercijalne banke iz random zemlje ne izbacuju aplikacije za wp?
Krivi ne krivi, vecina kompanija/servisa nije prisutna na WP. A to je definitivno minus. Po meni veliki hendikep za WP, iako oni ne mogu direktno da uticu na to - medjutim i na one na koje mogu da uticu kao npr. mail aplikacija, nisu me bas ubedili da je ono sto je do njih, odradjeno kako treba - a da su drugi krivi sto nema dobrih aplikacija za windows.:

DamirBL napisao: Sto se tice attachmenta, bas pred ovaj vikend sam poslao 5 slika u jednom mailu koje sam uslikao sat vremena prije. Ne znam u cemu je problem kod tebe, ali ja problema (bilo kakvih) sto se tice emaila nisam imao.
DamirBL, jel si probao nekad da posaljes mailom nesto drugo osim slika? :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od sugarcoated_ass »

DamirBL napisao:[...] iako ga koristim uopste nemam potrebu.
Ti nemaš, ja imam. I šta ćemo sad?
DamirBL napisao:Ako ti je FB "prso" probaj fb beta.
Zar zaista misliš da posle skoro dve godine na WP nisam sve i svašta isprobao?
Koristim obe, FB app za ličnivprofil i FB beta za profil za projekat. Od jedne stižu, od druge ne, a obe su mi podjednako bitne.
DamirBL napisao:Sta znaci funkcionalan facebook page manager? Ja imam jedan instaliran i radi ono sto meni treba - salje mi notifikacije koje mi trebaju i to je to.
I to je tebi funkcionalno? :? A editovanje stranica? Upload slika, videa? Pregled informacija i aktivnosti? Insight?
DamirBL napisao:Cekaj, ti krivis Microsoft/Windows phone zato sto komercijalne banke iz random zemlje ne izbacuju aplikacije za wp?
Da. Neke strane banke koje su i imale svoje app su ih povukle sa marketa... Druge aplikacije se gase i povlače sa marketa, a mnoge nisu apdejtovane više od godinu dana.
DamirBL napisao:Sto se tice attachmenta, bas pred ovaj vikend sam poslao 5 slika u jednom mailu koje sam uslikao sat vremena prije. Ne znam u cemu je problem kod tebe, ali ja problema (bilo kakvih) sto se tice emaila nisam imao.

Odlično! Poslao si 5 slika kojima je e-mail app odradila resize (ili ti smanjila ih je). Aj' sad pošalji nešto drugo.



I opet ću reći, iako ne 100%, sa WPom sam zadovoljan jer mi za razliku od Androida u ovom cenovnom rangu ne pravi problema i u sistem uvek mogu da imam poverenja. Evo sad 3. oktobra ću čak koristiti 630ku na nastupu za puštanje matrica! U Android se baš ne bih toliko uzdao... Možda u neki dosta jači model, ali u ove jeftinije nikako.

Faliće mi možda to što nema FLAC i WAV podršku, ali za ovu muziku koju ja radim je 320kbps mp3 sasvim prihvatljiv.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Одг: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" is

Post od ilija98 »

DamirBL napisao:Drugim rijecima imao si samo low end win telefone i uvjerio si se da je windows bolji.
Sta bi bilo da si imao recimo 930ku ili bar 830ku pa da i tu promijenis misljenje ;)
High-end wp nikad ne bih uzeo zato sto mu fale neke funkcije i aplikacije koje su meni veoma bitne. Ako na w10 omoguce portovanje aplikacija sa androida mozda i predjem ;)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od cvoruga »

Apolo napisao: A kada se prica o prednostima koje WP ima onda se cuti, ignorise ili neki opet krenu u pljuvanje
Navedi 3 prednosti WPa, a da nisu stabilnost i fluidnost i jeftinoća u nabavci.

DamirBL pobedio si.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Apolo »

cvoruga, Eto sam si ih nabrojao, osnovni razlozi zasto ljudi kupuju WP pre nego Android, odnosno kasnije i zasto neki prelaze sa Androida na WP. A evo jos nekih.... Sarenilo i kic na Androidu, da bi ti se prikazivao broj notifikacija na ikonici moras launcher instalirati i jos razna podesavanja dok na WP to ide po defaultu bez ikakvih launchera, Live tiles koje nemaju ni Android ni iOS a umnogome prakticno za koriscenje, kao ni Glance screen. Eto, to je ono sto je meni prednost WP u odnosu na Android pored ovih osnovnih koje si sam naveo.
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od cvoruga »

Atačment, flac, smart dialer, nedostatak app ili lošije aplikacije, 4 kockice u notifikacionom centru,
jesu li i to prednosti WPa?

Jedina prednost WPa je što je jeftiniji, ništa više.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Apolo »

Meni aplikacije koje koristim rade odlicno. Cak nezvanicna Instagram app bolje od zvanicne. Smart dialer se resava obicnom app Easy dial. Licno sve od aplikacija sto mi treba imam na WP, posto nisam kladionicar, cepidlaka i da se hvatam za sve zivo i ne zivo sto Androidasi komentarisu kada nabrajaju mane WP, a vidim sve ovo sto sam ja naveo za Android je po vama ok i normalno, odnosno ne smatra se manama, no dobro.
Mozda je tebi jedina prednost sto je jeftiniji, drugi ne misle tako inace ga ne bi koristili. Ali ok, svako ima pravo da iskaze misljenje.
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od cvoruga »

Apolo, u gornjem postu navodiš kako je na Androidu mana to što moraš instalirati lančer za prikazivanje notifikacija,
a za smart dial na WP nije mana što mora da se instalira app.
Ako to nisu dvostruki aršini, ja ne znam onda šta su.
I na kraju, sam MS je priznao da su to greške u sistemu, a vi branioci WP ne priznajete,
jer je u 10ku ubacio i smart dial i flac i atačment i više kockica i prekopirao Android i iOS.

Što se Instagrama tiče citiraću ti da ne bude zabune.
Apolo napisao:Koristim Instagram 6tag aplikaciju, prvi put uploadujem video pa se obracam sa pitanjem... Vrti mi u nedogled, pise upload to 6tag server i cekam da zavrsi ali samo tako stoji. Da li treba da cekam malo duze (posto je video 15s dugacak) ili nesto nije u redu?
Apolo napisao:Meni nista, samo vrti, vrti i stane, kao da je zavrseno a kad pokusas da ides dalje on kaze da moras sacekati upload :/
psyhound napisao:Fali mi krštena instagram app. Ima 6tag koji je super, ali treba da se plati za video upload, da se plati za uklanjanje reklama, da se plati za ovo, ono...
I što se tiče šarenila na Androidu, metneš jednobojnu pozadinu i nema da se šareni.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Green »

Apolo napisao:Sarenilo i kic na Androidu, da bi ti se prikazivao broj notifikacija na ikonici moras launcher instalirati i jos razna podesavanja
Nije tacno. Nikakav launcher niti podesavanja nisu potrebni. Potvrdice ti i ostali korisnici.
A za sarenilo i kic, uvek se na takav nacin ispoljavao nedostatak kastomizacije WP sistema. Dobro poznat kompleks WP korisnika. :roll:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od acamatic »

Evo ja ću da potvrdim da se broj notifikacija prikazuje na aplikaciji iako nemam launcher, sve stock.
Neću da pljujem i ne želim, WP jer ga ne koristim. Ali itekako mogu stati iza(ispred) Androida i reći sve kako jeste ili nije.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od VeNoM »

hajde i ja malo da se ubacim ovde.win10 rešava smart dial ali malo greške pravi kada ima š,đ,č,ć,ž ali i to može nekako da se sredi. flickr aplikacija je odvratna i ne radi baš uvek kako treba. instagram traži svaki put log in.whatsapp neće da dozvoli ubacivanje fotke direktno sa kamere tj direktno slikanje. fb mesindžer neće galeriju slika da otvori za slanje. fb aplikacija ne radi baš kako treba. itd...
naravno sve ovo je na win10 naravno oni insajderi i tome slično. kada se čovek navikne može da živi sa time. inače odrećene slike ne mogu da se šalju na whatsapp samo na fb msg.zašto...ne znam ni sam ali niej bitno.

ali ono što me najviše nervira jeste gore napisana kockica u slučaju propuštenog poziva, poruke ili nekog mesindžera.

pišem samo šta je realno.
ono što mi se najviše svidja u odnosu na android je fabrička crna pozadina u porukama, meniju itd...belo me užasava.
inače vlasnik sam 930.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Green »

VeNoM, realno je da i na Androidu ima fabricka crna pozadina u porukama i meniju. Treba li screen shot mozda? Mislim, ako me razumes... :roll:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od VeNoM »

Green na xperia nema. probao i z2 i z3 i nosim dalje običan z ali crno u porukama nema...samo su slova crna. još jedna mana na wp je restart...svakog dana ili svakog drugog po jedanput...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Green »

Ok, nema na svakom Androidu crna pozadina, ali ipak ima. LG-ev sistem je pre Lizalice imao crnu pozadinu. Iskreno, meni takodje vise odgovara tako.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Apolo »

Green, Koristio sam KitKat na G2 mini, Telegram prikaze notifikaciju na ikonici, Viber nece, kao i jos neke aplikacije. Pitam ljude kako da resim, kazu instaliraj Launcher (taj neki koji se najvise koristi, zaboravih mu ime), ja instaliram a ono nece da mi okaci Widget za vreme, neku gresku mi izbacivao i onda vratim sve kako je bilo. Ne znam kakvo je stanje sad na Lolipopu posto nisam pratio sta je dodato novo.
Sto se tice tog kica i sarenila upravo zbog toga sam se i vratio na WP jer mi crna boja i generalno WP interfejs vise odgovara.

cvoruga, Jbg, mana jeste sto mora da se instalira dodatna aplikacija za Smart dial ali nema zezanja sa podesavanjima, iskreno ja sam se napatio oko launchera dok sam koristio G2 mini da bi mi ikonice prikazivale notifikacije kao sto je to na WP, i na kraju sam batalio i koristio sve stock jer nisam imao zivaca. 6tag je tacno da sam imao problem sa postovanjem Video, ne znam zasto nisam otkrio na kraju. Medjutim, ne znam da li si video ikad zvanicnu (beta) verziju aplikacije instagrama na WP i uporedio sa 6tag, posto je razlika u funkcionalnosti velika u korist 6tag.
Ja sam svestan mana WP-a, samo mi je malo smesno kada se toliko potencira na manama WP-a a cim se nesto kaze za Android odmah svi na kuku i motiku.
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od cvoruga »

Apolo, nisam lično koristio, nemam ni FB ni Instagram, ali vidim da se korisnici žale na rad aplikacija.

A meni je opet smešno što se potenciraju vrline WPa fluidnost i stabilnost,
a to što je nefunkcionalan i što pola stvari ne može ili ne radi to nema veze, stabilan je, važi.
Neuporedivo više mana ima nego li te 2 vrline, stabilnost i fluidnost, mada se slažem da do 150€ nema boljeg izbora od Lumije.
Koristio par meseci, ubile me mane i ograničenja sistema, ratosiljao se, čekam 10ku da vidim promene pa se vraćam.
VeNoM napisao:još jedna mana na wp je restart...svakog dana ili svakog drugog po jedanput...
Realno, ovo nije mana jer si ti na probnoj verziji, na 8.1 se to ne dešava.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od VeNoM »

cvoruga dešavalo mi se i na 8.1 kada dodje poruka i odmah posle nje poziv a mob je na bt.tada krene da saopštava od koga je poruka i da li hoću da mi pročita ili ne i onda usledi poziv i onda zablokira...i to se desilo više puta ali kada dodje finalna 10ka verovatno toga neće biti. znači ovo je bilo i na 8.1.
čak sam i video aplikaciju restart stop ili tako nešto.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od cvoruga »

E to nisam znao.
Meni se Lumija nije restartovala nijednom, od prvog do poslednjeg dana je radio isto, dok je bio kod mene.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Evindzer »

Apolo napisao:Ja sam svestan mana WP-a, samo mi je malo smesno kada se toliko potencira na manama WP-a a cim se nesto kaze za Android odmah svi na kuku i motiku.
Eeeee, kad ustane kuka i motika... :D :D :D

Na mojoj 930-ici (WP 8.1) nema restarta - osim kad ja to poželim. ;)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Apolo »

VeNoM, Moram priznati da ni ja nisam imao restarte, ali sve u svemu uskoro ce desetka pa cemo videti sta su napravili.
Festina lente.

Odgovori