backup sms i backup viber photos

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

backup sms i backup viber photos

Post od kefalo »

Instalirao sam windwos 10 na PC-u i oduševljen sam integracijom.
Medjutim kako me telefon i sam sistem oduševi tako se opet razočaram u nedostatak nečeg drugug.

Naravno nisam do sada ovo probavao , možda ima tu i neka greška sa moje strane.
Naime ja imam na PC-u sve slike koje sam slikao na telefonu.
To je pod PHOTOS.
Medjutim tu nema svih slika koje su mi u telefonu pod folderom SAVED PHOTOS i OTHER PHOTOS gdje su mi slike sa Vibera.

Kako se pojavila potreba da restartujem telefon (jer mi se ne čuje zvono u slušalici kada slušam radio a neko me zove, jer su mi se izgubile slike pozadina ali ih vidim kada treba da postavim sliku screen savera) vidio sam da moram ručnoda sve isprovjeravam da li je tu sve sačuvano ili nije, da poredim pa da onad puknem format.

Inače da napomenem, meni su sve stavke na podešavanju (backup na ON) i APPS I SETTINGS i PHOTOS AND VIDEOS i TEXT MASSAGES.

Da primjetio sam i da mi backup ne skida na komp VIDEO klipove, samo photos. To sam ručno kopirao.

Najveći problem je trenutno backup sms-a. Znam gledam video klipove, kažu ako uključiš backup i staviš na podešavanu da bude od početka backup onda će ti se vratiti sms-ovi. Kako vidim da je to manje više kljakavo a neki SMS-ovi su mi bitni probao sam i sa par aplikacija.
Kokretno contacts+message backup.
Medjutim ta aplikacija mi dozvoljava da samo izvršim kopiranje na memorijsku karticu. Kako ja nemam to, jer je LUMIA925 to mi je aplikacija beskorisna.
Postoji li nešto drugo pouzdano da sačuvam SMS ili čak i da štampam ? ili oboje ?
Hvala


PS: Backup kontakata i one note, kalendara radi savršeno.
Da nisam vidio selektivnost u čuvanju slika (ne backapuje mi video) ja ne bi razmišljao o ovome, medjutim SMS-ovi su mi bitni.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: backup sms i backup viber photos

Post od miodrage »

Videos je posebna stavka zato ne backupuje. E sad, ima nacin i za Videos, ali moras da ukljucis backup istih na OneDrive. Sto se SMS tice, ja ih iskreno nikad nisam cuvao i zabole me za iste, ali mislimd a je backup prilicno dobar, nisam nigde citao da se ljudi zale na to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori