LG GT540 Optimus

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Vec treci put posle restarta telefona mi se izgubi ceo T9 recnik...uopste mi nije jasno koji mu je problem sa tim! A pre par dana sam upravo zbog toga uradio master reset! :o

vasami
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 18. Avg 2009. 02:22

Post od vasami »

Da li moze neko sa Swiftdroid 2.0 M6 da proveri kako mu radi Google Skymap? Veceras sam prvi put od istalacije ovog roma koristio Skymap i sta god da probam u opcijama stalno mi pokazuje da sam na juznoj hemisferi.
Probao sam jos jedan slican program i situacija je ista. Na 2.1 romu Skymap je radio normalno.
Gps navigacija radi normalno, a i kompas. :?

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

Zdravo svima,

Interesuje me kako se pokazao 2.3 na optimusu, jel ima nekih problema?
i ako neko moze da me uputi ka detaljnim uputstvima (za pocetnike :oops: ) kako ubaciti 2.3

Hvala

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

motoe770, Није лош 2.3 ако ти је екран како треба (мени није), провери какава ти је стандардна калибрација на екрану тј када у калибрацији кликнеш на неко место да ли се ту и појави тачкица. Ако је то уреду убацуј 2.3, бржи је, можеш да инсталираш гомилу апликација јер иде све на картицу, можеш да клокујеш процесор, да отвараш флеш сајтове...

Ја сам пратио ово упутство када сам радио убацивање 2.3 и нисам имао никакавих проблема.
Линк

oktobar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 26. Mar 2011. 16:02

Post od oktobar »

ljudi nabacio sam 2.3 i kako da namestim da mi keyboard bude onako standardan
ono abc def ... po brojevima ,a ne onako jedno solo jedna tipka??

a da ne skidam neki program za to,jel moze to?
LG GT540

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Jok, moras da skines drugu tastaturu... Preporucujem smart keyboard pro. :wink: Samo u podesavanjima, u pod meniju keyboard and language(tako nekako) stikliraas novu tastaturu. I onda odes da kucas poruke i u prozoru gde se kuca zadrzis prst dok ne izadje input metod i tu izaberes novu tastaturu. Kod smart keyboard-a moras samo da promenis portred mode na T9 i imas "obicnu" tastaturu. To se radi u podesavanjima za tastaturu, odmah ispod onog sto si malopre :lol: stiklirao :)
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

pretorijan_sa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2010. 16:13

Post od pretorijan_sa »

pozz svima.zanima me da li postoji neka aplikacija ili neki nacin da se pojaca zvuk telefona, pogotovo kad se razgovara, nista ne cujem :cry: ramisljao sam da odem kod majstora da mi promijeni zvucnik :D :D da stavi od nekog drugog telefona :roll: :roll:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Можда ти је лош звучник, није да се ГТ540 екстра чује али није баш очај да не може да се разговара, мислим да се на 2.3 мало боље чује. То ћу детаљније да проверим када ми се телефон врати са сервиса :cry:

rukah
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 13. Jul 2011. 20:04

Post od rukah »

Поздрав Андроиди, једно питање не знам дал је било , колкико сам прелистао тему није ал може бити и да сам пропустио.
Елем, како да наместим да ми звук приликом стизања СМС-а буде неки други осим оних понуђених.Нисам се баш најбоље изразио ал мислим да разумете шта оћу да питам.Скинуо сам пар неких апликација са МАркета неки звукови и сваки који сам сачувао нема га у понуди звукова за смс углавном су сви у галерији звукова где и остале мелодије.Ето, јел има решење за ово ил да мењам телефон.
Хвала!
Нађох одговор у међувремену....

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

Mur4ik Today, 05:24 PM

Is there are someone who want to testing a new build of SwiftDroid v2.0 preRC3?

Android 2.3.5
Possibly fixed BT handsfree
Possibly fixed zoom in camera

Anyway here is it

http://depositfiles.com/files/h3j6saset - recovery
http://depositfiles.com/files/mjgicc04w - fastboot

I've not tested it, because did not have my phone right now (and possibly in few next weeks)
ko voli nek izvoli 8) 8) 8)

stbozhanov Today, 08:55 PM

Bluetooth wireless device/BT handsfree/ is working!!! Yeaaah!
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Meni su radile bluetooth sluske(plantronics backbeat 900nesto) i na M4 cini mi se ;)
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

oktobar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 26. Mar 2011. 16:02

Post od oktobar »

wucinac

tebra kako da ja to sto si okacio updejtujem?
imam fastboot skinuo sam ti i sta dalje kk?
LG GT540

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

posle sa preRC3 izasla je i verzija RC3 (sa ne znatnim promenama)

Jel neko zna kako se koristi swap koji spominju na xda, svi spominju a niko ne kaze sta treba uraditi da bi se koristio swap. Telefon na 2.3.5 radi odlicno ali sam cuo da swap nadoknadjuje nedostatak rama pa samim tim podize i performanse

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Ne nadoknadjuje.... Telefon pored 120(130)Mb ima jos i 245 Mb za sistem. Fabricki android zauzima skoro svih 245 pa je zamena nemoguca. Medjutim custom romovi zauzimaju dosta manje, i onda je moguce da zamenis, tj rom ide u memoriju koju imas za skladistenje, a ova od 245 postaje memorija za skladistenje. To ti je u stvari taj "swap" :wink: A kako se bas koristi nisam siguran, ima uputstva na xda sigurno
EDIT:
Zovu ga ustvari data2system.... Imas ovde http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1037063 izmenjene romove, tj samo im je dodat "swap" ;)
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

oktobar, ako si vec stavlajo mur4ik-ov rom onda uradi isto kao prosli put, samo napravi buckap iz recovery-a. ako nisi imas tut na tom forumu pa procitaj :)

motoe770, ako hoces da koristis swap treba da napravis swap particiju na sd kartici. pravi se iz recovery-a, advance/ prtition sdcard/ chouse app2sd prtition 60, 128, 256,512 mb/ chouse swap prtition 64, 128, 256 mb. izaberes velicinu koja ti je potrebna (kod mene je app2sd 256mb i swap 128mb). upalis telefon i u terminal emulator ukucas prvo su pa enter i onda free, na ekranu ce ti pisati koliko imas swap total, used, free. netrebas vise nista da podesavas jer mur4ik-ovi rom-ovi po default-ui imkaju ukljucen swap ako prepoznaju swap particiju.

swap znaci da na sd kartici postoji izdvojena memorija koja sluzi kao dodatni ram. kad ram na telefonu pocne da se zauzima procesima automatski se prebacuju oni koji se duze nisu koristili na swap particiju.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

fica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 20:57
Lokacija: Sombor

Post od fica »

ja se izvinjavam ako se vec po koji put ovo pitanje provlaci za ovaj telefon ali bitno mi je da znam.. da li je stvarno tako slab zvucnik na ovom modelu? ako bi neko mogao da mi kaze poredjenje sa npr.Samsungom S7230e (taj sada koristim ali planiram da ga prodam i kupim ovaj LG), ili recimo sa Samsungom E900?

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Post od liverpool_hooligans »

Dobri ljudi, treba mi pomoc. Hteo sam sa 2.3.5 androida da ga vratim na 2.1 i sve sam lepo uradio, zavrsio update softvera, ali kada pokrece sistem i butuje, posle onog LG logo-a kada pise android pa ona animacija kada se kao presijavaju slova traje malo duze i prekine se, pa opet se to pojavi, pa prekine, pa opet i tako se presijavaju slova reci android u nedogled. izvadim bateriju, ponovo ga ukljucim i bude isto. help? please
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

zasto si odlucio da se vratis na 2.1 kad 2.3.5 prosto preporodi telefon?:blinky:

a sto se tice tvog problema predpostavljam da je to tzv boot loop, treba da udjes u recovery (dok ga palis stisnes Home dugme) i uradis wipe cashe-a i dalvick cashe i onda ce se pokrenuti

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Post od liverpool_hooligans »

uglavnom glupi razlozi kao sto sam i ja. bio je previse dobar za mene, nisam hteo da rizikujem nesto sa custom rom-om, rootovan, i sve to, kontam: ne treba mi to. a i kod ubacivanja 2.3.5 bilo je nekih problema i dok je radio imao sam par puta force close, malo me nerviralo. no, to sad i nije bitno.

Kad i kako da pritisnem home? nesto stiskam ali nece da otvori recovery.
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

u recovery mozes uci samo ako imas flesovan recovery clockwork mod (dok je ugasen telefon prvo pritisnes Kucicu i drzis a zatim dugme za paljenje i drzis tako zajedno dok se ne upali u recovery modu)

kao sto rekoh verovatno se nalazis u boot loop modu, to se desava kad instaliras mnooogo drugacije romove jedan preko drugog, u toku instalacije ostanu cache fajlovi koji posle zbune telefon jer rom vise ne odgovata stvarnom stanju. brisanje cashe-a resava problem

ako nemas recovery,probaj ove korake (ja nisam probao ali po uputstvu bi trebalo da moze da resi problem

1) Start your phone [phone must be started with or without sim]
2) Press volume up button + home button + search button
[Location of volume up button is on right side, location for home button is on bottom middle button of home screen and search button is right side of phone above camera button]
3) Keep all those button pressed at the same time for 5 second
4) Phone will ask you for " Are you sure you want to factory reset?"
5) Press yes and wait for 1 minute, Phone will hang first and than restart after sometime.
6) You've done resetting your GT540 successfully

drugo uputstvo kaze press volume down + home + power

proveri koja kombinacija odgovara, ne mozes napraviti nikakvu stetu

Odgovori