LG Optimus Me P350

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Toske
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2011. 07:56

LG Optimus Me P350

Post od Toske »

Interesuje me posto na forumu nepostoji nikakva informacija o ovom telefonu da li neko moze da mi objasni kako i da li je moguce root-ovati ovaj telefon. Samo me interesuje da li je neko uspeo i sa kojom aplikaciju posto imam telefon vec 3 nedelje i prevrnuo sam net ali ne mogu da nadjem. Ovo mi je prvi android pa nisam bas duboko zasao u android comunty i te sajtove koji to prate pa sam morao negde da se obratim

Hvala unapred

ps Telefon je stvarno odlican

Milosh911
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 15. Jan 2011. 16:57

Post od Milosh911 »

Kad pokusam da skinem neku aplikaciju sa marketa, izbaci mi downloading i to konstantno stoji i ne pomera se. Guglao sam, probaj foru sa brisanjem kesa i apdejtova marketa, restart telefona (onaj sa brisanjem podataka iz privacu podmenija), nove gugl naloge i nista nije pomoglo.
Sad ne mogu da prekinem download sa liste aplikacija, nego mi stoji duplirano ime aplikacije koju sam pokusao da skinem, i to je to.
Sta da radim?

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Da ne bih otvarala novu temu... Sticajem pomalo cudnih okolnosti pao mi je u sake ovaj model(diler napravio brljotinu u ceni, tj. napisao 119 umesto 1199 danskih kruna a ja to nisam mogla da propustim), pa me ukratko interesuje: vredi li da ga zadrzim kao sekundarni telefon ili ne (tj. da ga prodam u neraspakovanom stanju).

Argumenti protiv zadrzavanja je sto ja u Srbiji (gde provedem 3-4 nedelje godisnje) koristim pripejd 063 karticu, a Android i pripejd nekako ne idu...ekonomski (1), i kvalitet LG telefona je za mene velika nepoznanica (2).

Argumenti za - svidja mi se sto je Android (1), a prema GSMAreni baterija i nije tako losa (2).

Eto - dva argumenta za, dva argumenta protiv... :unsure:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Па сад ЛГ није ништа слабији по квалитету од других, чак често направи квалитетнији телефон и понуди га по нижој цени. Те три - четири недеље ограничи да ти проток иде искључиво преко вајрлеса (или пак забрани интернет скроз) и нећеш имати проблема 8)

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Pretpostavljam da si mislio obratno - da dozvolim (ali ograniceno) data protok preko mreze kad sam u Srbiji, a zabranim ga, tj. ostavim samo wlan kad sam kod kuce (zbog rominga).

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

snebivljiva azdaja, Сада сам се погубио :lol:
У сваком случају забраниш када си у роминугу ма где он био :wink:

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

snebivljiva azdaja, " kvalitet LG telefona je za mene velika nepoznanica"
LG telefoni su veoma kvalitetni, i ranije je uvek softver bio problem, sto sad sa androidom vise nije slucaj. mada mozes i meni da ga prodas, dacu i 130 danskih kruna ako treba :)

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

LittlePrince, to sam i uradila, zabranila sam data protok, aktivirala wlan i radi ustede baterije prebacila samo na gsm mrezu. A kad dodjem u Srbiju uzecu onaj dodatak "dodaj internet"...

Zligor, ja nikad ranije nisam koristila LG telefone, pa ne znam da li su kvalitetno uradjeni ili ne, koliko drzi baterija... Sto se samog telefona tice, deluje sasvim pristojno, mada mi se cini da su neke stvari bolje resene na HTC-u (npr. imenik je pregledniji), ali obzirom da cu ga koristiti par nedelja godisnje i da za te pare (16 EUR) ne mogu da kupim ni najjednostavniji dumb telefon (kosta bar duplo), zadrzacu ga.

DV775
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 06:38
Lokacija: Beograd

Post od DV775 »

cao ja sam gledao tel u vip-u i sasvim je ok sto se izrade tice razmisljam da ga uzmem
moje pitanje je dali radi skype na ovom telu razgovor i chat???? nisam se ranije susretao sa androidom pa ne znam radi li i kako?

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Kad sam pokusala da ubacim Skype u Optimus Me dobila sam obavestenje na Marketu da se "ova aplikacija ne moze instalirati na aparate registrovane u tvojoj zemlji" tj. Srbiji - sa 063 karticom, a nisam probala sa nekom inostranom u istom aparatu.

Skype kao aplikacija (ako uspes da je ubacis) radi bez problema (provereno na HTC Graciji, koja takodje ima 2.2 Froyo), za je cesto koristim za pozive ka inostranstvu kad mi laptop nije pri ruci.

Androida
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2011. 12:20

Post od Androida »

Može li neko da mi onako "pešački" objasni kako da podesim melodije zvona za razne kontakte? Probala sam preko kontakata ali iz pomoćnog menija u "uredi kontakte" nemam mogućnosti da izmenim ništa osim imena i broja. Ne skroluje ništa dalje. Takodje, ako pokušam da ubacim fotku uz kontakt kaze da SIM ne podrzava fotografiju. Instalirala sam i rington maker, opet nista ... Hvala :)

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Za pocetak svi kontakti moraju biti sacuvani u memoriji telefona a ne na sim kartici. Kada zelis da promenis zvono za odredjeni kontakt, jednostavno nadjes taj kontakt u imeniku i odaberes "meni" (prvi softkey) i "options" i kao prva mogucnost je "ringtone". Slika se dodaje tako sto umesto da u meniju odaberes "options" odaberes "edit". Nakon toga jednostavno klikni na sliku (ako kontakt nema vec dodeljeni sliku, pojavice se slika androida) i pojavice se pop-up prozor u kojem ce te pitati da li zelis da odaberes vec postojecu sliku iz galerije ili da slikas foto-aparatom.

Odgovori