LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Nista videcu nadam se da nece mbogo da se pogorsa. Citao sam to se zove image retention i problem su imali LG G4, V10, v20, G5 eto sad i G6. Makar sam nekako mogao da pomognem ovde ljidima pri izboru da se ne zeznu. Ocigledno LG nije resio taj problem sa ekranima. Iskreno se nadam samo da nece da se pogorsa. Stavio sam brightness na auto i iskljucio always on display. Ima i neka aplikacija blue eye tako nesto koja smanjuje vidljivost tog fenomena. Ali meni je iskreno dosta zuckast ekran sa tom aplikacijom.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od znemanja »

Jel' imaš fiskalni račun, ako nemaš onda ništa. Pošto je garancija 12 meseci, znači telefon je kupljen u nelegalnoj radnji, po ceni koja je osetno niža nego kod legalnog distributera. Stoga, ta garancija ti ne znači ništa jer svaka popravka zavisi od njihove dobre volje, bez fiskalnog oni tebi tehnički nisu ni prodali telefon.
Jedino što možeš da uradiš jeste da im pretiš inspekcijom zbog utaje poreza (ako ti nisu dali fiskalni račun) i da na osnovu te pretnje oni pristanu da ti zamene uređaj.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Nemam fiskalni. Nisam ga dobio. Ma gde ja da ih jurim za to itd. Nisam ja za te stvari. Mislim sve to stoji, sve opcije su realne i tehnicki izvodljive. Ali sve je to preveliko cimanje i sve zavisi od okolnosti i srece itd. Jebi ga. Jedino da idem da probam u nekoj radnji koja otkupljuje u zamenu za neki samsung S7 edge uz neku doplatu. Ili da jednostavno se naviknem na ovo stanje. Nisam pametan [emoji20]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »

Pa, bilo kako bilo, računam da više nećeš rizikovati da opet baciš pare tamo gde ne dobijaš ono što ti po pravu sleduje, ma koliko cena bila primamljiva. I još se može reći da je ova tvoja situacija sa telefonom zaista bila ultradisaster. :D :D

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Ultradisaster definitivno :D Ae jednom da opravdam nickname :D Ma necu se nerviram vise, bas sam puko ali sad pokusavam da stisam strasti ahahaha :D :D :D

Diogenes985
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Sub, 16. Nov 2013. 02:19
:: LG G4
:: Tesla 6.1

Re: LG G6

Post od Diogenes985 »

Ja mislim da ce sledeci modeli LG-a imati ovaj oled ili kako vec,koji ima v30ni pixel 2,ovaj veci..Mada gledam da pixel jma problema sa displeyem.. Gore je zelenkast a dole svetliji..Lg nesto zezno...ali tk se da srediti kalibracijom..Sto se tice naseg ips-a,super je ali ta prica sunce j sl ne pije vodu,jer g6 ima taj neki standard gde je testiran na extremnu toplotu hladnocu i ostala cuda..Ponavljam se sad,ali moj g4 pre nego sto ploca riknula ,grejao se oko procesora i to mu je zeznulo ips... Ali samo te obrise imao,dok npr,imao nekog teslu 6.1,jako svetao displey,ali pozuteo po sredini za 2 mes..sro ce reci da je sam kvalitet displeya ocaj zivi,tok je na lg-u,jako kvalitetan,ali ima nesto sto ga przi,a ubedjen sam da je neki izbor vreline iz samog tel.. Dovoljno je da tj se na punjacu zagrevao,onako zesce i da se tk desi..Ali opet nije tvoja krivica

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Diogenes985

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

To kod Pixela nije problem, već je takav ekran. Možda neke starije generacije. Na mom Xiaomi-ju je taj color shifting takođe izražen. Oled je jednostavno takav.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

5 meseci je izdržao korišćenje na 100% osvetljenja! Jbt, pa taj displej je top, ali bez zezanja.
Moraš lično otići, ne pominji korišćenje kakvo si imao, nikako, samo reci da se pojavilo, idi spreman i načitan, garancija je fuš jbg, budi spreman na odbijanje.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG G6

Post od Batak »

Diogenes985 napisao:Kod mene je na auto ..uvek.. A jel ti se grejao telefon u tom gornjem delu dok ga cackas,igras igrice,puni se? Iz iskustva sa g4,znam da sam ga ja zeznio punjenjem..Punio sam ga sa fast chargerom (jer je podrzavao) a njegov fabricki nije bio fast..Tim punjenjem se procesor zagrevao uzas,samim tim i telni ekran,i to mu je prvo napravilo da mi se pojave obrisi ikonica na status baru,a kasnije mi je crkla maticna..i garant sve to od pregrevanja u toku brzog punjenja .Tako da,seti se jel ti se ikad usijavao,sa cim ga punis i sl

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Nisi ti G4 zeznuo punjenjem vec su im ploce katastrofa i ogroman broj je otkazao. Punio fast ili ne isto je.
Baraba napisao:Pa dobro je taj mučenik i izdržao non stop na 100%. Kuku. Stavi automatiku.
Daj Baraba ne zezaj. Kakav bre mucenik? Ja imam Nexus 7 koji je jedno vreme bio na maks osvetljenju stalno i ni traga retentionu.
Diogenes985 napisao:Ja mislim da ce sledeci modeli LG-a imati ovaj oled ili kako vec,koji ima v30ni pixel 2,ovaj veci..Mada gledam da pixel jma problema sa displeyem.. Gore je zelenkast a dole svetliji..Lg nesto zezno...ali tk se da srediti kalibracijom..Sto se tice naseg ips-a,super je ali ta prica sunce j sl ne pije vodu,jer g6 ima taj neki standard gde je testiran na extremnu toplotu hladnocu i ostala cuda..Ponavljam se sad,ali moj g4 pre nego sto ploca riknula ,grejao se oko procesora i to mu je zeznulo ips... Ali samo te obrise imao,dok npr,imao nekog teslu 6.1,jako svetao displey,ali pozuteo po sredini za 2 mes..sro ce reci da je sam kvalitet displeya ocaj zivi,tok je na lg-u,jako kvalitetan,ali ima nesto sto ga przi,a ubedjen sam da je neki izbor vreline iz samog tel.. Dovoljno je da tj se na punjacu zagrevao,onako zesce i da se tk desi..Ali opet nije tvoja krivica

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Ne da se to srediti kalibracijom. Jednostavno je Oled na Pixel XL 2 teska katastrofa. Neujednacen, menja boju kako se menja ugao, zrnasta slika i burn in koji prijavljuju posle 7 dana. Kao da je Oled star 5 godina.
Green napisao:To kod Pixela nije problem, već je takav ekran. Možda neke starije generacije. Na mom Xiaomi-ju je taj color shifting takođe izražen. Oled je jednostavno takav.
Pa kako nije problem? Das 900e i dobijes onakav ekran? Pa kroz prozor bih ga lansirao. :D
Nije Oled takav vec je LG Oled takav. Na Samsungovom Amoledu se takodje desavaju neujednacenosti ali znatno manje od LG-ja. Jednostavno im je sve fus u mobilnoj diviziji.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

Evindzer napisao:Pa, bilo kako bilo, računam da više nećeš rizikovati da opet baciš pare tamo gde ne dobijaš ono što ti po pravu sleduje, ma koliko cena bila primamljiva. I još se može reći da je ova tvoja situacija sa telefonom zaista bila ultradisaster. :D :D
Ovo da mu se situacija slaže sa nickom sam i ja hteo da kažem. :D

Sent from mTalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G6

Post od dachakragujevac80 »

Zato ja samo kod operatera! Skuplje je,ali si bar miran dve godine (ako ga naravno ne zamenis do tad)!


Sent from my iPhone using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od sugarcoated_ass »

Eto, bitno da su se neki članovi meni smejali što uzimam isključivo uređaje sa fiskalnim računom, a kad se neko opeče ni jedan od njih se ne javlja. :d
Samo da krenu i oni Šomiji da crkavaju, tek to će biti zanimljivo. [emoji38]

Anyway, jbg, svaka škola se plaća, ali kolega je upravo završio privatni fax po ovoj ceni... Zato sledeći put pamet u glavu i ništa bez fiskalnog i validne garancije.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG G6

Post od pero0000 »

^^Slažem se sa tobom u potpunosti, ali(uvek ima neko ali...), nisu stvari uvek postavljene crno-belo.

Šta ako neko nema novaca da kupi telefon sa fiskalnim(koji su kao što znamo skuplji), šta ako željeni model(npr. Note 5) ne može da se kupi kod nas legalno?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od znemanja »

Svaki model može preko oglasa da se kupi sa garancijom operatera po ceni koja je ekvivalnentna cenama u nelegalnim radnjama. Naravno, nekada treba biti strpljiv da se na oglasima pojavi nekorišćeni (nov) model koja je predmet interesovanja, ali ta kupovina je daleko najbolji način kupovine.
Naravno, problem su uređaji koji kod nas nisu dostupni preko operatera, ali bolje kupiti neki ekvivalentni model, možda i skuplji, ali sa validnom garancijom nego rizikovati.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od sugarcoated_ass »

pero0000 napisao:^^Slažem se sa tobom u potpunosti, ali(uvek ima neko ali...), nisu stvari uvek postavljene crno-belo.

Šta ako neko nema novaca da kupi telefon sa fiskalnim(koji su kao što znamo skuplji), šta ako željeni model(npr. Note 5) ne može da se kupi kod nas legalno?
Onda se prave kompromisi. I ja bih voleo da nosim honor 9 u džepu, ali pošto nemam para za to uzeo sam honor 8 lite. Opružiš se koliko ti je ćebe dugačko. Ako nekog modela nema kod nas postoji širok spektar drugih modela. Jbg, kad je našim ljudima bitnije da imaju ne znam kakvu mašinu u džepu nego da promućkaju glavom i naprave sigurnu kupovinu. Kad vidim ko sve nosi iP, a rade za platu pola od moje vidim da nam budućnost baš i nihe svetla.
Anyway, na kraju je tu i opcija oglasa sa uređajima preko operatera. Jeste cimanje oko punomoći, ali bar si opet siguran.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Ne pomažete čoveku, kupio je kako je kupio, ako može nešto da izvuče dajte savet, ovo sada nabijanje na nos ne ide u prilog nikom.

Diogenes985
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Sub, 16. Nov 2013. 02:19
:: LG G4
:: Tesla 6.1

Re: LG G6

Post od Diogenes985 »

Najvuse ga zeza to sto je 300km daleko od radnje..Da je tu,blizu,pa da ide svakog dana da ih smara,i poz enspekciju u krajnjem slucaju..Ovako,sve je na srecu.. U krajnjem slucaju,vozis tako i nista strasno..Ja na to nisam obracao paznjj na g4.Jesam picajzla ali ako telefon radii ok,ne vidi se na beloj podlozi,nista strasno..To ti je poslednja opcija..Svaka popravka na svoju ruku kostace mnogo..Moj savet ti je da nadjes na netu da taj problem postoji,da jm posaljes u mailu liknove,i da trazis da ti zamene,jer nisi ti nista ostetio

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Diogenes985

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

Može i ovako da im pošalje inspekciju s obzirom da ima mejl u kome ga otkačinju. E sad, koliko znam, ako neko nema fiskalni račun može bukvalno da se slika. Mislim da u ovakvom slučaju inspekcija savetuje kupcu da tuži trgovca, pa tek kad ga dobije na sudu, onda da im (njima u inspekciji) javi da oni intervenišu. Ala su pametni...

Ali ako hoće s time da se igra, eto čime raspolaže.

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od sugarcoated_ass »

Baraba napisao:Ne pomažete čoveku, kupio je kako je kupio, ako može nešto da izvuče dajte savet, ovo sada nabijanje na nos ne ide u prilog nikom.
Jedino što može je već rečeno. Osim toga, može i njega da cima inspekcija zašto ih odmah nije prijavio da nije dobio fiskalni nego tek posle par meseci kada je nešto iskrslo. Time što ih nije prijavio svesno podržava sivu ekonomiju i time je delom i on krivac, a "nisam znao" ne prolazi.
Jbg, ja sam bivšeg gazdu hteo da prijavim inspekciji rada jer mi tri meseca nije isplatio ni dinara i inspektor mi je rekao da ako reaguju moraće i mene da gone zbog toga što ga nisam odmah prijavio već radio na blanko ugovor. Jednostavno za*ebao se i sad jedino može da sa hvata za par slamki i da se nada da će naleteti na inspektora čiju ženu nije bolela glava prethodno veče, if you know what I mean.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

A blago nama sa takvim inspektorima... "E, meni je stranka/rođak rekao da ja ovde ništa neću morati da radim. Idi, smetaj negde drugde, vidiš da pijem kafu". To samo govnjivom motkom! Ne pije mu logika vodu, ali dobro... Znamo gde živimo.

Sent from mTalk

Odgovori