LG optimus L7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Jel provalio neko kako da kada ga prislonim na onu nalepnicu sto ide uz njega, ne pali fabricku navigaciju, vec moju koju sam instalirao?

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Imas opciju da napravis custom tag. Kreiras custom tag, definises sta sve da se pali od aplikacija i onda taj custom tag upises na onu nalepnicu. Ja sam tako namestio da mi se pali GPS i iGO navigacija.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

Kako vas služi telefon posle par meseci korišćenja, jeste li zadovljni, ima li neke izražene vrline/mane, vredi li kupovine ;)

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

U sustini ja sam prezadovoljan. Reklo bi se da mu je jedina mana procesor, nije on spor, ali ne reaguje uvek bas trenutno i kad god se to desi u podsvesti zazalim sto nije dual-core :). Obecali su za njega upgrade na 4.1 gde je (kako kazu) mnogo poradjeno na performansama, tako da ocekujem da ce telefon biti jos brzi. Da ne pominjem da je moguce root-ovati telefon i rucno nasvirati CPU na vecu brzinu. Par meseci nakon sto sam ga uzeo, video sam u VIP-u ponudu za Sony Xperia U i tu sam se mozda pokajao sto njega nisam sacekao. Jeste display dosta manji, ali je dual-core. Nakon sto je Google najavio Nexus 4 za 299$ ubio je konkurenciju i ne vidim sto bi uzeo ijedan drugi telefon umesto Nexus 4.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

Master Joda, kakav je kvalitet i glasnoća zvuka, ima li custom rom neki?
Jesi li pogledao neki film/seriju na njemu, greje li se i kako jede bateriju tada?
Koliko programa i aplikacija imaš, da li mu je malo memorije, i radi li app2sd na njemu?
Master Joda napisao:Par meseci nakon sto sam ga uzeo, video sam u VIP-u ponudu za Sony Xperia U i tu sam se mozda pokajao sto njega nisam sacekao. Jeste display dosta manji, ali je dual-core
Po meni nisi pogrešio, čak naprotiv. Uzeo ga moj komšija preko MTS-a, ne sviđa mi se nekako na dodir, kao da je gumen, ili tripujem :oops: , manji ekran i
neoprostivo malo memorije, samo 4GB :o :o :o :o :o , sve i da je 16-core ne bih ga uzeo zbog toga.
Master Joda napisao:Nakon sto je Google najavio Nexus 4 za 299$ ubio je konkurenciju i ne vidim sto bi uzeo ijedan drugi telefon umesto Nexus 4.
Ne znam da li je ovo meni upućeno ili generalno, ali ta cena je preko PlayStore-a i to u (valjda) Nemačkoj, Francuskoj, Španiji, Engleskoj i Švedskoj
u Evropi. Što znači da kod nas nije ta cena :uhuh: .
A u slobodnoj prodaji je preporučena cena 600 evra, tako da kupiću ga al za malo :D .

Zato se i raspitujem za L7, pa bi mi tvoj odgovor pomogao ;)

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Zadovoljan sam glasnocom i kvalitetom zvuka, rekao bih nista spektakularno, al eto...prosek.
Cusom rom-ova nema koliko ja znam. Problem je sto je LG zakljucao bootloader, sto znaci dok neki haker ne nadje nacin da to premosti nista od ROM-a :). Umiruje me cinjenica da ce za njega izaci oficijalni android 4.1.
Odgledao sam na njemu tonu serija i nekoliko filmova i to direktno sa kompa (nakacim se preko WI-FI na komp gde sharujem folder sa filmovima i serijama).
Ako je format filma/serije hardverski podrzan (tj. telefon moze hardverski da dekoduje sadrzaj) onda se telefon i ne greje jer procesor i nije puno uposlen.
Ako format nije podrzan radi se softversko dekodovanje (to je ono kad ti u playeru pise SW), onda se greje, ali nista strasno (pre bi se reklo da je mlak, nego vruc..bar je takav moj utisak).
Sa punom baterijom verujem da mogu da odgledam od 1.5 do 2 filma ili nekoliko serija. Moj klinac nekad provede i preko 2h na youtube gledajuci neke crtace :).
Trenutno imam 63 instalirane aplikacije (uglavnom svakavih gluposti, od toga je 15 igrica).
Nedostatak RAM-a jos nisam osetio, ako nesto i zakoci uglavnom je krivac CPU. Slobodni RAM se krece od nekih 90MB pa preko 150MB, Android je dovoljno pametan pa sam oslobadja memoriju po potrebi.
App2SD ne radi, cuo sam kad se root-uje da moze da se instalira neki Link2SD, ali nisam probao i ne mogu 100% da tvrdim da radi.

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Sto se Nexus-a tice, ako imas nekoga od rodbine, prijatelja u tim zemljama Evrope ili u SAD isplati se poruciti ga.
Mom kolegi je tako jedan prijatelj doneo iz SAD-a iPad 3 za nekih 350e. Da trenutno imam kesh-a, nasao bi se vec neki rodjak koji bi mi to kupio u Nemackoj npr.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

Master Joda, zahvaljujem na odgovorima 8) .
Nisam najbolje razumeo ovo oko hw/sw dekodovanja video sadržaja, ali dobro, bitno mi je da može da se gleda film/serija na njemu kad putujem negde

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

Pozdrav svima, evo i mene u Android vodama, pazario sam L7 beli (prelep), u radnji sa 2 godine garancije.
Na veličinu i tankoću :oops: se polako navikavam, ekran mu je super, ali se vide otisci.
Za sada nikakvo lagovanje nisam primetio, telefon radi brzo i tečno, instalirao sam mu 10-ak aplikacija.
Videćemo kroz par dana intenzivnijeg korišćenja kako će se pokazati, za sada sam (pre)zadovoljan 8) .

Šta sve treba da unštikliram da mi ne ide sam na net?
Puni li se kada se nakači na komp preko USB-a?

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Sto se neta tice, koliko je meni poznato, potrebno je samo da spustis onaj status bar sa vrha ekrana i da iskljucis ikonicu dve strelice u suprotnom smeru.
Da, puni se preko USB-a, sporije, ali se puni :).
Sto se usporenja tice, ja sam posle pola godine koriscenja primetio usporenje, ali instalirao sam sve i svasta na njega (preko 60 aplikacija). Ne radi mi se bas factory reset, ima li neka fora da se pocisti kes ili tako nesto, pa da telefon malo zivne?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

Kako da skinem Google sa početnog ekrana?
Ne mogu da povežem komp i mob, fali mi driver za XP verovatno je do toga, nervira me :x .

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Sto se tice izbacivanja google sa pocetnog ekrana, ovo sam nasao na netu
"Simply go to Settings > Apps > All > Google Search and disable it, that’s it. The bar will now be gone."
Sto se povezivanja sa kompom tice, tu je LG malo tezak. Definitivno treba instalirati driver, a jos bolje ako instaliras onaj LG PC Suite ili kako se vec zove. Preko njega ces moci da sinhronizujes komp i telefon.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

Mission accomplished, bar što se Google tiče :wink: .

Uspeo sam da ga povežem sa kompom, i vide se, ali ne mogu ništa da prebacim na mob,
prijavljuje mi neki error preko PC Suit-a, a komp ne vidi mob kao običan flash disk :cry: .
Možda što mi je XP, mada instalirao sam driver ali opet ništa.

Još jedno pitanje, ne znam kako da prebacim neke slike preko Bluetooth-a,
nije valjda da i za to moram da skidam neku app?

Inače, posle par dana korišćenja sam zaključio da mi je telefon prevelik i nepraktičan :shock:

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Sto se Bluetooth-a tice, tu nemam nikakvih problema. Udjes u galeriju slika, drzis duze na slici koju zelis poslati, dobijes opciju Share. Klikom na Share dobijas spisak aplikacija preko kojih mozes da sharujes sliku, izaberes bluetooth i to je to.
U slucaju da je bluetooth iskljucen, ponudice ti da ga ukljucis. Sto se velicine tice... i ja sam ispocetka mislio da je prevelik i nepraktican. Jako je tesko ili cak nemoguce izvesti sve opcije jednom rukom. Mozda neki gradjevinac koji ima saku ko lopatu :D . Ali kad se uvece izvalim i pustim neki film ili seriju drago mi je sto nije manji :). Ekran mu je za svaku pohvalu, a sto se dijagonale tice rekao bih da je na gornjoj granici.

emtnas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 01. Jan 2013. 18:23
:: LG L7
:: LG L9

Re: LG optimus L7

Post od emtnas »

Ima li neko resenje za WiFi konekciju? Prikaze mi sve dostupne mreze, ali kad hocu da se konektujem, ukucam sifru i jednostavno izbaci.. Prvo prikaze pun signal, cim pritisnem connect, pokaze jednu crtu i izbaci..

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

Za nepovezivanje kompa i moba krivac je XP, W7 ga vidi iz prve i bez problema, to sam rešio.

Imam 2 pitanja za vas.
1) ubacio sam neku staru 8GB karticu, razmišljam se da je formatiram, ali ne znam kako :oops: .
Dakle, kako da formatiram karticu preko moba?
2) kad sa SD kartice pokrenem instalaciju iGO, napiše mi da ne može da se instalira :blinky: .
Šta je sad pa to?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG optimus L7

Post od Sale_M »

Ovaj telefon im moja sestra i mogu vam reci da je extra. :) Ekran mu je bas dobar,IPS tehnologija,lepse izgleda nego Amoled.
Ja imam Neo sa ISC a ona L7 isto sa ISC i njen telefon primetno brze radi iako im je softver isti,a oba imaju po 1Ghz i 512 rama.
Njegov fabricki player podrzava Divx video,i rekla mi je(to nisam probao) da je zvuk na sluskama dobar.
Jedino sto je bolje na mom Neu je kamera.
Nekako je i softver drugaciji u odnosu na moj Neo iako je isto ISC,u svakom slucaju dosta dobar fon. :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG optimus L7

Post od artifex »

cvoruga, m]sd karticu formatiraj iz settingsa.Settins=>storagei odatle pobrisi sve sa kartice...2)jesi skinuo rezoluciju dobru za ovaj telefon ?Trebalo bi iGO da radi normalno... :dry:

goran.mikroe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 12. Jan 2013. 08:59
:: nokia n95
:: lg optimus l7

Re: LG optimus L7

Post od goran.mikroe »

Pozdrav svima,

Juce sam kupio telefon LG L7 u vipu, uspesno ga dekodirao kod coveka iz doktor mobil koji je najpovoljnijei u gradu (beograd). Sve radi perfektno, i odusevljen sam telefonom. Prelazak sa HTC wildfire na ovaj sada je bas pozitivan u mom slucaju. Samo jedno kratko pitanje, baterju sam punio 2 sata cini mi se i napunila se, naravno prethodno sam pustio da se isprazni do kraja i ugasi. Kada sam kliknuo dugme za otkljucavanje stajala je slika baterije koja je puna. To je bilo sinoc, oko 23 casa. Cele noci je telefon bio ukljucen, na standby-u, Sada je 09:20 meni baterija stoji na 69 %. a samo sam sms poslao , i nesto cackao na internetu. Da li je potrebno 3x da se tera do samog gasenja telefona pa ce raditi , ili je to to. To mi je sto mi je . . ?
pozdravi :D

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

artifex, ne može da se klikne na opciju "erase" :uhuh:
2) nema veze sa rezolucijom (skinuo sam dobru), piše u gornjem postu, kad počne instalacija posle par sekuni uzbaci "instal cancel" :cry: .
Telefon je super, ali prevelik za moj pojam mobilnosti, vrlo moguće da ću ga menjati za manji

goran.mikroe, nema 3x punjenja i pražnjena, to je formatiranje kod starih MiMh baterija :wink:

Odgovori