LG GT540 Optimus

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

LG GT540 Optimus

Post od skar »

Slika
Specifikacija
Slike iz ruke

Slika
General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100
HSDPA 850 / 2100
Announced 2010, January
Status Available. Released 2010, June
Size Dimensions 109 x 54.5 x 12.7 mm
Weight 115.5 g
Display Type TFT resistive touchscreen, 256K colors (65K effective)
Size 320 x 480 pixels, 3.0 inches
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
Sound Alert types Vibration, MP3 ringtones
Speakerphone Yes
- 3.5 mm audio jack
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Practically unlimited
Internal 139 MB user available, 156 MB RAM
Card slot microSD, up to 32GB, buy memory
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G HSDPA 7.2 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, microUSB
Camera Primary 3.15 MP, 2048x1536 pixels, autofocus
Features Geo-tagging, face and blink detection
Video Yes, VGA@17fps
Secondary No
Features OS Android OS, v1.6, upgradable to v2.1
CPU 600 MHz processor
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML
Radio Stereo FM radio with RDS
Games Yes + downloadable
Colors Black, White, Pink
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, MIDP 2.0
- Social networking integration with live updates
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- MP4/DivX/Xvid/H.264/H.263/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Organizer
- Document viewer
- Voice memo
- T9
Battery Standard battery, Li-Ion 1500 mAh
Stand-by Up to 500 h (2G) / Up to 500 h (3G)
Talk time Up to 5 h 30 min (2G) / Up to 7 h 20 min (3G)

ne mogu da verujem da niko nije postovao o ovoj masinici,prosto za cenu po kojoj se prodaje je trenutni best buy,i bolji je izbor i od magic-a i tatoo-a

richpe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 13:37

Post od richpe »

Definitivno je bolji. Devojka ga je uzela preko mts,ja sam ga prisvojio da ga podesim :D Telefon je odlican,mozda malo zeznut za poruke, ali kalibracija po zelji i par dana vezbe i to je to. Inace u svakom drugom pogledu za cistu desetku.. Jos ga je dobila za 1din u nekoj promociji.. Sta reci :wink:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

koja je boja??
ja sam video belu varijantu i zabezeknuo se koliko je lep telefon :o kakav tatoo izgleda kao kanta napsram LG-a...

misadjole
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 13. Feb 2010. 19:15
:: samsung ace plus
Lokacija: Srbija-provincijalac
Kontakt:

Post od misadjole »

nesto bas ne verujem da je bolji od Magic-a, htc ima bolji ekran i vise ram...
:P

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

cek,cek za cenu od 150e,magic moze da se nadje samo polovan,
ekran da mu je bolji,i nije,koristio sam magic do pre mesec dana..za ram jeste,al ovaj zato ima jaci CPU,zasigurno bolja kamera i video,2.1 fabricki android,i 3.5mm jack sto mi je bola ogromna zamerka na magicu,a i izgleda "bogatije" posebno u beloj varijanti je bombonica!

mistik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jan 2010. 19:41

Post od mistik »

uzela sam juce LG preko mts-a, inace sam do sad imala tattoo koji mi je malo jednostavniji za rukovanje. prvi problem je nastao sa prebacivanjem imenika..mislila sam posto su androidi i jedan i drugi da ce glatko ici, al sam se bas pomucila... drugi problem je sto nikako ne mogu da ga povezem sa kompom...jel postoji neka instalacija, ili sta je u pitanju? mislila sam da ce da mi ga otvori odma, kao fles memoriju ali nije..kako to da namestim?

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Post od xCookie »

@mistik

Menu, Settings, SD Card and phone storage, Mass storage only <-- mora da bude chekirano. :wink:

Inace, telefon je xtra! Dobio sam ga u full-u iz Nemacke sa 1.6 androidom i odmah prvi dan sam ga fleshovao sa oficijalnim 2.1 androidom. Sve radi na njemu kako treba. :D
Xiaomi Redmi Note 4X

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Generalno nije los telefon bio sam do mts da platim racun pa sam pogledao i telefon malo i za onih nekih 15 min gledaja izgleda mi kao solidna kupovina, kome ne treba nesto ekstra.

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

xCookie,reci tacno kako si ga flesovao na 2.1,mislim ,ono, malo pojedinosti posto sam dosta nevest jos uvek

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

xCookie, jel mozes da uporedis sa nekim jeftinijim android modelom npr. Tattoom.Kakav mu je odziv ekrana (posto je rezistivan) da li je brz fon i da li mu je 150 mb-a RAM -a dovoljno da normalno funkcionise i da se ne koci ako se pokrene npr. muzika i net ili neka igra (naravno racunam i programe koji rade u pozadini tipa neki task manager).Zaista razmisljam o kupovini ovog telefona.

P.S.Takodje bi bio veoma zahvalan da mi neko odgovori da li se zvucnik glasno cuje ili ne(u nekim teskovima imaju zamerku na slabu jacinu zvonjenja).Thx unapred.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Post od xCookie »

dentomaster, odes lepo na modaco sajt tamo ima deo foruma za njega a lik iz hrvatske je napisao lepo detaljno uputstvo kako ga fleshovati... ja po tom uputstvu uspeo iz prve, mada vec imam iskustva sa fleshovanjem raznih telefona.

Od androida: Samsung GT-i7500 Galaxy, HTC Tattoo i sad LG GT540 Optimus... mozda i primetite iz mog nick-a da sam imao i LG KP500 Cookie. Svi su bili fleshovani od moje ruke. :wink:

dimi89, Pazi ovako, prodao sam HTC Tattoo da bih kupio ovaj telefon. Zasto? Zato sto sam za Tattoo mogao da dobijem 125 eura a da kupim preko drugara iz Nemacke Optimus za 120 eura! :D

Ako bi ih uporedio, onda ovako:

1. Tattoo - QVGA : Optimus - HVGA (veeelika prednost)
2. T. - 1.6 OS : O. 2.1 OS (jos jedna prednost)
Ostaje samo da se uporedi reakcija ekrana, tu mogu reci da sam se vrlo prijatno iznenadio od strane LG-ja... skoro kao kapacitativni... + ima i dodatni taster za kameru sa strane. Jedini minus u dizajnu su "menu" i "back" tasteri koji su "navodno" nastavak rezistivnog ekrana pa nisi siguran da li si ih stisnuo - ali covek se navikne. :lol:

Sto se tice jacine zvona, ja koristim neku od fabrickih i one su dosta glasne a ako se stavi mp3 onda je nesto tise... inace ono sto mi se jaaako svidja (a nisam video na onim prethodnim androidima sto sam imao) u normalnom modu ide prvo vibracija pa pojacava melodiju.

E, da... i kad spustis "notification bar" tamo su uvek tasteri za zvucni profil, wifi on/off, bluetooth on/off, GPS on/off - sto znaci moze im se pristupiti u svakoj aplikaciji.

Telefon je brz, na youtube-u ima cak i nekih uporednih testova izmedju njega i HTC Legenda i LG GT540 Optimus oduvava Legendu... :D

p.s.-Nigde ne pise u specifikacijama ali samo da znate da ima i graficki cip (AMD(Qualcomm) Adreno 200) u sebi a mnogi jeftini modeli nemaju. Igrice piche nenormalno dobro!

Sto se tice "root"ovanja, dovoljno je da skinete z4root aplikaciju sa marketa i pomocu nje u letu mozete da ga rootujete i un"root"ujete.

Toliko za sada... pitajte sta vas zanima. 8)
Xiaomi Redmi Note 4X

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Istina da ima 3d akcelerator(gledao sam jos pre na youtube) - mozete na yt videti kako najnovije 3d igre lete na njemu. E sada da li je isplativije uzeti njega ili kao sto sam ja spicu za 1 din i popust 50% na godinu dana, sve zavisi sta vam vise treba... Spica po meni ima bolji ekran(kapacitivni+veci) i bolji dizajn, jaci cpu. LG ima nesto vise RAM, i 3D akcelerator.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Nisam znao da ima 3d akcelator, jos mi bi sumnjivo kada je drugarica rekla da igra angry birds, al sam cutao onako, jos mislim da mi je rekla da ima i live wallpaper isto ako je to nekome bitno, mada nisam to proverio samo sam uzeo telefon u ruke prosao kroz meni i onako fin je telefoncic.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

xCookie, hvala na odgovori ,samo si zaboravio da mi napises u vezi RAM memorije a to je : Koliko ima RAM slobodne RAM memorije out-of -the-box tj pre instalacije bilo kojih dodatnih aplikacija ? I da li je to dovoljno da se u buducnosti pokrene Android 2.2 Froyo sa dodatnim aplikacijama ?

P.S. Inace vidim da nema proximity sensor pa me interesuje takodje da li prilikom pozovi/razgovora dolazi do nezeljenog pritiskanja tastera/ekrana ili je to reseno nekim lock screenom ?
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Post od xCookie »

dimi89, Pa pazi... ima oko 110MB slobodne memorije za instalaciju aplikacija pre nego sto nesto instaliras - ja sam sve i svasta instalirao ali sad sam se smirio na 12 aplikacija koje stvarno necemu sluze i cesto ih koristim - ostalo mi je 87MB. Ostaje ti "root"+"app2sd" pa da ti se aplikacije instaliraju na sd karticu, ali koliko sam citao nije tako bas stabilan tj. te aplikacije odrade "force close" ponekad. Ako se fleshuje novi kernel moze se i overklokovati da radi stabilno na 800MHz. :D A to za 2.2 Froyo stvarno ne znam. :disgust:

Prilikom pozivanja ekran je upaljen dok se ne uspostavi veza a onda je ugasen, ako ti trebaju dodatne opcije u toku razgovora sa hardverskim tasterom (bilo kojim) budis ekran pa mozes da dzaras po njemu... slicno je i kad te pozovu, kad se javis vrlo brzo se ugasi ekran.

p.s.-Nisam ranije rekao da u oficijalnom europe 2.1 romu ima gomila jezika (izmedju ostalog i srpski tj. cirilica) i da podesavanja za gprs i mms postavlja sam cim prepozna mrezu. Ovo sam probao sa VIP-om i Telenor-om. 8)
Xiaomi Redmi Note 4X

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

xCookie, nisam mislio na Memoriju telefona nego na RAM memoriju memoriju koju programi "jedu" prilikom pokretanja i rada.Doduse nisam znao da telefon postaje nestabilan ako se rutuje i instalira na kartici citao sam samo da moze.Citao sam takodje da ce biti i update-a na 2.2 sad koliko je to pouzdano....xCookie, hvala jos jednom na odgovorima.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

@xCookie, ne mogu da nadjem to uputstvo, idem na modaco>forum i nigde nema lg gt540 ,sve samo windows telefoni ...help

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

dentomaster, koristi > Serach dugme to ce sigurni da ti pomogne jos malo pa i sidu leci koliko pomaze :D
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

ma sta mi rece,serach...jesi ga ti koristio pa si nasao uputstvo....ja nisam uspeo cak ni sa dugmetom search

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Odgovori