LG Nexus 4

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: LG Nexus 4

Post od Freyr »

Ja ne bih ni u snu. Skupi jos 50 evra i uzmi krsten nexus, nemoj te budzene sa kineskim ekranima dzabe i ko zna cim jos :wink:
12 godina na forumu!

Vukota5
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2013. 11:42
:: Xperia x8
:: Xperia p

Re: LG Nexus 4

Post od Vukota5 »

Ljudi dobio sam 5.0 lollipop.Prvi utisci bili su odlicni.Medjutim posle malo vise cackanja po fonu,video sam da se baterija prazni jako brzo.Screen on jedva da bude 3h i 30m. Nekada 4 zavisi sve.Ako je upaljen Battery saver onda moze nekako 4 sata da izdrzi.Sta da radim,pogasio sam sve opcije koje bi mogle vuci bateriju. Jos kada bih koristio 3G mogu misliti kako bi se svkukla baterija za cas. Da li ce izaci neka dorada updatea ili tako nesto?

:o

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Vukota5, iako je OTA update ja preporucujem factory reset da bi novi sistem lepo legao... Posle toga vidi kakva ce biti

Vukota5
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2013. 11:42
:: Xperia x8
:: Xperia p

Re: LG Nexus 4

Post od Vukota5 »

Radio sam drugar.Uradio sam FR dva puta.Nista se nije promenilo.Ne vraca mi se na 4.4.4 jer mi je dosta lepsi 5.0
ali izgleda cu morati ako ne resim ovaj problem :smutny:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Nexus 4

Post od cvoruga »

Vukota5, a koliko ti je bio sot na KKu ?

Vukota5
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2013. 11:42
:: Xperia x8
:: Xperia p

Re: LG Nexus 4

Post od Vukota5 »

Gurao mi je i do 5h secam se dobro.Ali nisam tada 3g koristio.I na KKu trajala mi je bat celi dan.Sluske ne skidam,wifi stalno upaljen bukvalno nisam ga ispustao iz ruku.Sada,kazem vam,nema sanse da izdrzi dan,jos sa upaljenim BS.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Nexus 4

Post od cvoruga »

Vukota5, okači slike potrošnje.
Evo moje baterije na KK.
cvoruga napisao:Nexus 4, net non stop upaljen, ja zadovoljan.

SlikaSlikaSlika
cvoruga napisao:SlikaSlikaSlika

Vukota5
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2013. 11:42
:: Xperia x8
:: Xperia p

Re: LG Nexus 4

Post od Vukota5 »

Nikako da okacim slike.Sada mi screen on izdrzi 4 h bez battery saver-a.Kao da je malo bolja.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od Zile995 »

Android83 napisao:Imam n3 tako da ne uzivam u n2 vise....to pracenje trendova da se ima zadnjo rom je bas bas bezze...bitno je da radi sve kako treba i da ne stuca...o radu nexusa necu pricati kao i o samom izgledu launchera...ekran...kamera...itd...okolo staklen...sminkeraj nema sta. Nema slot za memorijsku ogranicen na 11gb! Necemo se raspravljati..nisam ljubitelj niceg sto nije official! Tako da CM i ostali custom koje prave djecurlija i ljudi kojim je dosadno necu da stavljam telefon. Ipak je jedan samsung kao i lg ime! I vjerujem da imaju skolovane ljude koji rade svoj posao najbolje sto mogu!
Nalupao si svasta, za medalju.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Eagle_
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 08. Mar 2015. 21:06
:: Nexus 4

Re: LG Nexus 4

Post od Eagle_ »

Uzeo sam polovan telefon. Jedina mana koju sam uocio je da kada slikam nesto ili snimam video na jednom te istom delu slike(monitora) uocljive su 3 ljubicaste sitne mrljice i 2 jos sitnije. Kad gledam sliku koju sam napravio ne mogu se bas uociti ako se ne zagleda, jedino kad se zumira bolje se vide te mrljice.Interesuje me da li je samo zaprljana kamera ili je neki ozbiljniji problem koji moze da eskalira ? Napominjem da te mrljice ne postoje ovako na ekranu, osim kad slikam i snimam video. Ove mrljice mi ne smetaju ako znam da je samo zaprljano i naravno Nexus 4 8GB je u pitanju.
Probao sam nesto. Prvo sam skinuo aplikaciju camera zoom fx, slikao njome i dalje su bile mrljice. Onda sam isao na podesavanja pa fabricki reset pa sam isao da slikam preko kamere(nisam opet skidao aplikaciju ) i opet imam mrljice. Sta da radim, da li da vracam telefon, nosim u servis ili nesto trece ? Meni ne smeta to ali ako ce kamera da i dalje degradira vratio bih. Help :unsure:

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: LG Nexus 4

Post od Cooomi »

Verovatno je to od pregrejavanja procesora, pa je malo oštetilo optiku na kameri.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG Nexus 4

Post od acamatic »

Sve u svemu to je hardverski problem, nije softverski da znaš. E sad to bi trebalo da se sredi jer je ružno da imaš takav problem, a kako ćeš to uraditi to je na tebi..

Eagle_
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 08. Mar 2015. 21:06
:: Nexus 4

Re: LG Nexus 4

Post od Eagle_ »

Ljudi posle mesec dana od kupovine polovnog nexus-a baksuza 4 :) , sad nece da puni bateriju izgleda. Telefon mi je na 3% i ne pokazuje punjenje kad ga ustekam a pre toga mi se i gasio. Ja upalim pokaze se ono google, kruzici u boji i kad treba pin da otkucam ono pise iskljucivanje. Da li je problem u bateriji ili nesto drugo ? Kolika je cena baterija za nexus inace?

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: LG Nexus 4

Post od MedaMiska »

Drugari jel sebisplati nov ja otvaram kutiju za 165e bio bih zahvalan ako bi dobio brzi odgovor hvala

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 4

Post od Azimuth »

Isplati.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od yocasylver »

Gledao sam kako radi loli pop na njemu i oduusevio se.Sve leti .

Eagle_
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 08. Mar 2015. 21:06
:: Nexus 4

Re: LG Nexus 4

Post od Eagle_ »

Imam cudan problem. Desava mi se da kada ukljucim prenos podataka telefon zabaguje ili odjedanput mi napise mts mreza nije dostupna i trazi mi da ukucam pin. I tako nekoliko puta me vraca da ukucavam pin. Onda se ja iznerviram i iskljucim telefon pa upalim cisto da se taj bag skloni kad onda krece optimizovanje aplikacija 1 od 115 npr krece i pise android se pokrece. Onda optimizuje i telefon se zagreje, nista preterano ali znam da se tako u normalnom radu nikad ne zagreje. Stigne npr do 55 od 115 i odjedanput se iskljuci, opet upalim telefon nastavi da optimizuje i vrlo brzo se ugasi (kontam mozda baterija). Kad prikljucim na punjac onda konacno odradi optimizaciju i onda vidim kad konacno se pokrene sistem da mi je baterija bila prazna, medjutim pre ovih problema sa ukucavanjem pina baterija je bila evo zadnji put kad mi se desilo na 40%.
Da li treba da uradim fabricki reset, da li da kupim novu bateriju i nije mi jasno zasto svaki put iznova optimizuje aplikacije bilo je sve ok kad sam preuzeo novi android sistem onomad ? Help pls :(
Hvala unapred i molim unazad :D

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Prvo probaj factory reset,pogotovo ako to nisi radio posle apdejta nekog... Ako i dalje bude ovog problema ,javi se

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: LG Nexus 4

Post od Milcha »

Pozdrav. Uzeo sam polovan nexus 4 pre par dana. 5.1.1 android sistem, sve leti, bez bagova, ja odusevljen, ali se telefon dosta greje, ne uvek, ali ima momenata kada me zabrine..Da li ste vi imali takvih problema?

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG Nexus 4

Post od drom »

Milcha, bez brige! Sasvim normalna pojava kod Nexusa 4 na toj verziji Androida, imao sam ih nekoliko i svaki se greje, kazu da ce neka od narednih verzija androida to verovatno ispraviti! ;)
Uzivaj u cistom androidu! :)

Odgovori