LG Nexus 5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Moj N5 i dalje isto drzi posle ta dva apdejta... Evo juce 13h uz 5 i po sati SOT. Nadji apk fajl better battery stats-a i pogledaj sta vuce toliko...

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

uradio sam factory reset iz recovery-a, pa ćemo videti.

btw, ja nikad nisam uspeo preći preko 4h SOT-a i pre ovih apdejta.

odlučio sam da se ne zamaram više, čim izađe android L, ovaj ide u oglase, jednostavno mi ne odgovara (u prvom redu softverski, pa onda i neke ostale sitnice).

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5

Post od El Laki »


artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

El laki,taj bag je dosta ispeglan i ovim zakrpama .2 .3 i .4 ... Imam telefon mesec dana,nijednom nisam primetio to

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

nije kod svih @artifex

npr. ja nisam imao taj problem, ali kad je došao onaj apdejt vibera gde su ubacili video poziv, počeo sam da povremeno imam taj camera deamon bag.

zadnja dva apdejta vibera su izgleda rešila to.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Nexus 5

Post od cvoruga »

Čitao sam malo šta piše kopitaneskita, i ne mogu da shvatim da su napravili lošiji uređaj od prethodnika.
Kako je to moguće, zar ne treba da bude bolji, wtf?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Cvoruga ja sam imao pre ovog nexus 4, i meni je po svim parametrima bolja petica. Bolja kamera,bolji ekran,brzi(mada to su sve ms) itd.. Za mesec dana,da ga ne ureknem,nikakav problem mi se nije javljao

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

napisao i jezik pregrizao :shock:

evo od zadnjeg mog posta ponovo mi se javio "camera deaemon" bag i "pojeo" 45% baterije. a već neko vreme sam bio miran što se tiče tog problema.

urekoh se :lol:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Taj camera daemon uglavnom se pojavljuje posle koriscenja vibera, skype-a i nije ekskluzivan za n5.

kopitaneskita, Uz duzno postovanje n4ci ipak je n5 u svakom pogledu bolji telefon, od ekrana, soc-a, kamere itd.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: LG Nexus 5

Post od zokowmali »

kopitaneskita, druze,bez ljutnje ali moram da te pitam,da li si ti znao sta je Nexus? Najobicniji "cist" android,meni deluje kao da nisi bio upoznat sa telefonom koji kupujes,ok ovo za mrtav pixel,to se desava i kod drugih..
Ono sto mene buni je,ako ti se pojavljuje bug sa kamerom posle instalacije vibera,logicno je da izbacis viber i uradis jedan hard reset...velike su verovatnoce da je ostao neki njegov backup file u memoriji koji ti pravi problem,hard reset..tako ja posle svakog update-a...odradim hard reset i miran,sve radi...moj burazer ima N5 i isto je imao napade panike i nevericu da nesto tako skupo nema ni file manager...ima burazeru,skines ga sa play store-a kao i sve ostalo,e onda se upoznao sa materijom i kaze da ga nikad ne bi menjao...upravo je to poenta Nexusa,cist android za narodne mase,sve sto treba jednostavno skini i oblikuj ga kako ti zelis...a poslastica za nas geekove koji jedva cekamo da nesto cackamo i kuvamo... :D

Bez ljutnje molim te,nemam losu nameru ;)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Realno sta ce meni samsungov ili lg krs file manager kada ima bar tri klase boljih na play store-u, sta ce mi 58 samsungovih hub-ova koje ni oni u samsungu ne koriste. Nexus nije za sve, pogotovo ne za s4 ili s5 i G2 korisnike jer oni vole sve na tacni od oem-a, pa makar to bilo i sklj klase (tu mislim na softverska resenja). Ja samsung aplikacije nikad nisam koristio uvek sam imao neku bolju, lepsu i funkcionalnije 3rd party zamenu, ne koristim ni sve google aplikacije pa cak i na novom romu uvek izleti par aplikacija koje nikad nisam upalio.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

ajmo redom:

telep = nisi u pravu, uopšte ne moraš koristiti viber ili skype da bi se to pojavilo, zna se samo od sebe pojaviti, ali u većini slučajeva se pojavi posle korištenja vibera. ali ponavljam, nije pravilo.

druga stvar, imamo još tri mobitela u stanu i samo se na mom nexusu to događa.



zokowmali = naravno da sam znao šta uzimam, ali da sam znao da ću imati ovoliko problema u 4 meseca korištenja, nikad ga ne bih uzeo. uzeo bih lepo g2 ili s4.

dalje, da si malo detaljnije čitao moje zadnje postove, video bi da sam radio factory reset iz recovery-a i opet se to javlja, nakon sveže instalacije svih aplikacija.

camera daemon bag niti jednom nisam imao pre nego što su viber apgredovali da pruža uslugu video poziva. ali problem je što taj apgrejd najviše problema pravi na telefonu na kojem bi ne bi trebao nikao da ih pravi ili barem najmanje da ih pravi, a to je ovaj google samozvani flagship.

malo pročitaj recenzije, ako ti je mrsko na stranim jezicima, možeš i našu na benchmark.rs, pa ćeš videti ja su google i lg sfušerili neke serije ovog modela, i mene je (na moju nesreću) zapala jedna takva.

kod n4 toliko problema nije bilo.

sve u svemu, čekam i taj famozni android L koji će predstavljati "biti ili ne biti" za ovaj mob što se tiče mog daljeg posedovanja. a nexus svakako više nikad ne bih kupio, osim preko google play stora, pa da mi lepo kao u usa odmah zamene mob, a ne da se zezam ovako.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Pa ti nisi jedini čovek na svetu. Imaš na benchu gomilu ljudi sa drugim telefonima koji su imali taj camera daemon drain.
Moj dva nisu sfušarena, ni sestrin.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Nexus 5

Post od cvoruga »

kopitaneskita napisao:kod n4 toliko problema nije bilo.
Ja nisam dugo u Nexus svetu, ali sem problema sa zvonjavom kada je telefon na leđima na prvim serijama,
i ispranim bojama ekrana, ja nisam naišao ni na jedan problem, zato mi je i čudno šta pišeš.
A i imao sam 3 LG pre N4, nikakvih problema nisam imao,
što je očigledno jer da su pravili probleme promenio bi brend, logično,
zato mi je prosto neverovatno da dozvole sebi i LG i Google takve propuste.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Koje propuste.

Mada sada kada pročitam njegove postove osim toga što je uzeo stock android telefon, što mu se zadesio drain kao i milionima drugih na različitim modelima različitih proizvođača ne vidim koji on problem ima da toliko kuka.

Imaš jedan mrtav piksel pa šta, bar nemaš probleme koje imaju samsung amoled ekrani, bar nisi kupio jedan od samo brikujućih samsung modela, bar nisi kupio htc sa roze kamerom, žutim ekranima od toplote. Stvarno ako ti je taj piksel najveći problem ti si sretan.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG Nexus 5

Post od 1808 »

telep napisao:.....[Imaš jedan mrtav piksel pa šta, bar nemaš probleme koje imaju samsung amoled ekrani,..
A koje to probleme imaju njihovi amoled ekrani? Pitam jer sam do sada promenio 5-6 njihovih modela sa amoled ekranima i nikada nisam primetio ni najmanji problem, pa me baš zanima da čujem, možda i naučim nešto....
telep napisao:.....bar nisi kupio jedan od samo brikujućih samsung modela, bar nisi kupio htc sa roze kamerom, žutim ekranima od toplote. Stvarno ako ti je taj piksel najveći problem ti si sretan.
Sve u svemu, gomila poluproizvoda na tržištu. Valja samo Nexus, čak i sa mrtvim pikselima. :roll:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Burn in, onda to što niko na testiranju ne pokaže realne mane pentile ekrana. Black clipping, onda fleke na ekranima koje se primete na slabom osvetljenju (ukucaj black spots).

HTC one je imao masovne probleme sa roze kamerom i žutim ekranima. Na benču su skoro svi imali te probleme.

Samsung je imao samobrikujuće modele, i to je isto činjenica.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG Nexus 5

Post od 1808 »

telep napisao:....bar nemaš probleme koje imaju samsung amoled ekrani,.....
telep napisao:Burn in, onda to što niko na testiranju ne pokaže realne mane pentile ekrana. Black clipping, onda fleke na ekranima koje se primete na slabom osvetljenju (ukucaj black spots).
Aha, znači sve to se podrazumeva čim je samsung amoled ekran. Za divno čudo, ja od svih tih problema
ništa nisam primetio ni na jednom od modela koje sam posedovao ili trenutno posedujem. :?

Ako su već svi ovi problemi sastavni deo samsung amoled ekrana, baš me zanima kakav su
to onda bili izuzetak ovi uređaji koji su prošli kroz moje ruke. Nešto mi tu nije jasno. :blinky:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Da to su sve problemi vezani za amoled ekrane. Imaš gugl proguglaj.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG Nexus 5

Post od 1808 »

telep napisao:Da to su sve problemi vezani za amoled ekrane. Imaš gugl proguglaj.
Znači treba da verujem tebi (ili google-u), a ne svojim očima. :D

Odgovori