LG Nexus 5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: LG Nexus 5

Post od Layne_Staley »

Ma ja sam rekao ono sta je lesa davno izjavio : nexus telefoni bi trebali da postave standard za sledecu godinu u smislu novih telefona... :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: LG Nexus 5

Post od Chobby88 »

Nexus telefoni nikad nisu postavljali neke standarde,oni su vise okrenuti gikovima,aosp zaljibljenicima i developerima.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: LG Nexus 5

Post od Layne_Staley »

Pogledaj malo chobby ranije nexuse.. Apsolutno su postavljali standarde i ostali proizvodjaci su ih pratili, tj nastojali su da proizvedu telefone koji ce biti, ako ne boljo, barem dobri koliko i trenutni nexus.. Izuzetak je nexus 4...
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Nexus 5

Post od Green »

Ranije je Nexus kostao boga oca pa je i mogao postavljati neke standarde. Sada, ne moze da ima najbolji hardware i da kosta upola manje od najblizeg konkurenta.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG Nexus 5

Post od 1808 »

Nije mi jasno o kom boljem hardveru govorite, kada trenutno nema boljeg nego što je chipset Qualcomm MSM8974
Snapdragon 800, CPU Quad-core 2.3 GHz Krait 400 i GPU Adreno 330 sa 32-bit memorijom dual-channel LPDDR3 800 MHz.

Sve to poseduje Nexus 5 kao i neki drugi vodeći rivali na tržištu poput LG G2, Xperia Z1 i Z Ultra, Galaxy Note 3,
Lumia 1520, a uskoro se očekuju i neki drugi modeli jer se svi otimaju za ovaj hardver. Situacija se toliko zaoštrila
da svako hoće u ponudi da ima makar jedan model sa ovakvim hardverom. Čak je Samsung prošle nedelje
predstavio još jednu verziju Galaxy S4 (I9506) sa identičnim hardverom kako bi produžio život ovom modelu i
održao se pod pritiskom konkurenata dok se ne pojavi Galaxy S5.

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: LG Nexus 5

Post od andriod »

1808,
Sasvim je solidan uredjaj skromno receno,mozda vizuelno ne ostavlja utisak ali to je stvar ukusa.Ponavljam se ali u bijeloj boji je mnogo dopadljiviji.Realno nije ni ocekivan neki drugi chipset a opsti utisak jedino zavisi od novca koji ce biti trazen za njega :wink:
Specifikum Nexusa je da prvi ponese najnoviju verziju Android OSa,ne da ima najbolju kameru najvecu memoriju 3D uglove :lol: ili ekran sa najvise ppi
E sad da vidimo kakav je Kit Kat :) i koliko love ;)
Operator

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: LG Nexus 5

Post od Layne_Staley »

Pod boljim hardverom mislim upravo ono sta nemaju trenutni telefoni.. Jer bi nexus trebao da postavi standarde za buduce telefone... Necu vise ponavljati, zvucim kao papagaj a i vas sam smorio najverovatnije :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5

Post od Baraba »

Zašto bi morao da postavi standarde za duplo manje para od budućih/trenutnih telefona iz top ponude?
Nekad je iphone postavljao standarde i novine, sad on kopira konkurenciju.
Ne vidim nexus liniju kao ti (za duplo manje love od svih najbolji model na tržištu, nema poente, šta bi ostali prodali jbt i prvi LG kako bi prodao telefone iz više klase po većoj ceni jbt).
Nexus liniju vidim kao googlov telefon sa kojim google želi da prikaže jedinstveno android iskustvo, onda i za predstavljanje novih android verzija. To iskustvo ne nude ostali android proizvođači čiji je softver opterećen ovim ili onim. Google pokazuje koliko android može lepo i glatko da radi i na slabijem hardveru npr. Galaxy Nexus I9250, kao što apple da podršku iP4 ali osim ikonica ne dobije funkcije koje je dobio iP5, kod androida sve su funkcije i na pomenutom starijem nexus + tu je glatkoća pri radu.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: LG Nexus 5

Post od Layne_Staley »

Baraba, mozda si i u pravu.. Ali moram da dodam nesto.. Svi mi koji uzimamo i koristimo nexus telefone smo beta testeri core androida :) :D :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5

Post od Baraba »

Nisam se tako osecao koriscenjem nexus 4, ali ga nisam medju prvima ni kupio. Ali i da jesmo, to rade i ostali, prvi apple. Koliko verzija izbace da ispeglaju osnovne stvari. I da, ja sam koristio (par meseci i iphone i nexus) i pisem na osnovu licnog zapazanja.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Nexus 5

Post od iKe »

Valjda je danas zvanično predstavljanje. Ne znam da li mogu nečim da nas iznenade, obzirom na sve slike, klipove i tehničke podatke koje smo videli do sad.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5

Post od Baraba »

Samo da ne stave manju bateriju od one u G2.




Vaša poruka sadrži 44 karaktera.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Nexus 5

Post od iKe »

Sve glasine kažu da će biti 2300 mAh.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5

Post od Baraba »

Onda će G2 definitivno biti bolji izbor :)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Nexus 5

Post od iKe »

To i ja mislim.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG Nexus 5

Post od Behemoth »

U 7 sati valjda po nasem pocinje predstavljanje

Jao bre vise ovi karakteri.Daj admine postavi bar nama koji imamo vise postova da ne moramo da se cimamo ovoliko svaki put
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG Nexus 5

Post od iLuka »

Nexus 5 je ogoljena verzija G2, masine su iste... Samo se jos baterija ne zna ko ja ce biti... Glasine su da ce verzija od 32gb imati jacu, od 3000...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG Nexus 5

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: LG Nexus 5

Post od Martin Mystere »

Sta ovi tamo pricaju o kameri od 13 Mpix kad svuda pricaju da ce kamera biti od 8 Mpix?

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Nexus 5

Post od iKe »

The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Odgovori