LG Nexus 5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Ja uvek verujem svojim ocima, tako su govorili i za s1 da nema burn in. Meni se desio mesec dana po kupovini. Onda su govoili da su ispravili a i sestrin gnexus isto ima zestok burn in.
Evo kako izgleda kod mene na starim telefonima, mogu da uslikam i sestrin telefon kada se budemo videli ako te zanima

Slika
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Одг: LG Nexus 5

Post od Zile995 »

telep napisao:Burn in, onda to što niko na testiranju ne pokaže realne mane pentile ekrana. Black clipping, onda fleke na ekranima koje se primete na slabom osvetljenju (ukucaj black spots).

HTC one je imao masovne probleme sa roze kamerom i žutim ekranima. Na benču su skoro svi imali te probleme.

Samsung je imao samobrikujuće modele, i to je isto činjenica.
1. Burn in... To je tacno. Evo dobio sam ga na s2. Sada ta pojava jednostavno iscezava, jer prave kvalitetnije ekrane. Znaci treba duze koristiti telefon da bi se to pojavilo. Neko je ovde pre par meseci o tome pricao(desilo mu se na s4-ci).

2. Tacno, neki i nisu imali te probleme.

3. Galaxy S2 Brick Bug na 4.0.4(wipe data)
Galaxy S3 SDS, opasan emmc brick, isto vazi i za Galaxy Note 2 i jos modela
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG Nexus 5

Post od 1808 »

telep napisao:Ja uvek verujem svojim ocima,...
Onda nemoj da zameriš što i ja više verujem svojim očima....
telep napisao:tako su govorili i za s1 da nema burn in. Meni se desio mesec dana po kupovini. Onda su govoili da su ispravili a i sestrin gnexus isto ima zestok burn in.
Ti pričaš o uređajima koji su izašli pre 4-5 godina i predstavljaš te primedbe kao pravilo koje se
odnosi i na aktuelne modele. Sada je 2014. (na zalasku) i mnogo toga se u međuvremenu promenilo.
telep napisao:.....onda to što niko na testiranju ne pokaže realne mane pentile ekrana.
Mrzi me da ovde opet detaljišem o svim prednostima (i manama) AMOLED ekrana, pogotovo u odnosu na bilo koji LCD, kad već toga ima toliko napisanog na net-u. Evo ti ispod par linkova sa veoma detaljnim testovima SAMOLED ekrana poslednje generacije (koji su radili stručni i kompetentni ljudi), pa pročitaj kad budeš imao vremena šta kažu i kakav je zaključak.

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note4_ShootOut_1.htm

http://www.displaymate.com/Galaxy_S5_ShootOut_1.htm

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Sve te greške (ne znam za s5 i note 4 koji još nije ni izašao), burn in, pentile (galaxy alpha) black clipping se i dalje javljaju i na s3 i na s4. Neki s4 imaju purple smearing.

Poenta nije bila u prepucavanju samsung vs nexus 5, poenta je bila da svi proizvođači imaju neke mane, i da ako drami zbog jednog mrtvog piksela (koji može da mu se dogodi na svakom telefonu) nema previše razloga za viku, jer ima i gorih stvari od toga.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

telep, hajmo se složiti da se ne slažemo u mišljenjima, kao ni u iskustvima.

ono što je za tebe nebitno (ili malo) za mene je puno. ja niti sa jednim mobitelom nisam imao ovoliko problema koliko imam sa ovim nexusom.

e da, kad već pominješ moje postove na ovoj temi vezano za probleme koje sam imao, nešto nisam napisao, pa ću sada. prošli vikend sam bio u jednom klubu gde je signal katastrofa, mob je non stop primao i gubio mrežu. i kad sam došao kući i legao da spavam, ujutro sam zatekao mob ugašen jer je celu noć proces koji traži signal radio (kao da sam i dalje u klubu i gubi se mreža) i potrošio celu bateriju tokom noći. svaka čast i lg-u i googlu (mada više ide na dušu google-a, jer je ovo očigledno bio još jedan softverski problem)!

činjenica je da su neke serije sfušerene, druge rade besprekorno. ja sam imao taj peh, pogrešio što sam kupio ovo umesto g2, ali znam da više sa nexusima neću rizikovati.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

I to sto si naveo ti se moze desiti na svakom telefonu.

No nebitno ocigledno ovaj telefon nije za tebe, nista strasno svi gresimo.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG Nexus 5

Post od 1808 »

telep napisao:Poenta nije bila u prepucavanju samsung vs nexus 5, poenta je bila da svi proizvođači imaju neke mane, i da ako drami zbog jednog mrtvog piksela (koji može da mu se dogodi na svakom telefonu) nema previše razloga za viku, jer ima i gorih stvari od toga.
Poenta i ovoga što sam ja komentarisao nije u prepucavanju, već dobronamerna sugestija da malo preispitaš svoj stav o AMOLED-u, koji je u osnovi tendeciozan, zasnovan na nekim zastarelim informacijama i prilično retkim nedostacima koje navodiš.

Sviđalo se to tebi ili ne, ali OLED (ili amoled, s-amoled, kako gog hoćeš, sve je to isto) je trenutno najbolja tehnologija za izradu ekrana koju čovečanstvo ima spremnu za komercijalnu eksploataciju. Takav status obezbeđuje sama tehnologija prikaza, zbog čega i nudi najbolje rezultate, bilo da su to ekrani za televizore, pametne telefone ili nešto treće. Može im se prigovoriti da su još uvek prilično skuplji od svih LCD verzija, ali će vremenom biti sve pristupačniji. Sve ovo su činjenice koje niko od stručnih i kompetentnih ljudi nigde nije ni pokušao da demantuje, pa zato ovo tvoje pisanje dobija neki čudan smisao.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 5

Post od sugarcoated_ass »

Al' ste smorili... I ja sam imao jako losa iskustva sa AMOLEDom i video sam probleme i na jacim modelima. Kod mene na RAZRu je bilo bas dosta onih fleka, ali su se videle samo kad se zezam sa telefonom u totalnom mraku. Isto su prijavili ovde na forumu i ostali clanovi koji su imali RAZR. Fleke sam primetio i na S4 i na Note 2 i to na par modela sa kojima sam se igrao u radnji dok sam radio u prodaji... Za burn in da bi se pojavio morala je bas dugo da se vrti ista slika, znaci baterija, signal i sat se prvi "zaprze". Ranije se to brze desavalo, sada je to mnogo duzi proces, ali se to opet desava. Ok sve je to jasno i objasnjeno do sada, ali licno bih sutra uzeo L820 ili cak L925 da mogu! Da je to zaista toliko veliki problem AMOLED tehnologija bi odavno propala i svi bi presli iskljucivo na IPS. Licno nisam prevelik ljubitelj AMOLEDa sto sam i pisao par puta, ali mi nikako ne bi bio prepreka u izboru telefona. Mislim da su sve te lose strane prenaduvane, kao i ova prica sa krivljenjem iP6+... Problem jeste prisutan, ali je medijski prenaduvan.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: LG Nexus 5

Post od zokowmali »

E i ja sam imao burn in na Note 1 i te fleke na Razr...iskreno,nisu mi smetale toliko,video sam da je to sasvim "normalna" pojava i kod drugih korisnika pa nisam brinuo preterano... Elem, mislim da je kopitaneskita, ipak malo preterano "udario" po N5 i Nexusu uopste,a to pricam iz ugla jednog Sony korisnika,svakako stoji i da si mozda naleteo na los primerak...kod burazera su svi bugovi ispeglani sa apdejtovima,ima ta sitnica sa led notifikacijama,ali to je resio sa light flow...sve koje znam da imaju Nexusa,od nexus s pa do N5 imaju samo reci hvale za taj model,ali tebi bratac izgleda zabo neki komad koji ne valja... ma da opet mislim da nije nexus za tebe...al ae,sta znam ja...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: LG Nexus 5

Post od acamatic »

Evo i ja da se samo ubacim u vezi signala što je postavio @kopitaneskita. To realno može da se desi na bilo koji noviji telefon i na bilo kom modelu OS-a. Još ako imaš VIP operatera Vi korisnici nemate signal ni u centru nekog većeg grada a kamoli u nekim daljim mestima. A to što nisi imao u tom klubu nemoj da te buni ništa možda je imalo previše betona kojj je blokirao signal, pa i ja kod kuće neki put izgubim signal i ne samo ja već bilo ko od ukućana...

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: LG Nexus 5

Post od djordjemalisic »

Evo i ja mogu da posvedocim o ljubicastim mrljama na Note 2 i burn in-u na SGS 3 starom godinu dana. Note 2 sam imao ja, a SGS 3 ima moj otac.

Ali, isto tako mogu da kazem da mom oku neuporedivo vise prija SAMOLED od IPS-a kojeg imam na LG G2.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: LG Nexus 5

Post od Kompresor »

Da ki može da se nadje Nexus 5 za 250 eur, poželjno bi bilo u crvenoj varijanti :) :) :) :) :) :) :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 5

Post od Azimuth »

Nov ne, cene mozes i sam videti na KP kakve su. Polovan ako potrazis mozda i nadjes, ako ne potrazis sigurno neces ni naci. Logicno.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: LG Nexus 5

Post od Kompresor »

Gledao sam cene na KP - ui prilično su šarene. Tipa fon star godinu dana isto košta koliko i star nekoliko dana :?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5

Post od El Laki »

Trebalo bi da postoji razlika u ceni, ali pored starosti, ima još dosta faktora koji će odrediti cenu (očuvanost, garancija, oprema, simfree, itd). U suštini mislim da je oko 280-90e nov, za boju ne znam. Mislim da na 5ici cenu menja količina memorije, više nego boja.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG Nexus 5

Post od zoreli »

Android 5.0 SDK and preview images for Nexus 5 and Nexus 7 now available

Pa ko želi da proba ...

http://www.androidauthority.com/android ... es-540250/

Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: LG Nexus 5

Post od Kompresor »

To jeste ali mi je malo nelogično da nema velike razlike u ceni sobzirom na starost nekih modela i naravno u odnosu na G2 nije velika razlika a G2 je skoro u svemu bolji, mada više mi se svidja Nexus.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Ko hoće g2 uzeće g2, ja ga ne bi uzeo ni da je 100 eura jeftiniji.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5

Post od El Laki »

Nexus ima takvu cenu, jednostavno jer je to Nexus, čist Android, najbolja podrška, ažurna takođe. Nije za svakoga.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Zoreli,ubacio sam taj novi preview. Mogu reci da sam i vise nego zadovoljan sta su uradili sa ovom novom verzijom. Sve fluidno,zbog svih animacija sistem izgleda mnogo ispeglanije. Videcu samo kako ce baterija da drzi.Ali da ne pricam previse,evo klipa:
Android Lollipop 5.0 (latest preview) - First look: http://youtu.be/NL6cSI4QaMs

Odgovori