LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

salamander napisao:Citao sam postove u kojima su ljudi prezadovljni lizalicom na ovom modelu ali pak ima i onih manje zadovoljnih,mada mislim da u obe grupe ima onih koji ustvari ni ne poseduju ovaj model vec iznose svoje misljenje na osnovu komentara sa raznih foruma :disgust: .Mnogo ce nam znaciti komentari vlasnika ovog modela. :roll:
Ja sam instalirao LP cisto da probam, da vidim kako radi i tako to. Posto jos nije izasla zvanicna verzija za moj telefon (SAE trziste tj. Singapur) onda sam probao poslednji tajvanski firmware v20d. I mogu ti reci da tel. mnogo bolje radi nego na KK. Nekako je brzi. Sve otvara u sekundi, glatko, sistem je sam po sebi jednostavniji, pregledniji. To mi se npr. svidelo i naravno baterija koja je bila fenomenalna za ta 3 dana koliko sam ga testirao na LP...Sa KitKat-om sam na AnTuTu Benchmark testu dobijao skor negde oko 36000 dok na Lollipop-u oko 43000. Cisto da napomenem ako su ove cifre uopste neko merilo brzine i rada samog telefona...

E sad ono sto me najvise nerviralo kod LP je problem koji se pojavio oko izbora mreze. Desilo se da je opcija za LTE jednostavno nestala. Citao sam da imaju isti problem i vlasnici G2 i G3 posle update-a. Prava glupost, imam tel. koji podrzava LTE ali ne mogu da ga koristim. A taman sam planirao da zamenim SIM karticu u Telenoru za novu 4G. Ima jedan fazon da se prebaci na LTE preko service menija (u njega se ulazi ukucavanjem 3845*#838#) ali trenutno to nije trajno resenje jer se sve vraca na default po restartu telefona...

Drugo, nestala je ona gotivna vremenska prognoza sa lockscreen-a. Na KK lepo pokazuje kada je suncano, oblacno, kisa, sneg, grmljavina...Na LP nema svih tih animacija vec samo za kisu i sneg sto je opet glupo. Nasao sam resenje i za ovo na G3 forumu ali nisam probao jer je komplikacija ziva...

Aplikacija za alarm je takodje zakomplikovana samo tako. Ja npr. u toku noci drzim tel. u silent mod-u ali na LP alarm tada ne svira sem ako se ne stavi na neku listu prioriteta. I sad, svaki put kada prebacim na silent mod moram i to da ukljucujem da bi me ujutru probudio za posao...

Ima tu jos poneka sitnica. Vidim da su dosta nekih opcija izbacili,a postojale su ranije na KK. Nisam primetio da tel. nesto zastuca, mozda se samo malo vise grejao tokom nekog normalnog rada. I na LP ima vise slobodnog RAM-a nego na KK. Taj deo oko memorije je cini mi se mnogo bolje optimizovan sto mi se bas dopalo. WiFi je po meni nekako slabiji nego na KK. Ali mozda je to do firmwera tj. modema koji dolazi uz njega jer kao sto sam rekao probao sam Lollipop koji nije official za moju verziju telefona...

Sad sam ponovo na KitKat-u. Vratio sam officijelni ROM i strpecu se malo dok ne izadje OTA update pa cu posle da vidim sta i kako. Mozda u medjuvremenu poprave ove sitnice ali ako budem imao ove iste problemcice i na official verziji moracu jednostavno da se pomirim sa tim da LG bolje od ovoga ne moze i koristicu tel. ovakav kakav je. Nadam se samo da se nece zaustaviti na ovome i da cemo docekati i neke dopune u skorije vreme. Jer steta bi bilo ne iskoristiti pun potencijal ovako dobrog telefona...

Ovo su samo neke stvarcice koje su mi prve pale na pamet. Ako se setim jos necega napisacu...

I jos samo da dodam da DPTools instalira root bez najmanjeg problema na Lollipop-u... [emoji4]
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

Jos jednom da kazem, nista ne dobijas sa 5.0 a gubis to sto ne mozes da iskljucis opciju avoid poor connection. Ja sada imam problema sa wifi konekcijom u par kafica u koje odlazim i u pojedinim delovima kuce ne mogu vise da uhvatim signal. Takodje se desava i gubljenje wifi konekcije gde je signal dobar i jak. Savetujem da ne prelazis na 5.0 jer nista ne dobijas osim ovog tupavog izgleda koji i nije nesto. Baterija isto traje, sve ostalo nije vredno pomena. Da se ne bojim nesto da zeznem, sutra bih vratio kit kat.

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

Nista lakse vratiti se na KK preko LG Flash Tool-a 2014...
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

ako nekom nije problem bio bih mu zahvalan, da u crticama napise redosled sta treba uraditi da vratim kk i eventualno neki link za tool i rom kk za 16 gb verziju. Unapred hvala.

Valentinik
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Čet, 18. Apr 2013. 16:25
:: LG G pro2

Re: LG G Pro 2

Post od Valentinik »

Ja sam prezadovoljan lizalicom, nekako brze i lepse radi mada je leteo i na KK, izgled je lepsi, moderniji... Koristim 20c i zaista za sada nisam naisao na problem koji bi mi zasmetao :)
Baterija cini mi se ipak drzi malo duze nego na KK, meni je neki minimum SOT 5h, desavalo se da bude i 6 sto je po meni odlicno, znam koliko se ljudi oko mene pate sa tim na nekim drugim telefonima i vuku punjac sa sobom gde god krenu...

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

chole napisao:ako nekom nije problem bio bih mu zahvalan, da u crticama napise redosled sta treba uraditi da vratim kk i eventualno neki link za tool i rom kk za 16 gb verziju. Unapred hvala.
Evo linkova. Sve ti lepo piše šta se i kako radi...

LG Flash Tool: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2797190

Ukratko i najvaznije:
Normal Flash: Flash ROM without losing any data. Only use this when you need to fix system error. Beware of boot loop when flashing ROM that differ from current ROM on your phone or MOD ROM.
CSE Flash: Choose this option when you need a fresh format. All data will be gone. It's suitable for upgrading or downgrading ROM or simply use this when you need to back to Stock.
Last step: No need to choose desired language, it automatically change to English as a default setting.

Ne znam koji ti je tacno model telefona i za koje trziste ali ovde možes videti sve firmware fajlove:
LG KDZ firmwares: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=62

P.S. Sve radis na svoju odgovornost... :D
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

Hvala veliko.

--------------------

Aj sad kad si mi vec toliko pomogao, jos jedno pitanje - koji fajl je za mene? Ovaj prvi ili drugi pod tajvan varijantom??? Evo nasao sam screenshot od vremena pre lizalice.Slika
Poslednja izmena od Azimuth u Pet, 08. Maj 2015. 12:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne pisi post za postom, koristi opciju izmeni.

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

Buni me ovo 466-92 što ti piše u nastavku softverske verzije. Malo sam proguglao, to je Tajvanac ali koja tačno verzija nisam siguran...
Možes da proveriš koja je verzija za tvoj telefon ukucavanjem IMEI broja na ovoj stranici: http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

ili dodavanjem svog IMEI broja u nastavku ovog linka (copy - paste link u browser pa dodas IMEI u produžetku i enter): http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/ ... 2.jsp?esn=

Znam sigurno da je za verziju telefona od 16GB tajvanski firmware pod oznakom 6WN, a za 32GB oznaka je TWN. Potraži i pročitaj malo na XDA. Ne mogu ja baš sve da sažvaćem umesto tebe... :lol:
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

odradio i progledao, hvala jos jednom na pomoci

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

Nema na cemu. Bitno da si zavrsio to sto si naumio ...
Poslednja izmena od Azimuth u Pet, 08. Maj 2015. 16:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaras.
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

Evo rezultata AnTuTu benchmarka na kit kat-u, isti je kao na lizalici.Slika

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

Juče sam konačno dobio official update za moju verziju GP2 (SEA - Singapur V20A) ali ne uspevam sad da ga rutujem preko DP Tools (a radilo je na tajvanskom firmware-u V20D). Koju metodu mi preporučujete ako neko ima iskustva sa root-om lizalice?
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Re: LG G Pro 2

Post od ivano »

Pozdrav, zamenio sam note 3(stalno sam imao Samsunge) ovim telefonom i sviđa mi se na 1. pogled.
Uradio sam root sa 1click rootom i sad bih da stavim custom recovery...
Treba mi pomoć oko toga- na XDA nalazim vrlo malo postova i konfuzni su.
Imam lollipop 20a na d838 rutovan dakle.
hvala

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

E zeznuo si se prijatelju sto si zamenuo Note 3.

Valentinik
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Čet, 18. Apr 2013. 16:25
:: LG G pro2

Re: LG G Pro 2

Post od Valentinik »

chole napisao:E zeznuo si se prijatelju sto si zamenuo Note 3.
ne vidim kako se bilo ko moze zeznuti sa ovim modelom, jedan od retkih telefona sa razumnom cenom, ono sto platis to i dobijes, sve je na ocekivano dobrom nivou i moras da imas ogromna ocekivanja da bi te razocarao... ali onda plati duplo za nesto sto nije duplo, mozda cak nije ni bolje, pa budi zadovoljan i ponosan. Ne, hvala. LG pravi vrlo dobre telefone a ovo je jedan od njih i zadovoljice svakog ko ne pati od toga da ima samsunga ili jabuku

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

Valentinik napisao: ne vidim kako se bilo ko moze zeznuti sa ovim modelom, jedan od retkih telefona sa razumnom cenom, ono sto platis to i dobijes, sve je na ocekivano dobrom nivou i moras da imas ogromna ocekivanja da bi te razocarao... ali onda plati duplo za nesto sto nije duplo, mozda cak nije ni bolje, pa budi zadovoljan i ponosan. Ne, hvala. LG pravi vrlo dobre telefone a ovo je jedan od njih i zadovoljice svakog ko ne pati od toga da ima samsunga ili jabuku
Ja ne kazem da se zeznuo neko ko je kupio ovaj telefon, nego covek se zeznuo sto je zamenio Note 3 sa ovim telefonom. Note je bolji telefon, ne zato sto se "pati" od Samsunga vec zato sto za Samsunga ima brdo romova, podrske, a o tome da za LG dva meseca trazim thin skin necu ni da pricam. Znaci da rezimiram LG je odlican telefon za pare koje kosta ali je za korisnike koji nemaju nikakve posebne zahteve. Samsung Note 3 je skuplji ali vredi svaki euro koliko je skuplji i bolji je uredjaj. To je jednostavno tako, ja dajem svoj 2 meseca star LG za godinu dana star Note 3 drugaru i molim boga da prihvati zamenu - jer vise ne mogu da gledam u ovaj Kit-kat. Ako bude srece za Samsunga ce uskoro biti i Android M, za LG nece do sledece godine u ovo vreme ako ga i bude uopste.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

chole, Note 3 je skoro 100e skuplji i nikako ne vredi te razlike. Na strani Note je samo olovka. Performanse, kamera, izrada sve je na strani LG-a. Da, Samsung ima veću xda podršku (LG ima ogromnu podršku ali nažalost na azijskom kontinentu\jeziku). G Pro 2 ima update na LL. Što se tiče futrola, veći izbor ima za Note 3 da, ali je i za G Pro 2 lako naći šta ti treba. Ali reći da zbog podrške i lakše nabavke futrole, Note 3 vredi 100e više... :uhuh:

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G Pro 2

Post od zoreli »

Moje mišljenje , pošto sam imao oba .
Uvek bi pre za iste pare uzeo super očuvan Note 3 nego nov G Pro 2 , ... jednostavno meni bolju funkcionalnost ima N3 a i mnogo je lepši uživo .
16 godina na forumu MOBILNISVET

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Zar nisi pričao da je G Pro 2 best buy za svoj cenovni rang? :uhuh:

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

Zoreli,na koju vrstu funkcionalnosti mislis,sem naravno na olovku?
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Odgovori