LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
dejop
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2014. 18:42
:: Lg G Pro 2

Re: LG G Pro 2

Post od dejop »

Trenutno sam na KitKat-u 10b SEA koji je fabricki bio u telefonu kad sam ga kupio i mogu da izaberem LTE.
Ako ti je telefon rootovan i imas custom recovery, napravi backup i probaj ovo:

1.Your Mobile Phone must be rooted
2.I have Es File Explorer installed.
3.Go in Es File Explorer and search in System/App LteConfigs.apk and LteConfigs.odex and delete or Backup it on the SD Card.
4.Go in Device/Cust and search the cust.prop,before you edit this file make a Backup and copy the cust.prop in the External Memory.

edit the first and third line to(in Red) promeni samo ovo sto je crveno

5.
ro.build.target_operator=OPEN
ro.build.target_country=TW
ro.build.factory_operator=OPEN
ro.build.factory_country=TW
ro.build.target_region=ESA
Save this and set permissions.
Reboot the Phone.

Trebalo bi da funkcionise.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Telefon mi nije rootovan pa necu moci ovo da probam.Radi mi i ovako sa ukucavanjem ove sifre.Jedino kad se resetuje fon onda izgubi LTE ali mi to ne predstavlja neki veliki problem jer ga ne resetujem cesto.

simamanki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 16. Jan 2014. 09:04
:: AGM
:: Nokia N8
Lokacija: Fiji
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od simamanki »

Meni je ovako proradio za stalno (pola dana sam se igrao i tražio opcije na internetu)

Lg g pro 2
android version: 5.0.1
Kernel version: 3.4.0
Build number: LRX21Y
Software version: D83820c_TWN_XX
Contry: Serbia
Operater: MTS/Telekom Srbija

in cust.prop change to
ro.build.target_operator=GLOBAL pre je bilo OPEN
ro.build.factory_operator=GLOBAL pre je bilo OPEN

Sad u network mode napokon imam opciju GSM/WCDMA/LTE auto
Prilikom ulaska u network podešavanja više se ne gubi 4G (automatski prebacivao na 3G), takođe zadržava 4G i nakon restarta.

Da napomenem da sam prethodno probao i sa brisanjem lteconfigs.apk što mi nije pomoglo, a sa Go to hidden menu > 3845#*838# sam isto dobija 4G ali bi se automatski vraćao na 3G prilikom restarta ili ulaska u network settings

Nadam se da nekom pomogao, pozdrav.
Sima

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

simamanki, pisao sam ti i na XDA,a sad i ovde. Hehehe...Gde se nalazi tacno taj cust.prop file? Ja imam 4 takva fajla u telefonu i svaki je u nekom drugom folderu. U 2 cust.prop fajla stoje ti parametri na OPEN. Druga dva imaju neke druge oznake...
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 23. Mar 2016. 19:11, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

simamanki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 16. Jan 2014. 09:04
:: AGM
:: Nokia N8
Lokacija: Fiji
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od simamanki »

Normalno telefon mora biti root-ovan.
File system root/cust/cust.prop

:wink:
Sima

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

Samo da javim da je upalilo. Ali morao sam da izmenim dva cust.prop fajla. Prvi je ovaj na lokaciji koju si ti naveo, a drugi se nalazi u folderu root/cust/OPEN_SG/cust.prop. To su ta dva fajla, koja sam spomenuo, kod kojih sam nasao da su oba parametra na OPEN.

Hvala puno na pomoci. Ja sam do sada koristio LTE tako sto sam menjao u build.prop fajlu parametar ro.telephony.network sa 9 na 10 i dobio sam npr. mnogo vise opcija u podesavanjima mreze ali se zato 4G gubio svaki put kada bih restartovao telefon ili usao ponovo u ta ista podesavanja. Ovako je mnogo bolje...

Sa promenom parametra u build.prop fajlu ovako mi je ranije izgledao izbor mreze:Slika


A sad ovako izgleda:Slika


Koliko se secam, dok sam koristio KitKat, LTE je mogao sasvim normalno da se izabere. Bas ovako kao sa poslednje slike.
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

simamanki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 16. Jan 2014. 09:04
:: AGM
:: Nokia N8
Lokacija: Fiji
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od simamanki »

Drago mi je da je i tebi upalilo.

Ovom prilikom bi se zahvalio sergey1977, članu XDAdevelopers, kome pripadaju sve zasluge.
Sima

xxxxx
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 04:13

Re: LG G Pro 2

Post od xxxxx »

Pozdrav ljudi,
resio sam da probam lp posto sam jos uvek na kk (koji odlicno radi), naslo se malo vremena pa rekoh da pitam ovde sta i kako jer imam neke nedoumice...
GP2 je od 32gb i radi se o ovom modelu:

Build number
KOT49I.D83810b
Software version
D83810b-466-92

Telefon je rutovan i ima custom recovery (pomocu RecoveryInstaller-v1.0_AnZhi.apk)
Nudi mi OTA
V20a-MAR-19-2015 (650.71MB)

1.E sada, da li mogu direktno da skinem fajl (OTA)i samo odradim update ili moram prvo sve na difolt pa tek onda da radim update?
Kada kazem difolt mislim na fabricki reset (eventualno skidanje ruta i c.recovery-a)
Jos odavno sam skinuo pomocu onog program "lg phone from" kdz za kitkat, koji ce sluziti za ne daj boze (ako za*ebem nesto). Ukoliko ne moze direktno OTA da li moze malo "detaljnije" uputstvo u celu proceduru...
2. Da li postoji custom recovery za lp koji podrzava snimanje na sd karticu? Citao sam negde (verovatno xda) da postoji neki recovery ali se on stavlja prvo na kk pa tek onda se ide upade na lp...
3.Da li se lp verzija V20a moze rutovati?
4.Xposed na lp i kako se ponasa sa gp2 (da ima modova)

Nisam bio lenj i procitao sam sve postove ali "tri puta meri-jednom seci" :)
Hvala unapred

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Zna li neko gde se kod nas moze kupiti originalni usb kabl za g pro 2.Ne treba mi punjac nego samo usb kabl.Moze kod nas a moze i sa alija ili ebay-a.Ako je neko kupovao kabl u skorije vreme zamolio bih ga za preporuku ili link odakle je narucio.Uzeo bih kabl u beloj boji posto je i fon beli.
Ili moze preporuka i za kabl od neke druge firme samo da je kvalitetan,mada bih najvise onaj koji dolazi uz g pro 2.
Svaka preporuka dobrodosla.

Odgovori