LG G5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: LG G5

Post od woona »

Ivan Cirkovic napisao:Ne znam da li ste znali, ali ja ne koristim brzi punjač. Retko baš, sem ako mi je baš hitno i žurim negde. Punim preko računara i treba mu 5 sati da se napuni od 0%. Verovali ili ne, baterija mi se sporije prazni kada punim preko sporije varijante, a to je USB na računaru. :D
Zar nije bolja varijanta da brze napunis pa neka se i brze prazni opet ces ga brze napuniti, nego 5 sati da se puni? Ok ako punis nocu, mada onda komp mora da radi, ali danju 5 sati... Pritom baterija se najviše ubija kad se telefon koristi dok je na punjacu a ti verovatno za tih 5 sati moras neko vreme da ga koristis.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Kacis ga na laptop ili ako imas dobru masinu koja se ne cuje, onda moze komp da ti bude upaljen i ne cujes ga. :D Koristim ga samo nekada ako me neko zovne u tom trenutku ili za viber poruke. Ali retko da se potrefi da se to desi, jer ga punim uvece kada legnem ili ujutru na poslu. Malo si me zbunio sa tim da se baterija ubija dok je na punjacu ako se telefon koristi??? Da li mislis na to da se u isto vreme puni i prazni sto dovodi do nekog ostecenja baterije i slicno? To jeste slucaj na USB varijanti, jer ona koristi bas malu struju i najsporije puni, tako da ako je ukljucen 4G ima da je isprazni celu i nece moci da napuni i ako je na punjacu. To sam licno testirao na prethodnom M4 Aqua koji sam punio na USB i surfovao na instagramu. Baterija je ili stajala na 7% ili se praznila postepeno... :D

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: LG G5

Post od woona »

Dok je telefon na punjacu a koristi se zna da se zagreje, pogotovo ako se koriste "jace" aplikacije ili igrice. To steti bateriji. Ja sam tako unistio bateriju na proslom telefonu, igrao Clash of clans na punjacu, telefon se grejao, posle nekog vremena počela baterija da pada sa 40 na 20 % i sl. Ako ne visis na njemu dok se puni ne bi trebalo da bude problema.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Hvala na savetu. Samo viber i razgovor nekada od 2 minuta. :) Ovaj je modularan, tako da mi se svidja sto mogu da menjam bateriju sam bez nosenja u servis da mi tamo odlepljuju zadnju stranu i vracaju po njihovom bez svih samolepljivih trakica koje idu sa donje strane i koje sve treba da se stave nove kada se skida poklopac sa zadnje strane.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Da li je neko radio flesovanje na nize verzije romova i slično? Radio sam na svim prethodnim ali prvi put imam lg, pa zato pitam? Naravno, mislim samo na stock verzije romova. Razmisljam se da nadogradim OTA zvaničan update na android 7 i vidim kako radi, pa ako mi se ne svidi da vraćam na prethodnu verziju. :D

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Da li neko moze da mi preporuci neku dobru zastitu za ekran? Isto tako neku maskicu koja je dobra da zastiti od pada, posto dosta slika sa telefonom i postoji rizik od pada. Hvala.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Maski imas dosta izbora, znaci od silikonskih do onih na preklop. Na zalost zastita za staklo ne postoji adekvatno za ovaj telefon, posto ima zaobljen gornji deo ekrana tako da tepered glass ne moze da nalegne dobro. Znam iz iskustva. Najbolje bi bilo onda neku futrolu na preklapanje da kupis ;)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Narucio sam staklo iz velike britanije i to zakrivljeno. Jedino ono moze da pase, a nema kod nas ta marka stakla. Gledao sam na youtube i pase odlicno.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Ekstra sad sam video da imaju ta stakla. Ja ovde nisam mogao da nadjem. Tako da sam ga nosio bez tempered glass-a [emoji14]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Ja hteo da narucim preko ebay, to jst pay pal, pa posto britanci ne salju za zemlje koje nisu eu, ja narucio kod brata u Dubrovnik, pa ce odatle da mi posalje postom. Kod njih u Hrvatskoj to sve funkcionise besprekorno. Jedino je postarina 17 funti. :D

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Au ala im je postarina paprena... No dobro vec kad nema druge opcije ;) Bolje i to nego izgreban ili naprsli ekran ;)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Ma, smucilo mi se vise. Odem u servis i tri folije obicne da zalepe, kazu ne valja telefon. Do telefona je, jer nece da uhvati lepo coskove levo i desno na dnu ekrana. Ja kazem, kako je moguce da tri folije ne pasu. On kaze, telefon je isrkivljen. Ja se iznerviram i nadjem snjimak na netu gde covek pokazuje fejk stakla koja nisu zakrivljena i koja ne idu preko celog ekrana i sa istim problemom. Odnesem im da pogledaju snjimak i da vide da nisu sigurno u fabrici napravili iskrivljen telefon. Oni cute i kazu, pa nemamo mi to staklo. Nece da priznaju da nabavljaju fals robu, pa to ti je. Ja tako nervozan odem kuci i narucim ovo cudo. :D

http://www.ebay.co.uk/itm/LG-G5-Screen- ... SwyWZZSBdE

https://www.youtube.com/watch?v=6O7wuKT4vCY

Ovo je najbolje i citao sam na netu. Naravno, i ostala su ok i isto lepo pasu, ali ispod ovoga ne ostaju baloncici i mnogo lepo naleze.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Ekstra, steta sto nisam nasao ovo dok sam imao G5. Ma da bre ima u svetu prave kvalitetna ta stakla za sve modele. Ova kod nas su obicno sve jeftini kinezi. Moja sestra isto uzela za Samsung galaxy c5 i on ima malo zakrivljen ekran. Kad ono staklo ne prekriva ceo ekran bukvalno viri 3 milimetra praznog prostora sa obe strane. Uzas

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Javljam utiske kada stigne. Sada nosim onu flip flop fotrolu na preklop, ali cim stigne staklo nju skidam i stavljam obicnu zastitu. Ne mogu ovu da nakacim na selfi stap, jer je mnogo glomazna. Mogu samo one obicne gumene. :D

Usao na model lg g5 se i lik pise da ako se nekome javi boot loop, to nije do ploce nego do baterije. Kaza, zamenio bateriju i resio boot loop na lg g4. Jos okacio na lg g5 se, kada ides na proizvodjace. Svasta covek nece cuti, a da vidis kad je on prvi u istoriji koji je otkrio da je lg super i da nema problem sa plocama... :P :P :P

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Ali boot loop zbog baterije :D Zanimljiva konstatacija :) Aj kad ti stigne to cudo javi kako si zadovoljan ;)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Vazi. Ja sam namerno uzeo lg g5 se, jer sam imao predrasude da ne rikne ploca na g5, pa ajde da uzmem ovaj malo slabiji. Bitna mi je bila kamera i da je sve ostalo isto. Prezadovoljan sam i ono za sta meni treba, a stelujem sam sve po potrebi, telefon mi leti... :wink: Vidim da imas g6 i mogu ti reci da je zvercina. Svidja mi se V30, ali ce da kosta papreno.

Mogli bi admini da iskontrolisu ovo sto pisu ljudi ispod telefona, jer sire dezinformacije...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G5

Post od znemanja »

Ček, kako zakrivljeno staklo za G5, jel' to staklo za 2.5d ekran koji pokriva one blago zakrivljene ivice ekrana?

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Od pocetka, pa do kraja. Znaci pokriva i ceo gornji deo, pa do donjeg dela gde je deo za izvlacenje baterije. Imas video sto sam okacio u prethodnom postu, pa baci pogled. Nema kod nas kvalitetno staklo, a nasao sam samo na KP i to covek prodaje za 2000 dinara. Zato sam odlucio da narucim, jer on nema ovu marku. Ne bih da se igram sa drugima i da mi se desi isto sto i u servisu kada su lepili i ubedjivali me da je do telefona i da je felerican, a ja jos kupio telefon kod njih... Luda kuca. :wink:

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG G5

Post od Batak »

Ivan Cirkovic napisao:Vazi. Ja sam namerno uzeo lg g5 se, jer sam imao predrasude da ne rikne ploca na g5, pa ajde da uzmem ovaj malo slabiji. Bitna mi je bila kamera i da je sve ostalo isto. Prezadovoljan sam i ono za sta meni treba, a stelujem sam sve po potrebi, telefon mi leti... :wink: Vidim da imas g6 i mogu ti reci da je zvercina. Svidja mi se V30, ali ce da kosta papreno.

Mogli bi admini da iskontrolisu ovo sto pisu ljudi ispod telefona, jer sire dezinformacije...
Definitivno treba da obrate paznju. Ovoliko kolicinu gluposti ne pisu ni svi ostali clanovi zajedno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

U cemu je tvoj problem decko? Sta to ne valja u prethodnom postu? Citaj malo na proizvodjaci, model lg g5 sta se desava sa telefonima i koji problem imaju... Ja sam se informisao mesec dana pre kupovine, pa sam na kraju odlucio da kupim lg g5 se. Za sada sljaka, a do kada ce, to cemo da vidimo...

Odgovori