Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
jkjk
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 15. Feb 2018. 19:11
:: Samsung Galaxy S4

Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Post od jkjk »

Juče sam u jednoj beogradskoj radnji kupio telefon LG G4. Došao sam kući, video da serijski broj počinje ciframa 404, a na internetu sam pronašao da to znači da je telefon već doživeo famozni bootloop i da je popravljen, a potom preprodan. On zasad odlično radi, ali ne želim da se pokvari. Pritom - niko mi od zaposlenih nije naglasio da je telefon popravljan, imam garanciju od godinu dana, ali na njoj piše da je striktno vezana za softverske probleme, što, čini mi se, ne pokriva problem bootloopa.

Da li imam pravo da ga vratim uz kompletan povraćaj novca? Posebno treba uzeti u obzir da sam telefon kupio juče, dakle, nije mnogo vremena prošlo niti mu se neki kvar još uvek desio, vratio bih ga u istom stanju u kojem sam ga kupio. Da li po zakonu mogu da vratim telefon uz puno obeštećenje i bez uplitanja inspekcije?

Šta mi vi savetujete, da li uopšte da vraćam telefon ako je to moguće? Koje su opcije ako se pokvari?

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Post od Drakenzen »

Ako se pokvari tu garanciju sto si dobio na salveti mozes da okacis macku o rep....
Nadam se da ce neko imati savet za resenje ovog problema.
Koliko novca si dao?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Post od гари »

Ako imaš fiskalni račun, trebalo bi da imaš sva prava koja su garantovana zakonom, a to znači: garancija minimum 2 godine, i ne samo za probleme softverske prirode. Međutim, koliko vidim ovo je u pitanju neka tarzanska prodavnica. Nadam se da ćeš uspeti u tome, i ne bih da te obeshrabrim, ali deluje mi da je malo verovatno da bi uspeo.

No ko zna, imaš sa čime da se boriš za svoja prava. Telefon je kupljen juče, nisi znao da je servisiran, dakle obmanutis si, ako neće fino možeš da izvadiš telefon i da kažeš "ništa onda, zovem tržnu inspekciju" (naravno, unapred vidi na netu broj), pa vidiš šta možeš. Ako nemaš i fiskalni račun, nego nešto drugo, a ti obmanut, i zbog toga bi oni mogli imati problema pretpostavljam.

Očekujem da neće hteti da ti zamene telefon, ali sa druge strane može se reći da ništa ne gube pošto bi im vratio telefon u savršenom stanju, u originalnom pakovanju, i sve isto identično kao što si dobio. Tako da može dobro proći, držim ti palčeve.

I izbegavaj takve prodavnice. Kad kupuješ uređaj mora da bude jasno da li je sve kako očekuješ.

jkjk
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 15. Feb 2018. 19:11
:: Samsung Galaxy S4

Re: Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Post od jkjk »

Koliko sam ja video, po Zakonu o zaštiti potrošača uređaj se može vratiti ukoliko se pokaže kao neispravan u roku od 6 meseci, e sad, da li je to primenljivo u praksi - ne znam. Platio sam 30.000, što je dobra cena za taj model, on i radi odlično, ali ne mogu da garantujem da se neće pokvariti, posebno zato što je već popravljan. Šta mi vi savetujete - da li da vraćam model dok je još u istom stanju u kojem sam ga dobio ili ne? Fiskalni račun imam.

Hvala na odgovorima!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Post od гари »

Ja radije uzmem slabiji telefon legalno, i za iste pare, pa da bude, miran, nego za isti novac da uzmem neki jači model, a da praktično nemam garanciju. Tako da bih ja iskoristio priliku da tražim novac nazad, i onda uzeo nešto drugo od poštenijeg prodavca, ali ti sam odlučuješ za sebe. Da li ti je za ovaj novac to OK, pa da rizikuješ, ili bi da odustaneš, i uzmeš sebi nešto slabiji telefon za taj novac, ali kod sigurnijeg prodavca.

Sa jedne strane imaš to moje mišljenje, a sa druge strane imaš mnogo ljudi koji namerno kupuju telefone od "Mađara" kako bi za isti novac kupili jači telefon, iako na taj način nemaju garanciju verovatno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Post od sugarcoated_ass »

Godinu dana garancije i fiskalni račun? Teško.
Meni su u Logic Shopu izdali "fiskalni", tj. na parčetu A4 papira su odštampali neki šablon koji kao treba da bude račun, a u stvari ne znači ama baš ništa.
Bolje da si uzeo u nekoj legalnoj radnji za iste pare neki možda slabiji model uz sva prava, a ne u nekoj šupi.
Možeš pokušati da ga vratiš i možda budeš imao sreće, ali čisto sumnjam jer čim je takav slučaj jedva su dočekali da nekog namagarče i da se reše tog uređaja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Post od Evindzer »

Jkjk, koja je prodavnica u pitanju?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Nedoumica vezana za kupovinu LG G4 i prava potrošača

Post od dimi89 »

jkjk napisao:Koliko sam ja video, po Zakonu o zaštiti potrošača uređaj se može vratiti ukoliko se pokaže kao neispravan u roku od 6 meseci, e sad, da li je to primenljivo u praksi - ne znam. Platio sam 30.000, što je dobra cena za taj model, on i radi odlično, ali ne mogu da garantujem da se neće pokvariti, posebno zato što je već popravljan. Šta mi vi savetujete - da li da vraćam model dok je još u istom stanju u kojem sam ga dobio ili ne? Fiskalni račun imam.

Hvala na odgovorima!
Vrati ako imas fiskalni,ti si telefon kupio kao nov a oni su ti prodali servisiran. Samo da znas da ovakvi forumu postoje da neko PRE nego sto kupi telefon pita,posavetuje se a ne posle. Za 30,000 si mogo da kupis neke od samaungovih ovogodisnjih modela,huawei,motorola sa dve godine garancije.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori