LG G7 ThinQ

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Za ovih par dana sam stekao pozitivne utiske, nema traga nikakvim falinkama, screen bleed-a niti slicno.

Boja- kada sam ga dobio i otvorio jako sam se razocarao jer je boja bila nekako maslinasto zelena u tamnijoj sobi, nisam ni znao da prave tu boju, bila je lepa ali nije to to sto sam hteo, kada sam otisao u drugu sobu gde je bila svetlija skapirao sam da je teget boja tamna, sutra dan na suncu sam video da je ta boja u stvari ona plava boja koju sam i hteo. U razlicizim osvetljenjima boja je drugacija.

Ekran- jako dobar ekran, crna boja na nizim osvetljenjima je skoro pa kao na amoledu, boje su jako dobre, sve je kristalno jasno, i jako je svetao ekran.

Baterija- niti sam se razocarao niti sam se iznenadio onakva je kakvu sam i mislio da ce biti, sot od 4:30 do 6:00 sati izgura lagano ceo dan, ono sto me je stvarno iznenadilo to je da telefon za 10 sata stand by potrosi samo 3% baterije.

Perfomanse- telefon jako lepo radi sve otvara momentalno softver nema bagova i lagova, nije zakocio ni jednom do sada ni jedna igrica niti program ne koci i ne pravi problem.

Zvucnik- ovde sam se jako iznenadio koliko je jak zvucnik kada se stavi na nesto drveno i jak i dobar i cist zvuk, i jak bas.

3.5mm- ovo je jos jedno iznenadjenje, zvuk je jako dobar cak i sa slusalicama koje idu iz telefon, nisu lose ni one.

Izrada- na nivou ostalih telefona jako lepo lezi u ruci.

Kamera- ovo sam mislio da ce biti jako lose posto sam gledao na intrrnetu kako pljuju kameru, ali meni ova kamera pravi jako dobre slike danju, prednja kamera je jako dobra cak i u mracnim uslovima, wide angle je jako dobra stvar. Kamera se malo muci kad nema dovoljno svetla, super bright mod je okej ali opet nisu slike detaljne kao bez toga mada je upotrebljivo. AI mod je okej mada ne radi uvek, ali kad radi onda pravi fine slike.

Softver- meni je okej i izgled i jako je slican samsungovom posto sam do nedavno koristio samsungov, nema nekih bagova i slicno kao sto sam vec rekao.

Senzor otiska prsta- dosta je brz nije kao na nekim modelima ali je sasvim dobar i dovoljno brz i tacan 95%

Vibracija- ja iskljucujem vibraciju na svim telefonima i ne volim kad mi vibrira kada koristim telefon osim kada zvoni ili poruka stigne, ali ovaj motor je neverovatno dobar, niti se cuje, nema zujanja mema buke, kao da nesto blago krcka u telefonu samo osetim kako zadrhti, neverovatno koliko je dobra vibracija i stavljena je svuda gde treba, a u podesavanjima moze da se steluje vibracija gradijentalno a ne po nivoima.




Sta mi se nije svidelo

Led svetlo- jako lepo se vidi i nije malo, ali ne svetli tako cesto.

Google assistant dugme- krivo mi je sto ne moze da se menja, nadam se da ce biti u buducnosti.

Baterija- kao sto vec rekoh kao i sto sam ovekivao ali moglo je bolje.

Ako se setim jos necega dodacu. :)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG G7 ThinQ

Post od pero0000 »

Kada kažeš led svetlo, da li misliš na led notifikaciju(da li je uopste ima) ili na blic kamere?

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Na led notifikaciju, ima je, ali periodi su dugacki, da li neko zna kako da se smanji taj period vremena?

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Sot i rezultati sa GB i Antutu.

Baterija bolja posle nedelju dana koriscenja.SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Utisci posle 6 meseci:

Telefon i dalje leti kako radi, nisam se iskreno nadao ali nikad mi se nije desilo da zakoci uspori ili slicno. Ekran je jako dobar. Igrice rade dpsta dobro, surfovanje, 4k klipovi na youtube, sve je u najboljem redu. Kamere su dosta dobre, u mraku bas nisu najbolje, super bright mode daje svetliju sliku ali je kvalitet jako los. AI kameru nikada ne koristim. Portret mod na ovom telefonu je jako jako dobar. Kod ovog telefona jos jako volim motor vibracije i kako su generalno uradjene. Kvalitet izrade je dosta dobar i oseca se da je premium telefon. Zvucnik je ono sto svima privlaci paznju i svi me pitaju koji je to telefon, pogotovo kada se stavi na suplju podlogu, ali suplju drvenu podlogu inace na tvrdim podlogama nema nekog znacajnog efekta, ali je sve u svemu dosta jak. Baterija je nesto sto me je malo razocaralo, nije bas losa ali, nije nista posebno. Izdrzi dan ali nista vise od toga. Softver to je ono sto je jako lose. Ne mislim na sam softver u telefonu, nema bagova i slicno, ali update-ovi... Stvarno sramota za toliku kompaniju kolika je LG, ponasaju se jako bezobrazno, daju svoj rok i onda ga ne ispune. Jos nesto sto sam poceo da primecujem jeste otisak prsta, nece uvek da radi i predpostavljam da je softverski problem, posto vidim da i drugi korisnici imaju isti problem. Sto se tice toga da li treba uzeti ovaj telefon naspram drugih, hm. Rekao bi da se isplati jer daje vise nego ostali konkurenti za jeftiniju cenu. Sve u svemu jako dobar all rounder koji vas nece razocarati.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Update za 9.0 pie verziju:

-Fluidniji rad telefona, primetno fluidniji
-Duze trajanje baterije
-Nove animacije
-Youtube klipovi se sada pustaju u fullscreen, sto znaci da idu i preko notch-a a ne kao do sada samo do njega
-Nove gesture komande za navigaciju

Sto se tice ovih novih komandi, kada ih ukljicim i hocu da udjem u meni (prevlacenjem odozdo na gore) ukljuce mi se nedavne aplikacije a ne udje u meni, sto znaci sa moram da imam ikonicu za meni. Jos neko ima ovaj problem?

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG G7 ThinQ

Post od pero0000 »

Evo i mene posle G2, G3 i skoro svih S i Note Samsunga... ponovo na LG-ju :), takodje koristim ponovo i S8.
G7 je izuzetno kavalitetno napravljen telefon. Mnogo fluidnije i brze radi od S osmice, a i od S10 koji sin koristi je malko brzi.
Za jacinu zvuka u slusalici i zvucniku je odavno sve receno...ocena 10+.
Ekran takodje odlican.
Signal sim kartice i WiFi-ja bolji od S8(na istom mestu poredio).
Sve u svemu izuzetno sam zadovoljan. [emoji3][emoji4]
Jedina uslovno receno mana je notch, ali se i on moze "zamaskirati".

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G7 ThinQ

Post od Evindzer »

Pero, čestitke. [emoji2956]
Koji ti je to u poslednjih 10-tak meseci, dvadeseti? [emoji41]

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG G7 ThinQ

Post od pero0000 »

Hvala Evi!
Zaista ovako na brzinu nemam pojma koji mi je po redu?
Moram da sednem(inace lezim dok ovo kuckam) i da dooobro razmislim... pa uzmem olovku i papir, pa da natenane popisem sve koje sam koristio u predhodnih 10-ak meseci...

Odgovori