iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

sen, i ako je warez i ako nije, trenutno mu nema pomoći, a ako ima (a ja za to ne znam - možda nekakav downgrade) onda pogledaj i obrati se (da ne prekršim sad neko pravilo) najpoznatijem forumu za iPhone.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

sen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sub, 18. Okt 2008. 21:16

Post od sen »

OK....hvala za info pokusacu dalje pretrazivati

nadam se, da ce se u medjuvremenu nesta i naci od pomoci

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

sen, pušten je juče (Cydia) Fuzzyband 3.1.3-1 koji navodno može da spusti novi Baseband 05.12.01 na 04.26.08 ali samo ako je Bootloader 5.8. Ako prođe, trebalo bi da se otključa pomoću UltraSn0w-a. Ako je Baseband 05.11.07 mogao bi da se otključa pomoću BlackSn0w-a.

A navodno je moguće odraditi i Jailbreak pomoću RedSn0w-a 0.9.4 i Sn0wBreez-a 3.1.3 (kakvi nazivi). :lol:

Proguglaj "how to jailbreak iPhone 3.1.3" i "how to unlock iPhone 3.1.3" i naći ćeš dovoljno veselog štiva za zanimaciju. :wink:

Ako ti ništa od ovog gore pomenutog nije jasno, svejedno kopaj po netu i probaj šta predlažu jer je telefon ionako polu-upotrebljiv pa više od toga ne možeš da ga zezneš, a valjda ćeš nešto i naučiti. :)

P.S. I sen, reči obratijo i prekrsijo ne postoje ni u jednom jeziku sa exYU prostora, ali kapiram da se to nekim ljudima koji dugo žive u inostranstvu često "omakne"...

sen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sub, 18. Okt 2008. 21:16

Post od sen »

Hvala za info kada je u pitanju Unlock i JB 3.1.3 ....pokusacu da guglam kada budem imao
malo vise slobodnog vremena.....

sto se tice iphona on mi je tako reci ne-upotrebljiv bar za sada....

a za reci: obracati se (obratijo) i prekrsiti (prekrsijo) samo da kazem da se
jos uvek upotrebljavaju i to u juznijim krajevima Srbije kao na pr.Priboj
medjutim da se nama sa strane OMAKNE...tu ti dajem za pravo... :)

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

stvarno skidam kapu svim vlasnicima iphone-a koji imaju zivaca da se toliko zezaju sa unlockovima, jailbreakovima, itd. nije ironicno, zaista to mislim, jer stvarno ne znam koliko bih imao nerava da se toliko bavim svim tim stvarima.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Tacty, eeee...da znas ti koliko je to prosto! :roll:
Ja imam iPod touch 3g 32gb (jes' da nije iPhone,al opet samo nema karticu) i toliko je lako da se odradi JB,npr. a toliko toga dobijas!
Kakve sve igrice,aplikacije,milina Bozija!
Tako da oni koji nemaju iPhone/iPod uredjaje nisu bas najbolji za komentarisanje!
Ja sam bio totalni hater iPhone-a a sad bih bas voleo pored iPoda da imam i jedan iPhone 3gs.
:wink:
Nokia 6220 Classic

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Godzilla, mozda i deluje prosto, ali ima ljudi koji nece da se zezaju i da gube vreme na tako nesto, ali opet i za takve je Apple, jer tu je Appstore, gomila free app, kao i one koje se placaju, potrebna vam je samo kartica ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

Pozz
imam jedno pitanje kako najlakse provalit Iphone od njegove kopije neke karakteristike da odma znas da je pravi mozda je pitanje glupo al bolje pitat nego bit prevaren :oops:

hvala na odg

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Proveri verziju firmware-a...Tu nema lazi nema prevare 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

los_trip, idi u settings/general/about i tamo ti sve pise. :) A i kopije mislim da nemaju jabucicu na poledjini.

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

pozdrav...
nesto mi se desilo sa fonom...
odjednom je postao spor, aplikacije ne rade.. a kada zovem cesto pocne da secka razgovor :(
pre neki dan mi je komp zeznuo virus.. morao je na reinstalaciju.. da mi nije usao i u fon?

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Nije. Uradi restore, sredice sve probleme.
Samo nemoj sa 3.1.3 jer ne znam da li mozes posle da ga jailbreakujes i otkljucas, mada verovatno mozes jer je 3G u pitanju.
iPhone 4.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Uh, nikako restore, bar ne na klasičan način. Najverovatnije neće imati opciju da preko iTunes-a odradi samo restore već će morati restore and upgrade na 3.1.3.

sasa111, pre svega, koja ti je verzija softvera u telefonu? Probaj ti lepo prvo da resetuješ samo podešavanja, pa ako ne pomogne onda kompletan telefon. Settings>General>Reset>Reset All Settings ili Erase All Content and Settings. Samo da znaš, kompletno brisanje ume da potraje, čak 2-3 sata, i naravno posle ponovo sledi jailbreak i unlock. Malo je verovatno da se virus sa kompa preneo na telefon ali nije nemoguće. Doduše, ne može da zarazi ništa ali bi mogao da uspori sve baš kao što navodiš. A možda si jednostavno instalirao sve i svašta i telefonu se smučilo. :wink: Mogao bi čak da kreneš da brišeš sve što si instalirao u poslednje vreme. Što se tiče podataka za čuvanje u slučaju kompletnog brisanja preporučujem ti Panda PC Suite for iPhone, zaobiđi iTunes jer može da ti vrati i đubre nazad ako ne vodiš računa. Bolje odraditi Set as new phone i instalirati sve od početka. Javi šta si uradio, pa ako nije pomoglo prelazimo na drastičnije mere. :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Miškoni, a zasto ne kasican restore? Lepo se skine zvanicna 3.1.2 verzija sa Appleovog servera, onda Shift+restore? , pa blackra1n, pa sn0w. Mislim da je to najbrze i najbolje za odraditi. Naravno, slazem se da je ovo tvoje sto si naveo opcija broj 1, i ja bih prvo to odradio, samo bez erase... jer ako to ide, onda je bolje raditi odmah restore, jer krace traje :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

boytronic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 23. Sep 2009. 17:47

Post od boytronic »

e pa ovako, imam par pitanja pa ako neko moze da mi odgovori.

dakle za otrilike mesec dana mi stize iphone iz brazila. da napomenem da pojma nemam o iphonu. da li je istina da ako je os na portugalskom da mogu da se slikam? posto portugalski ocigledno ne govorim. za otkljucavanje tu i tamo znam ponesto.. platim u nekom servisu i otkljucaju mi za nase mreze..
a posto mi stize i ipod touch , je li isto vazi i za njega ili je to druga prica?
(i ako moze neko da bude ljubazan na PP da mi posalje cenu otkljucavanja i tog JB-ovanja kako vec bio bih mu veoma zahvalan) . ja sam iz beograda.

pozdrav svima, hvala puno :)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

boytronic, jezik moze da se izabere ;) Sto se tice iPod touch-a, ako hoces JB mozes da platis ili sam da uradis (ali to ce za sada malo teze ici, ako je u pitanju 3 gen. sa 3.1.3 velike su sanse da nema nista od JB), otkljucavanje za njega nije potrebno, a jezik se takodje moze izabrati.
Cenu otkljucavanja/JB stvarno ne znam i ne bih mogao da lupim...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, nemam više 3G pa ne mogu da probam ali znam da 3GS više ne može samo restore, mora i upgrade. Apple je dan-dva posle izlaska 3.1.3 verzije prestao da daje "saglasnost" za 3.1.2, još jedan u nizu njihovih kvarnih poteza... :dry:

boytronic, kao što reče Milanče, jezik može da se promeni bez ikakvih problema, ne mora ništa da se budži. Koji iPhone ti stiže, 3G ili 3GS? Ako je 3GS, vrlo je bitno kada je proizveden i pušten u prodaju zbog verzije firmvera i zbog hardverske verzije. Po serijskom broju može da se vidi kada je proizveden, Settings>General>About>Serial Number pa treća cifra označava godinu a četvrta i peta nedelju proizvodnje. Recimo xx937xxxxxx znači 37. nedelja 2009. Bitno je da bude pre 39. ili 40. nedelje jer u suprotnom može da se odradi samo "tethered jailbreak" - svaki put posle restarta ili gašenja mora ponovo da se radi jailbreak jer neće da podigne sistem. Što se tiče firmvera, ako dođe sa v3.1.3 neće moći da se otključa, bar za sada. Ako je telefon sim free onda te otključavanje i ne zanima. Ako nije, obavezno skreni pažnju onome ko kupuje telefon da u radnji zamoli da prilikom aktivacije telefona ne urade i upgrade na 3.1.3, ako je već 3.1.2.

Tačnu cenu otključavanja ne znam, pretpostavljam da se kreće oko 10-20€. Ali zašto bi plaćao nešto što kod kuće možeš da uradiš za vrlo kratko vreme? :wink:

boytronic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 23. Sep 2009. 17:47

Post od boytronic »

hvala vam puno na odgovorima. u sustini od iphona sam odustao, stici ce on ali dacu ga bratu ili devojci jer koliko god da ga hvale probao sam da ga koristim i ne ide mi. ne bih mogao da kucam sms dok vozim npr ili dok hodam..
u pitanju je iphone 3g 16gb.

a sto se tice ipod-a stize mi ipod touch 32 gb..najnovija verzija tako da sam se oprostio od jailbreak-a. shvatio sam da je to isto kao i iphone samo bez sim kartice ..s obzirom da imam n95 srecan sam sa ipod-om. inace 100dolara u brazilu a ovde je koliko ... tipa 300 e sigurno .nisam gledao ne znam.

imam jos jedno pitanje, koliko je tesko ubacivati muziku, slike i igrice, posto kapiram da nije isto kao i u obican mp4 player koji sada imam.

inace uzeo sam jednom da flesujem k550 u w660 (ako se dobro secam) pre par godina i ubio telefon, tako da se ne bih igrao, bolje da dam 1000-2000 nego da kukam posle nad mrtvim iphone-om :wink:

chicha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Mar 2010. 13:19

Post od chicha »

postovanje sim korisnicima Iphone. ja sam inace nokia fun. zbog potrebe da koristim drugu SIM karticu odlucio sam se da kupim iphone.
trenutno sam u Pragu i nasao sam prodavnicu koja prodaje polovne telefone sa garancijom pa sam tako kupio Iphone 3G.
telefon je u sebi vec imao v 3.1.3 i otkljucan je za sve druge kartice (probao lokalne O2 i vodafone, a i MTS 064 radi u telefonu).

imam jedno pitanje. da li je moguce da pored ITunes aplikacija koristim i neke druge? Naime probao sam da uradim jailbrake preko blackr1n i s/w mi je rekao da je vec uradjen jailbraik.

onda sam skinuo snow i firmware 3.1.2 ali kada ga startujem zaglavi se kod reboot-a ili da ne davim ovde je opisano tacno isti problem koji imam i ja
http://www.youtube.com/watch?v=lhiZwhJo_k0

ima li resenja za ovaj problem?

hvala unapred

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

chicha, ako sam dobro razumeo - telefon je otključan i jailbreak-ovan? Tačnije, nije otključan već je sim free. Ako je tako, zašto ga uopšte čačkaš? Pogledaj da li je ubačena Cydia aplikacija i preko nje možeš da instaliraš šta god hoćeš, ako nije - 3.1.3 može da se jailbreak-uje sa Redsn0w 0.9.4 ili Sn0wbreeze 1.3.

boytronic, ako nemaš ništa protiv da organizuješ audio/video/slike kroz iTunes vrlo je jednostavno. Naravno, možeš i kroz WinAmp, postoji plugin, a ima i drugih alternativa.

Odgovori