iPhone 3GS

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ukljucis Google Maps pa probas :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Locira moju poziciju i na Google Maps i na Google Earth, ako si na to mislio :)
To sam ja odmah i pokusao, ali nisam bio siguran da je to nacin da proverim, jer aplikacija radi preko WiFi-a :lol:
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Hertzog, ako ti prikazuje poziciju koja je nekoliko desetina metara i više od tvoje trenutne, onda je to pozicija repetitora na koji je mob nakačen. Kad GPS uhvati fiks, pokazaće ti tačnu poziciju sa odstupanjem od nekoliko metara. Ovo radi bez obzira da je WiFi uključen ili ne. Maps traži konekciju sa internetom zbog mapa, ali za pozicioniranje nije potrebno.

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Repetitor mi je 10 metara od zgrade :lol: :lol: :lol:

Veceras cu ubaciti iGo pa cu videti kakvo je stanje, mada mogu ziveti bez GPS-a na telefonu jer imam Garmin u kolima, pa mi i nije neki problem kada putujem
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Hertzog, pa zato tebe i zeza mob, prejak mu signal! :lol: Navikao na njanjavi AT&T... :lol:

Elem, za GPS možeš da ubaciš i jedan stariji programčić, može da se nađe preko Installous-a, zove se iSystem Info v1.1. U njemu imaš pored ostalih informacija i grafički prikaz za GPS. Nije nešto specijalno ali tačno možeš da vidiš kako lovi satelite.

Dalje, pošto si imao problema sa otključavanjem (a nisi jedini, mnogi su prijavili problem sa baterijom i ko zna šta još na 4.2.1), izašao je fiks za novi ultrasn0w 1.2, zove se SAM (Subscriber Artificial Module). Evo o čemu se radi:
Developer @sbingner (author of TetherMe) has made some excellent progress devising a new hactivation method that kills two birds with one stone for all you ultrasn0w unlockers. His tool, “Subscriber Artificial Module (SAM)” tricks your iPhone and iTunes into creating legitimate activation tickets even though you’re unlocked with ultrasn0w. This means you get the full benefit of push applications, and your battery life increases substantially. If you’d like to try it out, check out http://www.bingner.com/SAM.html

To help make it easier to try out @sbingner’s tool, we’ve updated redsn0w to include a new “Deactivate” option for the 3G and 3GS. Use this option *after* you’ve installed SAM…it will remove the normal patches made to lockdownd and let SAM take over. (sbingner plans on making a button to do this within SAMPrefs too). Great work, @sbingner!
Ovo je preuzeto sa zvaničnog sajta, link je iznad:
This will allow you to do official activation on an iPhone without a stock SIM
Installation
* Add http://repo.bingner.com as a repo in Cydia
* Install "SAM" and "SAMPrefs"
* Follow the steps in Troubleshooting/Hacktivated with redsn0w or PwnageTool
* Go to Settings > SAM and touch "De-Activate iPhone"
* Activate with iTunes

If iTunes says invalid SIM, you will need to manually select the appropriate carrier under one of the methods besides "Automatic" and click on a SIMID.

Troubleshooting
Hacktivated with redsn0w or PwnageTool:

* You will need to revert to a stock lockdownd for SAM to function
* Option #1: redsn0w for iPhone 3G or 3GS on firmware 4.0 or later
1. Download redsn0w 0.9.6b6 or later from http://blog.iphone-dev.org
2. Run redsn0w and select the "Deactivate" option
* Option #2: my custom stockify program - works on any phone 3.0+
1. With SAM and SAMPrefs installed; install openssh and secure shell into your phone. Run "stockify" and it will revert your lockdownd to a stock lockdownd
2. Reboot your phone

Good luck! - sbingner
Novi redsn0w v0.9.6b6
I ja kažem - srećno! ;)

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Ubacio sam iGo i ne radi, tj ne moze locirati satelite, e sada ne znam je li to iz razloga sto je oblacno ili je stvarno pokvaren
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Hertzog, čuo sam da mnogima ne radi GPS posle dizanja bb na ipadov...
Ovako, ja imam problem sa baterijom, mislim da je još neko imao sličan, ali ne mogu da nadjem... Naime, imam 3GS iOS 4.1 JB pomoću limera1n, bb 05.14.02 (onaj famozni što ne može da se otključa)... I baterija mi je preko noći otišla sa 100% na 85% a telefon je bio ISKLJUČEN. Kad je uključen, još gora situacija, za svaki minut wifi mi ode 1% baterije! Da li je moguće da ovo ima neke veze sa JB ili je jednostavno baterija dotrajala (teško mi da poverujem jer je uredjaj relativno nov)?
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

vuchko987, nisam siguran da je Hertzog stavio iPad-ov BB. A ti bi mogao da podigneš BB na 06.15.00 i da odradiš aktivaciju preko SAM-a, mislim da će ti rešiti problem. I ja sam danas stavio 4.1 ali sam zadržao 05.12.01 BB, aktivacija odrađena preko SAM-a plus ultrasn0w i kao da sam koristio regularnu karticu. Mogao bi da probaš i Fuzzyband, možda uspe da ti promeni verziju BB-a na gore ili dole. Poigraj se. :wink:

Hertzog, ne mora da znači da ti ne radi GPS, dešava se ljudima da posle flešovanja treba i po 3-4 sata da uhvati fiks. Ako već nisi, ubaci podešavanja za GPRS, trebalo bi da pomogne.

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

fuzzy sigurno ne pomaže, pošto radi samo na 3g, i to samo na nekim verzijama... A ja sam odlučio da dignem bb na 06.15, preko redsnow i da aktiviram preko SAM-a, i posle otključam sa ultrasnow... Samo me buni to što na svim tutorialima je objašnjeno kako to uraditi sa 4.2 iOS-om, a ja ne želim njega (jer će mi biti tethered, imam novi bootrom) već hoću da mi ostane 4.1... Kako to da postignem?
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

vuchko987, jesi li probao Fuzzyband, pošto meni na 3GS-u nudi upgrade na 05.13.04, doduše imam stari iBoot. Ne znam da li radi, ne bih se igrao. :wink:
Ako imaš neki Mac pri ruci, PwnAge tool može da odradi restore na 4.1 sa dizanjem BB-a na 06.15.00.

U Windows varijanti ćeš najverovatnije morati da podigneš na 4.2.1 pa da radiš downgrade na 4.1. Treba ti redsn0w i TinyUmbrella, sačuvan SHSH za 4.1 i obe verzije firmvera. Procunjaj malo po netu, ima gomila uputstava, pa ako negde zapneš - viči. :)

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

da, da, to mi je jasno za redsnow... Videću već šta mi je činiti... Možda i sačekam malo pa izadje neki custom 4.1 sa bb 06.15.00... a probaću i taj fuzzyband kad si mi napomenuo, baš čudno, oni su sami naglasili da 3gs nije podržan... Ali ja baš imam najgoru kombinaciju, bb 05.14.02 i novi bootrom :(
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

vuchko987, custom romovi po pravilu ne diraju BB, teško ćeš to naći. :roll:

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Miškoni napisao:vuchko987, nisam siguran da je Hertzog stavio iPad-ov BB.
Hertzog, ne mora da znači da ti ne radi GPS, dešava se ljudima da posle flešovanja treba i po 3-4 sata da uhvati fiks. Ako već nisi, ubaci podešavanja za GPRS, trebalo bi da pomogne.
Jesam podigao BB na 06.15.00.
Moram otici do prostorija operatera da mi podese GPRS, jer ja ne znam koji su parametri
Kako GPRS moze pomoci u vezi GPS-a?
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Miškoni, cime si pravio FW? I jel si dizao 3Gs ili 3G? Jer bi meni trebao neki proveren FW za 3G. Nasao sam na jednom drugom forumu, i sve je provereno, ali kad ja i dalje u sve to nemam poverenja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Hertzog, posto si stavio bb 06.15, verovatno ti zbog toga ne radi GPS... Mnogi se žale na ovaj problem...
Miodrage, stavi neki custom fw pravljen pwnage tool-om na Mac-u, koji ne dira bb već samo upgraduje iOS na 4.1
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

vuchko987, hvala, znam to, radi se o tome da zelim neki provereni FW napravljen tako, jer ja ne znam nikoga ko ima Mac. Mada se razmisljam o oficijelnom, jer ipak imam SIM free, mada opet, crv sumnje.... Jooooooooojjjjjjjjjjjjjj....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

ma idi bre covece, opusti se :))) nece nista biti iPhonetu, gle njega, i jos ti je sim-free i brines... Sta ja da radim sto imam 4.1 i bb 05.14.02 koji ne moze da se otkljuca nego moram da ga dizem na iPadov, pa da gubim GPS, koliko je tek to rizicno... ;)))
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, nisam ih ja pravio, nalazio sam ih na netu ali sam prethodno dobro pročitao komentare. Nemoj da stavljaš zvaničnu verziju zbog BB-a, najbolje je da ubaciš neki "custom un-activated" pošto ti je SIM free. Potraži na xSellize forumu temu "iOS 4.1 custom ipsw files downloads (iphone 3GS,3G, iPod 3G,2G)", imaš tamo varijante sa i bez dodatnih opcija (multitasking, wallpaper, battery%), 1GB je particija.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da mi ne bude to malo puno Miškoni? Mislim, problem mi je i sa prostorom, imam svega 8 GB, a 1.3GB zauzima IGO, i jos 900 MB zauzima Campbell's operative orthopaedics, pa jos Clinical Orthopadic examination oko 300... Gde cu da stavim nesto malo mjuze i ostalo... Hmmm... Videcem sta cu. Uglavnom jos se ne usudjujem, a kad samo citam sta sve ne radi....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Ljudi kakvo je vama stanje sa baterijom, ovo nije normalno, aktivirao ga original karticom i nista, instaliram SAM, preko njega aktiviram i nista... Stvarno mi ide na zivce, u poslednje vreme mi dodje da ga razbijem. Od kada je izasao iOS4, tako se Apple raspao, izbacuju update svakih 7 dana, a ove gluposti oko JB-a i unlocka pocinju da smaraju
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

Odgovori