iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ajde probaj malo konciznije da sročiš pitanje. Kakvih 1000e od akcija? Kakva EU? Svaki unlock radi za jednu konkretnu verziju OSa i pri update-u moraš da tražiš (ili sačekaš) novi, a to od nas zavisi isto koliko i od tebe. Ili se i sam okušaj u programerskim vodama.
Koliko znam program za BT postoji i radi.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Unlock - nepoznato kad ce. Za BT imas novi program, zove se Celeste, skida se iz Cydia, i kosta $9.99. Ceka se update, jer ima nekih sitnih bugova, sto je i normalno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ako bih uzeo iphone 4 sa BB 2.10.04 iOS 4.1 hocu mocu da uradim unlock i jailbrake ? Izgubio sam malo korak sa ios-om pa da budem siguran :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

lesa0208, neces, 2.10 i ostale FW vece od 1.59 jos uvek nije moguce softverski otkljucati. Medjutim, uz pomoc GEVEY SIM kartice (nesto kao Turbo SIM), sada su svi ovi BB otkljucani, i radi ko zmaj. Jedini problem, doticne kartice kostaju 6250 din kod nas.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Јабука четврте генерације бележи кретање својих корисника и шаље их "Папа Стеви првом" :lol:

http://www.gsmarena.com/the_iphone_4_tr ... s-2540.php

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Lepo. Ja nikad ne bih uyeo beli (ne mislim da je ženski ili gay, samo mi se ne sviđa) ali me sad zanima hoće crni malo da pojeftine na crnom tržištu....... (kao da belo kod nas postoji)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

gargamel4, e pa vidis, meni se bas mnooogooo svidja..:) :) :) Ja bih ga veoma rado posedovala..:) Ne volim bas preterano iOS, ali bez obzira.. navikla bih se..:) 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ninolina, Android telefon imam i nikako ne mogu da se naviknem na njega, pa sam ga dao...
Inace, radi se o telefonu HTC Desire HD... S jedne strane, veiliki problem mi predstavlja touch ekran, na koji nikako ne mogu da se naviknem i ne mogu normalno da tipkam poruku sa dvije ruke...
Opet, s druge strane, kada cujem price, kako iOS i Android ( doduse kod Androida ima opcija ) uhode vlasnike mobilnih, onda ga bas i ne bih volio imati... Jedino mi preostaje da kao na FB
( kojeg nemam ) pocnem da pisem gdje idem i sta radim pa da ljudi dodju u moj stan i "poplase" mi stvari :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ninolina, za tebe znam da bi, i ne sumnjam da bi vrlo uskoro imao mede(&zeke :D ) :wink: ali meni se više sviđa crni :) Nego ovo za padanje cena......... :oops:

zavodnick, ne brini se, ustanovili smo da osim što može da se blokira i teško da baš neko može da pristupi tome osim tebe samog, a još teže će baš tebe da juri, osim ako nisi na nekoj listi koju traže organi reda :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

skosan napisao:Gevey Micro Sim - Unlock for iPhone 4
Unlocking: fw 4.1/4.2.1/4.3/4.3.1/4.3.2
modem firmware: 1.59.00/2.10.04/3.10.01/4.10.01

Kartice su originalne, nove, testirane na svim mrezama u Srbiji, 3G protok, GPS signal. Vise komada na lageru. Uz Gevey dobijate upustvo na srpskom kao i video tutorial odradjen sa Telenor karticom.
Citirani post je izbrisan zbog reklame, ali me je podsetio da upozorim sve zainteresovane na dotičnu karticu koja "otključava" iPhone.

Otključavanje mora da se uradi posle svakog restarta ili gašenja telefona. To i ne bi bio problem da svaki put ne mora da se zove broj 112. Nisam siguran da li je kod nas stupilo na snagu, ali u okruženju se u slučaju zloupotrebe broja 112 sprovodi sledeći postupak:

U slučaju tri ponovljene zloupotrebe poziva na broj 112, korisniku se isključuju odlazni pozivi na sedam dana, dolazni pozivi su mogući.

Ako se ponovo tri puta zloupotrebi broj, odlazni pozivi se isključuju na 30 dana, dolazni pozivi su i dalje mogući.

Ako se i treći put desi zloupotreba, broj će biti trajno isključen uz raskidanje pretplatničkog ugovora.

Ne znam da li je predviđena još neka kazna, kao i da li će se pozivanje broja 112 i prekidanje veze pre javljanja operatera tretirati kao zloupotreba, ali potrebno je da ljudi budu svesni šta eventualno može da se desi.

skosan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 10:24

Post od skosan »

Evo da se ukljucim u diskusiju :)
Ok za brisanje jednog dela posta, za reklamiranje postoje Mali oglasi :D

Kroz moje ruke je proslo do sad oko 50ak originalnih kartica, i svaku sam proverio da li radi sa mojom karticom. Nisam imao nikakvih problema, da sam nesto zloupotrebio broj 112.
A evo i zasto.

Nije uopste potrebno da se uspostavi konekcija poziva 112. Pozivanje tog broja traje citave 2 sekunde i odmah se prekida pozivanje, tako da veza jos nije uspostavljena. Poenta je verovatno da se krene u potragu sa signalom, i tad nastupa Gevey.
Dakle, nema uspostavljenja veze sa 112, tako da nema ni zlouporebe.
Naravno, sve to lepo pise i upustvu.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

skosan, sve je to lepo. Međutim, ako se pozivanje ne prekine za 2-3-4 sekunde (neko se zapriča, odluta mu pažnja, šta god) i desi se uspostava veze, broj će ostati zabeležen u sistemu. Pa tako par puta i...

Pošto kod nas ništa ne funkcioniše kako treba, možda će i ovo prolaziti neko vreme, ali kao što rekoh - ljudi treba da budu svesni eventualnih posledica.

skosan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 10:24

Post od skosan »

Miškoni, naravno da ljudi treba da budu svesni. Nadam se da ljudi ako vec rade aktivaciju, tome pristupaju ozbiljno i sa paznjom :) Ja savetujem svima,koji uzmu od mene Gevey, da prvo procitaju upustvo koje sam napisao, pa onda pogledaju video tutoriale koje sam napravio, pa tek onda da pristupe radnji na svom telefonu. :)

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Meni tel radi super sa Gevey, ali kada sam instalirao 4.3.2, poceo mi brze trositi bateriju, nisam dizao bb, instalirao sam SAM, ali opet isto
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

skosan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 10:24

Post od skosan »

Problem je u tome sto nekad se desi da FW i BB ne rade bas najbolje...slobodno podigni BB i trebalo bi da bude sve ok, Gevey otkljucava i 4.3.2.
I ranije je bilo problema, da dignes FW ostavis BB star nekoliko FW-a, i da nesto ne stima kako treba, tako da nemoj te brine to, sve je to ok, char ajfona :)

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Ma znam da je problem nizi BB, ali iskreno da ti kazem nesto ne verujem ovom Gevey-u pa me strah da dignem BB, ali cu ipak to odraditi ovih dana... Smorio sam se sa 3Gs BB 6.15, taman dobih novu bateriju i eto sta mi se desi :lol: :lol: :lol:

Jos danas udjem u kameru i kod blica mi stoji uzvicnik, ja kliknem na njega kada tamo pise da ne mogu koristiti blic dok se telefon ne ohladi :lol: :lol: :lol: :lol:
Uspeo sam da pregrejem telefon kao da je Yugo :lol: :lol: :lol:

Edit: Vidim sada da je izasao 4.3.3, tako da ne mogu odraditi update preko iTunesa, kako da dignem BB a da ne instaliram 4.3.3
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Sorry ako je krivi forum ali mozda ce nekoga zanimati:

BUG casopis (http://goo.gl/JYgFc) tvrdi da je t-mobile Hr. poce nuditi otkljucani iPhone po cijeni 4.698 kuna (640€) za 16 GB iPhone 4 te 5.498 kn (742€) za 32 GB verziju!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Hertzog, koliko sam ja informisan, mozes da stavis Custom 4.3.3 JB sa sn0wbreeze 2.7.1. Ovo resava problem sa baterijom koji su mnogi prijavili.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Post od Bodibiber »

Za nekih mesec dana idem u ameriku i nameravao sam uzeti iphone 4 pa me interesuje da li postoji mogucnost da se uzme a da ne uzimam na pretplatu, i koja bi mu cena bila.

Odgovori