iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
eu4ia_comi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 08:34

Post od eu4ia_comi »

miodrage, hvala ti.
Bilo je vreme da konkretno znam o cemu se radi iako sam o tome znao onako samo laicki sto bi se reklo...Imao sam i 2g i 3g i 3gs ali sve to po nedelju dana (jer sam se jedno vreme bavio preprodajom) pa nisam imao dovoljno vremena niti interesovanja da naucim i istrazim malo dublje tehnicke stvari.
Ako mogu da dodam moje skromno misljenje o iPhone uredjajima (valjda nece biti off,ali da se nadovezem) i utiske koje sam stekao u koriscenju njih 20ak komada po nekoliko dana:
Prvo i osnovno;lakoca i fluidnost koriscenja uredjaja mi se jako dopada,pri tom mislim na odziv ekrana,brzinu i stabilnost os-a.
Drugo;lepota ovog parceta telefona je (bar meni) veliki adut,i svaki put kada pogledam u njega bilo na stolu,na krevetu,na punjacu ili gde god,osecam se prezadovoljno...Naravno sve je to pitanje ukusa i dosta subjektivno,ali tako je.
Izrada je takodje po meni jaako dobro odradjena.
E sad ono opet po meni glavno,i veliki + (a mnogi ucesnici na forumu BAS TO navode kao veliki minus) jeste sto na njemu mora da se poradi na nekim stvarima da bi on potpuno bio upotrebljiv.
Da napomenem da iz svog iskustva delimicno govorim jer sam jako malo aplikacija skidao,ali moj najbolji drug toliko radi na njemu svaki dan skida ovo ono,i SAM MI KAZE da se upravo zbog toga jako vezao za njega kao da je on pravio te funkcije,skidajuci ovo i ono,probavajuci ovo i ono...
A i ako sam ja jedan ex najobicniji preprodavac resio da ZA SEBE kupim Apple ip4 dovoljno govori o svemu.
Veliki pozdrav svima.

miloscaki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 03:28

Post od miloscaki »

Hvala puno miodrage.
Dakle ako nadjem unloked iPhone 4 ovde u USA (a ima ih dosta u ponudi) znaci da ce raditi u Srbiji? Koliko je to sigurno? Ja imam i srpsku karticu ovde kod mene pa mogu da probam, ako je stvarno unloked, treba da dobijem signal, jel da?
Drugo pitanje, kolko sam video ovde je Gevey kartica dosta jeftinija, mozda nekih $5-$10. Da li su te kartice iste za svaku zemlju, tj. ako kupim ovde da li ce raditi u SRB?
Unapred hvala.

unread
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Mar 2011. 18:40

Post od unread »

Ako nadjes unlocked iPhone radice svuda pa i u Srbiji. Sigurno! Ako je unlock, treba samo da ga aktiviras i turis karticu i uzivas.

Gevey ti ne treba jer je vec otkljucan.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miloscaki, postoji nekoliko verzija Gevey "SIM interposer" kartica, gledaj da uzmeš što noviju. Prva verzija je najlošija, ima nestandardno ležište za mikro SIM i kartica mora dodatno da se seče. Gevey SIM Pro je novija, brža i ležište u potpunosti odgovara mikro SIM dimenzijama. Postoje i Gevey Surpreme i Geveypass, ova poslednja navodno sve automatski odrađuje. Svaka novija verzija je dodatno unapređena. Kao i za mnoge druge stvari, i ovde postoje kopije koje treba izbegavati.
Slika
Link 1, Link 2

Koga zanima kako funkcioniše, evo ga link.

I da ponovim: korišćenje Gevey kartice je u principu nezakonito, do kada će biti moguće zavisi od toga koliko će naši operatori tolerisati "varanje" koje se dešava prilikom inicijalizacije.
It is, without question, unethical or downright illegal to use the technique anywhere 112 is a legitmate emergency number. Use the exploit at your own risk/responsibility and tough luck if you get into trouble with the law.

SIM interposer should not harm your phone hardware, however your network could request IMEI and identify your device during the emergency call, leading to your handset getting banned. Your identity cannot be faked and it is possible that they will shut down your account. There is a reason why SIM cards remain legally the property of the service provider: you are not supposed to tamper with them without breaching contract.
Kada se sve ovo uzme u obzir, SIM free se isplati. ;)

eu4ia_comi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 08:34

Post od eu4ia_comi »

Kada smo kod argumenata za/protiv sim free/zakljucan , juce se mom drugu pojavio problem na ip4.
Naime,kupio ga je zakljucanog pa je sekao karticu i stavljao u tu gevey karticu i radio je ok nekih 3 meseca,ali juce mu ne prijavljuje karticu,kao nije stavljena i ne ocitava mrezu.
Ako neko zna u cemu je problem bio bih mu zahvalan na pomoci.
Moja pretpostavka je da je bo tog secanja ili bilo cega u vezi te famozne gevey kartice.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Čisto sumnjam da je to problem ali ipak da pomenem, nama su u firmi neke starije mt:s kartice samo u jednom momentu naprasno prestale da rade. U mt:su nam nisu mnogo objašnjavali ali su ih odmah zamenili i na dalje je sve ok.
Moje iskustvo je da sam iseckao 5 kartica makazama i ni jednu nisam oštetio tako da uz malo pažnje i uglednim primerom - šablonom teško da možeš da se zezneš. Takođe jednu kloniranu karticu sam menjanjem carriera uspeo da uništim ali to je nešto do loše kartice, a ovako sam samo jedan bug imao kad je nekoliko puta za redom odbio da mi prihvati mt:s-ovu karticu ali jedno ubacivanje Telenorove (resetovanje parametara mreže) je rešilo problem pa ovo reporučujem kao najjednostavnije. Samo nek ubaci karticu drugog operatera (poželjno ne VIPa jer verovatno neće raditi) digne mrežu i onda vrati svoju karticu.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

eu4ia_comi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 08:34

Post od eu4ia_comi »

gargamel4, hvala ti.
Pokusacemo sutra to da odradimo...
On hoce da ga odnese u neki servis a da nista nije ni probao a znam da ce ga odrati kao patka,pa zasto ne probati nesto i sam.
Hvala jos jednom.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

gargamel4, dobar savet za ubacivanje druge kartice. :) Takođe ne bi bilo loše periodično prebaciti karticu iz iP4 u neki "zdravo" otključani telefon, čisto da se u bazi operatora osveže pravilni parametri (IMSI, TMSI, itd)... :wink: Znam da to može da bude problem pošto je kartica isečena, ali nije nikakva nauka napraviti "adapter" za klasičan SIM. :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Miškoni, cak ne mora ni da se pravi, ima za 200 kinti da se kupi lep rebelov microSIM-to-SIM adapter. Evo gargamel4 je kupio, i prilicno je ok stvar :D
Mislim da to zaista nije nikakva para, mada tacno je da moze od neke stare kartice da se napravi, ako se lepo isece microSIM cutterom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

eu4ia_comi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 08:34

Post od eu4ia_comi »

miodrage, video sam u temi najbolje app za iPhone da si kao jedno od zanimljivih naveo Global.AQ (slanje free sms-ova...) .
Drug i ja smo kinuli aplikaciju ali pise nam "credits 0" kao ne mozemo slati poruke...
U cemu je stvar ako moze pomoc?
Hvala.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

eu4ia_comi, pogledaj datum kada sam to stavio... radilo je sjajno jedno metar dana, a onda kako doslo, tako otislo... Nema vise ni kod babe za dzabe
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

unread
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Mar 2011. 18:40

Post od unread »

@eudia_comi probaj heyWire i to je matoro pa i ovde moguce da nema vise dz, nisam ga koristio par meseci ...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

unread, i HeyWire je prestao da radi odavno... Nazalost, nema vise nista za dz :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

Kako da prebacim kontakte sa HTC Touch pro-a na iPhone?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Najprostije - bar po meni, bez ikakvog petljanja - www.vodafone360.com, napravis account, i syncujes telefon sa njim. Potom na iPhone skines vodafone360 aplikaciju, ili syncML, ispodesavas, i na sajtu samo stavis da imas nov telefon, iPhone i da zelis da ga syncujes. Meni je za prebacivanje kontakata sa E61 na iPhone svojevremeno za ovo trebalo 5 min.
Ako ti treba neka pomoc, javi.
Naravno, mozes i preko googla, preko outlooka, i razne druge solucije da isprobas, ali za mene je to petljanje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ako koristiš google kontakte na svom accountu selektuješ sve ideš na export to .csv. Ima gomila programa koji to importuju u iPhone. Ako i ne koristiš možeš na brzinu da napraviš novi account, exportuješ sve iz TouchProa u google. Mislim da je jednako jednostavno kao ovo što miodrage predlaže, s tim da meni mnogo više odgovara googleova baza (kad je jednom napraviš kako treba) jer pri svakom sinkovanju sa androidom gleda gde je svežije stanje i onu drugu bazu updateuje, a našao sam i program koji u svakom momentu može sve sa googlea-a isto tako (bez iTunes-a) da prebaci u iPhone.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

gargamel4, bi li podelio to sa nama, oduvek sam hteo da zaobidjem sugavi iTunes, ali se nikada nisam dovoljno potrudio da pronadjem nacin... :oops:
Samo nek se rolaju....sarme.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Misliš kako se zove program? Contacts Cync sa Instalousa, a još jedan zgodan za zaobilaženje iTunesa u svim vidovima je iFunBox. Ne instalira se nego je .exe fajlić od 6MB koji se samo pokrene, radi sve plus mass storage, osim ubacivanja muzike, mada kažu da u novoj verziji može i to ali ja nisam uspeo, jedino za povezivanje samog iPhone-a sa kompjuterom su potrebni drajveri koji idu uz iTunes ali ako se oni ostave iTUnes može i da se deinstalira i radiće.


Da ne pišem post za postom.......... nekad davno na Symbianu je umeo SmartSettings (ili kako li se već ono zvao prog.) da se zaglavi i da telfon ni na jedno dugme neće da odreaguje. Jedino što je palilo na N70 i 6680 bilo je otvaranje kamere i jer je to palilo aplikaciju. To je bila slučajno provaljena fora a da se ne vadi baterija. Zašto ovo pominjem zato što kod iPhone-a nema vađenja iste, a malopre mi se desilo da je fon ostao zaglavljen u landcape-u i skalirani (za landscape) unlock ili shutdown slide nemaju dovoljnu širinu da se telefon otključa. Slučajno imam instaliranu aplikaciju koja pali lapu/blic kojoj sam shortcut stavio na dupli tap na status baru (sat) i to ga je otključalo i dalje ništa više nije problem. Preporučujem ovo ne samo zato što je jako brzo dostupna lampa u mraku nego evo i kao emergency unlock.
Izvinjavam se ako je nešto slično nekad pomenuto.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, ali na iPhonetu imas Home+Power 10-ak sec - uradis mu hard reset tako i zavrsio si posao. A jos si i otklonio uzrok nekog sledeceg moguceg zabagovanja, a koje moze da se javi vrlo brzo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

To nikad nisam bio do kraja siguran, hardreset i na iPhone-u je isto što i paljenje i gašenje (kao kod HTCa) jel tako? Ne briše ništa, samo ga restartuje? Ok, ali ostaje da je taj shortcut za lampu najjednostavniji mogući: Home taster>double tap>radi :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori