iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa nije bas... da bi ga ugasio moras da drzis power 2-3 sec, pa slide to power down. Hard reset pomaze kad nista drugo ne pomaze, kad telefon ne deluje ni na sta, to mu dodje kao reset taster na kompu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Narode da li kod nas valja kupovati Iphone 4 i gde?
Nerazumem se baš oko iphona pa vas pitam možda pomalo smešna pitanja.
Hoće li raditi kod nas ako se recimo kupi u Austriji?
HTC HD2 ANDROID

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

sanjke, da razjasnimo prvo nekoliko stvari:
1) iPhone moze da se nabavi u 2 verzije - zakljucan na mrezu, i SIMfree (radi na svim mrezama)
- zakljucani na mrezu, mogu da se otkljucaju softverski (za verzije BaseBanda 1.59), ili pomocu narocite kartice koja se zove Gevey
2) iPhone4 mozes kod nas da kupis uglavnom preko oglasa, gde su da kazem "normalne" cene, ili mozda u nekoj radnji gde ce da te oderu. Takodje mozes i u Austriji da kupis, i radice telefon sigurno, na jedan od pomenutih nacina.
Mislim da je najpametnije da posto se ne razumes u ovu materiju, povedes nekoga sa sobom, i pre kupovine da se detaljno raspitas sve. Ako bi kupovala u Austriji, raqspitaj se da li je zakljucan na mrezu ili ne, koliko je meni poznato, ima SIMfree modela da se nabave, i cena im je u legalnom Apple Store-u oko 570€.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

miodrage, hvala ti puno.Prijatelj je kupio letos u Grčkoj a ja sam razmišljala da kažem nekom(familiji,prijatelju) da mi kupi u Austriji.
HTC HD2 ANDROID

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Sta zapravo znaci da je otkljucan gevey karticom?Jel to znacajno ,posto vidim da u oglasima to pisu?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

fannY, Gevey kartica se koristi kada telefon nije moguće otključati softverskim putem jer verzija baseband-a to ne dozvoljava (nije probijena zaštita). Određeni korisnici koriste dotični adapter čak i kada je moguće softverski odraditi otključavanje iz prostog razloga što ne znaju ili neće da se smaraju sa soft metodom.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Miškoni, nema nikakve razlike izmedju gevey kartice ili softverskim putem osim sto je uradjeno na drugaciji nacin?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

fannY, ima i te kakve razlike. Poslednji BB za iPhone4 koji moze softverski da se otkljuca je 1.59, svi drugi se otkljucavaju Gevey interposerom, osim poslednjeg FW 5.x koji je dosao sa BB 4.11. E sad, sa Gevey interposerom otkljucavanje je prosto - ubacis karticu, ukljucis teelfon, odradis po uputstvu - gotovo! Softversko otkljucavanje zahteva prvo jailbreak telefona, i potom iz Cydie instalaciju Ultrasn0w alata za otkljucavanje. Prilikom update-a sistema telefona, sa Gevey karticom (za slucaj da znas da otkljucava i naredni BB), mozes slobodno da radis, a ako je otkljucan sa ultrasn0w onda moras da pravis custom firmware preko sn0wbreeze (pwnagetool za Mac). Koliko sam obavesten, dosta telefona otkljucanih i jednom i drugom metodom, ima neka ogranicenja koja se uz manje ili vece intervencije najcesce mogu nadomestiti (razni push sertifikati i sl).
Ako mozes, najbolje je da dodas jos malo para i kupis SIMFree, i ne patis se ni sa cim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

miodrage, hvala puno na objasnjenju,a koliko kosta otprilie sim free 4-ka? :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Polovna ili nova? Polovna moze da se nadje za cca 420€, nova za do 50€ vise.... To su ti otprilike cene...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Ok,nadam se da ce se skupiti neke parice za novu. :)

edisk
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 19:01

Post od edisk »

Kako mogu da saznam da li mi je iphon 4 zakljucan ili ne. Voleo bih da to znam pre neko sto odem u servis, ako bude trebalo. Tel trazi da se konektuje sa kompom, karticu kada ubacim pojavi se u levom uglu da ima signal ali samo sa jednom crticom. Sta dalje ?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

edisk, konektujes slobodno telefon i komp (pretpostavljamd a trazi aktivaciju preko iTunes), slobodno odradi. Ako prodje - proslo je, ako ne, reci ce ti SIM card not supported i prekinuce. E kazi sta se od ta 2 desilo, pa da smisljamo sta i kako dalje :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

edisk
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 19:01

Post od edisk »

Samo jos ovo da pitam, treba li samo da povezem tel sa kompom i on sam odradi svoje tj prihvati mrezu ili treba jos nesto da se instalira ?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Podrazumevam da ti je instaliran iTunes na kompu. Kad je to sredjeno, povezes telefon (ako je prvi put instalirace on sam gomilu stvari), i kad pokrenes iTunes (ako se sam ne pokrene), on ce da prepozna da telefonu treba aktivacija, i pokusace sam da je odradi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

edisk, slušaj miodragea, i sve ćeš da središ kako treba. Jedino malo obaveštenje - ako ti je fon zaključan neće ti servis ništa pomoći oko otključavanja. Za i4 to ne postoji osim za 1.59.00 BaseBand, koji je sad već mnogo mator i male su šanse da si zab'o primerak sa njim, odnosno jedina mogućnost će biti neka od Gevey kartica :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

bile
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Čet, 24. Sep 2009. 22:05
Lokacija: Beograd

Post od bile »

Pozdrav narode, da li je neko presao na ios 5. Interesuje me konkretno da li jede bateriju, cuo sam da je koliko-toliko sredjeno u 5.0.1. Sta je vase misljenje, da li da prelazim na peticu ili da sacekam jos malo za stabilniju verziju?
iPhone 4

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bile, ako nemas preku potrebu - ja ne bih prelazio. Evo ni ja ni gargamel4, nismo jos presli iz razloga sto cekamo untethered JailBreak. Nama dvojici je to preko potrebno, ima onih kojima nije. Ako ti JB nije potreban, udri update, ako ti jeste potreban... pa moraces da ga palis svaki put preko kompa... Za mene dovoljno da ne pravim gluposti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Pozdrav ljudi, pitanje jedno imam, zamolio me ortak da se raspitam. I phone 4, verzija softvera je 4.3.5. Ima nekih problema koliko sam razumeo i pitanje je da li je moguce da se vrati na 4.3.3 ili 4.4.2. tj. da li je tako nesto izvodljivo i da li neko radi kod nas? Hvala unapred.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

presvega, problema nema, osim ako zeli JailBreak - u ovom slucaju je samo tethered (mora da pali telefon preko kompa). Vracanje moze, ako ima sacuvane SHSH blobs. Bez toga nema nacina.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori