iPad 2

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Хтели су само да нагласе да за њихов ОС има 650Х више апликација, ништа више (ако и може више од 650Х). Не видим шта је ту љигаво, нису слагали, у крајњем случају ништа љигавије од рецимо:
овога Slika и овога Slika

Зашто се оптерећујете са тим, сви они да могу радо би радили исто што и Јабука. Није Гугл ништа бољи од Јабуке, нити било која друга капиталистичка фирма. Све је то исти шљам, купујте оно што вам се свиђа и пистите друге да уживају у својој куповини.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Pa to je glavna fora "nista nisu slagali", to sto iPad postoji godinu dana, a android trojka tri i po dana, to je zanemarljiv faktor.
Vredja inteligenciju i posle mene ubedjuje neki iFan kako iPhone moze da ispadne iz aviona i da mu ne bude nista jer je to gorila glass... ili kako su naucnici dokazali da iPhone korisnici imaju vise seksa od Symbianovaca. Nije ovde stvar ko je bolji ili gori jer sve je to isti kapitalisticki sljam, stvar je u tome sto apple iskace i iz frizidera i ubedjujete da macke lete, a ti znas da ne lete. Smorili su je*iga, od iPhone-a keca slusamo iste fore.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

upravo zbog toga se i podgreva taj antagonizam apple vs. svi ostali. oko applea je toliko nebuloza i mitova ispredano da kod ljudi prosto izaziva potrebu za polemikom. a to prodaje novine, pravi više klikova, privlači pažnju, i tako se vrtimo u krug. takođe, odvajkada su mediji i novinari slabi na apple. apple je dugo godina bio autsajder ( iako je to i sada na neki način), i svako ko je nekako želeo da se "razlikuje" koristio je apple. naročito je bio popularan mit da apple koriste umetnici, novinari, muzičari, itd, i sve to zajedno je napravilo jednu nepodnošljivu smesu medijskog terora i fanboyizma.

ipad se recimo prodao u 15 miliona primeraka. to je zapravo smešna cifra za čitav svet, naročito kad se uzme u obzir da je sve vreme praktično sam na tržištu, bez konkurencije. recimo, samsung je samo galaxy s telefon prodao preko 10 miliona, a telefon nije baš jeftin, košta bez ugovora ko najjeftniji ipad .

ali, iako je u međuvremenu apple postao mnogo veća kompanija, ostala je navika da se apple pomaže u medijskim krugovima, jadni, nemaju baš veliki procenat tržišta, ajde da ih malo podržimo. mnogi će da kažu, ali nije uspeh došao zbog toga, ipak oni imaju neki kvalitet. tu je ja mislim suština priče, i još jedna zabluda, koju je apple moram priznati vešto smislio. to je na neki način i stvorilo apple kult.

naime, apple stvari nisu ništa manje podložne kvarovima i problemima, ali postoji jedna bitna razlika. ako imaš neki problem, kod apple se on rešava tako što ti uzmu uređaj i odmah ti daju drugi. bez mnogo buke i suvišnih pitanja. taj što ti uzmu ionako kasnije prodaju kao refurbished. a mogu i da ga bace ako baš ne može da se sredi, jer ionako imaju veliku marginu zarade. kad to znaju, ljudi onda nemaju potrebu da idu po forumima itd. i kukaju kako im se nešto pokvarilo, ili kako mu drže stvar na servisu 3 meseca kao kod drugih proizvođača. to u javnosti stvara utisak nekvarljive robe, i to je deo uspeha applea. tu im skidam kapu, jer to je iz ugla korisnika važna stvar.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Tacty napisao:ipad se recimo prodao u 15 miliona primeraka. to je zapravo smešna cifra za čitav svet, naročito kad se uzme u obzir da je sve vreme praktično sam na tržištu, bez konkurencije. recimo, samsung je samo galaxy s telefon prodao preko 10 miliona, a telefon nije baš jeftin, košta bez ugovora ko najjeftniji ipad .
Grešiš Tacty, 15 miliona je bizarno velika cifra, zato što se radi o uređaju za koji tržište praktično nije ni postojalo.
Prevelik da zameni telefon, nema mnoge mogućnosti notebook računara... pa opet, ako npr. porediš sa prodajom smartfona uspešnih kompanija, mislim da sam pročitao da je Samsung prošle godine prodao oko 20 miliona smartfona, a ove godine planira 25 miliona, dakle brojke su skroz uporedive.
Pričalo se i o tome kako je opala prodaja notebooka, ovo je grafikon "rasta" prodaje notebooka, vidiš da u jednom trenutku prodaja počinje da opada:
Slika
mislim da je ipad uzeo oko 10% tržišta ovih prenosivih računara, proizvođači su bili prinuđeni da spuste cene, itd. Ebook readeri kao kindle su zabeležili pad prodaje posle pojave ipada, itd.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Samo nek se rolaju....sarme.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Jel moguce jailbreakovati 4.3.1 verziju?? :?
Samo nek se rolaju....sarme.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Sa ipadom 1 jeste, postoji untethered jailbreak, ja koristim baš tu verziju.
Sa ipadom 2 nisam siguran da li može da se primeni onaj pdf exploit, ili prvo mora da se podigne na 4.3.3?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Moze li to malo detaljnije? Evo danas sam dobio iPad 2, naravno vec posle tri sata zelim da ga JB-ujem.... Nije mi uopste jasno sta je taj pdf exploit, zadnji put kada sam JB-ovao, bilo je to na iPodu koristeci ultrasnow ili tako nesto... :oops:
Samo nek se rolaju....sarme.

unread
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Mar 2011. 18:40

Post od unread »

Pogledaj ovo http://iphonemanija.com/index.php/topic/453-ipad-2/ mozda ce ti pomoci. Inace svaka cas za izdrzanih 3 sata bez JB :D

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ee hvala puno! Al moracu da cekam jedno desetak dana da se vratim sa mora da dodjem do kompa... Da ga apgrejdujem na 4.3.3 pa onda ovo.... No dobro, bitno da moze da se odradi... To je najbitnije... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

evo ga druže, ovo je opis upgradea na 4.3.3 i jailbreaka :)
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=15889

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

djoni, Ma skapirao sam sta treba da uradim, no to ce biti tek kad dodjem do kompa, za 10ak dana... Ali thanx! Sad ne moram ni da trazim 4.3.3 sw.... :D :oops:
Samo nek se rolaju....sarme.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ok. krenuo sam da ga apdejtujem na 4.3.3 ne bi li ga Jailbreak-ovao... ali kad krenem da ga shift+restore-ujem, izbci mi Error 3194 sto bi znacilo.... :

Occurs when trying to install an old firmware and Apple's server disallows the installation. The only solution is to have SHSH backup and modify the hosts file to point to Saurik's Cydia server where they are backed up (or localhost if you have it yourself).

sta sad, ovo mi nista nije jasno... :?
Samo nek se rolaju....sarme.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

niko nema predstavu sta da radim sad sa ovim...? ne mogu da sacuvam one SHSH blobs ili sta vec, odnosno valjda ne rade saurikovi serveri, pa ne mogu da upgrade-ujem sw a da nije najnoviji 4.3.5
a meni treba custom 4.3.3...
:cry:
Samo nek se rolaju....sarme.

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

eee ljudi moze jedan mala pomoc,hteo bih da uzmem ipad ali me zanima koja je razlika izmedju 1 i 2 :D i dali on koristi sim karticu koliko traje baterija dali moze da se prabacuje preko itunesa kao i na iphonu :D hvala unapred

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bobex, sve sto mozes na iPhonu, mozes i na iPadu, osim da zoves i saljes SMS, odnosno na iPad1 sa nekim hakom je cak i to moguce, naravno, sve to vazi ako je u pitanju 3G varijanta.
Dve varijante iPad-a postoje, oni sa 3G mogulom, i oni bez njega. Sto se razlike izmedju 1 i 2 tice, ima ih, radi se pre svega u razlici procesora, memorije, i dimenzija(iPad2 je tanji). Samim tim, i performanse iPada2 su mnogo bolje. Baterija traje oko 10-ak sati koriscenja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

sad sam malo surfovo po netu pa me zanima jel jel velika razlika izmedju wi fi i wi fi 3g i koja je razlika :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa WiFi model mozes da kacis samo na neku WiFi mrezu, a ovaj sto ima i 3G, ubacis karticu pa si na netu ili preko WiFi-a ili 3G-a, gde WiFi ukoliko je u dometu ima prednost (da ne trosis 3G).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

jel kad se ubaci kartica jel mogu da se salju sms i da se zove ili ta kartica sluzi samo za net,ako sluzi za net onda mi nebi trebo 3g jer ja imam kuci vec wi fi

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Samo za net, jedino kazem ti, na iPad1 postoji neki hack tweak u Cydiji pomocu kojega preko slusalica mozes da zoves, a mislim i da saljes SMS... ali to proveri, nisam to video, samo sam citao o tome.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori