iPhone 4S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 4S

Post od fannY »

Ne znam za 4s,ali na 4-ci je katastrofa iOS 7..Bolje ga ne upgrade-ovati...Inace itools definitivno zamenjuje itunes. :)

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: iPhone 4S

Post od Freyr »

:) jos samo da mi se javi neko ko ima 4s na 7.0.3 - za 5icu nisam ni sumnjao da je dobra mada sam i tu cuo da se ljudi zale.

Negde cujem da je dobar bas, negde i ne bas. Kolega ima 4 a koleginica 4s i oba su podignuti na najnoviju verziju ali mi malo trulo da im cackam po telefonima, mene zanimaju svakodnevne stvari kao sto su sms, pozivi, malo surfa a za to treba bas da im ulazim u privatne stvari.
12 godina na forumu!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

Cuo sam za 4 dok za 4s nisam cuo puno zalbi.. Verovatno hoce da secne ali to je nemerljivo...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 4S

Post od fannY »

Freyr, pa reci im da hoces da uzmes telefon,pa ako mogu da ti malo pokazu kako im se ponasa telefon. :) Ovako samo lupas glavu...Mada mislim da 4s ne bi trebalo da ima problema.

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: iPhone 4S

Post od joja89 »

i meni je ponudio azuriranje na 7.0.3 ali sam odbila a sada mi u setingsu stoji kvacica da treba da ga azuriram ali mi se to ne radi jer mi mob radi odlicno kako da odbijem to,bojim se ako udjem u azuriranje da me nece pitati da li zelim ili ne vec da ce odma poceti... i sve me vise nervira ovaj iTunes kao i iCloud... pa da li su mogli vise da zakomplikuju sve ovo ???? Nedostaje mi ona jednostavnost da prikacim nokiju na kabl i da prebacim sve ili izbrise kao sa USB-om ...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

ja sam ti rekao za itools upravo je tako kao sto ti nedostaje... ne citas ono sto smo pisali... :uhuh:

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: iPhone 4S

Post od joja89 »

pozdrav opet ja,danas mi drug rece kako je njegov sef kupio iPhone 4, a on na nekom paketu od 4000 din pretplate u mts-u,(podrazumeva se da u tom paketu mora imati neki besplatan internet) i prvi mesec od kako koristi mob mu je zbog raznih abdejta i azuriranja stigao racun od 9000 din ...isao da se zali a ovi mu rekli da pise zalbu ali da je prekoracio besplatan internet i da to mora nekako da se naplati... on kaze da je redovno proveravao i uvek je imao jos besplatnog neta.... ali kao kasni obracun . sad mene zanima da li neko koristi neku aplikaciju za ogranicenje porosnje tog 3G interneta? i kako se zovi,i da li je problem rukovati sa njom? s' obzirom da ja u paketu imam samo 600 MB plasim se da bi nesto slicno moglo da mi se desi...sve u svemu trudim se da sam uglavnom na Wi-fi ali kad nisam sam se konektuje
i da jos nesto gde u telfonu mogu da ugasim da sam azurira podatke? i ta vidim koliko je MB potroseno i da li se to odnosi samo na mts net ili na na wi=fi

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

Ja ne znam, ali sva ta prekoracenja neta - to je sve do ljudskog faktora, da ne kazem neku strasniju rec, a i iza toga cu da stojim. Ja sam na iPhone4 imao upaljeno sve notifikacije, vremensku prognozu, mail... I skoro godinu i po dana sam mesecno trosio ispod 50 MB (toliko sam tada imao uplaceno). Ali ici na YT, ili takve sajtove preko cellulara - e pa tako nekome i treba, ili kao u ovom slucaju - update sistema... pa to se radi ISKLJUCIVO preko WiFi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

tako je. ugasis cellular a wi fi stalno stoji. kad nemas wifi ukljucis cellular, odradis sta ti treba i kraj. zasto da stoji stalno cellular ukljucen? nema potrebe. wifi se, naravno, ne naplacuje. ne moze sam da se konektuje iphone preko cellular ako se nesto ciljano ne radi.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 4S

Post od Pera Detlic »

drugari, hitno mi treba vasa pomoc. prelistao sam milion sajtova i svasta sam pokusao i nista.... :x

dakle, slucaj je sledeci, drugarici je ajfon dektiviran, jer joj je drustvo previse puta ukucalo pogresnu sifru i cao. sad pokusavam da ga osposobim za rad tako sto cu jelte da ga restorujem... s obzirom da mi je net slab, idem na varijantu da skinem IPSW pa ga onda shift+restore -ujem..
naravno prvi problem "error 3194", vec sam upoznat s tim, skinem tiny umbrela, pokrenem server, sve okej, sledeci "error 11", za koji se ispostavi da je jedino resenje downgrade-ovanje iTnesa, na 11.0.5, sto naravno i ucinim ali se error 11 i dalje javlja kad pokusam restore.. od sinoc se mucim sa ovim, pomagaaajte, sta da mu radim a da ga ne olupam o patos?? :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

Re: Одг: iPhone 4S

Post od dekimaks »

Daj malo vise info. Koji ios ima sad i na koji pokusavas restore?Tinyumbrella ti je i napravila gresku 3194 . Moras da etitujes host fajl. Greska 11 ti je vezana za bb. Aj daj jos neke info pa da vidimo gde je zapelo
EDIT
Ako pokusavas da uradis restore a da ne znas sifru od naloga,ostace ti zauvek zakljucan dokle god ne ubacis nalog i pass koji je telefon imao. Naravno pricam o ios-u7

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 4S

Post od Pera Detlic »

ne znam koji ios ima sad, jel to mogu da saznam nekako? ne verujem da ona zna ista o tome, stvarno...
editovao sam host fajl, izbrisao sam poslednja dva reda koja su vezana za apple. error 3194 se vise ne pojavljuje.

pa ne znam sifru, a mislim da ne zna ni ona, jer joj vec mesec dana stoji na polici ovako deaktiviran, nije znala sta da radi.. sad ja pokusavam da izvucem situaciju, sta mi je ciniti??

p.s. da li ima veze dal je u DFU mode-u ili Recovery-ju... nisam jos probao sa DFU-om...

p.p.s. da li ima veze koji IPSW pokusavam da fleshujem? ja sam pokusavao samo sa iOS 7.0.2, sad skidam 6.1.3 cisto da imam.. pa mi recite ima li to veze ikakve?
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

Koliko znam ima neki fazon da se iscupa ta sifra, ali iskreno pojma nemam kako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od xerosoft »

Imam jedno pitanje za clanove foruma. Naime imam 4s koji je trenutno na gevey radi ali ugovor kojim je bio vezan je istekao kako dalje gde se obratiti da otkljucam telefon jer su mi rekli kad istekne ugovor kojim je vezan telefon posle je jeftinije dekodiranje?? Molim pomoc
Iphone 4s white clear install

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: iPhone 4S

Post od darkonda »

Za pocetak ako znas koja je mreza u pitanju, prosledi im mail sa brojem imei telefona i trebalo bi da ti daju odgovor na to pitanje. Tako sam batem ja uradio i odgovorili su mi.
Kod nekih mreza mora licno da se ode na poslovnicu, kod nekih ne.

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: iPhone 4S

Post od joja89 »

pozdrav drugari,mene zanima jedna stvar za sutra mi treba hitno,idemo u Rumuniju sutra ali mi je problem koriscenje mobilnog u romingu,na racunu sam i bojim se da ce mi napraviti velik racun... kako da stavim telefon u offline da nemam ni interneta ni poziva... inace u pitanju je iPhone 4s ? sta da iskljucim i gde? treba mi mob radi slikanja,ako neko hoce da mi da savet da ga ugasim skroz

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 4S

Post od Ninolina »

joja89, pa samo ga stavi u Airplane Mod i to je to. :-) Sigurno znas gde se to nalazi u Podesavanjima. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 4S

Post od Baraba »

Možeš i da isključiš slanje data podataka u roamingu, ne moraš u avio mod. A Na pozive se ne javljaj i ne zovi nikog :)

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: iPhone 4S

Post od joja89 »

hvala vam uradila sam tako... nisam znala da Airplan to radi,bas sam :wacko: ... a da vas pitam vezano za ovo azuriranje saftvera sto mi nudi,ja sam na 7.0.2. a ponudjeno mi je prvo 7.0.3 pa veceras i 7.0.4. . E sada meni telefon odlicno radi ne zelim da azuriram novi softver,mislim sta mi on donosi a da ja to vec nemam na telefonu??? da li ce biti neki problem kasnije to uraditi ili hocu li imati bilo kakvih problema ako se jednom odlucim na azuriranje?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

Neces imati problema, promene su minorne a cak i da hoces da radis jailbrake jednom, bice za sve verzije iOS7...

Odgovori