iPhone 6s

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: iPhone 6s

Post od bachika »

iLuka, sad sam i ja izveo tu neku računicu....
Ja sam potpisnik ugovora ali ne koristim ja lično taj broj ( ja koristim telenor), a pomislio sam da podmladim moj iphone. Vidim da cu podmlađivanje odraditi kroz oglase.
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

iPhone 6s

Post od araphel »

Ovo za Zedge i za melodije duže od 30 sec po meni apsolutno nije tačno. Zedge aplikaciju imam i prva stvar koju pokaže kad se odabere sekcija "ringtones" je tutorial kako da se postavi ringtone koji se skine sa Zedge, i to sve uključuje iTunes. Drugo, nema teorije da mi dozvoli da postavim melodiju za zvono dužu od 30 sec. Seckao sam i ženi i sebi razne pesme i pravio m4r fajlove, ali ako je makar i 31 sec, odmah izbaci notifikaciju da je duža od 30 sec i da neće moći da bude sinhronizovana na telefon.

Ako postoji tajno rešenje, bilo bi lepo da ga i podelite, a ne samo da tvrdite da može i to ke to. Hajde da svi vidimo kako. A čak i da Zedge radi, na njemu nema sve, daleko od toga. Pesme koje ja želim da postavim kao zvona tamo jednostavno ne postoje. A i dosta toga što imaju je sečeno bez ikakvog osećaja za celinu.

Svima je nama jasno da je ograničenje sa ringtonovima zbog "prevencije piraterije". To je najjasnije u sledećem: za alarm može da se izabere bilo koja pesma sa telefona u celosti, jer je percepcija da si u svoja 4 zida kada ti alarm zvoni. Za ringtone samo 30 sec koliko se računa da je sample i ne može da se globi zbog autorskih prava, jer kad ti telefon zvoni, to može da bude i u javnosti.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Ja stvarno ne znam sta da se objasnjava? Ja izaberem pesmu koju zelim, celu pesmu koja traje 3,4,5 minuta, prebacim je u m4r, preko itunes-a je prebacim u telefon i u telefonu je izaberem kao ringtone ili text tone... Natavno, ne vidim poentu postavljanja pesme te duzine kao sms ton iz ociglednih razloga...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6s

Post od Baraba »

Cenim da vas iLuka sve zeza, njemu zvoni fabička, nije ni menjao [emoji38]
Poslednja izmena od Baraba u Uto, 08. Mar 2016. 20:41, izmenjeno 1 put ukupno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPhone 6s

Post od araphel »

Očigledno da zeza, jer sam jasno naglasio da meni iTunes ne dozvoljava prebacivanje m4r fajlova dužih od 30 sec. I to mi je tako uvek bilo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od miodrage »

Sto se Zedge i Audiko tice, sve ovo sto je napisano ne pije vodu. Post ce da bude dosta dugacak, koga ne zanima, neka preskoci.

Zedge: nije potreban nikakav iTunes i budalastina, dovoljno je skinuti sa istog melodiju i sam uredjaj je prihvati kao Ringtone. Duzina NE MOZE da bude preko 30sec, to je araphel lepo objasnio. Zedge ima svoju bazu muzike i to je sto je. Da li ce neko imati strpljenja ili ne da trazi tacno ono sto mu se svidi (jer sve je kreirano od strane korisnika), nije na meni da odlucujem. Koliko je meni poznato (a poslednja saznanja su mi iz 2012.) preko Zedge se ne moze postavljati neka sopstvena melodija. Pravljenje melodija za iPhone je najlakse sa programom iRinger za komp. Po defaultu napravi m4r, i isece 30 sec koji mu se odrede. E sad, ukoliko neko uspe da sa odredjenog fajla u potpunosti skine DRM, teoretski je moguce namestiti punu duzinu.
Poslednje 3-4 recenice uzeti sa rezervom, jer kazem od kraja 2012. ne druzim se sa iOS-om.

Audiko: po meni mnogo bolja u funkcionalnija stvar. Ako neko zeli bas neke svoje (opskurne) stvari da psotavlja za ringtonove, ovo je sjajna stvar. Ode se na http://www.audiko.net i uploaduje se muzicki fajl. Na sajtu online alati naprave nekoliko sekvenci od po 30 sec (korisnik sve moze da odredi), i snimi se. u aplikaciji se samo ukuca ime fajla prethodno dato i skine se na uredjaj kao gotov Ringtone. Preko ovoga sam napravio par melodija, i koje i danas stoje online, iako ima sigurno 4-5 godina kako sam ih napravio.

Sto se menjanja ringtonova na dnevnoj bazi tice, mislim da sam bio i gori od toga. Dosao sam do faze da zelim da me svaki put telefon iznenadi zvonom, i u tu svrhu sam koristio RandomRing sa Cydie. Na mojih oko 500 ringtonova, minus onih koje sam izvukao kao podrazumevane tonove za pojedine notifikacije i kontakte, imao sam oko 440 tonova da mi svaki put telefon drugacije zvoni.

Nadam se da sam nesto malo razjasnio i pomogao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Slika

Aman ljudi nisam blesav :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPhone 6s

Post od araphel »

Miodrage, Zedge NE MOŽE da postavi ništa kao zvono. Melodija koju skineš stoji u nekom "downloaded ringtones" folderu u okviru aplikacije i to je to. Odatle samo možeš da se kačiš na iTunes, na Apps, pa odatle izvadiš downloaded ringtones, konvertuješ u m4r i vratiš nazad na fon. Tako stoji i u tutorijalu u okviru same aplikacije.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPhone 6s

Post od araphel »

Luka, šta dokazuje ovas screenshot? I meni se tako vidi odabrana melodija, koja je 28 sekundi refrena pesme koju sam spakovao preko iTunes. Ja pitam za to kako da se zaobiđe nemogućnost sinhronizovanja na telefon bilo kog m4r fajla koji je duži od 30 sec?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Ovo je cela pesma koja traje 5 minuta, nista nisam sekao, nisam koristio itools i njegovo cuveno make ringtone itd... Pesma je u m4r prebacena cela preko itunes u telefon...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6s

Post od Baraba »

Ma gde piše da traje 5min, postavi ti ovako dokaz:
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016030 ... 735094.jpg[/img]

Šta je Samsung, sve može i sve radi,iphone ni ne podržava 320kb/s :D[emoji14] Luka je pečen da proba S7 :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od miodrage »

araphel, to nisam znao. Ja sam nekada sa sajta njihovog skidao sve i samo preko iTools ubacio u fon. Za Audiko provereno moze
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPhone 6s

Post od araphel »

Eto, sad je Miodrage tako. Uz iTunes, ovo je druga stvar koja me živcira na iPhone. Kao posledicu toga ne menjam ringtone ni izbliza onoliko koliko to inače radim, i ne osvežavam listu pesama dovoljno često. Mnogo smara cela procedura. Sve ostalo: top.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Ja ne znam u cemu je razlika, radio sam re-update na novi 9.2.1 preko itunes i imam najnoviju verziju itunes-a... Mozda ima veze...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPhone 6s

Post od araphel »

Bem li ga. Ja nikada nisam uspevao to da uradim.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: iPhone 6s

Post od vla-do »

miodrage, i Audiko app radi kao Zedge, probao ja danas. I nemoj nam soliti pamet sa informacijama iz 2012, + još nemaš iPhone. [emoji14]
iLuka, uzmi od nekog telefon i nazovi sebe. Videćeš da će posle 30s krenuti melodija iz početka, ili ti imaš neko magični iPhone. [emoji3] Javi šta si uradio.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Ja sam to i rekao da je moguce, prica se povela oko uopste mogucnosti da se ubaci nesto duza pesma tj. duza od 30 sekundi...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: iPhone 6s

Post od vla-do »

Ti kažeš da može, a nisi probao. Probaj, pa javi kako je. Mislim da je tebi možda iTunes nekako automatski smanjo pesmu da ni ne znaš. [emoji6]

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

ja kazem da moze da se ubaci pesma koja je duza od 30sekundi i to jesam probao... postavio sam je za obe vrste zvona...

rekao sam da je moguce da ce posle tog vremena da pocne ispocetka kao i da ne vidim svrhu tolikog trajanja melodije, pogotovu za sms tone... takodje, me ni ne zanima da li ce poceti ispocetka posle tog vremena...

nemojmo mesati zabe i babe...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od miodrage »

Vla-do, siguran si u to za Audiko?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori