iPhone 2G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
sharlo_03
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 05. Avg 2006. 19:49

Post od sharlo_03 »

Pa da. Tako i ja razmishljam. Jeste n82 po funkcijama i mogucnostima bolji, ali ako cu koristiti gps, onda cu da kupim garmin navigaciju za kola i teram. Kamera mi je isto nepotrebna zato sto imam digitalac koji iovako svuda nosim. iPhone porucujem pre svega zato sto je neobican, skoro niko ga nema, ima ODLICAN ekran, veoma je kvalitetne izrade, znaci nema krckanja maske ili nesto slicno, i koristicu ga i kao zamenu za ipod. Pre sam hteo da uzmem n81 i ipod nano 3rd gen, ali mi je bezveze da nosim 15 uredjaja u dzepu. :D

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

a ovako tjesh da potroshish vishe para i imatjesh bedan kvalitet zvuka .

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

darkado, zvuk je potpuno isti kao na iPodu, jer je sve isto ubaceno od komponenata koje su vane (tako kazu, ja nisam proveravao), tako da zvuk sigurno nije bedan, mozda su bile lose sluske na kojima si probao?
iPhone + CX300

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

default slushke .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

sharlo_03, potpuno se slazem sa tobom!!!darkado, zvuk je odlican ima neka glupost ili je to ko drajver se instalira,zavisi koja je verzija iphona i daje jos bolji zvuk!nesto slicno kao kad modujes SE telefone,ali opet po glasnoci zaostaje za n91
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

ima na gsm areni, jedan je od najtishih fonova. nisam imao prilike da ga uporedim sa mnogo fonova ali sam ga uporedjivao sa n73 i w950 i chini mi se da oba brishu patos sa iphone-om, pogotovo w950.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Mozda stvarno zavisi od softwera? Sto posto sam siguran da je iPhone ISTI kao iPod, koji uopste nije los po zvuku... Nije bas ni dobar kao cowon ili iriver, ali sa telefonim se lako nosi :wink:
iPhone + CX300

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

mozhda, ja sam probao neki sa 1.1.2 fw-om. stvarno ne znam shta su novo dodali u sledetje dve verzije .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Verovatno ima neke razlike medju softwerima, jer ja sam na nekom od foruma citao da mnogi kazu da je zvuk potpuno isti (80%), a po deset % tvrdi da je zvuk bolji na iPodu odnosno na iPhoneu, tako da se na osnovu toga moze zakljuciti da cak i ako ima razlika, one nisu uocljive obicnom coveku...
iPhone + CX300

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Imas celokupan razvijen hardware za iPod i sad pravis telefon... Zasto bi ulozio 1.000.000$ za razvoj platforme, inzinjere, programere... kad mozes da ubacis isti HW u tel i da funkcionise isto? :?

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Zato sto iPod ima daleko vecu memoriju, a mozda nekome trebaju funkcije koje nema iPhone, recimo 5mp kamera, i onda ce da uzme fon i iPod :uhuh:

Edit: Stigao je iPhone... Za sada savrsenstvo... Sve je super... Koristim sennheiser c 300, i zvuk je bolesno dobar i jak... Ali ozbiljno... A na zvucniku nista posebno... Kvalitet je dosta dobar, ali je tih.... Ostalo sve odlicno... Nema problema ni sa cim za sada... I tako... Ja sam odusevljen, ali me je najvise iznenadio zvuk... E, da, slusaalice koje idu uz njega su sr*nje...
iPhone + CX300

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

E pa nek ti je sa srecom,nek te lepo sluzi,i da ti ga ovaj put ne ukradu... :D:D:D Potrudi se da ga sacuvas :D i promeni potpis :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Opa spyker i ti si se uchlanio u sektu iphone manijaka :) Ako ako , nek te sa srechom sluzi ka mene i ostale chlanove....(znam za Adriana ) :P I aj provaljuj apps pa nam prenesi znanje, ja stvarno neam vremena za to.... :smutny:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Evo, ljudi, sad uzeh telefon u ruke, a milion stvari mi nije jasno. :oops:
Prvo da pocnemo od toga sta mi jeste jasno :): 1. Odlican, moze se reci savrsen kvalitet izrade. 2. Displej bez premca. 3. Odziv ekrana odlican, mada malo steka jer jos nisam skinuo foliju. 4. Dizajn 11 od 10, sve sto sam ocekivao sa slika se pokazalo kao tacno, cak i bolje! 5. Pakovanje vrlo fansi odradjeno (interna fora: "fansi", po upper-class British izgovoru znaci zaista visoka klasa, dok "fensi" znaci da je za fensere, a.k.a. dzibere), minimalisticki dizajn, visok kvalitet, sjajni i sjajno odradjeni dodaci, nedostaje samo futrola, ali nije ni vazno! Krpica je vrlo simpaticno skrivena i takodje je izuzetno kvalitetna! Muziku nisam slusao, ne smijem da punim telefon, jer nije moj!
Ono sto mi nije jasno: 1. Kako se, za ime Bozije, ubacuje SIM kartica u ovaj telefon!? Izvinjavam se ako je pitanje trivijalno, ali zaista pojma nemam, a nisam nasao ni u uputstvu, mada ga nisam bas toliko detaljno pregledao. 2. Ne mogu da nadjem nikakve preinstalirane aplikacije, osim ovih sto su na home-screenu. Da li je sve sto je instalirano tu ili se nekako drugo dolazi do instaliranih aplikacija? 3. Kako da pogledam verziju firmvera? Da li moze iz telefona ili pise negdje na kutiji?

To je to zasad, mozda bude jos pitanjaca!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Spyker, cestitke i od mene i da te guuuuuuggggooooo sluzi.
P.S. Nadam se da neces biti maler kao sa N82 :roll: .
Pozdrav :wink:
Linux&Android

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Spyker, cestitke i od mene, i nadam se da ce da te posluzi maler sa N82, pa da JA (i samo ja) nadjem taj fon, pa da ti ga prodam nazad :lol: :lol: :lol: :lol: Meni iPhone ne treba, ali ako vec moze da se zaradi... :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Vincent, pogledaj gornji ili donji deo fona,nisam siguran tachno...negde na net-u sam wideo...

8)

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Slika
Cool! :)
Vincent,imas na vrhu telefona malu rupicu,u nju ubacis iglu, malo je pritisnes i ispasce ti slot za SIM karicu! :wink:

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Ovo za iDial je sjajan shtos.... :wink: he he oklen ga iskopa choeche? :D Ali neshto sumnjam da bih se navikao na to.... 8)
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

McLaren F1, ja bas imam tu aplikaciju i izgleda super,ali malo je sporije kad pozivas.sad je izasla iso neka aplikacija iband tako nesto,gde imas gitaru,klavir,bubnjeve,mikseta onda za za skrecovanje,kao publika i na kraju ubacis sve u jedno i napravis svoj dj mix.samo pogledajte na youtub izgleda zanimljivo :wink:
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Odgovori