iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
igac89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 18. Apr 2011. 21:01

Post od igac89 »

Imam vrlo cudan problem odnosno bug sa svojim 3g-om,kada je ukljucen wallpaper na homescreenu,taster send kao i back i mnogi drugi koji su deo ios-a,imaju belu liniju po sredini ili uzduzno,ali kad iskljucim onda nema,ne razumem u cemu je problem menjao sam i software i opet,zna li neko? :wacko:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Koji FW imas u telefonu? Da li si probao neku drugu sliku za wallpaper? Jel mozes slike da okacis da vidimo kako to izgleda?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

miodrage, pa onda cu ga ipak ostaviti sa starom verzijom jer nebih bas da palim 250 evra :D :)

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Ja bih zamolio nekoga da mi odgovori oko podrske igara i programa za iphone 3g.Dugo godina sam bio fan nokije ali sada su se vremena promenila i zelim da uzmem telefon koji po meni ima sve u sebi.Dvoumim izmedju iphona i htc.Dosta sam vremena proveo gledajuci koliko se moze naci igara i programa za 3g verziju posto za nju imam para,ali nisam dosao do odgovora i evo me ovde.Najvise me interesuje da li igre koje izlaze rade na svim verzijama iphona,i naravno da li je postupak instalacije komplikovan.Na jednom sajtu sam procitao .nfo fajl za instalaciju igre gde sam se pomalo pogubio i nisam bas siguran da bih to znao uraditi.Nadam se da cu dobiti odgovor,jer me najvise koci sam postupak instalacije i broj igara/programa koji postoji za 3g verziju.
Hvala.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

talicni, nazalost ne rade sve igre koje postoje na 3G, zato sto neke zahtevaju jaci hardver. Odnosno, radice, ali ce da seckaju. Ipak ima sigurno nekoliko hiljada naslova medju kojima ces i ti da nadjes ono sto ti odgovara. Sto se postupka instalacije tice - najprostiji je preko telefona - nadjes preko AppStore sta te zanima, kliknes install i sacekas da uredjaj sam sve odradi. Druga opcija je da to isto uradis preko kompjutera, download, pa kliknes sync i on isprebacuje program u telefon i instalira. NAdalje, imas Installous za krekovane igrice, gde je proces isti kao gore pomenuti za AppStore.
Ako neke igrice, ili aplikacije na ovaj nacin nema na ova 2 mesta, a ti imas tzv. deb file, njega prekopiras u telefon, i iz nekog file browsera (preporucujem iFile) instaliras.
Naravno, ovo ti sad sve zvuci nepoznato, ali kad uzmes telefon, javi se, pa ce ti neko pomoci, ja sigurno medju prvima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Hvala ti na odgovoru.Veoma sam blizu odluke da uzmem iphone umesto nekog htc sa android 2.1 verzijom.Primetio sam da ima nmogo vise programa i igara za iphone nego za android,tako da ce to verovatno i presuditi.Hvala jos jednom i ako se odlucim za iphone pisacemo opet.
Svako dobro.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vazi. Nego, obavestenje za tebe, a i ostale, odoh ja na mini odmor, pa se pisemo tamo posle prvomajskih praznika :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Imam instaliranu srpsku latinicnu tastaturu ali mi ista ne prikazuje slova kao sto su š, đ, č, ć, ž. Da li bilo ko zna sta treba da uradim da bih mogao i ova slova da koristim? Inace imam 3G, 8GB, IOS 4.2.1 ako nekome znaci.
Unapred zahvalan!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

kada zelis neko od tih slova, preko slova c, s, d, ili z zadrzi malo prst. Iskocice ti onda i "nasa" slova, pa prstom prevuci do onog koje zelis, i onda tek pusti. To slovo koje ti je bilo pod prstom ce da se pojavi na ekranu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ajd posto je ova tema najpopularnija, pa cu tu da smestim svoj problem...

dakle, moj dragi iUredjaj [iPodTouch2G] je sinoc upao u BOOT LOOP!!! :cry: :x ...iz cista mira, nisam ga ni uvredio, nista... samo eto tako.. 8)

sta dalje? da li izleciva boles' il da se polako pozdravim sa njim? :cry: :cry: :cry: :cry:
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Neizlecivo - daj ga meni :P
Salim se!
Ajde probaj 'vako - drzis Home+Power dok se ne restartuje. Ako to ne pomogne, drzis ovu kombinaciju dok se ne ugasi. Kad se to desi, prikljucis ga na komp, i odmah drzis home dugme, i vidis da li ce da ga prepozna u recovery mode. Ako da, uradis update software-a i to bi bilo to. Ako ne, onda moras da ga ubacis u DFU mode - drzis Power 2 sec, potom stisnes home, drzis 10 sec, i potom pustis power i drzis home jos jedno 15 sec, i onda prikljucis i vidis da li ga komp prepoznaje u DFU mode.
Inace ako ti je ovo konfuzno, imas na iclarified.com sve postupno objasnjeno sta i kako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ma znam uglavnom sta i kako, jedino ne pravim razliku izmedju DFU i Recovery Mod-a?
-jel to znaci da nikako ne mogu da sacuvam podatke? ne secam se kad sam zadnji put radio sync... msm nije mi toliko bitno, samo apps,m muziku i ostalo imam u kompu...

-i da, koju verziju mi preporucujes za iTouch? naravno sa mogucim JB. :P

btw, ovo sve cu sutra da isprobam jer sad idem da kuntam... :)

valjda cu se iskobeljam iz ove gluposti... :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I 4.3.3 moze da se JBuje untethered, tako da nemas frke. S obzirom da je 2G, sto odgovara iPhonetu 3G, mislim da je 3.1.2(3) najbolji fw za njega. Mada mozes i 4.x da stavis.
DFU se od recovery-a razlikuje po nacinu ulaska, i u tome sto u DFU telefon ne dize svoj OS. Malo sam pogresio u prethodnom postu, u DFU ulazis tako sto prvo nakacis telefon, ugasis ga, zatim drzis oba dugmeta 10-sec, i pre nego sto bi trebalo da se pojavi logo, pustis power, i nastavis da drzis home. Ukoliko ekran ostane crn, i iTunes kaze da si usao u recovery - to je dobro. Ukoliko ti se pojavi jabuka - lose si uradio, pa ajmo ispocetka!
Ali ti probaj sa obicnim recovery-em prvo.
Uglavnom, sve imas na kompu, tako da to sto izgubis, nadoknadices...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

juka89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Jun 2011. 21:25
Lokacija: BiH

Post od juka89 »

ovako imam par pitanja...uzeo sam iphone 3g 16 GB...4.2.1 je software jel to dobro za njega ili je jako malo za njega...kad izlazim iz programa nekog on ga skroz zatvori znaci vratim se sa onom tipkom kockom i kad ulazim opet iz pocetka ide,nema ono da kad izađem da radi taj program pa da ga ja zatvorim ako hocu kad pritisnem 2 puta onu tipku i zatvorim koji hocu da olaksam procesor...moze li se to kako rijesit...i nesto mi you tube necu u cemu je problem...i dali se na njega moze stavit sada slabiji software da bude brzi u cemu je razlika tu uopce da mi neko objasni to malo al polako...et zasad toliko...unaprijed hvala

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

4.2.1 ti je sasvim ok, s obzirom da je trenutno zadnja zvanična verzija softvera 4.3.3, a ona ne donosi neke značajne razlike u odnosu na tvoju verziju. Od jeseni izlazi software verzije 5, ali 3G neće biti podržan.
Što se tiče ovog problema: ako sam te dobro razumeo, kad se dvostrukim klikom na Home pojave "otvoreni" progami, primetio si da ulaskom u njih ne nastaviš tamo gde si stao, već se program praktično restartuje. Ima tu nekoliko faktora: sam taj način na koji je napravljen multitasking u ios-u nije najsrećniji, mislim da je na androidu to malo bolje rešeno; multitasking mora biti podržan i od strane samog programa; treći i najvažniji faktor je količina memorije, koje na tvom fonu nema previše, pa ios praktično zatvori aplikacije koje se trenutno ne koriste, iako su prisutne u tom task baru sa pokrenutim aplikacijama.

juka89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Jun 2011. 21:25
Lokacija: BiH

Post od juka89 »

znaci da bi se to rijeslilo mozda bi trebalo novi software ubacit imam memorije dostupno 12 GB...ovako ja 2 puta pritisnem al ne pojave mi se aplikacije koje rade...vec kad igram igricu recimo i sad hocu izaci izadem sa HOME i ono se zatvori,i ne stoji onaj znak na toj aplikaciji znas da jos to radi pa da se mogu vratit igrat vec opet ispocetka...a sta je sa you tube i sa slabijim software bil mi brze radio ako stavim 3.2.2...hvala

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

tu se radi o radnoj memoriji, koje na tvom fonu ima ukupno 128 MB, ona predstavlja problem... Iphone 3GS i Ipad 1 imaju 256 MB, Iphone 4 i Ipad 2 512 MB... a sećam se klipa na youtubeu, gde je vraćanje u infinity blade aplikaciju na ipadu 1 dovelo do ponovnog učitavanja, a na ipadu 2 je bilo moguće samo odpauzirati igru i nastaviti.
Što se tiče najbolje verzije os-a za tvoj fon, tu bi morao pitati nekog ko isti koristi, npr miodrage kad se vrati...
Iskreno, nikad nisam downgradeovao os, al na ios uređajima generalno važi pravilo da je za to potrebno imati sačuvan shsh blob, što može npr da se uradi u Cydii, ili pomoću posebnog software-a. Ukratko, nemam iskustva sa tim, ali izgledalo mi je kao "pain in the ass" :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I am BACK!
Elem, juka89, 4.2.1 je poslednji firmware koji podrzava iPhone 3G. Iako moze da se namesti da radi pristojno, ja ipak smatram da je 3.1.2 (3) poslednji koji lepo radi na ovom modelu iUredjaja. Jednostavno, nema dovoljno memorije da podrzi multitasking i ostale kerefeke. Zasto ti se i aplikacija zatvori.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

juka89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Jun 2011. 21:25
Lokacija: BiH

Post od juka89 »

ee pa i ja sam tako i mislio a mogul ja njemu sada stavit taj slabiji software znas da ide sa novijeg na slabiji....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Naravno da mozes, jer za 3.1.2 (3) ne trebaju SHSH blobs. Jedino ce ti BB ostati visi, ali to ne igra neku ulogu ako ti je SIMFree model.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori