iPhone 6

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

Da li vam je lakše ako kažete da ne vredi tu cifru?
Onaj ko ima para kupiće (neće reći mnogo je), ne interesuje ga ništa više sem apple ili da bude totalno moderan. Ili će kupiti jer mu je gušt da ima poslednji iphone, gušt mu je sada da ima, ne za godinu dana kada padne cena. Onaj ko nema ima naravno opravdanje da ne daje tu cifru (a pri tom ne nosi ni malo jeftin fon, ko kaže da i taj nije preskup... gde je tu granica i ko je postavlja... svako je za sebe postavlja). Jedino što poštujem je kada zdrav razum preovlada, neko finansiski može da kupi ne jedan nego ko zna koliko, a neće iz principa, a pri tom ima dobra kola, gajbu, odlično obučen, letovanje, zimovanje... ne samo u džepu da ima iphone a na klupi sedi u parku sa izlizanim starim patikama, ali u džepu iphone. Kapirate? Isašće da preteruje neko jer jede u dobrom restoranu, može i na kiosku... Što neko da plaća letovanje full avionom kada može i paradajiz tura? Ispruže se svako onoliko koliko može da se protegne. Ja lično neću dati 1000e za fon, da imam viška verovatno bih dao.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

Ovoliko para za telefon ce dati samo pravi fanovi i to oni sa dubljim dzepom ili oni koji vole ekskluzivu, kojima je prestiz bitan.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od Layne_Staley »

Koliko je kosta zvanicno s5 ili g3 kada je izasao?
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6

Post od Joxy »

Pa naravno, samo pravi fanovi kao što kažeš će ga kupiti i naravno onaj koji ima viška novca.

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od loshme10 »

Nazalost mislim da ce mnogi, pogotovo u ovom nasem iskompleksiranom drustvu koje je potpuno izgubilo prave vrednosti, da daju zadnjih 1000e samo da bi imali novi iP6. Licno znam ljude koji ne da daju zadnje pare, nego jos i pozajme da bi stalno imali najnoviji telefon...

To je onaj princip: je..s stan, to niko ne vidi na Obilicevom ili u Braunu, bitni su samo kola(kljucevi) i telefon!
Poslednja izmena od Lobachewsky u Pet, 12. Sep 2014. 11:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: iPhone 6

Post od xxdulexx »

Layne_Staley, mislim da su kostali oko 650e. +- koji evro.
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od miodrage »

Aan ljudi, nije u parama stvar, kupice svako ko zeli i moze. Radi se o kvalitetu uredjaja, a svaki iPhone je bolje uradjen od svkog Samsunga. Sa druge strane, ovu tvrdnju ne mogu da primenim na HTC One, na Lumie, na Xperia Z2, pa cak ni na Lenovo uredjaje.
Cinjenica je da Samsung malo osljari sa kvalitetom izrade svojih uredjaja, ali to je cena masovne proizvodnje sa jedne strane i teznje da bude dostupniji za veci broj dzepova. Zato i jesu trenutno kompanija br.1
Apple sa svoje strane, drzi strogu kontrolu kvaliteta, i ekskluzivnosti i imaju politiku da ne moze svako da nosi Apple i to jeste tako svidelo se to nekome ili ne.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

Ne kapiram nikako sta to fali tj koja je mana plastike koju koriste ovi iz Samsunga ili LG-a ili kog vec brenda u odnosu na onu koji koristi Nokia? Kako su to jedni utegnuti a drugi nisu? Da li ste drzali uredjaje o kojima pisete u rukama? Ja jesam, zato vas pitam. Kapiram da je metal ili staklo "bolje" zbog neke price drugarima iz kvarta, ali da li je zaista prakticnije? Evo ja imam druga koji tera iP5 od kada se pojavio. Crni, barem je nekad bio, do pre mesec dana je bio oljusten maltene potpuno, da bi ga odneo kod nekog lika i ovaj ga ofarbao. Kada ispadne, metal se ulubi odmah. Lakse se grebe i tragovi ostaju, tragovi druge boje. Staklo se isto tako grebe i zaista ruzno izgleda. Uz sve to, tim materijalima se dodatno povecava tezina, za danasnje standarde, zaista majusnih telefona. O grejanju i hladjenju je suvisno pisati, treba samo malo razmisliti.
Elem, da se vratimo na temu...
Sve sto znamo to je da mu je pocetna cena, kao i prethodnim modelima, prenaduvana.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6

Post od Lobachewsky »

Ljudi moji, neka kupi ko sta hoce, ko mu pa brani... samo ako moze da prodje bez tog kompleksa vise vrednosti.

Azimuth, dzaba pricas...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: iPhone 6

Post od Coni »

miodrage napisao: ne moze svako da nosi Apple i to jeste tako svidelo se to nekome ili ne.
Samo onaj ko ima para i hoce da ih potrosi.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6

Post od Lobachewsky »

Da se vratimo mi na temu, ako je moguce :|
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6

Post od Joxy »

^ +1
U potpunosti se slažem sa svime što je Azimuth napisao i ne bih da raspravljamo više o tome, svako ima svoje mišljenje i potrebe, to je za temu "Poređenje modela".
P.S Azimuth, učili smo danas na času astronomije o tvom nick-u. :)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6

Post od novak »

Kozna imitacija na S5 izgleda jako jeftino, koliko god se neko upinjao da tvrdi suprotno.
G2 plastika je takodjer jeftina
Nokia je takodjer od plastike, ali ta plastika i njena obrada su na puno visem nivou od pomenutih.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6

Post od Lobachewsky »

novak, S5 uopste i nema imitaciju koze pozadi. :| :chytry:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Одг: iPhone 6

Post od bata bogdan »

novak napisao:Kozna imitacija na S5 izgleda jako jeftino, koliko god se neko upinjao da tvrdi suprotno.
G2 plastika je takodjer jeftina
Nokia je takodjer od plastike, ali ta plastika i njena obrada su na puno visem nivou od pomenutih.
Ti onda brže bolje kupi novi iphone i bićeš miran što se tiče tih nabrojanih stvari kod drugih proizvođača a usput ces dobiti i opcije koje su još 2012god dobili i samsung i lg...
Mislim stvarno...o ukusima raspravlja ne treba ...iphone jeste dobar fon...ali nije ni toliko savršen koliko neki hvale isti...konkurencija je velika mnogo i ima za svakog ponešto i za svačiji džep...i ne znači da sve što je skupo da je najbolje...mislim na iphone....
Huawei

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

iPhone 6

Post od novak »

Moja greska. Taj kiceraj je na Note3. Svejedno, pozadina djeluje jeftino.
To sto se vi palite na realno i objektivno lose strane uredjaja je druga stvar.

I nigdje nisam napisao da cu ja kupiti iPhone. U zadnjim postovima nekom nije bilo jasno o kakvom se to nekvalitetu izrade prica. Cisto moje opazanje izrade pomenutih modela.
Cak ih nisam ni uporedip sa iPhonom vec sa Nokiom.
Lp

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: iPhone 6

Post od bata bogdan »

Hahaha...super ti to ...to sto se mi palimo...haha...uopste ne bih da se spuštam na taj nivo da se raspravljam o tome šta je bolje a šta nije...ti imaš svoj ukus a ja svoj pa kakav god da je ja sam prezadovoljan sa note3....
Ponovio sam...iphone jeste dobar uredjaj...koji ima dosta propusta i koji košta mnogo i sav se oguli okolo...ali...poštujem svačiji izbor i ne treba ti sad ovde dodatno da pljuješ i potpaljujes vatru...isključujem se iz dalje diskusije...
Mnogo bitnijih i pametnijih stvari postoji u zivotu od poređenja telefona ...koji je kiceraj a koji je fensi...
Huawei

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6

Post od Lobachewsky »

A da se vratimo na temu dok nijedan post jos uvek nije zavrsio u kanti?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6

Post od Joxy »

^ +1 Upravo tako, tema je iPhone 6, za ostalo postoje druge teme.

prestigem
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 05. Sep 2014. 10:46
:: S4

Re: iPhone 6

Post od prestigem »

I koliko kosta zvanicno iPhone 6? Posto ovde vidim da pominjete pricu od 1000e dok sam ovde video u apple store-u od 700e?
http://store.apple.com/de/iphone

Odgovori