iPhone 2G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Post od mile500 »

Za gargamela4,Pa spomenuo sam to trziste zato sto mi je ortak koji tamo zivi rekao da moze da mi ga dekodira,ali da internet nece raditi jer je namenjen samo za njihovu mrezu.....
A nisam hteo da prelistavam forum sorry......

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Post od mile500 »

Ali ipak hvala na odgovorima :wink:

Ako bi rado na wifi-ju kako treba onda mi je to u redu a nadam se da ce s vremenom pojaviti neka aplikacija za resenje ovog problema (nadam se) hvala :D :D

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

mile500, on je pricao o EDGE mrezi, ali taj problem je postajao samo u pocetku. Kod nas i onako nema toliko EDGE signala ...
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Imam pitanje za vas, redovne korisnike iphone-a.
Da li vam se desilo ili poznajete nekog kome je riknuo prijem na iphone-u(2g/3g sve jedno)?
Ili da li znate neki servis koji sljaka hardver za njih.(da ima iskustva sa njima, a da se to iskustvo ne sastoji samo od dekodiranja)

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Jos jedno pitanje.
Jel' ima opcija na iphone-u da se izgasi mreza?
Kao na noki sto ima offline ili na SE-u flight mode

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ima i zove se isto flight mode kako ti rekoh u mailu ;)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

guster
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 20. Jan 2009. 01:05

Post od guster »

Da li kada skidam aplikacije sa neta moram preko i tunesa,prvi put koristim i mob i program,cuo sam da moze da zakljuca mobilni ako skinem neku aplikaciju ili uradim update????

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

iphone 3g, pwnage je najbolji za 2g .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Immortal
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2009. 02:31

Post od Immortal »

Pozdrav svima, ima li gde da se kupi maskica komplet za iphone 2G? I koliko kosta ako ima? Mislim na kod nas u Srbiji, da ne dodje do zabune! ;)

Mozda je vec postavljano pitanje, ali ima mnogo ovih stranica pa nisam bas listao samo radi toga... :)

Ili ako prodaje neko sa foruma?

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

prvo, da se pohvalim, uzeo sam iphone 2g, za sada mislim da nisam u zivotu nista bolje kupio :)

medjutim ima jedna stvar koja me nenormalno nervira! elem, kada me zove npr pera, umesto njegovog imena pojavljuje se broj tipa 063 123 456! citao sam da postoji neki programcic koji to resava, ali ne uspevam da ga nadjem.
da li neko zna kako se zove ? mislim da je bilo nesto caller id fix ili tako nekako.

znam da je o ovome bilo reci na forumu, izvinjavam se sto ne koristim search, ali me provajder zajebava, otvarao sam ovu stranicu 15 puta.
HTC Desire S

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Upravo se tako zove, moras ga imati u instaleru ako si na verziji 1.1.4, a ako si na verziji 2.x, sto sam 90% siguran da jesi, udji u cydia-u i nadji ga, instaliraj i bice sve u redu...
iPhone + CX300

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

updateovao sam na 2.2.1. dakle cydia.

cim dodjem do wifi-a instaliracu, mrzi me da dopisujem/brisem +381 po celom imeniku :)

hvala na pomoci.
HTC Desire S

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Nema na cemu, to ce ti resiti problem...
iPhone + CX300

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

arghh... moram jos nesto da pitam.

elem, zovem ja sezam pro - mog provajdera, pitam sta treba da uradim da dobijem wireless router, oni kazu samo da vratite stari plus neka doplata od 2000 din, ali ga nemaju sad na lageru.

posto mene mrzi da cekam to, interesuje me da li je ikako moguce shareovanje konekcije desktopa i iphone-a ?

na wm telefonima je potrebno samo povezati kablom komp i telefon, i sacekati da se pc suite aktivira. da li postoji nesto slicno za iphone ?
HTC Desire S

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

djolem89, a zasto ne kupis nekih wi-fi ruter (npr. neki TP-Link ili slican) za ~3000 din i na njega povezes ADSL ruter i resio si problem bez cekanja, za skoro iste pare.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

pa cini mi se da je to za mene pretesko za podesavanje, kaze mi komsija da je on to namestao danima, pa reko da ne eksperimentisem.

kako se to podesava, da li je to nesto za sta mi treba neko ekstremno hakersko znanje ?
HTC Desire S

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

djolem89, pa ne podesava se nista vise nego "kombinovani adsl-wifi ruter". Spojis ADSL ruter sa wi-fi ruterom mreznim UTP kablom, racunar spojis sa wi-fi ruterom takodje sa utp kablom. Ulogujes se na web stranicu rutera, podesis lozinke, enkripciju i jos par stvari i to je to.

Komsija ti je verovatno antitalenat posto je podesavanje "straightforward" i zavrsava se za 10-20 minuta.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

pa onda i nije neki problem, ovo sto si napisao bih znao da uradim lagano... uzecu onda takav neki wifi ruter za 3000... samo jednu crvenu vise, a ostaje u mom vlasnistvu :)
HTC Desire S

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

djolem89, ako kupis bas TP-Link i budes imao neka pitanja oko podesavanja - mozemo nastaviti na viewtopic.php?t=11739.

Naravno da bi ovo sve funkcionisalo ADSL ruter mora imati i UTP vezu, a ne samo USB kao neki ruteri koje su isporucivali neki provajderi, a posebno SezamPro.

Evo kako to izgleda kod mene (SAGEM je ADSL ruter, a TP-Link Wi-Fi ruter. Gigabyte je switch koji je u celoj ovoj prici nebitan):

Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

ok, kad budem uzeo postovacu tamo, sad sam u guzvi oko nekih kolokvijuma, pa do petka nema nista od toga.

kod mene je situacija sledeca: iz telefonskog prikljucka ide kabl do splitera, pa onda iz tog splitera kabl pici do rutera/switcha, i onda sa 3 mrezna kabla ide u 3 kompa. nadam se da je izvodljivo ovo sa wi-fijem... ( imam lap top i iphone a nema wl-a u kuci :shock: :cry: )
HTC Desire S

Odgovori