iPad 2

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Sto se playera tice koristim 2 - GoodPlayer - prilicno dobar i zadovoljava moje neke osnovne potrebe. Za MKV file-ove, bas i nema neki poseban izbor, ali dobrim se pokazao RushPlayer+ iz Cydie - ovo naglasavam jer ima na Installous-u, ali to nije to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Kad je plejer u pitanju ja cepam ProPlayer ili fabrički, kada me ne mrzi da konvertujem filmove. Sa MKV se i ne petljam, tako da realno problema nemam.

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: iPad 2

Post od Dule87 »

A cime cistite vas iPad,mislim ekran?Suvise mi je skupo ono njihovo sredstvo od 2000 din.,ima li jos nesto efikasno a da nije iz Apple-a?
Samsung Galaxy S3 I9300

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Ima, najobicnija nezna mikrofiber krpica :D Mada ja najcesce obrisem o majicu i sve bude superiska :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Upravo tako. Malo ga čuvam u futrolici koja ima mikrofiber sa unutrašnje strane, a tu i tamo ga jednostavno prebrišem, i to je to.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: iPad 2

Post od gargamel4 »

Ima i ono plavo sredstvo (mislim da se zove Mer glass) na bazi alkohola, za prozore u svakoj prodavnici (da ne kažem ime trgovinskog lanca), sa prskalicom na vrhu. Više puta sam čistio svašta, od prozora do telefona i laptopa i ok je, a košta do 200 dinara.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Hajde da postavim pitanjce: jel neko radio upgrade na 5.1? Ima li uopšte jailbreaka na toj verziji, i da li se išta značajno dobija apgrejdom?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPad 2

Post od miodrage »

Danas izalzi JB za 5.1.1, tako da ces moci da radis upgrade. Ipak posto se ocekuje ogromna navala, mozda je bolje sacekati recimo ponedeljak, kako bi Cydia serveri bili malo rastereceniji, kao i installous da bi mogao da vratis svoje omiljene tweakove i sve bez da dobijes napad besa i samim tim ucinis nesto nazao svom ljubimcu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

E, sad....posto sam ja skroz nov u toj priči, šta se dešava sa svim tim narodnim verzijama aplikacija koje imam, i sa tweakovima? Moram da radim neki backup toga parestore nakon apdejta i jailbreaka? Ili nešto drugo? Mislim, ako nešto žešće treba da se cimam oko toga, a apdejt ne donosi neke specijalne novine, neću ni da se cimam bespotrebno.

Već sam par puta poželeo da mu učinim štošta nažao....i nije mi baš "ljubimac" :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPad 2

Post od miodrage »

Nadam se da ti je ukljuceno da se narodne verzije sa Installousa backupuju u iTunes (proveri u kompujesu li ti tamo). Sto se Cydia tweakova tice, ima aplikacija za backup, ali ja na sopstvenom iskustvu to topl ne preporucujem, da ne bi radio restore posle restorea;). Imam zapisano sta mi treba iz cydie od repoa i tweakova, sve ostalo u iTunes. Nakon restore i jb, prvo sredim cydiu, potom ide iTunes, nikada backup, nego set up as new. Uostalom kao i komp, jer ko zna koje repove ce neki backp da pokupi i donese.
Jeste malo vece cimanje, ali radi. Sto se tice nekih novotarija, iskreno, ne znam da li ma nekih vecih stvari, ali ispravke starih bugova s nesto zbog cega ovo vredi da se uradi. A uzto meni je svakako vreme za restore;) Radim ga ponedeljak ili utorak
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: iPad 2

Post od gargamel4 »

araphel, meni je svakako vreme da odradim resetore, jer preko mnogih stvari bih prešao ali preko toga da mi ne radi SMS ne mogu. Ali da nije toga pitanje je da li bih se cimao oko 5.1.x.

Inače kao i na androidu, kao i na Windowsu, šta dobijaš restorom stare instalacije? Opališ svež sistem i sve programe i podešavanja na njega iz početka. Ovo što miodrage kaže za backup aplikacija uiTunes ti je isto što i na Androidu kad ti market prepozna account i automatski započne DL svega što si imao, ali podešavanja te u svakom slučaju čekaju.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Sinoc uradjen i iPhone, preksinoc iPad. Sve proslo glatko. Kod tvog iPhona gargamel4, cemo malo da se sigramo vise, imamo 2 medjukoraka ali sta je tu je. Nije tako strasno :D Za sad su iskustva da lepo radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Ma moje pitanje je bilo šta dobija apdejtom na 5.1?

inače, sve sam isfrustriraniji sa ovom igračkom, da budem iskren. Svi office paketi koje sam probao neviđeno laguju, fejsbuk aplikacija se tripuje jako čest, uređaj je tu i tamo generalno spor, o prebacivanju fajlova nema potrebe da govorim.

A tek pokušaji da direktno skinem i raspakujem neke fajlove sa neta.....užas. iOS definitivno nije za mene. Tugujem za svojim Galaxy Tabom, bio je nebrojeno puta funkcionalniji!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

A meni zavrsava posao koji mi treba, doduse ja ga ne koristim mesto kompa, niti sam ikada i razmisljao o tome, za to mi sluzi desktop. iPad je da ubijem vreme, procitam nesto u krevetu, i to je to, eventualno pogledam neki film, kad nisma pri desktopu.
Sa 5.1.1 bi trebalo da dobijes za nijansu bolji zivot baterije i mozda malo uspes da rasteretis uredjaj, ali gledaj generalno da ne ostavljas aplikacije u pozadini, to zna jako da uspori uredjaj. Osnovna stvar koju ja instaliram je Weekillbackground for NC, sa kojim jednim klikom pobijem sve procese.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Ma ubijam ja sve to redovno. Realno, fejsbuk aplikacija ima neki problem sa samom sobom, mislim da nije do uređaja. Ali office paketi su mi čudo. Koristim smart office koji mi je odličan, ali negde posle desetak paragrafa u tekstu, počne opasno da laguje prilikom kucanja. Kasni mi ispis po ekranu čak i za čitave rečenice. Probao sam quickoffice i docs to go, i oni su mi još gori.

Realno, ja tražim od tableta da mi bude komp u pokretu, i sa androidom sam to uglavnom i imao. Rad sa dokumentima, surf, download fajlova, prebacivanje medije, sve je šljakalo kako treba. Ovde non stop moram da jurim neka zaobilazna rešenja da bih nešto uradio, nervira me to.

Sad, siguran sam da će neko reći kako treba da onda uzmem laptop. Ima tri komada oko sebe, i nijedan mi nije udoban za korišćenje u pokretu. Suviše je to glomazno, meni laptop služi kao kućni komp, a desktop nisam nikad ni voleo ni imao, meni je to besmislica. Čak mi je i iPad sa svojom veličinom malo neudoban za konstantno vucaranje sa sobom. Sedam inča je meni bio pun pogodak.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Pa ti se onda vrati na Galaxy Tab, ili uzmi Note i to ti je to, jeste da je 2" manji, ali imas all-in-one.
Oficijelni Office za iPad stize u novembru ove godine, i to je Microsoft potvrdio.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Pravo da ti kažem, da nije poklon u pitanju verovatno bih ga već zamenio, ovako mi je ipak malkice glupo. Videćemo kako će taj oficijalni majkrosoftov paket da radi.....možda bude bolji od svega ostalog.

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: iPad 2

Post od Dule87 »

Nov sam u iOS svetu,pa ako moze neko da mi objasni kako da jailbreak-ujem iPad 5.1 (9B176) ?
Samsung Galaxy S3 I9300

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

5.1 nikako, dignes na 5.1.1 i onda run Absinthe 2.0.4 na kompu, sve sam radi, procedura - sa upgrade-om zajedno do 15 min :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: iPad 2

Post od Dule87 »

miodrage, hvala puno druze! :)
Samsung Galaxy S3 I9300

Odgovori