iPhone 4S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Dulinjo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 23:38

Re: iPhone 4S

Post od Dulinjo »

Azimuth, imam 9.3.3. JailBreak je slicno kao X-plore File manager kod nokie? Gde moze da se skine to? i jel ima neki tutorial kako se to koristi, da ne zeznem slucajno nesto :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Azimuth »

Zaboravio sam sta je x-plore file manager, ali jb još uvek ne postoji za tvoj telefon. Ostaje ti da sacekas da puste jb i za tvoj telefon, a do tada imaš temu za jb ovde na forumu pa možeš dobrim delom da se informišeš.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: iPhone 4S

Post od acamatic »

Zamolio bih kolege koji se razumeju da mi kažu kako može(ako uopšte može to) da se namesti ako se kojim slučajem tel izgubi, da taj pronalazač mobilni koristi kao postolje za čašu.. Jednostavno rečeno da se telefon zaključa. Drugar ima ovaj mob pa me je pitao kako i šta, al pošto uopšte ne pratim ovaj svet(ios) ne mogu nikako sam da mu pomognem.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

ako je aktivirao svoj icloud nalog, ako je aktivirao find my phone itd...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: iPhone 4S

Post od acamatic »

Ok luka, znači treba da se ima iCloud nalog...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Azimuth »

Pa da. Bez iCloud naloga ne možeš ni aplikacije da skidaš. To je osnova svega, pandan Google nalogu.

Dulinjo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 23:38

Re: iPhone 4S

Post od Dulinjo »

Da li bi bilo pametno skinuti Semi Jailbreak 9.3.4. ? Uradio sam update na 9.3.4. Na sajtu gde sam to nasao pise "Semi Jailbreak process for iOS 9.3 - 9.3.4".
Ne znam da li se ovo smatra piraterijom, pa ne bih da kacim sajt na kome sam nasao ovo.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

mnogo se napredovalo sa samim JB i sada je mnogo stabilniji ali posto je tek izasao 9.3.4 a samim tim i JB - ja bih malo sacekao, pratio na twitter-u i ostalim sajtovima sta se pise...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Azimuth »

Nema tu da li je pametno ili nije, prosto ako ti treba JB ili imaš potrebu za njim, onda radiš, a ako nemaš onda ne diraš ništa.
Mnogi su ga uradili i eno im rade telefoni.

Sent from my SM-G935F

SickMF
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 18:43
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 4S

Post od SickMF »

Odakle vam ideja da postoji JB za 4s, pod iosom 9.2-9.3?

Sent from my Redmi 3S
N73ME

srbbenda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 07:26

Re: iPhone 4S

Post od srbbenda »

Коначно сам и ја решио да набавим један ајфон 4с, Занима ме да ли ће моћи да се користи вајбер, месинџер на њему и колико дуго, по вашој процени и да ли има неки програм као што се sport tracker за андроид телефоне? Постоји ли могућност инсталирања гугл мапс на њему.Поздрав од пензионера!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

uh, pa radice, ali kako to ne znam i do kada... video sam skoro 5c koji lepo radi na 9.3.2 ali ni on nece dobiti iOS 10 a samim tim ni update aplikacija...

srbbenda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 07:26

Re: iPhone 4S

Post od srbbenda »

Хвала на брзом одговору,али мени не требају игрице, треба ми нешто као спорт трекер, навигација, слике.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

izvinjavam se na pogresnim informacijama, iOS 10 ce dobiti uredjaji od ip5 pa na dalje... naravno, ukljucujuci i sam ip5 :)

meni apple savrseno odgovara, ne znam za Vase navike i zelje...

za aplikacije postavite pitanje u temi http://mobilnisvet.com/forum/viewforum.php?f=59

cistac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 22:18

Re: iPhone 4S

Post od cistac »

Pozdrav svima,
Da li neko zna, ili je imao iskustva, Iphone 4s je prekinuo da se puni. Bio mi je ugasen oko 10 dana i kada sam ga stavio na punjac pokrene sistem, pokaze logo i ukljuci se, pokazuje crveno u okviru baterije i nece da puni. Resetuje se non-stop u nekom vremenskom periodu. Nije zakljucan, sim free, drugi sam vlasnik u Srbiji.

Slika: Slika

Sta uraditi. Mislim da nije do punjaca, jer daje napajanje, a što ne puni, da li je možda do baterije ili nečeg drugog? Skoro sam pazario Android pa njega hocu da prodam, ali ga ne bih prodavao ovako, nego da resim problem pa onda. Koritio sam telefon i sve je bilo u redu ranije.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Azimuth »

Može biti baterija, a može i nešto drugo od hardvera. To ne možeš sa sigurnošću znati dok ne uradiš dijagnostiku koja je u ovlašćenom servisu oko 3000 (a to ti se ne isplati). Druga opcija ti ne da mu zameniš bateriju čisto da bi otklonio nedoumicu da li je ona problem ili nije.
Probaj da ga ugašenog ostaviš na punjaču par sati, pa ga onda upali sa resetom (home + power). Ako radi radi, a ako ne onda naglasi u oglasu ovo što si ovde napisao...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

cistac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 22:18

Re: iPhone 4S

Post od cistac »

Kada ga prikljucim on se automatski upali. Videcu sa baterijom u nekom servisu ako hoce da probam pa ako je do toga da je kupim. Baterija se moze naci za 1000 din. Hvala puno. Ovako, ya koliko bih mogao da ga prodam?
Kada ga prikljucim na laptop ne pokazuje nista. Punjac mi nije original, ali da ga ne prihvata ne bi ni do sada puni, niti bi sada pokazivao nešto, zar ne?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

cistac, probaj ipak prvo drugi punjac i kabl, meni vise smrdi da je do toga. Nece baterija tek takod a rikne, nije nemoguce, ali opet. Usput, jeftinije je da probas ovo sto sam ja rekao, jer ne kupujes, nego kod nekoga probas. Ako ni tako ne radi, onda je baterija.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: iPhone 4S

Post od probotzor »

imam jedno pitanje u vezi 4s... moj otac ima 4s koji radi sa nasim karticama skroz normalno, ali kada hoce na internet mora da ukljuci opciju roaming i eu networks, a inace nije u romingu...

telefon ne koristi nikakve rsim i xsim varijante, a vidim da mu u about pise za carrier vodafone uk, pa me zanima da li je to telefon otkljucan kodom, ali je ipak ostao meni

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

Nazovi neki od servisa pa pitaj to isto... kako moze da pise vodafon a da radi bez dodatnog pomagala pored sim kartice?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori