iPhone 4S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: iPhone 4S

Post od probotzor »

pojma nemam, ali radi najnormalnije i ide na internet najnormalnije
za network pise mts, ali u about za carrier tamo dole pise vodafone uk i internet se pali kao sto sam naveo

radi sa svim nasim karticama i nema nikakva pomagala

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: iPhone 4S

Post od brankisha »

Kako moze da se otkljuca 4s? Naime drugar je nasao jedan na plazi pre pola godine i sad bih ga doneo iz Kanade u Srbiju. Da li je moguce da se koristi?
Poslednja izmena od brankisha u Pon, 19. Dec 2016. 06:09, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Azimuth »

Kako misliš da ga otključaš? Pitanje je da li radi uopšte na našim mrežama, ako radi, sledeće pitanje je da li postavljen passcode, pa ako sve to prođete, onda moraš da proveriš koji je iOS i koji rsim ili xsim radi na njemu, pa kad to prođeš onda dođeš do dela koji ne možeš da prođeš, a to je icloud. Za to ti treba šifra vlasnika. Bez te šifre nećeš moći da isključiš FMI, a ni da se uloguješ i skineš aplikacije, a bogme, ni restore da uradiš i obrišeš mu sve.
Drugim rečima, telefon ste trebali da vratite vlasniku, a kad već niste onda ga držite u vitrini jer vam neće ničemu služiti.
Postavi se samo u situaciju da si ti izgubio telefon, da li bi voleo da ti ga neko vrati ili da ga mazne i ponese sa sobom?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: iPhone 4S

Post od brankisha »

Znam druze, ja sam mu to rekao. Nosio ga je neko vreme. Pa mi je veceras rekao da ga je nasao. Realno frka mi je da ga uopste stavljam u torbu. A fora je sto je on odgovorio na neke mailove da je telefon nadjen i niko do sad nije odgovorio, a prpslo je pola godine.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: iPhone 4S

Post od Drakenzen »

Uključite telefon pa ćete videti šta se dešava. :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: iPhone 4S

Post od brankisha »

Nismo ga palili u pocetku ali posto se uskoro vracam za Srbiju ostavio ga je upaljenog poslednjih mesec dana i stavio karticu u njega. Nista se ne desava. Telefon je normalno na mrezi. On bi hteo da ga ponesem njegovoj sveci, a meni frka malo. Zato i pitam jel se moze odkodirati jer koliko znam on sam ima funkciju da se locira. Ne bih zeleo da devojka ima problem ili da ja imam na carini.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Azimuth »

Pa FMI je upaljen po defaultu. To možeš da ugasiš, ali da bi ga ugasio moraš da znaš šifru od icloud. To je problem. Sve dok je FMI upaljen, vlasnik telefona može da te locira, a isto tako može da obriše sve sa telefona ili prosto da ga ubije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

Cekaj malo, pise da telefon normalno radi i da je na mrezi mesec dana. Da je neko hteo, do sada bi ga odavno locirao. Ocito da posle pola godine nema nikakve frke. na kraju, kome treba telefon star 5 godina? Ja bih proverio sve na uredjaju, i uradio reset. Ako je sve ok, mozes normalno da koristis uredjaj. Ako nije... Onda je situacija ista jer ga neces ni koristiti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Azimuth »

Pa jel na mreži ili nije paljen od kad je nađen? Napisao je prvo da nije uopšte paljen, pa onda da je na mreži mesec dana.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: iPhone 4S

Post od brankisha »

Moja greska, nije ga palio prvih 5 meseci, a onda sam mu ja rekao da ga upali i stavi neku karticu. Tako da je radio poslednjih mesec dana, mislim samo je bio upaljen i sad na Kubi nam je sluzio da pustamo mjuzu s njega. Odlucio sam da se ne bakcem sa tim stvarima. Nek joj kupi neki krten telefon.
Hvala. Nisam znao da je to toliki ses. Ja gledao nesto po jutjubu, ali to je izgleda glupost.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 4S

Post od Behemoth »

Imam jedno pitanje,softver na 4S mi je 8.1.3
E sad,kako vidim ne podnosi se najbolje sa novijim verzijama,ne znam ni koja je poslednja,jel mogu da mu instaliram neku od novijih a koja najbolje radi na njemu,a da ne bude taj poslednji.Jer za neke aplikacije vise nemam podrsku,a neke nece ni da instalira uopste.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

sve ispod 5c i 5s je ugaseno sto se tice podrske apple-a... to sto si instalirao koristi dokle mozes i to je to...

na sta mislis, ''ne podnosi se najbolje''?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 4S

Post od Behemoth »

Mislio sam na to da se telefon znatno usporava podizanjem na novije verzije softvera.Znam da je podrska ugasena,ali postoje neke aplikacije koje nece da instalira uopste bez novijeg softvera.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

max21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 12. Feb 2017. 22:29
:: s4

Re: iPhone 4S

Post od max21 »

kada je ugasena podrska? da li i pored toga rade facebook aplikacija, messenger i da li moze da otvara internet strane preko pretrazivaca? i sta mislite do kada ce to sve funkcionisasti?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Azimuth »

Koliko znam, podršku nema za iOS 10, tako da je od tada prestala.
FB i sve ovo ostalo radi i radiće, a koliko će raditi to zavisi od nekih drugih faktora i na to pitanje niko od nas smrtnika nema odgovor. Radi dok radi, kad prestane znaćeš i to je to.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

jednostavno neke aplikacije neces moci da instaliras a sruge koje imas neces moci da update-ujes i samim tim ni koristis... svake godine po jedan model otpadne, ove godine ce to biti ip5 i 5c... nece dobiti iOS11 i polako odlaze u istoriju :(

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od гари »

Izvini, Luka, ali zar onda i ko kupi iPhone 5S može za godinu - godinu i po dana da se nađe u takvoj situaciji? Kažeš kad telefon prestane da ima podršku, aplikacije nemaju više nadogradnje, i više ne mogu da se koriste? Nisam mislio da je to tako kod njih...

Tj. dobio bio iOS 11 video verovatno, ali skoro sigurno ne bi dobio onu sledeću nadogradnju...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

upravo tako, samo zaboravljas da ko je kupio 5s npr ubrzo posle pojavljivanja na trzistu - mogao/moci ce da ga koristi 4 godine i da uvek ima punu podrsku apple-a...
ja sam uzeo svoj 2013. u martu, on se pojavio 2012. u oktobru i dobice i ove godine novi update a moci ce a se koristi i duze vreme posle 2018 kada bude ''ukinut''...

to je skoro 5 godina pune podrske plus mogucnost normalnog koriscenja godinu/dve...

ja jos nisam video coveka da bilo koji aparat nosi 5 godina a kamoli da ima podrksu sve vreme...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od гари »

Da, ali po tome onda ipak ne znam koliko bi bilo dobro za moju devojku da uzima taj iPhone 5S... Čak i da ga plati 250€, na drugim platformama može da kupi telefon koji će joj sigurno dobro raditi još tri godine. Ajde dobro, možemo se složiti da oko Windowsa ima tu neizvesnosti šta će se zbivati (objektivno govoreći), ali Android od 250€ bi je sigurno odlično služio bar 3 godine. Nije to malo novca - ni da se uštedi, a i gledajući kakvi još telefoni mogu za tu sumu da se nađu.

Izvinjavam se zbog blagog offa. Ako neko hoće da mi odgovori nešto, može ovde ili u iPhone 5S temi, a ja ću svakako u iPhone 5S temi odgovori da ne preterujem ovde.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 4S

Post od Behemoth »

Danas sam primetio kada slikam blicem neki predmet iz blizine pojave se tamne vertikalne senke preko ekrana.
Kada slikam na primer prostoriju sa blicem slika je normalna.Sta moze da bude u pitanju?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori