iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Kamiondzija »

Gledam predstavljanje novog iPhone - a i mislim se... veći ekran, LTE, džidže - bidže, opet po meni ništa revolucionarno novo. Kakvi su vaši utisci?
iPhone 4 16GB SIM Free

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Baraba »

Nisam gledao prezentaciju jer očekujem miovragovu prezentaciju na forumu, ako se on razočara kao fan onda je razočarenje, ako se on oduševi onda ću pogledati ako obrazloži šta ga je oduševilo, čekam da se javi :)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Adams »

Koliko sam propratio, ja mislim da je ovo napredak ali sto se tice americkih korisnika. LTE konekcija, i neke softverske stvari koje njima mogu mnogo da znace.
Sto se tice hardvera, jaci procesor, veci ekran, veoma tanak, kamera je ostala 8mpx ali je navodno bolja od 4s i baterija treba da je bolja. Sa iP4 na iP5 sasvim solidan prelaz.
Ali pogledajte sada kakva je Apple firma, 12. promocija, od 14. narucivanje, od 21. distribucija.
A kad cujem ove iz Nokie, 5. promocija a prodaja i cena negde tamo od novembra pa cemo da vidimo, pomislim kao da neki Srbenda radi tamo. :D
Elem, koliko sam razumeo jos 20 zemalja dobija iPhone, kolike su sanse, i koliko je cudo moguce da nas neki operator prijatno iznenadi. :D
Nokia Lumia 1520

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od iamivan »

Online Vijesti napisao:Cijene iste kao kod 4S modela. $199 za 16GB. $299 za 32GB, $399 za 64GB. iPhone 4S za NEVJEROVATNIH 99$.
Pokušavam da razumem ovu rečenicu, ali mi ne ide. :roll:
Je l' ovde kažu da je iPhone 4S pojeftinio do čak 99$ u nekim zemljama ili šta?

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Adams »

iamivan, da, uz ugovor od verovatno 2 godine. Njihovi paketi su mnogo skuplji od nasih, ali je i standard mnogo visi od naseg plus dobijes iP4S za 9000 dinara.....
Nokia Lumia 1520

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Kamiondzija »

Šta znam, po meni, ništa revolucionarno novo. Jedina dobra stvar u celoj priči je što će sad 4S da pojeftini i kod nas, a on mi se nekako mnogo više sviđa što se tiče dizajna.
iPhone 4 16GB SIM Free

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Tacty »

čak sam ozbiljno razmišljao o novom iphoneu ali me ovo prežvakavanje dizajna uopšte ne zanima. čudne proporcije, čudna rezolucija, isti dizajn, sledeće godine isti 5s sa minornim poboljšnjima=možda neki drugi put. kao i uvek verovatno će se dobro prodavati, ali bar meni je ovo nezanimljivo...a i posle 4.7 ekrana nisam baš siguran da bih se vraćao na manji...

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od iamivan »

Adams, a paketi u kojim zemljama, znaš li to? :)
Samo u Americi ili i negde u Evropi?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od miodrage »

Ok, ajde da rezimiramo.... iPhone 5 je i zvanicno naziv, predstavljen pre nekih sat vremena.
Pratio sam 2 bloga i jedan poluvideo prenos sa komentarima...
Revolucija? NIKAKO! Evolucija? Hm... Poboljsanja? -DA!
Idemo redom - prvo A6 procesor, sto je poboljsanje u odnosu na A5x. Sto se ekrana kao najvaznije karakteristike tice, sve se znalo unapred, nista posebno, povecan je za pola inca, i dodat jos jedan red ikonica. Ovo je po meni isforsirano u Apple-u (SJ ovo nikad ne bi dozvolio), jer kao idu u korak sa trendovima. Onda vise nisu trendsetteri.
Zasto sam verovatno jedan od retkih kome se ovo povecanje ekrana ne svidja? Vrlo jednostavno, sve aplikacije koje nisu iOS6 prilagodjene, i iPhone5 prilagodjene, ce imati okvir oko sebe gore i dole na ekranu, za mene skoro pa neoprostivo. Veliki fail Apple-a sto se mene tice. Inace ekran je oleofoban, "otporan" na otiske prstiju, ae i to da vidim.
8MP kamera, 720p prednja kamera... nista neocekivano, sve standardno, nema tu sta da se prica o tome.
LTE - sjajno, jedino ce kod nas to postati upotrebljivo nikada, a mozda ni tada. Razlog - nakaradni zakoni, jos gluplja vlast u zemlji koja nema slusha za stalne tehnoloske inovacije. Ako neko ne zna, frekvencije koje su potrebne za LTE su kod nas zakonom ZABRANJENE!!!
Novi konektor - verujem da nece doneti nista novo, smanjili su jer su morali.
Nano SIM - e ovo ce biti izazov izrezati.
Navodno drasticno poboljsana baterija... ok, zivi bili pa videli, ako izdrzi 2 dana, ja njima kapu dole.
E sad nova stvar koja se meni na prvi pogled svidela - sluske. Mislim da ce da budu pun pogodak, ali videcemo, odnosno - CUCEMO!
I za kraj, sad sam zaista na muci, jer ne znam sta da radim:
krajem godine imacu neke pare, koje ce da me "svrbu", pa cu zeleti da ih potrosim na nesto. E sad, spisak zelja je podugacak, a toliko para zaista nemam.
Microsoft Surface Pro (mozda se zadovoljim i sa RT), ili iPad 2 (mozda 3). iPhone5, neki WP8 telefon (ATIV S, Lumia...)
Svoj iPad1 sam prodao, na redu je iPhone, kad za to dodje vreme.
A iskreno, nicim nisam odusevljen....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Adams »

iamivan, Pa cim su dolari, u pitanju je Amerika. ;)

miodrage, A kako ce se odraziti ovaj izduzen ekran na video reprodukciju? Recimo kad se gleda film ili youtube video, da li ce biti crni bar sa gornje i donje strane? Da li ce biti posebno konvertovanje filmova da mogu da rade lepo u ovom formatu?
I ja sam spremio oko 600 evra pa da vidimo ko moze najvise da me odusevi. :)
Nokia Lumia 1520

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Andrijano »

Ja bih se slozio sa Miodrage u potpunosti. Ovaj ekran su trebali i malo da prosire,a ne samo da povecaju. btw sad kad krenu nalepnice za ledja 4s da izgleda kao ip 5:),bice veoma lako.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Adams »

http://blog.gsmarena.com/screens-compar ... mpetition/

U sustini nije da nije povecanje ekrana, taman za jedno 3 godine da povecaju na 4.3 i pa opet na 4.5 i to im je to, nisu sasavi da ispucaju sve odma pa posle ko Samsung da prave 5.5'' ekran.

Ali slazem se sa Andrijano, da su mogli mal' i da ga prosire.
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Baraba »

miodrage, vidiš sad koliko u stvari kasne za android uređajima u nekim stvarima tj. android uređaji su ih prestigli realno je reći, dobar primer je LTE što android uređaji imaju odavno a ovi tek uveli :wacko:

Šta slušalice, odavno imaju mobilni uređaji integrisan 3,5mm izlaz da prikačiš sluške koje hoćeš, koliko ti džep dozvoli ispružiš se za kvalitet sluški, sad su oni izmislili i tu nešto :P

Jesam očekivao neko čudo od 5-ice, ali ovo je ništa, ne mogu a da ne kažem da S3 ovo metla.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Miškoni »

Rekao bih samo - "tjah", ali bilo bi neozbiljno od mene, a i tu je potreban broj karaktera... :wink:
Ukratko - suviše izdužen ekran, bar ovako na prvi pogled i za moj ukus. Videćemo kako će se to pokazati u praksi i uživo. Jes' da će zbog toga lepše ležati u ruci, ali ipak...

Od ostalog bih eventualno prokomentarisao kameru za koju verujem da je odlična, a na ostatak "revolucionarnih novotarija" ne bih da trošim slova... :wink:

Još da se vidi kakav je iOS6 i da teramo dalje kao da se ništa nije ni dogodilo. :roll:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od miodrage »

Baraba, ma ok, LTE, NFC, i sl. ali dzabe meni sve to kad je potpuno neupotrebljivo, bar nama ovde. Hardver ide napred ja se slazem, ali kad ja mogu da se "ubrisem" sa njim, onda mi znaci koliko i crno ispod nokta. Sto se sluski tice, ako nesto dobijam sa uredjajem, ocekujem da lepo rade, i do sada sam Apple sluskama bio zadovoljan, ocekujem da ce i ove biti sasvim ok. Davati posebne pare na sluske je za mene sumanuto! Kad sam video koliko su Beats by Dr Dre, sledio sam se. Pa stvarno treba da budes zestoka budala da das tolike pare za sluske, i onda kao mi neko prosipa pamet koliko je zvuk tu bolji i sta ti ja znam, a smem da se kladim da 90% ne cuje razliku. Da cuje, trebalo je da zavrsi muzicku akademiju. Ja sam zavrsio srdnju muzicku pa ne cujem razlike nikakve, ali ja i ne tvrdim da je ima.
Adams, nemam pojma, ja mislim da ce moci lepo da se gleda sve, bez black barova sa strane.

I da, dzabe Galaxy S3 sve to sto ima, i Quad-core i RAM-a na izvol'te, i 4.8"... palacinku mogu da napravim i u tiganju jel... a opet, Android ostaje Drndroid i to je to!
Mislim da je najznacajnija novina ovog meseca izlazak iOS6, kao najsavrsenijeg sistema danasnjice, bar dok ne dodje WP8, a onda sledi odmeravanje snaga :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Adams »

Ovi sa bloga.gsmarene nisu nista preterano zadovoljni, verovatno preferiraju robotica. :D
Iskreno, mislim da je u ovom slucaju Samsung odneo kakvu takvu pobedu, mnogo ranije su izbacili glavni model, prodali preko 20 miliona primeraka, objavili su NOTE II koji nije direktna konkurencija iP5 i teraju ljudi dalje, plus ATIV S.
Ali zato mislim da su ovi iz Nokie i MS-a zesce nagrabusili, jer oni dok puste 920 u prodaju Apple ce vec prodati sta znam, 2 i po miliona iP5 a tu je mnogo ljudi koji cekaju da zamene stari iP4 tako da verujem da Apple nece imati problema da odrzi prodaju na zavidnom nivou.
Nokia Lumia 1520

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od telep »

Znaci promenili su najgore slusalice u istoriji mobilnih telefona, ok bar su negde napredovali. Ulaz za slusalice dole = fail
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Behemoth »

Veliki korak za Apple,mali za covecanstvo.Nista senzacionalno,tehnologija je za sad iscrpela sve resurse i na starim forama se mlate pare od halapljivih musterija.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od lesa0208 »

Promasen model u najavi...

Odgovori