Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Potejtou, potaou...[emoji16]

Hvala na ispravci. I vidiš da nisam neshvaćen, lepo si me razumeo. [emoji38]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

^ Nije mislio na tebe. [emoji1]
---
I BB je u svojim poslednjim iteracijama imao upravljanje gestovima. Neki su bili dobri, neki loši, koliko se sećam. Sve u svemu - gestovi dizgore. [emoji38]

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Vesti i dešavanja

Post od blackwhite »

Pa bre sta znam..ako uporedimo telefone sa auto industrijom ,recimo i danasnji bmw ili audi,imaju sve sto ima jedna recimo Skoda iliCitroen..ali opet iz nekog razloga klasa je klasa ...tako i ovo u mobilnoj industriji..nema tu neceg ekskluzivnog ili ekstremno drugacijeg od recimo Samsunga Huawei-a ili nekog treceg...
Mislim da sam kompetentan da pricam o toj razlici,jer zena mi ima Huawei Mate 20,a Otac Huavei p20pro
...i iskreno moj XS nikad ne bih menjao za bilo koji od ta dva(tu podrazumevam i p30/pro)
Mene jednostavno privlaci ta jednostavnost kod iPhone-a...
I sem toga ,za moj ukus,XS je lepsi na oko od oba...(i od p30)

Sve zavisi sta kome odgovara,ja recimo jedva cekam da vidim novi ip11 ...ne omalovazavam ni jedan drugi brend odmah da se razumemo...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Niko ne dovodi u pitanje sta ko koristi, vec da li nesto smatra ekskluzivnoscu. To nesto vec odavno i klinci iz osnovne skole koriste, ali se i dalje mlati prazna slama o ekskluzivi. :roll:
Eto tipican primer, u mobilnom svetu, sta bi moglo biti ekskluzivno, je Galaxy Fold. Ultra skup, male serije proizvodnje, retki ce da ga poseduju.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Vesti i dešavanja

Post od dachakragujevac80 »

Evo recimo ja sad ne bih posle Note 9 uzeo ni jedan drugi Android,jer smatram da je Notara trenutno No1 u svetu Androida (Note 10 ne racunam,jer i nije neki napredak sa Note9),i zato bi sad uzeo iskljucivo Iphone (11pro prvo,pa ona 11 i na kraju XS),cisto radi promene. Ajfon jeste skup,ali je to jednostavno "Iphone",nema drugog objasnjenja. A i da se ne lazemo,svaki radi savrseno dobro i top izgleda.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Evindzer napisao:^ Nije mislio na tebe. [emoji1]
A izeš ga, ja mislio Green ima za mene rezervisani nadimak "neshvaćeni genije".[emoji16]

Blackwhite, nema Volkswagen u odnosu na Škodu "nešto", pa da je zato "kao bolji". Tačno su vidljive razlike, ovaj prvi je DALEKO kvalitetniji... Pa i najbanalnije stvari ako poredimo, kao što je zaštita od korozije. Tako da ne može nešto biti bolje zbog nečega što ne umemo ni da opišemo. Ako je razlika takva da je ne možemo opisati, onda to nije bolje od onog drugog, i tačka.

Kod Appla je to ranije bilo jasno vidljivo. Sećam se, beše to u doba kad sam bio srednjoškolac, i jedva imao para za običan MP3 player, a onda nam se neko tu džekira sa iPodom.[emoji38] Danas nije, osim činjenice da ima iOS koji je odlično integrisan sa Macom, i tako nekih detalja. Nije dovoljno da ti neko odmah zabalavi.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Vesti i dešavanja

Post od dachakragujevac80 »

https://mondo.rs/MobIT/Vesti/a1232644/A ... ign=social
Op,op...[emoji16]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

dachakragujevac80, sto ne bi nekog kineza, na primer? Nemoj reci da si gadljiv... 8) :D
гари, nadimak "neshvaceni genije" je za sebe izmislio jedan nas dobro poznat clan, koji jos uvek smatra da je forum izvitopereno leglo androidasa, tako da... 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

dachakragujevac80 napisao: Op,op...[emoji16]
Pa i bio je red, jbmmumajku. [emoji2]
Mislim da se kod nas legalno prodaje od IP6, pa na ovamo, imali su dovoljno vremena da nas pronađu na mapi. [emoji3526]
Sad me interesuje da li će čika-Peca pevati drugu pesmu ako ga bude rivjuisao. [emoji1]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Evindzer napisao: Sad me interesuje da li će čika-Peca pevati drugu pesmu ako ga bude rivjuisao. [emoji1]
Pogledaj Pecinu sliku na FB profilu Benchmarka i sve će ti biti jasno [emoji3]

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Off je obirsan, držite se teme i bez vređanja.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Po procenama analitičara, Apple se vraća na drugo mesto do kraja ove godine.

https://www.phonearena.com/news/apple-w ... 9_id119504

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

^To i ja očekujem, s obzirom na kombinaciju dobre prodaje ovogodišnjih modela i propasti Huaveija van Kine.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Evindzer, iPhone 11/11 pro/11 pro max (iako je dizajn zadnje strane katastrofa), dosta su dobri modeli sa kamerom koja konačno može da parira u potpunosti Android konkurenciji, te stoga je za očekivati dobru prodaju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od ~Arkan~ »

znemanja napisao:Po procenama analitičara, Apple se vraća na drugo mesto do kraja ove godine.

https://www.phonearena.com/news/apple-w ... 9_id119504

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Sad hteo da stavim ovo.
Iskreno dosta ljudi iz Android sveta su već rekli bravo Apple jer su konačno slušali korisnike.
Kamera zaostaje za vodećim Androidima? Rešeno.
Baterija koja jedva izgura dan? Rešeno.
Još pristupačniji najjeftiniji model koji još manje zaostaje za glavnim modelima? Urađeno.
Ekran uz Samsung najbolji, kamera uz Pixele i Huawei najbolja, video najbolji, zvuk najbolji. Svuda su među top 3, cena jeste jača i možda softver ne odgovara svima, ali to je druga tema. Takođe i dizajn kamera na leđima mi još uvek nije nešto, ali to je isto subjektivno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Slazem se u potpunosti, poprilicno kompletni modeli ove godine. Svaka im cast. [emoji4]
Samo ce biti bezveze ako i ovoga puta drugi proizvodjaci pohrle da iskopiraju Apple po pitanju dizajna (renderi S11 tj S20, novi Pixeli, a vrlo lako i ostali mogu krenuti tim putem). Iskreno se nadam da se tako nesto nece desiti jer zaista nema potrebe za time.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

I sada cekamo SE2 koji mo Ming Chu Kuo-u stie na prolece. E sad, oprecne su informacije kako ce da izgleda, ali se preptpostavlja da ce da bude kao iPhone8, i jos je jedina nepoznanica sa ili bez Home dugmeta. Ako bude bez, sigurno da ce da bude best buy.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od ~Arkan~ »

Ako početna cena bude 500e (toliko je bila za SE) prodavaće se kao lud, ipak je to iPhone. Nisam siguran da će imati A13 procesor i Ultra wide kameru, ali će po ceni od 500e A12, 4gb ram-a, kamere iz XS-a i ostale stvari biti sasvim ok.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Po najavama trebalo bi da ima A13. Imace jednu kameru, a ne ove dual i triple opcije, i jedina je nepoznanica da li ce imati ekran preko celog prednjeg dela sa notch-om, ili ce imati Home dugme.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti i dešavanja

Post od novak »

Ispade da ce to biti iP8 sa osvjezenim hardverom. Ako ostave home dugme ne znam sto bi neko kupio taj model


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori