iPhone 6 Plus

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: iPhone 6 Plus

Post od Krile007 »

drom, iskreno da ti kažem ja sam iz Kine naručuo nekoliko silikonskih futrola, koje sam platim komad po 1 EUR odprilike, kod nas se prodaju po 800-1000 din pa i više. Dobro štite leđa i obode, rade super posao, ali to koristim samo za vreme tipa Exita, na moru ili neke kritične situacije, kada to koristim ma koliko kvalitetno bilo, imam utisak da imam plastiku, čim to skinem budem srećan osećajem telefona u ruci, ne znam ni kako ljudi izgrebu poklopac, meni je stalno u džepu sa drugim telefonom, povrh svega polu metalnim (galaxy alpha) i pojavi se neko crnilo na poklopcu kao izgrebano zamrljano ponekad, ali sa vlažnom maramicom ili bukvalno liznem palac i obrišem, kao novo, nema ni ogrebotinice. Imam ga imam od početka decembra prošle godine i vrši posao vrhunski, baterija ubija, jedino sam kao budala instalirao igricu Simcity Bulidit, koja jede bateriju, kad nju ne igram, koliko god koristio telefon, on mora da izdrži od 7 ujutru do ponoci.

Aporopo silikonske futrole, meni je mogla veću štetu da napravi od koristi, Samsung Galaxy Alpha mi je kao što sam rekao u džepu zajedno sa iPhone-om, i zalepi se malo za silikon i ja onda uzmem za izvadim iPhone, ovaj poleti sa njim iz džepa, odlepi se, i tras :blinky:

PS. Ovo mi je prvi Apple uređaj i ne planiram da prelazim opet na Android, sve je to super, ali iOS stabilnost mi jako odgovara, toliko da sam kupio MacBook Air pre par meseci, i sa njima sam prezadovoljan, sledeće je iPad, ali nešto nisam pri kešu za to sada. Uzeo sam u Telenoru Samsung Galaxy Tab 4 LTE sa karticom, pošto svakako matorci koriste mifi, pa usput za 11 000 din na 6 rata, ali mi je još neotpakovan, pokušavam da ga zamenim za iPad.
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: iPhone 6 Plus

Post od filip11314 »

Koliko slobodnog prostora ima 16gb verzija? I koju boju biste preporučili za ovaj telefon, zbog njegovih dimenzija? :D Pitam čisto informativno, možda početkom sledeće godine pazarim jedan kad cene dođu na skoro realne. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6 Plus

Post od znemanja »

Uff, ne mogu da se setim tačno koliko ostaje korisniku na raspolaganju, mislim da ostaje oko 12GB. Što se tiče boje, pogledaj zlatni, stvarno lepo izgleda u toj boji. Siva je takođe odlična.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6 Plus

Post od Azimuth »

filip11314, sam iOS 8 pojede oko 4.5GB, ali iOS9 ce zauzimati oko 1.3-1.5GB tako da ti ostaje osetno vise prostora. Sto se boje tice, to je stvar ukusa, ja npr nikada ne bih uzeo nista osim space gray, znemanja opet voli taj pimp efekat :lol:

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iPhone 6 Plus

Post od zoreli »

Misliš Snoop Doog efekat :) ... mada kad mu pogledam spotove ... " i tata bi sine - efekat" :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

nisam ni proveravao koliko imam memorije sve do sada kada je neko ovde pitao i mislim, stvarno je mnogo da od 16gb ja imam slobodno samo 12... i to posle restore-a, pa ''set as new'' :uhuh: mnogo bre pojede sistem...

mislim da je i apple toga svestan, bilo je i prijavljenih nezadovoljstava u celom svetu, nekih tuzbi itd...

zato ce iOS9 to ispraviti...

mislim da je iOS8 najveci promasaj apple-a kao i ovaj oblik ip6... :(

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6 Plus

Post od znemanja »

Zašto promašaj? sve ok radi, a to što je OS "pojeo" oko 4GB, pa ipak je to OS i Android toliko zauzima pa ništa strašno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Mozda prejaka rec, to je moje licno misljenje, mnogo updateova, prvi put sam primetio da mi nekad nesto secka na apple-u itd, itd...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6 Plus

Post od Baraba »

Znači secka, malo 1GB ram? Ne povećaju li na 2GB ram teško cu pogledati iP6s. Meni ne secka na 5s, ali mi to nije primarni fon, nije maksimalno opterećen.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Rekao sam da se desilo ne da secka :lol: ...ccc barabo
Dugo dugo se nije desilo nista slicno seckanju... Pogotovu posle update-ova sa "ciste" 8-ice na vamo...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6 Plus

Post od Azimuth »

Ne znam o kakvom seckanju pisete. Ja ovaj moj arcim posteno i nista od seckanja ni u najavi. Prosto neverovatno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Secate se 8.1 pa posle dva dana 8.2 itd... Imali smo tada neke promedbe, pa je postalo opste poznato i zato je izbacen 8.2... Onda odmah 8.3 i 8.4 zbog apple watcha pa sad 8.4.1...

Cist ios 8 je bio dosta bagovit, to se secam, verovatno smo i pisali ovde o tome...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6 Plus

Post od znemanja »

Koliko se sećam moj iP6 plus je došao sa 8.1.3(4), ubrzo je usledio update na 8.2 tako da lično nisam primetio nikakva seckanja i sl. Moguće je da je čist iOS 8 imao neke bug-ove. Po meni su ok ti češći update, to znači da Apple konstanto "pegla" OS kako bi korisnici imali što bolje iskustvo rada sa OS-om. U tome i jeste prednost iPhone tj. iOS uređja, ako nešto ne štima, vrlo brzo se update-om sredi, kod Androida update nešto popravi, ali zato upropasti nešto drugo.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6 Plus

Post od Apolo »

Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 6 Plus

Post od Evindzer »

Neće im to uticati na prodaju, ne boj se. :wink: :D :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Ne kapiram? Kako povlaci kad je telefon vec godinu dana na trzistu i kamera je vrhunska?!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 6 Plus

Post od Evindzer »

Verovatno će falične uređaje zameniti novim, pod uslovom da nema fizičkih oštećenja usled korišćenja..

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: iPhone 6 Plus

Post od Krile007 »

Imam jedan naizgled mali ali ogroman zapravo problem :(

Zvuk u slušalici mi se znatno smanjio, moram da gurnem telefon u uvo da bi nešto čuo, ali ako sam u nekoj malo bučnijoj okolini nema šanse da čujem bez spikerfona. Sa spikerfonom je sve ok, ali je to drugi zvučnik (sa dna telefona).

Gde god da sam tražio rešenje, našao sam samo na stranim forumima rešenje i svima su zamenili telefone. Meni mislim da to nije ni moguće, moram videti gde mi je uopše garancija i da li još važi (ona internacionalna)

Da li neko ima rešenje?
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Odes u zvanicni servis i das im telefon. Oni ce preko tvog imei broja ili serijskog broja videti da li je garancija validna i sta dalje...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6 Plus

Post od Azimuth »

Krile007, nisam cuo/video da se neko zalio na to na ovim nasim forumima i sajtovima. Mozda neka aplikacija pravi problem ili ako imas JB pa neki tvik. Da nije mozda do mreze? Vidi sa ljudima u tvojoj okolini, mozda i drugi imaju isti problem na njihovim telefonima.
U svakom slucaju, odradi restore pa vidi kako se ponasa (to ce ti reci i na supportu i u servisu). Ako se sredi onda peske ubacuj aplikacije, nemoj vracati bekap da ne bi povukao to sto pravi problem. Ako se ne sredi, onda pravac istyle da pogledaju.
Sto se same garancije tice, mora da ti vazi jer nema ni godinu dana kako se pojavio 6+ u prodaji :wink:

Odgovori