16GB, da li je dovoljno?

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

16GB, da li je dovoljno?

Post od Baraba »

Uvek sam se uklapao u 16GB. Kada memoriju popunim slikama prebacujem ih na PC, one za koje sumnjam da će mi nekada zatrebati idu na oblak, tako da uvek mogu da im pristupim.
Evo šta je stalo kod mene u 16GB model, slobodno još oko 200MB.
Više od 1000 slika, 24 klipa:
Slika

App:
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika

Mogu da oslobodim 1.9GB ako izbrišem iGO, jer se pojavila Here. Sjajno. Ako zatreba, vratim iGO.

Ko se u ovo ne uklapa, mora ići na model sa više memorije.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Ceftriaxone »

Немој ми рећи да користиш све ове програме???
Ја тренутно имам слободно 4Gb, зато што сам скоро све слике пребацио на комп.
ex ivan87

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Joxy »

У потпуности се слажем са тобом. Још ако се лепо искомбинује простор, нема бриге. Доста апликација, слика, видеа, музике итд може да стане. Додатни плус је 5 ГБ којих добијамо (iCloud) а по смешним ценама може да се докупи још меморије ако је некоме потребно.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Azimuth »

Ja tih problema nemam :P
Nego, mislim da je 32GB idealno za komotno koriscenje, sa 16 vec moras da zongliras, 64 je poprilicno puno, a 128 je nepotrebno previse.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od znemanja »

Memorije nikada dosta, da se ja pitam svi proizvođači bi ugrađivali 128GB memorije u svoje high-end modele :D
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Drakenzen »

Slazem se da je 32 sasvim, sasvim okej sto se tice memorije za telefon.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od bata bogdan »

32gb savršeno, bar za mene, x1 ima 16gb to jest slobodno oko 11gb plus mem kartica od 16gb,meni vise i ne treba.
Huawei

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Baraba »

Šta vi imate po telefonima, da mi je znati? Radite backup neta? A, pa dobro, i ja sam nekad to sa PC radio :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od sugarcoated_ass »

Sasvim je dovoljno 16GB. Ranije sam trpao sve i svasta od muzike i ova kartica od 16GB mi je bila puna do vrha. Sad kad pravim selekciju i stavljam iskljucivo ono sto mi treba situacija je mnogo drugacija. :)

Slika

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Behemoth »

Meni je dovoljno 16,zapravo 10.5 koliko G2 ima slobodno kad je stock.
Imao sam 32gb pre par godina,pa ni trecinu toga nisam popunio.
Nisam zahtevan,nemam obicaj da cuvam sve i svasta po telefonu,za to mi sluzi hard na kompu od 1tb
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Ceftriaxone »

Мени Бараба није одговорио да ли све ове апликације свакодневно користи.
Барабо, јави се!
ex ivan87

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Baraba »

Svakodnevno ne. Isprobavam trenutno i pravim selekciju.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Ceftriaxone »

Питам зато што видим пуно сличних апликација, па ми је било чудно шта ће ти толико :)
Значи теби је довољно и мање од 16 :lol:
ex ivan87

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od bata bogdan »

Kod mene najviše mesta uzimaju slike i video klipovi kohe sam ja snimao i muzika, filmove nemam...
Inace volim sve slike da imam u telefonu, imam ih i na laptopu ali eto volim da je to i na telefonu jer mi je fon uvek pri ruci, a mnogo slika ima, cak i od pre 10godina :)
Slobodno mi je sad nekih 5gb od ukupno 27gb.
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od znemanja »

Meni definitivno memorije nikada dosta. Volim sve da držim u telefonu, slike, video, muziku, fimove i masu kojekavih fajlova koju su tu ako zatreba. Naravno korisitm i cloud, ali on mi nije pouzdan, jer nemam uvek na raspolaganju brzu internet konekciju.
Inače u iPhone ima 16GB, u S4 32GB (16 interna +16GB kartica) i u N8 24GB (16GB interna + 8 GB kartica).
iPhone je preuzeo ulogu MP3 playar-a pa u njemu imam oko 9GB muzike, ostatak su slike, app i poneki video. S4 je nosioc funkcije video player, u njega trpam sve moguće fajlove, serije, filmove, razne .apk fajlove čak i .exe fajlove ako mi zatreba neki a flash mi nije pri ruci, takođe tu je i masa pdf fajlova koji treba da se presele u iPhone ali nikako da to uradim, mislim da tu imam slobodno oko 5-6GB. N8 je svaštara ima svega i svačega jer je u mom posedu preko 3 godine, tako da se tu nakupilo preko 3000 fotografija, neki mp3 fjlova, čak sam nedavno i jedan film našao na koji sam potpuno zaboravio:)

U svakom slučaju telefon ne štedim, memorija je tu da se popuni a ja nisam osoba koja voli da brše stvari jer nikada ne znam kada će mi nešto zatrebati :)
Poslednja izmena od znemanja u Pet, 13. Mar 2015. 22:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Ceftriaxone »

Носиш 3 телефона са собом? Колико руку имаш? :lol:

Ја сам пробао једно време да носим два телефона (5ѕ и Note3), и није ишло... Сад имам IP6 и BBz10, и опет не иде. Овај други вазда стоји код куће и понекад га погледам. Додуше, такав ми је ритам да ми не требају два апарата.
Знам пуно људи који носе два телефона, никако да се похватам како им успева и сад дођеш и помињеш 3 :D :D :D
Не кажем да је немогуће, бесмислено нити ништа слично, ето само ми делује компликовано :)
ex ivan87

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od znemanja »

Ceftriaxone, Od kako sam nabavio iPhone on mi je postao primarni, S4 je postao sekundarni, jedan privatni broj, jedan poslovni broj. N8 je tu rezerva i više je u fioci, ali po potrebi i njega ponekad nosim sa sobom. Naravno to će funkcionisati dok traje ovo hladno vreme i sezona jakni, kaputa i sl. Kada dođe leto moram svesti na jedan, jer nemem gde da smestim tri uređaja :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Apolo »

Kombinujem telefon od 8gb i sky drive i nemam problema sa memorijom. Bitne stvari na telefon, sve sekundarno na cloud i cao zdravo.
Festina lente.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od iKe »

Takođe smatram da je 32 GB neki minimum sada za telefon. Kada sam uzimao g2 uzeo sam model sa više memorije i to mi je dovoljno. Imam slobodno nekih 7-8 GB. Ne razmišljam se da li da brišem neke aplikacije ili prebacujem slike, mada mi se slike sinhronizuju sa Google nalogom, pored toga imam i USB od 32 giga, za svaki slučaj. Nexus 7 imam model od 16 GB i stalno nešto brišem kada treba da instaliram neku veću aplikaciju. Ako uzimam S6 sigurno neću uzeti model sa manje od 32 GB [WHITE SMILING FACE].
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Natasa5
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 01. Jul 2015. 08:55
:: iphone5

Re: 16GB, da li je dovoljno?

Post od Natasa5 »

Ako uzmem 6icu, 16gb, kada dodje novi ios9, da li ce se odraziti na rad, brzinu, odaziv telefona?
Da li zato treba da uzmem 64gb?

Odgovori